Odložené osmifinále domácího poháru. Už dřív mezi posledních osm týmu soutěže postoupily Sparta, Bohemians, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Jablonec, Olomouc a Slovácko. V osmifinále vypadly například Plzeň či Ostrava.

Příjemný středeční podvečer z pražského Edenu! Osmifinálový duel domácí Slavie se Zlínem, který startuje v 17 hodin, vám přineseme minutu po minutě.

V sestavě Slavie jsou mladíci Horský nebo Samek, který má přece jen o něco více zkušeností i ze zápasů v pohárové Evropě. Šanci ukázat se mají také letní posily Madsen či Plavšič.

V předešlém kole Slavia málem vypadla s třetiligovými Velvary, po poločase prohrávala 0:2. Zápas i díky hattricku Stancia však otočila.

Traoré
63. min Holeš o hráči
13 Samek
Samek
69. min Stanciu o hráči
21 Madsen
Madsen
88. min Olayinka o hráči
Plavšič
63. min Kuchta o hráči
32 Lingr
Lingr
69. min Masopust o hráči

FC ZlínZlín(5-4-1)

44 Šiška
Šiška
7 Fillo
Fillo
63. min Nečas o hráči
Simerský
Vraštil
Procházka
15 Fantiš
Fantiš
82. min Kolář o hráči
12 Tkáč
Tkáč
75. min Hellebrand o hráči
6 Conde
Conde
33 Hlinka
Hlinka
9 Reiter
Reiter
63. min Hrdlička o hráči
88 Poznar
Poznar
75. min Bobčík o hráči

Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Novák

Zlín postoupil přes Vyškov, který udolal až v prodloužení.

Co se týče ligy, Slavia o víkendu porazila 2:0 Mladou Boleslav, Zlín si poradil s Karvinou 2:1.

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru i termínu zápasu, který je ve všední den od pěti, příliš fanoušků do Edenu dorazit nemohlo. Představování sestav domácím hlasatelem se v prázdném stadionu rozléhá.

Obě mužstva již kráčí na hrací plochu. Domácí vede jako kapitán Ibrahim Traoré, pásku u hostů navlékl Tomáš Poznar.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Zlín

1

Rozehráli hosté, jejich první pokus o útočný výpad přerušil ofsajd a v něm kapitán Poznar.

2

David Tkáč (Zlín) vstřelil gól. Slavia - Zlín 0:1
Ousou napálil při rozehrávce napadajícího hráče Zlína. Hosté akci zakončili přímočaře, Tkáč byl ve vápně nehlídaný a s přehledem zakončil.

5

Zlín zatím působí, že je víc v zápase. V soubojích je agresivnější a má i druhé míče.

6

Na levém křídle si udělal prostor Plavšič, ale Ekpai na jeho přetažený centr nedosáhl.

7

Plavšič ztratil balon na půlce a hosté šli do protiakce. Centr z vápna odvrátil Oscar.

8

První roh zápasu bude mít Slavia. Plavšič neprocpal balon do vápna přes Condeho.

9

Filip Horský (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 1:1
Roh sice zlínští fotbalisté odvrátili, ale Slavia balon do vápna vrátila. Na správném místě byl Horský, který zpětnou nahrávku od Samka pohotově sklepl do brány.

11

Conde na vlastní polovině porazil Ekpaie. Ten si vyžaduje ošetření, zatímco jeho spoluhráči vymýšlí, jak rozehrají přímý kop.

12

Rozehrávka se nezdařila. Zlín se ubránil a domácí to musí zkoušet znova.

14

Domácí se do zlínského vápna snaží dostat postupně. Samek ale musel hrát dozadu na Ousoua.

16

Ekpai nedal Mandousovi zrovna přátelskou zpětnou nahrávku. Domácí brankář si ale poradil a otočil hru na Kačarabu.

16

Traoré se hájil, že hrál balon, ale sudí Petřík je neoblomný a faul na Condeho na půlce píská.

17

Kačaraba podcenil souboj s Poznarem, který ho odstavil tělem a nebezpečně vypálil. Mandous jeho ránu vyrazil k Hlinkovi, který nedorážel přesně.

