Čtvrtek 6. října 2022, svátek má Hanuš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Online reportáž

Hezký letní podvečer z teplického stadionu Na Stínadlech, kde v 19 hodin odstartuje nový ročník první fotbalové ligy. V zahajovacím zápase se srazí hráči domácích Teplic, poslední vítěz Poháru ČMFS, a Sparta, druhý tým minulého ročníku.

Úvodní zápas můžete sledovat tentokrát živě, portál iDNES.cz vám nabízí videopřenos! Živé vysílání ale doplňuje tradiční textová on-line reportáž, takže důležité momenty zápasu snadno dohledáte a o průběhu zápasu můžete diskutovat s ostatními čtenáři.

Sparta nastupuje v obvyklé sestavě, chybí zraněný kapitán Berger, pásku po něm převzal stoper Řepka. Bergra ve středu zálohy zastoupí Vacek. V základní jedenáctce není ani jeden hráč, který do klubu přišel v létě. Naopak šest nových tváří je na lavičce náhradníků.

Když se oba kluby utkaly naposled, vyhrály Teplice. Bylo to v polovině května v semifinále domácího poháru, v závěru rozhodl Mahmutovič. Kouč Plíšek složil úplně stejnou základní sestavu jako tehdy.

Sestavy a rozestavení

FK TepliceTeplice(4-4-2)

30 Grigar
Grigar
o hráči
Vidlička
o hráči
4 Klein
Klein
o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
22 Rosa
Stožický
o hráči
77. min Verbíř o hráči
20 Matula
Matula
o hráči
Vachoušek
o hráči
84. min Merzič o hráči
Ljevakovič
o hráči
19 Mareš
Mareš
o hráči
67. min Vondrášek o hráči
Mahmutovič
o hráči

AC Sparta PrahaSparta(4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kušnír
o hráči
Hubník
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
Žofčák
o hráči
25 Vacek
Vacek
o hráči
27 Hušek
Hušek
o hráči
22 Zeman
Zeman
o hráči
78. min Kalouda o hráči
12 Bony
Bony
o hráči
90. min Jirouš o hráči
17 Holenda
Holenda
o hráči
70. min Prudnikov o hráči

Rozhodčí: Královec - Chytil, Vysloužil
Počet diváků: 15 120

Dvacet minut před výkopem se stadion slušně zaplňuje, očekává se návštěva přes deset tisíc diváků. Při příjezdu ke stadionu se stojí v zácpách, auta parkují po obou stranách výpadovky z Teplic na Prahu či Bílinu.

Když hlasatel četl sestavu Sparty, tak domácí fanoušky to nechalo chladným až na jedno jméno. Pískot se spustil, když řekl: číslo 2 Řepka.

Obě mužstva právě přicházejí na trávník, vítá je slušně zaplněný stadion. V domácím týmu je kapitánem Lukáš, sparťany vede na hřiště s páskou na ruce Řepka. Hlavním rozhodčím je Královec, jeho asistenty Chytil a Vysloužil.

1

Začal první poločas utkání Teplice - Sparta
Výkop mají sparťané, ve středovém kruhu si rozehrávají útočníci Holenda a Wilfried. První jmenovaný jen podrážkou lehce posunul míč, druhý pak přihrál dozadu Vackovi. Nový ročník první ligy začíná!

1

První útočný pokus Sparty: z pravé strany háže dlouhý aut Kušnír, ale nabíhajícího Hubníka bez problému hlídá domácí obránce Rosa a míč hlavičkuje do bezpečí.

2

Letenští fotbalisté ale zůstali u branky soupeře: vybojovali roh. Z pravé strany centroval Žofčák, míč letící před branku odhlavičkoval teplický stoper Lukáš. Domácí se osvobozují a spěchají dopředu.

3

Poprvé si na míč sáhl sparťanský gólman Blažek. Dolétl k němu dlouhý pas, který teplický útočník Mahmutovič nezpracoval.

4

Znovu v akci Blažek, tentokrát v tísni levou nohou odkopával malou domů.

5

Rozhodčí Královec diskutuje se sparťanským útočníkem Wilfriedem, vysvětluje mu, proč nepískal faul. Talent z Pobřeží slonoviny se probíjel k brance v pokutovém území, ale důrazně ho pokryl teplický stoper Lukáš.

6

První střelecký pokus zápasu: kousek před pokutovým územím Teplic plálil útočník Holenda, ale vystřelil vysoko nad branku.

7

Ze složitých a těžkých přihrávek v nouzi se málem vyklubal rychlý brejk Sparty. Rozehráli ho ve středu hřiště, Wilfried přistrčil míč do běhu Vackovi, ale finální přihrávka byla hodně nepřesná a skončila v zámezí.

