Teplicím se v lize nedaří ani po výměně trenéra, nový kouč Jiří Jarošík prohrál všechna tři utkání. Tým zůstává předposlední.

Sparta má za sebou šťastnou bitvu s Mladou Boleslaví. Ač byla doma horším týmem, ve třetí minutě nastavení dala vítěznou branku.

Jen kapitán Dočkal a útočník Minčev zůstali v základní sestavě z víkendového utkání proti Mladé Boleslavi. Jinak trenér Vrba postavil hráče, kteří jsou spíš náhradník. Z opor hraje ještě Sáček. Na lavici je Haraslín a Pavelka. Mimo nominaci jsou Panák, Čelůstka, Wiesner, Hancko, Pešek či Hložek.

Teplice udělaly změn pět, poprvé od začátku hraje Vicu Bulmaga z Moldávie.

FK TepliceTeplice(4-5-1)

30 Grigar
Grigar
39 Švanda
Švanda
69. min Rezek o hráči
Chlumecký
28 Knapík
Knapík
Vondrášek
56. min Hasil o hráči
6 Kodad
Kodad
56. min Moulis o hráči
32 Bulmaga
Bulmaga
26. min Hyčka o hráči
19 Jukl
Mareček
69. min Krunert o hráči

Polidar
46. min Vindheim o hráči
Moberg Karlsson
71. min Drchal o hráči
10 Dočkal
Dočkal
36 Karabec
Karabec
16 Sáček
Sáček
11 Minčev
Minčev
84. min Ryneš o hráči
18 Pulkrab
Pulkrab
71. min Haraslín o hráči

Rozhodčí: Franěk - Ratajová, Vodrážka
Počet diváků: 3 412

1

Začal první poločas utkání Teplice - Sparta

1

Vondráškova nedůrazná malá domů hlavou, Minčev poslal centr, který shrábl Grigar. Ještě reklamoval nejspíš ruku teplického protihráče.

3

Jukl po souboji spadl v rohu vápna a hned koukal po rozhodčím, ten mu ukázal, ať hraje dál.

3

První roh pro Teplice.

3

Succarova hlavička po rohu letěla vedle branky Sparty.

4

Po faulu Vitíka mají Teplice standardku z úhlu.

4

Marečkův centr z trestňáku shrábl Holec.

5

Kodad jen lehce lízl centrovaný míč, neusměrnil ho mezi tyče.

5

A roh i pro Teplice.

6

Roh Sparty skončil střelou Sáčka z dálky, která byla tečovaná na další roh.

7

Odražený míč po rohu napálil na hraně vápna Sáček. Docela ostře, až pak válel sudy na trávníku. Leč jeho rána letěla nad branku.

10

Černý střílel z úhlu, jenže míč vzal opačnou rotaci směrem od branky.

12

Z trávníku se sbírá Minčev, ale objede se to bez ošetřování.

14

Za kolmicí se vydal sparťan Gabriel, u míče byl dřív exsparťan Grigar.

18

Sparta bude kopat penaltu! Švandovi se za záda dostal Minčev, který běžel sám na Grigara, tak ho zezadu rukou přistrčil a Minčev spadl. A rovnou i červená pro Švandu!

18
Červená karta

Červenou kartu dostal Josef Švanda (Teplice)

19

David Moberg Karlsson (Sparta) proměnil pokutový kop. Teplice - Sparta 0:1
Penaltu proměnil jistě, brankáře Grigara poslal na druhou stranu.

26

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Vicu Bulmaga, nahradil ho Alois Hyčka

28

Gabrielův centr odvrátil Hyčka.

31

Vitík obral před vápnem o míč Vondráška, posunul na Karlssona, do jehož střely skočili dva domácí hráči. Roh.

31

Po rohu pálil z otočky Minčev ze středu pokutového území, ke své smůle přímo na brankáře Grigara.

33

Vondrášek a Gabriel se srazili v hlavičkovém souboji nedaleko rohového praporku a jsou ošetřovaní.

34

Holec vyboxoval teplickou standardku. A pak se na hřiště vrátili Vondrášek s Gabrielem.

38

Karabcovu střelu tečoval Pulkrab, brankář Grigar skvěle vyrazil. Chvíli nato Karabec pálil a brankář Teplic odvrátil na roh. Z něj bez nebezpečí.

41

Vondrášek ostrou malou domů prohnal Grigara, ale ten si poradil.

39

Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Teplice - Sparta 0:2
Štetina míč v oblouku před pokutovým územím nezpracoval, dostal se tak k Dočkalovi. Sparťanský kapitán jej pohotově uklidil přízemní střelou k tyči, zkoprnělý Grigar zůstal stát.

42

Hyčka se dostal ve vápně Sparty k míči a střelou k tyči donutil brankáře Holce k zákroku.

46

Ošetřovaný Knapík musel za lajnu, ale hned se vrátil.

49

Jukl si před vápnem připravil míč na levačku a vypálil z běhu, ovšem hodně nepřesně.

53

Brejk Sparty ukončil přízemní centr Gabriela, který ve vápně nikdo nezasáhl.

54

Po zpětném pasu Karlssona pálil bez přípravy Vindeheim, střela sražená na roh. Z něj Sparta nezahrozila.

55

Na hranici vápna se k míči dostal Karabec, přízemní pokus těsně minul tyč.

60

Standardka z 20 metrů, dočkal nahrával na zadní tyč na Štetinu, ten míč nezpracoval.

63

Počet diváků 3 412 (19 % z kapacity 18 221)

64

Minčev se dostal do vápna, střelou z úhlu rozvlnil boční síť.

65

Dočkalova jedovka z hranice vápna, přízemní pokus o fous minul tyč teplické branky.

69

Po rohu zmatky ve vápně Sparty, nakonec hosté míč odkopli.

71

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Moberg Karlsson, nahradil ho Václav Drchal

71

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Matěj Pulkrab, nahradil ho Lukáš Haraslín

78

Po autu pálil z úhlu a z dálky Krunert, pro Holce to byla snadná práce.

79

Haraslínova přihrávka na Drchala neprošla, navíc šlo o ofsajd.

80

Dočkal dostal pas na střed vápna a hned střílel, nebezpečí uhasil Hasil, který mu do střely skočil.

82

I Drchalův pokus z vápna byl zablokovaný.

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Minčev, nahradil ho Matěj Ryneš

85

Za obranu se dostal Drchal, pak i z úhlu, takže patičkou míč vracel za sebe. Nikdo ze spoluhráčů tam však nebyl.

89

Sparťanský roh nakrátko. Centr Karabce pak shrábl Grigar.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Sáček (Sparta)
Za faul u lajny na Rezka.

90

90

Teplický centr ze standardky sparťané odhlavičkovali.

90

V nastavení další roh Sparty, zase nakrátko. Jen co ho rozehrála, rozhodčí zápas ukončil.