19

Všichni se připravovali, že se bude kopat roh, jenže Plavšič nečekaně ještě vrátil balon před bránu. Tam se nejlépe zorientoval zlínský Conde.

20

Ekpai nestíhal v souboji s Reiterem, který vnikl až do vápna, kde po souboji se slávistickým obráncem padl. Sudí ale penaltu odmítá, což vzbudilo velkou nevoli na straně zlínských fotbalistů.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Rudolf Reiter (Zlín)

22

Reiter v akci znovu. Míč si naváděl z levé strany, chtěl obejít Ousoua, ale odkopl si balon do autu.

23

Přetažený centr z levé strany ještě stihl vrátit do vápna Ekpai, ale Traoré už nebyl ve výhodné střelecké pozici.

24

Conde zatím ve středu hřiště hraje velmi dobře, získává míče a dokáže se prosadit i jeden na jednoho. Tentokrát ale nahrávku na Reitera pokazil.

26

Plavšič se nadvakrát probil do vápna k centru. Ten vypadal nebezpečně, ale vyboxoval ho na malém vápně Šiška.

27

Reiter do vápna prostrkával balon šajtlí, jenže podklouzl. Tentokrát se pokutového kopu pochopitelně nedomáhá, jen naštvaně plácl dlaní do trávníku.

29

Samek poslal ukázkový pas na pravé křídlo na Ekpaie, který hledal před bránou Horského. Ten ovšem na zadní tyči promáchl!

30

Při slávistickém rohu vypomohl zlínské obraně Poznar, který odhlavičkoval balon pryč.

31

Na pravém křídle zastavil Ekpaie Conde, který si ale v souboji ublížil a musel za postranní čáru pro ošetření.

32

Plavšičovi za perfektní převzetí míče přítomní fanoušci zatleskali. Traoré další postup dopředu pokazil nepřesnou nahrávkou na Horského.

33

Samek si na křižné balony do křídel věří. I tenhle mířil na Ekpaie, ale míč ve vzduchu tečoval Procházka. Roh pro Slavii.

34

Rozehrávky se místo Plavšiče ujal Samek, jenže ani tentokrát nebyli domácí úspěšní.

36

Domluva mezi Mandousem a Ousouem teď dost vázla. Švédský obránce balon raději odkopl, přestože se napřahoval i Mandous.

37

Ekpai ještě stihl ve hřišti balon od Horského a odcentroval, kde se míč odrazil zpátky k slávistickému mladíkovi. V této šanci bránu netrefil.

38

Další centr Ekpaie, tentokrát byl adresátem Traoré. Zhruba z penalty však přestřelil.

41

Madsen si chtěl míč do vápna kopnout přes hlavu patičkou, což se také povedlo. Hlinka ho však ubránil.

42

Lingr zabojoval ve středu hřiště a dostal se přes Condeho. Protiútok Plavšič zbrzdil, pak si navíc neporozuměl se spoluhráči a míč odevzdal.

44

Skvělou práci při rozehrávce předvedl Samek. Vypadalo to, že nemá kam, ale uvolnil se stahovačkou a zkusil najít Plavšiče. Šiška rychle vyběhl a balon odpálil do autu.

45

První poločas bude nastavený o dvě minuty.

45

Plavšič nechtěl centrovat z první. Balon zasekl a počkal si na náběh Madsena, který z malého vápna hlavičkoval těsně vedle. Je možné, že míč lízl pravou tyč.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Zlín

47

Druhá půle začala pozvolna. Slávisté se snaží kombinovat na vlastní polovině.

48

Lingr si před přijetím nahrávky ještě stačil zavázat tkaničku a rozjel akci středem hřiště. Na jejím konci byl Plavšič, který si navedl balon na levačku a vystřelil nad.

49

Hosté odkopem málem poslali do šance Poznara. Na něj ale byli Kačaraba s Ousouem v přesile.

51
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Tkáč (Zlín)
Plavšič si ukázkově převzal balon směrem do vápna. Tam se ale vrhl už hlavou napřed, podrazil ho totiž Tkáč.

51

Domácí budou zahrávat přímý volný kop z kraje šestnáctky.