9

SParťané zkoušeli dlouhý nákop, Holenda pas prodloužil za sebe, ale jejich akci přeťal teplický lídr Lukáš. Míč zachytil a hlavou poslal svému brankáři Grigarovi.

11

Teplický záložník Stožický si na pravé straně zabíhal za obranu, ale jeho úmysl vystihl Pamič, zareagoval na kolmou přihrávku a soupeře tělem k míč nepustil.

12

Sparťanský stoper Hubník se na trávníku svíjí v bolestech. Na půlící čáře zachytil odkop soupeře, míč si zpracoval, když vtom proti němu vystartoval teplický záložník Ljevakovič a ostře oběma nohama do něj zajel.

13
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Admir Ljevakovič (Teplice)

14

Rozhodčí povolává na trávník nosítka, sparťanský obránce nakonec vstává a kulhá za postranní čáru. Sparťané se chystají rozehrát přímý kop z velké dálky.

15

Přímý kop rozehrál Zeman, jeho centr levačkou snadno chytil do rukavic teplický gólman Grigar.

16
Důležité

První velká šance zápasu: sparťanský obránce Kušnír z pravé strany odcentroval před branku, kde si dobře našel místo útočník Holenda a dobře hlavičkoval. Skvělý zákrok předvedl gólman Grigar, hlavičku reflexivně vyrazil a málem míč chytil ve hřišti, ale už mu sklouzu za čáru. Sparťané budou kopat roh.

17

Po následném rohu se tepličtí fotbalisté ubránili.

18

Málem velká příležitost i Teplic: na levé straně se dostal k míči Rosa a ideální přihrávkou našel před brankou volného Mareše, který však z několika kroků střílel vedle branky. Gól by však stejně nemohl platit, pomezní rozhodčí Vysloužil signalizoval ofsajd.

19

Tentokrát byl v ofsajdu domácí útočník Mareš. Ale míč k němu ani nedolétl, těsně před ním ho odvrátil sparťanský stoper Hubník.

20

Krátce se nehrálo, na trávníku u sparťanské šestnáctky zůstal ležet teplický útočník Mahmutovič. Gólman Grigar kopl míč do zámezí, aby hru přerušil. Mahmutovič po chvilce vstal a pokračuje ve hře.

22

Přímý kop Teplic ze třiceti metrů: domácí se nakonec rozhodli pro centr, ale ten sparťané ze své šestnáctky odhlavičkovali, a při standardní situaci soupeře se tak ubránili.

23

Sparťanský útočník Holenda padá v pokutovém území, ale rozhodčí ukazuje: Žádná penalta, byl tam míč. Na začátku akce byla Kušnírova přihrávka z pravé strany na hranici pokutového území, kterou Wilfried na jeden dotyk přistrčil Holendovi, který už by šel sám na brankáře Grigara. Na poslední chvíli ho odzbrojil stoper Klein.

25

Teplický útočník Mareš se dral za dlouhým nákopem, ale tělem ho zbrzdil sparťanský obránce Řepka, a tak si gólman Blažek mohl bez problémů pro míč dojít.

27

Domácí budou zahrávat přímý kop ze slibné pozice: z třiadvaceti metrů. Míč si chystá Vachoušek.

28

A Vachoušek opravdu vystřelil, levačkou však poslal míč nad branku.

30
Důležité

Teplický útočník Mahmutovič vystartoval podél levé lajny, sparťanský útočník Řepka marně mával rukou a díval se po pomezním rozhodčí... Ofsajd se nemával, teplický útočník spěchal k brance, sice se k němu stihl stáhnout druhý stoper Hubník, ale Mahmutovič si podržel míč a z levého rohu pokutového území zakončil. Brankář Blažek jeho přízemní střelu lapil, míč bezpečně zlutmil v rukavicích a ještě ho pokryl tělem.

32

Další slibná pozice pro domácí: zahrávají přímý kop z levé strany od brankové čáry - jakoby zkrácený roh.

33

Tepličtí záložníci Stožický a Vachoušek se dlouho domlouvali, jak přímý kop rozehrají. Jenže pak druhý jmenovaný centroval a míč proletěl pokutovým územím, nikdo na něj nezareagoval.

34

Sparťanský obránce Pamič z levé strany odcentroval, letící míč ještě postrčil za sebe hlavou Holenda a mezio dvěma teplickými stopery Lukášem a Kleinem se nakonec přece jen prodral Wilfried, ale v pádu zakončil vedle branky.

36

Na hranici sparťanského pokutového území se míč odrazil k domácímu útočníkovi Marešovi, ale jeho slabou střelu gólman Blažek snadno chytil.

