Oba týmy se právě rozcvičují na ploše, v Liberci je zataženo, 12 stupňů, mírně mrholí.

Liberec se i dnes musí obejít bez obránce Koscelníka, který pyká za červenou kartu. Do hry nezasáhne ani útočník Rabušic.

Plechatý
3 Mikula
Mikula
Matoušek
59. min Frýdek o hráči
14 Tiéhi
Tiéhi
77. min Purzitidis o hráči
22 Faško
Faško
59. min Júsuf o hráči
Havelka
77. min Tupta o hráči
Mészáros
41. min Nečas o hráči

Matějovský
74. min D. Mašek o hráči
20 Ewerton
Ewerton
83. min Zahustel o hráči
Hlavatý
62. min Smrž o hráči
9 Ladra
Ladra
63. min L. Mašek o hráči
21 Škoda
Škoda
83. min Fila o hráči

Rozhodčí: Hocek - Hrabovský, Leška
Počet diváků: 1 570

Náhradníci
Ml. Boleslav

Liberec má sice s Boleslaví historicky dobrou bilanci, doma však v lize devětkrát za sebou nezvítězil, prohrál tam všechny čtyři zápasy v této sezoně nejvyšší soutěže bez vstřelené branky. Na vlastním hřišti je nejhorším týmem ligy.

Mladá Boleslav v dosavadních třech venkovních zápasech v sezoně nevyhrála. Celkově zvítězila v jediném z posledních pěti kol.

Pro Luboše Kozla je to dnes domácí premiéra v roli hlavního kouče Slovanu. Poprvé vedl tým v minulém kole v Praze proti Pardubicím, kde Liberec remizoval 2:2 poté, co ztratil dvoubrankové vedení.

Liberec je se třemi vstřelenými góly aktuálně týmem s nejhorším útokem v lize. Víc branek vstřelil boleslavský útočník Milan Škoda, který se trefil čtyřikrát.

Pikantní zápas čeká obránce Dominika Plechatého, který v létě přišel ze Sparty na hostování do Mladé Boleslavi. V letošní sezoně v jejím dresu zasáhl do tří ligových utkání, v závěru letního přestupového termínu se však přesunul do Liberce.

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

Domácí budou hrát celí v modrém, hosté v oranžovém.

Výkop budou mít domácí.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Ml. Boleslav

2

Ladra vyhrál souboj ve středu pole a předkopl si balon do volného prostoru, domácí brankář Knobloch však vyběhl daleko za svou šestnáctku a hrozící nebezpečí uhasil.

4

První střela na branku: boleslavský Skalák vypálil ze střední vzdálenosti, našel jen připravenou Knoblochovu náruč.

6

Čtyři liberečtí hráči šli proti čtyřem bránícím hostům, situaci však zbrzdili a o balon v nadějné situaci přišli.

7

Na druhé straně vypálil zpoza šestnáctky Matějovský, trefil však jen bránícího Mészárosze.

8

Škoda chtěl vypálit po přesném centru k libereckému pokutovému území, míč však netrefil.

9

Svižné utkání: liberecký Rondič se snažil individuálně prosadit přes boleslavskou obranu, nepovedlo se.

10

Mikula našel přesným centrem zleva Matouška, ten si zpracoval balon a vypálil, jeho křížnou střelu z hranice vápna však Halouska chytil.

12

Havelkova technická střela z více než 20 metrů mířila nad boleslavskou branku.

14

Po souboji s Mikulou padl v libereckém vápně Skalák, penaltu si však nevymodlil.

16

Po centru Skaláka z pravé strany posunul Knobloch balon na roh.

16

Ewerton poslal centr na zadní tyč, jeden z boleslavských hráčů vrátil míč před branku, kde ho však Plechatý odkopl.

18

Povedenou akci přivedl i Liberec, centr Mészárose z levé strany však Matoušek v šestnáctce hlavou přesně usměrnit nedokázal.

20

Matějovský našel kolmou přihrávkou na hranici domácí šestnáctky nabíhajícího Škodu, tomu však do nebezpečné střely skočil Chaluš.

22

Ewerton se zbavil Matouška a poslal z levé strany nebezpečný centr před domácí branku, Skalák však dostal balon na paty.

23

Karafiát v tísni poslal míč do zámezí, Liberec bude kopat roh.

24

Halouska centr Faška vyboxoval.

