40. M. Juhar
79. R. Zeher

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 7 080 (37 % z kapacity 19 370)

Dobrý večer při sledování on-line reportáže z fotbalového zápasu Slavia - Ostrava. V tomto utkání se s profesionální kariérou rozloučí domácí legenda Stanislav Vlček. Výkop je stanoven na 20.15.

Ačkoliv je zápas proti Ostravě posledním pro slávistu Vlčka, trenér Rada ho do základní sestavy neposlal. Bývalý reprezentační útočník naskočí do utkání z lavičky náhradníků.

Vlček za Slavii odehrál 300 zápasů, z toho 166 ligových. Vstřelil dohromady 80 gólů, v lize se trefil čtyřiačtyřicetkrát. Výrazně se podílel na historickém postupu do Ligy mistrů.

"Těžké rozhodování to pro mě nebylo, takřka rozhodnutý jsem byl už v létě. Rozmyslel jsem si to jen kvůli trenéru Radovi, který si přál, abych ještě v kabině zůstal," řekl Vlček před zápasem.

Juhar
64. min Vlček o hráči
11 Kisel
Kisel
78. min Frejlach o hráči
25 Mičola
Mičola
46. min Koreš o hráči

Milosavljev
86. min Kukec o hráči
4 Lukeš
Lukeš
70. min Vomáčka o hráči
27 Kraut
Kraut
74. min Zeher o hráči

Počet diváků: 7 080

Slavia prožívá těžké období, prohrála poslední tři zápasy. Mezi desátým a patnáctým kolem je nejhorší v lize. Přitom to chvíli vypadalo, že by mohla bojovat i o pohárové příčky.

Naopak Ostrava se pod novým trenérem Martinem Pulpitem zvedla. Ze tří zápasů dvakrát vyhrála. A vyhoupla se ze sestupových příček.

Hráči už jsou na trávníku. Všichni hráči Slavie nastoupili ve speciálních tričkách, na kterých je číslo sedm. Právě to nosil Vlček během své kariéry.

Hlasatel vyvolal Vlčka na hřiště. Přišel v doprovodu svých dvou dcer. Fanoušci mu bouřlivě tleskají, což útočníka viditelně dojalo. Na velkoplošné obrazovce běží záběry s velkými okamžiky Vlčkovy kariéry.

Vlček přebírá dary od majitele klubu Řebíčka. Přišel také Šmicer, další slavný hráč Slavie. Útočníkovi poblahopřála za kariéru také tenistka Kvitová, známá slávistická fanynka.

Vlčkovo loučení bude pokračovat po zápase. Překvapení pro něj totiž přychystali také fanoušci. Ale teď už začne utkání.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Ostrava

2

Dlouhá rozehrávka Slavie, která se soustředila aby neztratila míč. Na své polovině vlastně strávila celou první minutu. Ale pak obránci poslali míč do autu.

4

Tohle vypadalo nadějně. Dlouhý nákop Latky skončil u Mičoly, který dnes ve slávistické sestavě hraje jako útočník. Ten si chtěl narazit s Kiselem, ale slovenskému záložníkovi přihrávka nevyšla.

5

Z levé strany zahrozil slávista Kisel. Po jeho centru do pokutového území se do střely tlačil Mičola, ale na míč nakonec nedosáhl.

6

Slavia je zatím aktivnější. Čonkovi však nevyšel centr z levé strany, který skončil mimo hrací plochu.

7

Ostrava zatím sérii krátkých slávistických přihrávek vůbec nestíhá. Úvod tedy patří domácím, kteří drží míč a snaží se najít skulinku v hostující obraně.

8

Další centr domácího obránce Čonky. Ten zneškodnil ostravský brankář Bárta.

9

K centru z levé strany se dostala také Ostrava. Před bránu domácích mířil Mach, ale v pokutovém území nebyl ani jeden jeho spoluhráč.

10

Slavia se snaží prosadit po stranách, odkud posílá centry do pokutového území Ostravy. Tam však nečíhá žádný její vysoký hráč. A tak brankář Bárta po pokusu Kisela opět míč chytil.

11

Slavia zahrávala první rohový kop zápasu, ale bránu hostů neohrozila.

12

Ostravský Fantiš se při útočném snažení dopustil faulu na Dostála. U míče tak je znovu Slavia.

13

Slávistické centry zatím nejsou vůbec nebezpečné.

14

Ostravský útok dlouhé trvání neměl, hosté brzy zahráli míč do autu. Rozehrávat bude domácí gólman Berkovec.

