Góly: 28. M. van Buren, 34. J. Hora, 60. O. Mihálik

37. P. Novák, 62. P. Čavoš
66. K. Qose

Střely na branku: 5:4; Střely mimo: 7:4; Rohové kopy: 3:8
Počet diváků: 1 673 (25 % z kapacity 6 681)

Karviná jako poslední tým v soutěži stále čeká na vítězství. Přijde proti Českým Budějovicím?

Ani Dynamo za sebou nemá šťastné zápasy, se Spartou, Hradcem Králové i naposledy s Plzní prohrálo vždy o gól.

Jihočeši oproti poslednímu utkání sestavu nemění.

Karvinské povede do duelu kapitán Papadopulos, jen na lavičce zůstává Qose.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-2-3-1)

Hora
78. min Javorek o hráči
Hellebrand
78. min Škoda o hráči
27 Mršič
Mršič
89. min Brandner o hráči
14 Bassey
Bassey
58. min Mihálik o hráči

Čmelík
32. min Bartl o hráči
8 Túlio
Túlio
64. min Qose o hráči
Stropek
80. min Zych o hráči
Bartošák
64. min Sinjavskij o hráči

Karviná

Oba celky jsou již na hrací ploše, za moment začínáme.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Karviná

3

Úvodní akce obou celků skončily nezdarem. Bassey byl nachytaný v ofsajdu, na druhé straně Bartošák nezvládl přihrávku u postranní čáry.

5

Bassey se dral dopředu, zhruba pětadvacet metrů šel k zemi po kontaktu se Šindelářem, ale sudí faul nepíská.

7

Úvodní minuty jsou dle očekávání opatrné. Oba celky potřebují bodovat, a tak myslí hlavně na defenzivu.

8

Mršič rozehrál přímý kop rovnou na branku, tu však zhruba o dva metry minul.

9

Dynamo bylo blízko vedení! Hellebrand vysunul van Burena, ten v jasné šanci ještě vylepšoval pozici pro Basseye, jemuž ale do střely v poslední chvíli skočil jeden z obránců. A Bolek pak odrazil míč od Mršiče do zámezí.

11

Jihočeši rozehráli první roh zápasu na krátko, ale nepřesný centr jim nadává šanci na ohrožení branky.

13

Jihočeši jsou zatím o něco aktivnější, ale kromě jedné šance si nic moc nevytvořili.

15

Teď se ukázala i Karviná. Túlio prostrčil míč na Bartošáka, jenž akci pokazil nepřesným centrem.

17

Aktivní Hellebrand se snažil o narážečku se spoluhráči, ale nenašel pochopení ani u jednoho z nich.

19

Dlouhé posouvání míče na vlastní polovině ukončil kolmicí Novák, ale pro Basseye poslal dlouhý míč.

21

Zatím jen výjimečně do Dynamo zkouší vzduchem. Teď Novák oslovil van Burena, jehož hlavička v těsné pozici šla výrazně vedle.

22

Van Buren prostrčil balon na rozběhnutého Basseye, který mířil sám na brankáře, ale zakončil hrozně a poslal balon na tribunu.

24

Třetí velká možnost Budějovic. Van Buren udržel míč ve vápně pro Horu, ten z rohu malého vápna střílel křížně, ale Bolek skvěle zasáhl.

26

Antonín Křapka (Karviná) vstřelil gól. Č. Budějovice - Karviná 0:1
Domácí mohou litovat velkých zahozených šancí. Karviná využívá hned svoji první možnost. Po rohu vyrazili hosté dopředu, Mikuš se prohnal kolem Hellebranda. Jeho pokus ještě Vorel vyrazil k Antonínu Křapkovi, jenž balon poslal hlavou do sítě.

28

Mick van Buren (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Karviná 1:1
Jen dvě minuty si hosté užili vedení. Z posledního rohu otevřela skóre Karviná, z toho dalšího Dynamo srovnává. Horův centr přizvedl na první tyči hlavou Novák a Mick van Buren na té zadní doklepl míč do sítě.

31

Na trávníku zůstává ležet Lukáš Čmelík a žádá si ošetření.

32

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Daniel Bartl

34

Střelu Túlia tečoval jeden z domácích hráčů, a tak dostanou hosté možnost prvního rohového kopu.

34

Obrana Dynama však zapracovala spolehlivě a domácí jdou dopředu.

34

Jakub Hora (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Karviná 2:1
Dynamo otáčí stav. Novák poslal další kolmici směrem k van Burenovi, ten si převzal míč a vypálil. Ránu zlikvidoval Bolek, ale balon se odrazil jen k Jakubu Horovi, jenž ho hlavou poslal do sítě.

36

Po rohu zakončoval hlavou Papadopulos, ale branku minul.

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Novák (Č. Budějovice)

39

Eduardo pálil po standardní situaci z otočky, za míčem se dral i Túlio a Králik a spol. měli plné ruce práce.

41

Karviná je po druhé inkasované brance velmi aktivní. Naopak Dynamo se nemůže dostat z tlaku soupeře.