26

Liberecký Mészáros je ošetřován ve středu pole po srážce se spoluhráčem Rondičem.

27

Už je zpět ve hře. Hosté mezitím získali roh.

27

Po jeho zahrání odpískal sudí útočný faul hostů v domácím vápně.

28

Další roh pro Boleslav, která má víc ze hry.

29

Přetažený centr nebyl pro Liberec nebezpečný.

29

David Douděra (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Liberec - Ml. Boleslav 0:1
Jurásek adresoval přesný centr z levé strany na zadní tyč, kde nechala liberecká obrana dva volné hráče a Douděra hlavou poslal hosty zaslouženě do vedení.

33

Na druhé straně Halouska v pohodě stáhl ze vzduchu balon po centru Mikuly.

34

Matějovský si všiml, že Knobloch je dál z branky a zkusil ho překvapit střelou téměř z půlky hřiště, mířil však těsně nad.

37

Liberečtí postupně kombinovali u vápna hostů, finální přihrávka Faška však byla nepřesná.

39

Liberecký Mészáros po střetu ve středu pole je opět ošetřován.

43

Centr jen prolétl boleslavskou šestnáctkou.

44

Po přihrávce Ewertona se ke střele ve vápně dostal Skalák, ale v tísni mířil vedle liberecké branky.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Hlavatý (Ml. Boleslav)
za faul.

45

Rozhodčí nastaví dvě minuty.

45

Po střetu s Matějovským je na hřišti ošetřován domácí Tiéhi.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christ Tiéhi (Liberec)
za faul na Matějovského.

45

Tiéhi zpět ve hře.

45

Po trestném kopu hostů končí míč v Knoblochových rukavicích.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Ml. Boleslav

47

Matoušek po rychlé liberecké akci už už centroval do vápna, ale v rozhodující chvíli uklouzl.

49
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Nečas (Liberec)
za faul.

54

Matějovský vypálil v šestnáctce Liberce levačkou, Knobloch chytil.

55

Akci Liberce zastavil ofsajd.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Skalák (Ml. Boleslav)
za faul na Matouška.

57

Matoušek dostal dobrou přihrávku do boleslavské šestnáctky, ale míč mu utekl.

58

Ewerton zahrál trestný kop z pravé strany a balon prošel na zadní tyč, nikdo z hostů ho však netrefil.

59

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Christian Frýdek

59

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michal Faško, nahradil ho Abdalláh Hilál Júsuf

62

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Michal Hlavatý, nahradil ho Vojtěch Smrž

63

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Ladra, nahradil ho Lukáš Mašek

64

Nečas dobře vysunul do šestnáctky Frýdka, ten však volil zpětnou patičku, což bylo řešení efektní, nikoli však efektivní.

67

Ofsajd Liberce.

68

Liberec bude kopat roh.

69

Po rohu se balon odrazil na hranici šestnáctky, odkud Havelka pálil z první nad.

72

Rondič opět v ofsajdu.

74

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Dominik Mašek

74

Boleslav bude kopat roh.

74

Rozehrála ho nakrátko a bez efektu.

76

Havelkův trestný kop byl příliš přetažený a Plechatý ho před brankou zasáhl jen patou.

76

Počet diváků 1 570 (16 % z kapacity 9 990)

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Filip Havelka, nahradil ho Lubomír Tupta

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Christ Tiéhi, nahradil ho Marios Purzitidis

78

Frýdek zahrál trestný kop, hosté odhlavičkovali do bezpečí.

79
Červená karta

Červenou kartu dostal Jiří Skalák (Ml. Boleslav)

79

Po zákroku Skaláka na Mikulu bude Liberec kopat penaltu. Posvětil to i VAR. Júsuf hlavičkoval na volného Mikulu, který byl před brankou sám, a Skalák ho postrčil zezadu.

82

Abdalláh Hilál Júsuf (Liberec) proměnil pokutový kop. Liberec - Ml. Boleslav 1:1
Júsuf si mazácky počkal na pohyb brankáře a poslal střelu na druhou stranu.

83

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Milan Škoda, nahradil ho Daniel Fila

83

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Ewerton, nahradil ho Ondřej Zahustel

86

Lubomír Tupta (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ml. Boleslav 2:1
Liberec otáčí zápas! Parádní akce střídajících hráčů: Júsuf přiklepl balon Tuptovi, který ho napálil ze 20 metrů prudkou ranou pravačkou přesně k tyči.