Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Olomouc bodovala tři kola po sobě a vstřelila v nich 10 gólů, ve středu porazila ve 2. kole domácího poháru třetiligový Uničov 4:2.

Jablonec ve čtvrtek zvítězil v odvetě 4. předkola Evropské konferenční ligy 3:0 v Žilině a postoupil do základní skupiny.

Olomouci ze zdravotních důvodů chybí dva stopeři Roman Hubník a Vít Beneš a dále Lukáš Greššák a Jakub Yunis.

Jablonec s sebou přivezl a v záloze má Davida Housku, bývalého hráče Sigmy.

Zmrzlý
88. min Vepřek o hráči
Matoušek
46. min Hála o hráči
7 Breite
Breite
5 Daněk
Daněk
González
68. min Sedlák o hráči
14 Růsek
Růsek
75. min Zahradníček o hráči
Zifčák
75. min Vaněček o hráči

Krob
88. min Surzyn o hráči
Pleštil
56. min Vaníček o hráči
Kratochvíl
8 Houska
Houska
Považanec
70. min Čvančara o hráči
11 Pilař
Pilař
70. min Malínský o hráči
Doležal
88. min Martinec o hráči

Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Novák
Počet diváků: 3 005

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Jablonec

2

Rychlá akce Sigmy znamená první rohový kop zápasu. Poulolo vysunul Matouška, jehož centr jeden z hostí srazil do zámezí.

3

V gólovce Jemelka a je to další roh! Sigma hned od začátku Jablonec sevřela.

4

Pablo González (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 1:0
Obrana Jablonce si dávala přednost, kdo odkopne balon z prostoru před brankou. Poulolo byl tím, kdo vyhrál souboj a poslal míč k brankové čáře, tam doráželi Zifčák a Růsek, až to byl González, kdo skrumáž korunoval dorážkou do sítě.

6

Sigma je v držení míče, a to trvá, přestože Doležal se snaží napadat.

6

Houska si vykoledoval faul uprostřed hřiště, otočit hru má šanci Jablonec.

7

Hosté hledají cestu do pozorné olomoucké obrany, Sigmě se daří držet hru u postranní čáry.

7

Centr z pravého křídla sbírá Macík, hned se pokouší o rozehrávku.

8

Hosté začali vyhrávat osobní souboje a nastěhovali se na polovinu Sigmy.

9

Breite si při posunu vpřed mohl vybrat, komu přihraje, skončilo to nastřelením bránícího hráče.

10

Opět terčem tvrdého zákroku Houska, tentokrát se po něm „projel“ Breite.

11

Pilař si od levé lajny seběhl na střed hřiště, šikovně se protáhl až před pokutové území a až tam ho stáhl na zem González.

11

Ke standardce z 22 metrů se staví Krob.

11

Exekuce se nakonec ujal Houska, pokusil se přestřelit zeď, trefil ale někoho z domácích borců do hlavy.

12

Macíkovi se katastrofálně nepovedla rozehrávka, odkopem do autu dává šanci Jablonci.

13

Hosté s autem naložili špatně, Pleštil se dostal pod tlak a ztratil.

13

Doležal se dostal v pokutovém území k odraženému míči, bez váhání ho napálil na branku, trefil Poulola.

14
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Považanec (Jablonec)
Považanec sestřelil Gonzáleze, tomu se moc na nohy nechce.

14

Po standardce od levé lajny měl na hlavě zvýšení Jemelka, z jasné pozice hlavičkoval vedle levé Hanušovy tyče.

15

Breite mohl podniknout rychlý brejk, vrátil se s ním Holík a donutil ho zaseknout.

15

Hraje se ostře, na zemi skončil Matoušek, domácí se marně dožadují odpískání faulu.

16

Považancovu střelu se domácím podařilo zablokovat, následně v souboji před olomouckým vápnem fauloval Houska.

17

Jablonecký pokus o přenese ní hry vzduchem končí až u Macíka.

17

Breite se kličkou zbavil Doležela, následně to vyšperkoval průnikovou přihrávkou.

19

Pleštilova narážečka s Holíkem dostala Jablonec na dostřel branky. Z rohu pokutového území to zkusil Kratochvíl, jenže dal střele opačnou faleš a poslal ji vedle.