37

Podruhé jsou na hřišti nosítka. Ve středovém kruhu zůstal ležet záložník Žofčák. Pořadatelé ho odnášejí za postranní čáru, kde ho ošetří lékař a masér.

38

Žofčák se znovu zapojuje do hry.

40

Sparťané teď měli velké starosti před svoji brankou. Dvakrát letěl před jejich branku nebezpečný centr, ale domácí nedokázali zakončit. Rosa při tom u brankové čáry promáchl.

42

Sparťanský obránce Kušnír odcentroval z pravé strany, přetažený pas proletěl pokutovým územím do míst, kam nabíhal Zeman, ale domácí obránci ho uhlídali.

43

Další akce Sparty: po pravé straně potáhl míč Žofčák, přihrál do střelu hřiště Vackovi, který pronikl až před pokutové území a vystřelil. Jeho přízemní pokus chytil snadno gólman Grigar, zaklekl a míč lapil do náruče.

44

Teplický útočník Mahmutovič v ofsajdu.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Ještě v nastaveném čase kopali sparťané roh, na pravé straně se k míči postavil Žofčák, ale centr poslal mizerný. Odvrátil ho hned první teplický hráč.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Sparta

48

Druhý poločas otevřely tři pokusy sparťanského záložníka Zemana. Nejprve při protiútoku po levé straně mizerně odcentroval. A pak zahrával roh a opakově posílal míč před teplickou branku. Tam ale kralovali domácí stopeři Klein a Lukáš.

49

Vzápětí se snažil přes teplickou obranu prostrčit míč Wilfried, ale okatá přihrávka na Vacka na hranici pokutového území neprošla. Domácí snadno odvrátili i Pamičův centr z levé strany.

51
Důležité

Rychlá akce Teplic a dobrý zákrok sparťanského gólmana Blažka. Domácí šli dopředu po levé straně, letenský obránce Hubník v pádu ještě kombinaci přerušil, ale k míči se znovu dostali domácí - útočník Mareš vlevo před pokutovým územím napřáhl, jeho záludnou střelu chytil tygřím skokem brankář Blažek, který se vrhl po pravé ruce a míč vyrazil a hned vzápětí chytil.

52

Počet diváků 15 120 (83 % z kapacity 18 221)

53
Důležité

Sparťané zahrávali přímý kop z pravé strany: Zeman poslal míč do pokutového území, kde se prosadil útočník Wilfried, hlavou míč usměrnil jen těsně vedle branky.

55

Na druhé straně se před branku tlačí Tepličtí. Prudký centr po rohu odhlavičkoval sparťanský kapitán Řepka.

58

Z dálky pálí vysoko nad branku sparťanský záložník Vacek.

59

Sparťanský záložník Vacek na levé straně chytrou přihrávkou vysunul Holendu, který v souboji s teplickými obránci vybojoval roh.

60

Roh z levé strany rozehrál Žofčák, pravačkou poslal míč před branku. Na jeho centr nikdo nenaskakoval, naopak proti němu vystartoval teplický gólman Grigar a za letu ho vyboxoval pryč z pokutového území.

63

Po Wilfriedově ruce zahrávali tepličtí fotbalisté přímý kop z velké dálky. Ale nic z něj nevytěžili: pomalá rozehrávka do strany a pak nepovedený centr.

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Štěpán Vachoušek (Teplice)
za faul zezadu na Zemana.

67
Střídání

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Tomáš Vondrášek

68

Sparťanský kapitán Řepka teď hodně zavařil gólmanu Blažkovi, když mu dal malou domů a nevšiml si protihráče před svým pokutovým územím. Blažek musel rychle do skluzu, aby míč odehrál.

70
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jan Holenda, nahradil ho Alexander Prudnikov

70

Nehraje se! Na trávník ze sektoru sparťasnkých fanoušků přilétla dýmovnice. Rozhodčí hned spěchal k lavičkám a pořadateli. Mezitím hasič rychle likvidoval dýmovnici.

72

Po krátké pauze, která trvala jen něco málo přes minutu, se pokračuje ve hře.

74

Sparťané jen s velkými problémy udrželi míč ve hře na pravé straně, ale těsně na čáře ho zachytil Žofčák. Udělal pár kroků a pak poslal dlouhý pas do pokutového území. V něm už číhal nový muž na trávníku Prudnikov, ale měl k míči daleko. Centr bez problémů skončil v rukavicích brankáře Grigara, který míč stáhl ze vzduchu.

75

Drobné ošetření potřeboval sparťan Zeman. Odkulhal za postranní čáru.

77
Střídání

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Vlastimil Stožický, nahradil ho Pavel Verbíř

77

Teplickou legendu Verbíře vítá bouřlivý potlesk diváků.