43

Po nepřehledné situaci u vápna domácích šli k zemi tři hráči hostů, ale sudí nebude pískat žádný faul. Což následně potvrdil i kolega u videa.

45

Sudí bude nastavovat čtyři minuty.

45

Dynamo se snaží hlavně držet míč a odnést si do kabin těsný náskok.

45

Mikuš si chtěl vymodlit na Mršičovi penaltu, neuspěl však se svým pádem ani u rozhodčího.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

Dynamo vede po prvním poločase 2:1. Jihočeši měli tři velké šance v úvodu, jenže první skórovali hosté z brejku Křapkou. Domácí za dvě minuty vyrovnali díky van Burenovi a o dalších pět minut později dovršil obrat Hora. Budějovice zatím mají navrch, hosté hrozí jen výjimečně a mají velký problém s kolmicemi za obranu.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Karviná

48

Hosté vstoupili do druhé půle rohovým kopem, ten však Dynamo lehce ubránilo.

50

Budějovičtí jsou zatím po změně stran hodně vlažní a jen čekají, co udělá soupeř.

52

Po rychlé souhře se Dynamo dostalo až do přečíslení v předbrankovém prostoru. Hora uvolnil Basseye, který si míč připravil na levačku, ale znovu vysoko překopl.

54

Hellebrand zbytečně nalétl do Túlia a nabízí soupeři standardní situaci zhruba 30 metrů od branky.

56

Nepříjemnou střelu Bartošáka brankář Vorel jen vyrazil, Mikuš vracel centrem míč na hlavu Šindeláře, jehož pokus domácí gólman skvěle vyrazil na roh.

57

Z něj se hostům nezadařilo, a tak šli dopředu Jihočeši. Hora centroval na Basseye, který si míč špatně zpracoval, navíc byl v ofsajdu.

58

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Fortune Bassey, nahradil ho Ondřej Mihálik

59

Další zajímavý moment MFK, ze střední vzdálenosti to zkusil Bartl, jeho rána se snesla těsně nad.

60

Další možnost Karviné, Papadopulosovi chyběl k zakončení krok po pasu Bartošáka.

60

Ondřej Mihálik (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Karviná 3:1
Dynamo odskakuje na rozdíl dvou branek. Sladkého pas sklepl Ondřej Mihálik k van Burenovi, který záložníkovi balon vrátil Mihálik vypálil a Bolek jeho nikterak prudkou ránu pustil za svá záda.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Čavoš (Č. Budějovice)

64

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Marco Túlio, nahradil ho Kristi Qose

64

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Lukáš Bartošák, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kristi Qose (Karviná)

68

Třetí inkasovaná branka hosty výrazně rozhodila. Před ní se Karviná drala do šancí, teď Jihočeši snadno kontrolují míč a vývoj duelu.

70

Počet diváků 1 673 (25 % z kapacity 6 681)

72

Po delších minutách rozvážné podívané zkusil z dálky vypálit Matej Mršič, jeho pokus levačkou gólman Bolek jen zkontroloval.

74

Budějovice bez sebemenších potíží hlídají dvoubrankové vedení. Podpořit výsledek mohl ještě Mršič, přetažený centr však vylétl ze hřiště.

76

Karviná se může vrátit do zápasu po rohovém kopu.

77

Mick van Buren však zapracoval i vzadu a pomohl svému týmu.

78

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Petr Javorek

78

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Hellebrand, nahradil ho Michal Škoda

80

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Daniel Stropek, nahradil ho Kacper Zych

81

Deset minut plus nějaké nastavení. Karviné se čas krátí, domácí snadno hlídají vedení.

83

MFK se trápí a zdá se, že její hráči už ani nevěří, že by mohli s výsledkem ještě něco udělat.

85

Z velkého úhlu to zkoušel Sinjavskij, gólman Vorel jen hlídal, jak míč letí do boční sítě.

87

Čas plyne, Dynamo kráčí k výhře, čímž ukončí sérii tří porážek. Naopak hosté velmi pravděpodobně budou čekat na první triumf i po devátém kole.

89

Karvinští zůstávají nedaleko pokutového území černobílých, ale jejich převaha je pouze územní.

89

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matej Mršič, nahradil ho Patrik Brandner

90

Sudí přidá dvě minuty.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1

90

České Budějovice ukončily třízápasovou sérii bez výhry, když předčily Karvinou 3:1. Jihočeši v úvodu zahazovali šance, a tak do vedení šli hosté. Dynamo však brzy skóre otočilo a po změně stran triumf korunovalo. U všech branek byl Mick van Buren. Karviná tak čeká na první výhru v sezoně dál.

25. května 2024 18:00Karviná-Č. Budějovice -:-
16. března 2024 15:00Karviná-Č. Budějovice 2:1
7. října 2023 15:00Č. Budějovice-Karviná 1:0
27. února 2022 15:00Karviná-Č. Budějovice 2:2
25. září 2021 16:00Č. Budějovice-Karviná 3:1
17. dubna 2021 16:00Karviná-Č. Budějovice 3:0
12. prosince 2020 14:00Č. Budějovice-Karviná 1:1
7. června 2020 15:00Karviná-Č. Budějovice 0:0