20

Jablonec přidává na aktivitě, přihrávka do pravého křídla na Pleštila však byla moc dlouhá.

20

Rozhodčí Berka pustil několik zákroků za sebou, do hlediště a částečně i mezi střídačky se vkrádá neklid.

21

Houska se neprobil středem, v jabloneckém dresu musel zabojovat Pilař a akci udržet v postupu kupředu.

21

Dokonce hlavičkový pokus nevysokého Pilaře. Zkušený záložník hostí ho poslal vedle.

22

Růsek faulovaný na jablonecké polovině při pokusu o zpracování balonu.

23

Daňkův centr z levého křídla proletěl jabloneckým vápnem, Zifčák ho místo střely promáchl.

23

Nejfaulovanější hráč zápasu Houska je na zemi přesně na puntíku ve středovém kruhu, srazil ho tam Breite.

24

Zmrzlý si pomohl malou domů s Macíkem, ten ale poslal balon na Růska trochu nepřesně.

25

Daněk si udělal prostor v pokutovém území a uvolnil Gonzáleze, jehož rána z úhlu skončila nad.

26

Pleštil si dal balon moc daleko od nohy a už ho nedohnal. Rozehrávat bude olomoucký gólman Macík.

28

Holík hledal v pokutovém území Doležala, Macík důrazně vyběhl z branky a balon vyboxoval.

29

Kratochvíl měl na noze slušnou šanci vyrovnat. Pozici mu proti noze připravil Doležal, Kratochvíl však pálil po zemi do pozic, kde číhal Macík.

30

Zmrzlý dlouhým míčem vyzval k hlavičce jednoho ze spoluhráčů, zakončení ale nebylo tak prudké, aby Hanuše zaskočilo.

31

Aktivně hrající Pilař se dokázal zbavit Matouška, z ostrého úhlu vypálil a trefil buď brankáře, nebo spoluhráče Doležala.

32

Rychlým kontrem odpovídá Růsek, jehož akce volala po druhém gólu! Posila z Brna obešla Holíka, ten ho stíhal marně a Růsek svůj nájezd zakončil ranou zblízka. Hanuš ji reflexivně vyrazil.

33

V další tutovce Zifčák, druhý gól Sigmy visí ve vzduchu.

33

Jablonecký trenér Rada řádí u své lavičky tak, že mu rozhodčí Berka běží udělit žlutou kartu.

34

Holíkův centr odehrál hlavou Jemelka.

34

Zelený naznačil střelu, místo ní vyslal do uličky Pilaře a ten si hledal cestu k brance Sigmy. Tělem ho odstavil Matoušek.

35

Chvátalův pas skončil za Hanušovou brankou.

36

Daňkův faul brzdí rozehrávku Jablonce ve středu pole.

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kryštof Daněk (Olomouc)
Daněk vzápětí chtěl zastavit i rozehrání přímého kopu a za zbytečnou hru rukou vidí kartu.

37

Zifčák se pokusil kombinovat se Zmrzlým, nerozuměli si a vhazovat bude Jablonec.

38

Houska nepochodil při pokusu obejít Jemelku.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Zelený (Jablonec)

40

Do dráhy Daňkova centru se ideálně postavil Zelený.

41

Zmrzlý pohotovým obranným skluzem vypíchl balon, k němuž se chystal dostat Považanec.

41

Kratochvílovi nesedla střela, trefil ochrannou síť za brankou.

42

Holík nohou ve výši pasu zkrotil balon u rohového praporku, centr ale přetáhl až moc za zadní tyč.

43

Pilař hrozí stálým nebezpečím brance Sigmy, po jeho akci mohl zblízka gólmana prostřelit Doležal. Macík tuhle tutovku likviduje.

44

Jablonec je v náporu, do Považancovy rány musely nastavit tělo Poulolo.

44

Holík se snaží bombardovat malé vápno Sigmy z pravého křídla, Macík je zatím jistý při sbírání centrů.

45

Doležal znovu v bezprostřední blízkosti branky domácích, Macík ho vychytal v pádu nohama, ale vyrovnání visí ve vzduchu!