52

Samkův středně vysoký centr domácí fotbalisté nezakončili. Neujala se ani Oscarova dorážka.

53

Mads Emil Madsen (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 2:1
Traorého zpětná nahrávka se odrazila jak od Fantiše, tak od Vraštila. Nejpohotovější byl Madsen, který z blízkosti prostřelil Šišku.

55

Domácí se po obratu snaží přidat další branku a dodat si klid. Zatím ale do vápna balon nedostali.

57

Poznar se snažil natlačit před Ousoua, ale po souboji s ním padá. Ousou i rozhodčí mu gestem naznačili, ať se zase zvedne.

58

K Plavšičovi museli domácí zdravotníci. Vypadá to, že se zranil v souboji na pravé straně.

61

Samkovu ztrátu mohli potrestat Tkáč s Poznarem, ale na brejk byli sami a proti přesile slávistických obránců si neporadili.

62

Tkáč je při práci s míčem šikovný, umí i zrychlit, uvolnit se. Stopku mu vystavil až faulem Traoré.

64

Plavšičovo střídání znamená, že se Lingr posune do křídla, aby uvolnil na hrotu místo Kuchtovi. Holeš za Traorého je post za post.

66

Kuchta se snaží zapojit do hry, ale zatím ho přihrávky nenacházejí, nebo na ně čeká v ofsajdu.

70

Masopust se stáhl na pravý kraj obrany, kde Ekpai celkem hořel. Ten se posunul před něj do zálohy.

72

Hra v posledních minutách působí dost neuspořádaně. Na obou stranách je spousta chyb a míč často mění majitele.

73

Stanciu zrychlil středem hřiště a protože střelu má dobrou, zkusil štěstí ze střední vzdálenosti. Balon Šiškovu bránu minul.

75

Ekpai zkoušel obhazovačku na pravém křídle, ale narazil do žlutomodré zdi. Sudí Petřík nechal hru pokračovat.

75

Střídání Zlín: ze hřiště odešel David Tkáč, nahradil ho Jan Hellebrand

75

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Tomáš Poznar, nahradil ho Libor Bobčík

76

Stanciu už se chystal ve vápně nikým nehlídaný zakončovat, pomezní však vymrštil do vzduchu praporek na znamení ofsajdu, který je také pískaný.

77

Podobný osud potkal i akci Oscara s Kuchtou. V nepovolených prostorech se pohyboval domácí útočník.

78

Kuchta si tentokrát postavení pohlídal, ale nákop Kačaraby byl příliš dlouhý a sebral ho Šiška.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Cheick Oumar Conde (Zlín)

81

Zajímavě sehraný přímý kop chtěl zakončit Horský. Těžký kop ze vzduchu zvládl tak napůl, střele scházela razance a balon si vzal Šiška.

82

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Antonín Fantiš, nahradil ho Jakub Kolář

84

Zápas se už víceméně dohrává. Zlínští fotbalisté by rádi s výsledkem ještě něco udělali, ale zatím nenašli cestu do zakončení.

86

Horský si dovolil v souboji jeden na jednoho s Vraštilem, ten si ho ale zkušeně ohlídal a do zakončení ho nepustil.

87

Madsen měl dobrou pozici, ale neměl balon na svou silnější nohu. Tak ho posunul ven Stanciovi, který bombou zpoza vápna trefil do hlavy Vraštila.

88

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mads Emil Madsen, nahradil ho Peter Olayinka

89

Vraštil pokračovat nemůže a pomalými kroky opouští za potlesku domácích fandů trávník. Zlín už vyčerpal všechna střídání a dohraje v oslabení.

89

Horský si našel balon na hraně vápna, ale ani tentokrát nemířil přesně.

90

Slavia bude kopat penaltu! Olayinka běžel sám na Šišku, udělal kličku, ale po kontaktu s gólmanem padl.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Šiška (Zlín)

90

Peter Olayinka (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Zlín 3:1
Sám faulovaný Olayinka penaltu proměnil. Exekuci okoukal od Jorginha z Chelsea, poskočil, počkal si na pohyb gólmana a míč zahrál do volné části brány.