15

Slávista Nitrianský poslal z pravé strany přihrávku po zemi do pokutového území, které se ovšem zmocnili hostující obránci...

16

...a založili rychlý protiútok. Na jeho konci byl v rozhozené slávistické obraně Majtán. Dostal se do pokutového území, kde už byl ve slibné šanci. Mířil pod břevno, ale gólman Berkovec předvedl skvělý zákrok a vyškrábl míč na roh.

17

Ostrava se z rohového kopu do zakončení nedostala.

18

Slavia bude zahrávat přímý volný kop od levé postranní čáry. Dobrá pozice pro centr.

19

Přímý volný kop rozehrál slávistický kapitán Kisel. Místo centru volil přímou střelu, která skončila metr vedle pravé tyče Bártovy brány.

20

Úvodní dvacetiminutovku máme za sebou. Přestože míč drží především Slavia, jedinou šanci si zatím připsala jen Ostrava. Nadále však platí bezbrankový stav.

21

Míč mířil do pokutového území na domácího Mičolu, kterého však hosté ubránili.

22

Nepřesnosti na obou stranách, nic zajímavé k vidění. A tak se fanoušci baví zpíváním chorálů. Atmosféra v Edenu není špatná.

23

Slavia se kombinační hrou nedokáže prosadit přes zatažený defenzivní blok Ostravy. Domácí si tak můžou přihrávat jen u půlící čáry.

24

Fandové Slavie rozvinuli obří transparent, na kterém stojí: "Stando, díky!" Vzpomínají tak na útočníka Vlčka, jenž se dnes loučí s kariérou.

25

Zatímco úvod zápasu naznačil, že by se mohl hrát hezký fotbal, v posledních minutách je na hřišti k vidění nuda.

26

Ostravský kapitán Lukeš centroval z přímého volného kopu do pokutového území soupeře, kde ovšem vyboxoval míč brankář Berkovec a odkopl stoper Latka.

27

Iniciativu pomalu přebírá Ostrava, která teď Slavii na chvíli uzamknula na její polovině.

28

Ostravský záložník Kraut už se řítil Kraut, ale akci zastavil rozhodčí Královec. Ruka, naznačil.

29

Dva centry Slavie v krátkém sledu, po jednom z každé strany. Úspěšný nebyl ani jeden.

30

Také Nitrianského centr skončil mimo hrací plochu. Gestem se za to svým spoluhráčům omlouvá.

31

Slavia měla výhodu dalšího přímého volného kopu, tentokrát z pravé strany. Před bránu centroval Juhar, hosté odvrátili na roh.

32

Ani druhý slávistický roh úspěšný nebyl.

33

Přímý volný kop z podobné pozice jako před chvílí Slavia zahrávala také Ostrava. Ani tentokrát fanoušci šanci neviděli.

34

Na hřišti teď diváci sledují hlavně bitvu ve středu pole.

35

Za ostravskou obranu si nabíhal Nitrianský, ale přihrávka na něj byla moc dlouhá a skončila mimo hrací plochu.

36

Bojovnost oběma týmům vytknout nejde, ale nepřesní jsou snad všichni hráči na trávníku.

37

Slávista Mičola se snažil o individuální průnik, ale narazil na ostravskou obrannou zeď.

38

Rychlý protiútok Slavie, který vypadal hodně nadějně. Záložník Juhar už byl v pokutovém území, kam mu zároveň nabíhalo několik spoluhráčů. Ale jeho centr srazili hosté na roh.

39

Z rohového kopu domácí nezahrozili, rozhodčí navíc odpískal útočný faul.

40
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Juhar (Slavia)
za to, že v hlavičkovém souboji použil loket.

41

Série ostravských centrů před slávistickou bránu. Domácí ovšem soupeře do opravdové šance nepustili.

42

Ostrava se v posledních minutách usídlila na polovině domácích. Teď bude zahrávat přímý volný kop od pravé postranní čáry po faulu Čonky.

43

Zdenko Kaprálik (Ostrava) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 0:1
Ostrava standardní situaci využila. Přímý volný kop rozehrál Milosavljev, jenž nacentroval do pokutového území. Tam se míč odrazil hned od několika hráčů obou týmů. V nepřehledné situaci se nejlíp zorientoval Kaprálik, jenž zblízka napálil míč do brány.

44

Slávistický trenér Rada po inkasované brance okamžitě vystartoval k postranní čáře a své svěřence zpucoval.

45

Slavia ještě v závěru poločasu zkusila zaútočit. Ale Mičola na hranici pokutového území nezpracoval Kiselovu přihrávku dobře.