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Máme za sebou velice atraktivní první poločas, kterému by slušelo i víc gólů. Jablonec měl nejlepší momenty v závěru, kdy po vyrovnání sahal Doležal, výborně chytající Macík je zatím proti.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Jablonec

46

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Matoušek, nahradil ho Martin Hála

46

Po pár vteřinách v tutovce Daněk, když ustál souboj s bránícím hráčem, z úhlu ostře vypálil a jenom Hanušův zákrok uchránil branku Jablonce.,

48

Rozehrání rohového kopu domácích mířilo na Hálu, ten při pokusu o střelu promáchl.

49

Rychlé kombinaci Sigmy chyběla lepší přihrávka, Růsek ji spoluhráči poslal za nohy.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Doležal (Jablonec)
Jablonec se potřebuje nastartovat, tak to Doležal zkusil jako v hokeji: ostrým zákrokem na Breiteho.

51

Breite v obranné akci, nenechal přes sebe přejít Housku.

51

Považanec si koleduje, skluzem poslal k zemi nedovoleně Daňka. Připomeňme, že už má žlutou kartu.

52

Útočný faul Sigmy končí tuhle sekvenci.

52

Breite hraje v obraně výtečně, během tří vteřin si na něm vylámali zuby Kratochvíl a Houska.

53

Zifčák dostal oblouček za jabloneckou obranu, bleskově se otočil a trefil spojnici tyče a břevna!

55

Mimo hru se něco stalo Pleštilovi, který se svíjí na trávníku. Jsou u něho maséři.

56

Pleštil opatrně vstává a kulhá za čáru, vypadá to na problémy s kolenem.

56

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Dominik Pleštil, nahradil ho Antonín Vaníček

57

Růsek se pokusil u pravé lajny obejít dvojblok jabloneckých hráčů, u toho si ukopl míč do autu.

58

Ondřej Zmrzlý (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 2:0
Hálovu přízemní ránu k tyči dokázal Hanuš jenom vyrazit do strany, odražený balon si našel Zmrzlý a po zemi mezi Hanušovýma nohama nezadržitelně zvyšuje.

60

Domácí se rozčilují po Růskově pádu v pokutovém území, místo protestování se k balonu dostal Hála a jeho pokus o dorážku skončil vedle.

62

Houskovi se nikdo nenabízel, dokázal ale dostat balon do útoku nákopem na Holíka.

62

Na Holíkův centr si naběhl Doležal, jeho sražená rána znamená rohový kop.

62

Po něm v akci opět Doležal, na malém vápně se nachystal na hlavičku, poslal ji však vedle.

63

Chvátalův ostrý centr nadvakrát likviduje Hanuš.

64

Pilař se na špici útoku odvážně pustil do hlavičkového souboje, vyhrát ho zřejmě nemohl.

65

Zifčákovi vystavil stopku při postupu vpřed Krob, udělal to ale nedovoleným způsobem.

65

Daněk se dostal do pokutového území, jeho štiplavou ránu na zadní tyč musel Hanuš vyrazit.

66

Vaníček se dokázal probít do blízkosti olomoucké branky, rád by vybojoval roh, rozhodčí ho ale Jablonci nepřiznávají.

66

Ovšem k teči se přiznává Jemelka a hosté tak roh budou kopat! Tohle bylo pěkné gesto olomouckého hráče.

67

Kubista se ho pokusil „odměnit“ prudkou ranou bez přípravy, šla asi dva nebo tři metry vedle branky Sigmy.

68

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Pablo González, nahradil ho Jan Sedlák

69

Sázka na Sedláka je jasným tahem k posílení středu hřiště Sigmy, kde Sedlák vyniká defenzivní prací.

70

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Tomáš Malínský

70

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Tomáš Čvančara

70

Dvacet minut před koncem se hosté ještě pokouší zareagovat jednoznačným posílením útočných řad.

71

Malínský ještě není v tempu, při souboji jeden na jednoho si neporadil.

71

Stejně tak v přímém souboji s hráčem s míčem dominoval na opačné straně hřiště Kubista.