78
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Zeman, nahradil ho Luboš Kalouda

79

Sparťan Vacek se probíjel z levé strany do pokutového území, těsně na hranici šestnáctky ho fauloval Lukáš. Letenští mají výhodu přímého kopu ze slibné pozice.

80

Žofčák centroval ke vzdálenější tyči, ale domácí se ubránili. Zblokovali i střelu po odraženém míči na hranici pokutového území.

82

Teplický obránce Vidlička si hezky naběhl dopředu a z levé strany k němu mířil míč. Rozhodl se pro střelu bez přípravy, ale rána mu nesedla, pálil hodně nad břevno.

83
Důležité

Velká šance Sparty: středem hřiště hezky prošel Kušnír, i na hranici pokutového území si udělal prostor a pak přihrál doprava volnému útočníkovi Prudnikovovi. Ten střílel levačkou k bližší tyči, ale jeho rána šla kousek vedle a sklouzla se po boční síti do reklamních panelů.

84
Střídání

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Štěpán Vachoušek, nahradil ho Samir Merzič

85

Důrazný Merzič nenechal v klidu váhavého Žofčáka, u koncové čáry u branky Sparty vybojoval míč a odcentroval před branku. Řepka odvrátil na roh, po něm se hosté ubránili díky hlavičce Wilfrieda.

88

Prudnikov vybojoval míč u postranní čáry, jeho přihrávku na Wilfrieda ale Lukáš zachytil.

89

Tepličtí fanoušci pískali, chtěli penaltu po souboji Mahmutoviče se sparťanskými obránci Hubníkem a Řepkou. Sudí však jasně ukázal: faul nebyl.

90

Sudí Královec nastaví tři minuty.

90
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Wilfried Bony, nahradil ho Martin Jirouš

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

4. března 2023 14:00Sparta-Teplice ?:?
10. září 2022 19:00Teplice-Sparta 2:2
9. dubna 2022 19:00Teplice-Sparta 0:3
7. listopadu 2021 18:00Sparta-Teplice 4:2
27. října 2021 17:00Teplice-Sparta 0:2
3. dubna 2021 18:30Sparta-Teplice 7:2
29. listopadu 2020 16:00Teplice-Sparta 0:1
3. června 2020 20:00Sparta-Teplice 3:0
20. října 2019 18:00Teplice-Sparta 1:1
2. dubna 2019 17:00Teplice-Sparta 2:2
9. prosince 2018 17:00Sparta-Teplice 0:1
12. srpna 2018 18:00Teplice-Sparta 0:4
31. března 2018 18:00Teplice-Sparta 1:1
24. září 2017 18:00Sparta-Teplice 3:0
3. prosince 2016 15:00Sparta-Teplice 2:1
7. srpna 2016 19:00Teplice-Sparta 0:0
1. května 2016 17:00Teplice-Sparta 1:1
8. listopadu 2015 19:00Sparta-Teplice 3:1
21. března 2015 20:15Sparta-Teplice 1:0
13. září 2014 20:15Teplice-Sparta 0:0
3. května 2014 20:15Teplice-Sparta 3:1
2. listopadu 2013 20:15Sparta-Teplice 2:0
26. května 2013 18:00Teplice-Sparta 0:3
17. listopadu 2012 20:15Sparta-Teplice 1:0
14. dubna 2012 15:50Sparta-Teplice 2:2
24. října 2011 18:30Teplice-Sparta 0:1
2. května 2011 19:00Teplice-Sparta 2:2
16. října 2010 18:20Sparta-Teplice 0:2
15. května 2010 17:30Sparta-Teplice 1:0
24. července 2009 19:00Teplice-Sparta 0:0
23. března 2009 17:15Teplice-Sparta 0:0
22. září 2008 17:15Sparta-Teplice 0:0
10. března 2008 17:15Sparta-Teplice 1:0
16. září 2007 19:15Teplice-Sparta 2:1
14. dubna 2007 14:30Sparta-Teplice 2:1
18. září 2006 17:15Teplice-Sparta 1:1
25. března 2006 14:25Sparta-Teplice 0:0
2. října 2005 20:00Teplice-Sparta 2:1
28. května 2005 14:25Sparta-Teplice 1:2
27. listopadu 2004 14:25Teplice-Sparta 0:0
30. listopadu 2003 15:30Sparta-Teplice 3:0
26. července 2003 14:25Teplice-Sparta 1:1
15. února 2003 14:25Teplice-Sparta 1:0
24. července 2002 16:30Sparta-Teplice 1:0
20. dubna 2002 17:00Sparta-Teplice 2:3
26. října 2001 16:30Teplice-Sparta 0:1
18. května 2001 16:30Teplice-Sparta 2:3
11. listopadu 2000 20:00Sparta-Teplice 2:1