46

Kromě střídání připravil domácí trenér Rada ještě přeskupení přímo na hřišti - do útoku se přesunul vysoký stoper Latka.

46

A Slavia se hned dostala do šance! Latka v pokutovém území sklepl na nabíhajícího Kisela, jenž byl sice tísněn, ale dokázal vystřelil. Míč skončil mimo bránu Ostravy.

47

Na domácích je vidět, že se budou ve druhém poločase hnát za vyrovnáním. Slávisté totiž začali hodně aktivně.

48

První minuty druhého poločasu jsou o dost atraktivnější než první půle. Tempo hry stouplo o několik stupňů.

49

Stejně jako v úvodu první půle se Slavia nastěhovala před pokutové území Ostravy.

50

Z levé strany centroval slávista Zmrhal, gólman Bárta míč chytil.

51

Hra je přerušená. Na hrací plochu totiž ze sektoru domácích fanoušků vyletěla světlice. Málem dokonce zasáhla slávistu Juhara, kterého situace hodně překvapila.

52

Pořadatelé a hasiči zasahují v sektoru domácích fanoušků, kde hoří další pyrotechnika. Ale už se zase hraje.

53

Slávistický tlak trochu ustal, trenér Rada znovu vyběhl až k postranní čáře a zlobí se na své hráče.

54

Střelecký pokus Petráka z velké dálky, míč skončil hodně mimo ostravskou bránu.

56

Ostrava šla do rychlého protiútoku. Už se zdálo, že obránce Čonka situaci vyřeší, ale nakonec si domácí situaci ještě hodně zkomplikovali. Stoper Dobrotka si přihrával s brankářem Berkovcem, když si všiml, že do pokutového území míří Majtán, a tak ho chtěl blokovat tělem. Hostující útočník po kontaktu se slávistou upadl. Rozhodčí penaltu neodpískal, hraje se dál za stavu 1:0 pro Ostravu.

58

Střela domácího Dostála skončila mimo ostravskou bránu.

59

Po faulu na Koreše bude Slavia zahrávat přímý volný kop z velké dálky.

60

Taky domácí přímý volný kop nevyužili ani k centru, ale následně vybojovali alespoň roh.

61

Rohový kop slávistům nevyšel, ale vzápěti zahrávali ještě jeden. Ani ten povedený nebyl.

62

Teď se hraje výhradně na polovině Ostravy. Ale Dostálův centr skončil mimo hrací plochu.

63

V dobré střelecké pozici se objevil slávista Koreš. V pokutovém území nic nevymýšlel a rovnou střílel. Těsně mimo.

64

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Martin Juhar, nahradil ho Stanislav Vlček

65

Další dva rohové kopy Slavie, opět z nich nic nebylo.

66

Slávistický tlak pokračuje, ale zatím to ke vstřelení gólu nevede. Domácím nevyšel další rohový kop.

67

Slabá střela slávisty Koreše z víc než pětadvaceti metrů nemohla brankáře Bártu ohrozit.

68

Jak minuty postupují, Ostrava se soustředí čím dál víc na obranu.

69

Dobrý centr Čonky z levé strany. Ale nakonec na něj nedosáhl ani Vlček, ani Kisel. Slavia se do zakončení nedostala.

70

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Martin Lukeš, nahradil ho Benjamin Vomáčka

72

Ostrava se vymanila ze slávistického tlaku a taky začala útočit.

74

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Dominik Kraut, nahradil ho Robert Zeher

75

Slavia se marně dostává do tempa. Když už se zdá, že na soupeři na dlouho zatopí, Ostrava zvýší aktivitu a je po tlaku. Vždyť domácí si ani nepřipsali ani jednu opravdu stoprocentní šanci.

77

Robert Zeher (Ostrava) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 0:2
Krásný gól! Ostrava po předchozím faulu Nitrianského zahrávala přímý volný kop z třiadvaceti metrů a parádně přes zeď přesně k tyči se trefil Zeher. Brankář Berkovec se ani nepohnul.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Karol Kisel, nahradil ho Tomáš Frejlach

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Robert Zeher (Ostrava)
za zbytečný zákrok na Petráka.

82

Ostrava už se nikam nežene. Ani není kam, protože má pohodlné dvoubrankové vedení.

83

Střela slávisty Frejlacha skončila vysoko nad bránou.

85

Slávistům rohové kopy nevycházejí. Ale tentokrát se míč do pokutového území vrátil, hlavičkoval Latka, ale brankář Bárta v pohodě chytil.