73

Martin Hála (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 3:0
Chvátal dokázal na pravém křídle pláchnout Zelenému a přihrál na hranici velkého vápna, kde se sice střela domácím nepovedla, ale míč se odrazil k úplně volnému Hálovi. Ten stál sám před Hanušem a bez váhání mu dal jesle.

75

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Antonín Růsek, nahradil ho Tomáš Zahradníček

75

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Pavel Zifčák, nahradil ho David Vaněček

76

Chvátal odkopem z obrany nastartoval na levém křídle Hálu. Ten toho po svém střídání stihl opravdu dost.

77

Další tutovky Olomouce! Hála promáchl, Vanečka vychytal Hanuš.

77

Na to navazuje Daněk prudkou ranou těsně vedle! Hanuš si teď neodpočine.

77
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Krob (Jablonec)
Opět něco mimo hru.

78

Na Krobův centr nedokázal nikdo z hráčů Jablonce zareagovat.

79

Obrana Jablonce už je úplně otevřená, Sigma si v ní dělá útočné manévry.

79

Martin Hála (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 4:0
Další zmatky v obraně hostí trestá znovu Hála. Breite mu připravil šanci, Hála si ještě udělal kličku doleva a po zemi prostřeluje Hanuše.

81

Olomoučtí fanoušci se dožadují bůra, Sigma jim letos svým útočným fotbalem dělá radost.

82

Hála si troufl mezi dva jablonecké borce a to už bylo moc velké sousto.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Florent Poulolo (Olomouc)
Dost zbytečný skluz za tohoto stavu a ve středu hřiště. Poulolo zajel do Doležala a po zásluze je napomínán.

84

Hosté se ještě sympaticky snaží, naráží však na dobře fungující záložní řadu Olomouce.

85

Houska před pokutovým územím hostí nevěděl, co se Zahradníčkem, tak ho podkopl.

85

Počet diváků 3 005 (24 % z kapacity 12 541)

87

Chvátal naznačil centr, místo něho do míče kopl Zmrzlý a poslal ho rovnou na branku. Hanuš se nenechal zaskočit a jeho střelu chytil.

87

Stejně suverénně si vedle na opačné straně Macík při stahování Vaníčkova centru.

89

Taktický olomoucký faul na polovině hřiště.

90

A další, to už o poznání důraznější zákrok. Breite se s tím nemaže ani za rozhodnutého stavu.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Vepřek (Olomouc)
Tohle už je dost zbytečné, Vepřek si ve výskoku pomohl loktem. Jeden z jabloneckých hráčů leží na zemi a je v péči masérů.

90

Možná to pro Vaníčka nebyla až tak otázka Vepřekova direktu, ale špatného dopadu na zem. Kulhá tak, že se skoro nedokáže opřít o nohu.

90

Na to, že je hotovo, je závěr rozkouskovaný fauly. Na Daňka si počkal Martinec a srazil ho.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:0

90

Tohle byla ze strany Olomouce velká paráda. Přitom Jablonec celý první poločas nebyl vůbec špatným soupeřem, kdyby vyrovnal, nikdo by se nemohl divit. Po změně stran ho ale Sigma smetla.

90

Střely na branku 13:1, tahle statistika mluví za vše.

90

Společně se Spartou je momentálně Sigma nejproduktivnějším týmem ligy. Dala stejně jako Pražané 16 branek, měla na to ale o jeden zápas méně.

90

To Jablonec se v domácí soutěži trápí. V neúplné tabulce je na 13. místě, což rozhodně neodpovídá jeho ambicím. A trenéra Radu čeká další tisková konference, na které uslyší nepříjemné otázky...

14. dubna 2024 15:00Olomouc-Jablonec 1:0
4. listopadu 2023 15:00Jablonec-Olomouc 1:1
26. dubna 2023 17:30Jablonec-Olomouc 2:2
5. listopadu 2022 15:00Olomouc-Jablonec 3:0
5. února 2022 15:00Jablonec-Olomouc 1:0
29. srpna 2021 16:00Olomouc-Jablonec 4:0
2. května 2021 15:00Jablonec-Olomouc 3:1
22. prosince 2020 15:00Olomouc-Jablonec 1:3