Souboj prvního s druhým, Sparta má na Slavii dvoubodový náskok, ale v letošním ročníku na rivala neumí. Hraje se už čtvrté derby, třetí na Letné. Na podzim Slavia doma v Edenu sparťany spláchla 4:0. Ligová odveta skončila 3:3, když sparťané srovnali v nastavení díky vlastní brance Ousoua. Minulý týden finále poháru Slavia vyhrála na Letné 2:0.

Sparta vstoupila do nadstavba vydřenou výhrou v Olomouci (1:0), Slavia smetla Bohemians 6:0 a je tak favoritem, přestože v tabulce je až za svým soupeřem.

Sparta proti minulému kolu v Olomouci vrací do základní sestavy stopera Asgera Sörensena. Ladislav Krejčí se pravděpodobně přesune do zálohy vedle Lukáše Sadílka. Na krajích se představí Jan Mejdr a Jaroslav Zelený. Útočnou trojici tvoří Martin Minčev, Jan Kuchta a Lukáš Haraslín.

Slavii se vrací Tomáš Holeš, který nastoupí vedle Igoha Ogbua. V záloze začne i Lukáš Provod nebo Ibrahim Traoré. Do útoku se postaví Václav Jurečka, Mick van Buren a Ivan Schranz.

Sadílek
79. min Mabil o hráči
30 Zelený
Zelený
11 Minčev
Minčev
70. min Laci o hráči
9 Kuchta
Kuchta
79. min Wiesner o hráči
Haraslín
62. min Daněk o hráči

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

Kolář
Douděra
70. min Zafeiris o hráči
5 Ogbu
3 Holeš
Holeš
D. Jurásek
63. min Ševčík o hráči
Jurečka
27 Traoré
Traoré
46. min Lingr o hráči
17 Provod
Provod
81. min M. Jurásek o hráči
19 Oscar
Oscar
26 Schranz
Schranz
van Buren
81. min Tecl o hráči

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek
Počet diváků: 18 113

Na hřišti probíhají rozcvičky obou mužstev. Fanouškovské tábory své oblíbence zdraví a podporují.

Do začátku utkání zbývá necelých pět minut. Na hřiště tradičně vcházejí domácí vlajkonoši.

Obě mužstva už jsou na hrací ploše. Utkání za malou chvíli začne.

Úvodní výkop mají na starosti hosté.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Slavia

1

První akci hostů zlikvidoval Ladislav Krejčí. Následný protiútok Martina Minčeva ale nebyl úspěšný.

2

Slavia kombinuje odzadu. Rozehrávku si bere na starost Ogbu.

3

Holeš zkoušel vysunout Traorého, před kterého se ale dostal Krejčí, jenž byl následně hostujícím záložníkem faulován.

4

Sadílkův dlouhý aut se ve vápně odrazil k Mejdrovi, který zkoušel nadvakrát vystřelit, ale nic nesvedl. Míč ukořistil Ogbu a uklidnil situaci.

5

Douděra centroval na Jurečku, který míč hlavou netrefil. Na zadní tyči pokus do autu prodloužil Mejdr.

6

První slávistický roh v zápasu rozehráli hosté nakrátko. Následný Douděrův centr ale letěl do zámezí.

9

Sadílkův centr ze standardní situace našel Sörensena, jenže míč se jen odrazil na vápno k Mejdrovi. Ten jej sice vrátil do nebezpečného prostoru, jenže Ogbu byl pozorný. Rozhodčí navíc viděl útočný faul.

10

Vydra si poradil s Jurečkou, jeho následný odkop navíc Ogbu sklepl jen do autu.

11

Sparta ale příležitost zahodila, Mejdr přišlápl Jurečku, a tak se hra otáčí.

12

Holeš centroval nebezpečně do vápna, kam naskakoval Schranz, který se schoval za Sörensena. Míč nakonec vypadl ke Kovářovi, jenž jej skryl v rukavicích.

13

Douděra prudce servíroval do vápna, kde nataženou nohou vykopl pryč Panák. Následně se Sparta dostane k míči vhazováním z levé strany.

14

Douděra si chtěl narazit s van Burenem, Zelený jej ale do volného prostoru nepustil a uchránil míč, který pádil za brankovou čáru. Odkop pro Kováře.

15

Ogbu zkoušel dlouhým balonem oslovit Douděru, ale použil příliš síly, a tak přihrávku krajní bek nestihl.

17

David Jurásek z první předkládal do náběhu Provodovi, toho ale pokryl Panák se Sörensenem, načež bude rozehrávat Kovář.

18

Mejdr chtěl dlouhým nákopem oslovit Kuchtu, jenže míč mířil přímo do zámezí.

20

Holešův centr zprava opět propadl až k Mejdrovi, ten jej hlavou odklidil a následně ještě vybojoval faul.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)

22

Provodova standardka mířila někam k pravé hranici vápna, kde stál akorát Douděra. Navíc nebyla dobře kopnutá, a tak Haraslín neměl problém míč putující do zámezí pokrýt.

23

Po dlouhém autu Sadílka bude Sparta zahrávat roh.

24

Ten mířil na zadní tyč, kde jej do hry vracel Panák, ale přímo do rukavic připraveného brankáře Koláře.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Provod (Slavia)

26

V souboji s van Burenem uspěl Mejdr, který byl hned vzápětí faulován.

27

Haraslín při čekání na letící balon udeřil Douděru, a tak se míč opět přesune k hostům.

28

Další střet, ve kterém se ocitl Mejdr. Hlavou se srazil se Schranzem, rozhodčí píská faul Slavii.

29

A další zákrok pro Spartu, tentokrát z výrazně nebezpečnější pozice. Kuchta byl faulovaný pár metrů před soupeřovým vápnem.

30

Lukáš Haraslín (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slavia 1:0
A je to gól! Lukáš Haraslín vyslal nechytatelnou střelu z přímého kopu do levé části branky.

32

Mejdr se na kraji přetahoval o míč s Davidem Juráskem, nakonec zvítězil druhý jmenovaný a vybojoval odkop od branky.

33

Douděra z první centroval po vykombinované akci na pravé straně, ale jeho nabídka oslovila pouze Kovářovy rukavice.

35

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Sparta - Slavia 1:1
Slávisté velmi rychle odpovídají. Precizně vykombinovanou akci načal Douděra, který vyslal van Burena, jenž ihned posílal po zemi na zadní tyč, kde do odkryté brány doklepl Schranz.

38

Teď mnohým zatrnulo, když si pro míč sbíhal Kovář, kterému se do cesty ještě postavil Jurečka. Rozhodčí však faul nepískl.

40

Oscar vybídl pohledným obloučkem Jurečku, který hlavou ještě posouval do lepší pozice Provodovi. Ten však v souboji s Panákem upadl a dožaduje se pokutového kopu.

41

Rozhodčí po krátké konzultaci s videem nechává pokračovat ve hře.

42

Mejdr potáhl balon po pravé straně a odcentroval. Našel hlavu Minčeva, jehož střelu ale na poslední chvíli překazil jeden z obránců. Roh.

43

Haraslín na zadní tyči našel Minčeva, ten však hlavičku mezi tři tyče usměrnit nedokázal.

44

Provod zkoušel ve vápně po pohledné sérii přihrávek vybídnout Douděru, který po zákroku Krejčího skončil na zemi. Vše však vyřeší odkopem Kovář, protože se jednalo o ofsajd.

45

Rozhodčí Černý nejprve po Minčevově pádu důrazně rozpažil. Poté však sparťanský útočník strčil do soupeře a sudí už píšťalku použít musel.

45

Následnou standardku napůl ukldnil odkopem Kovář, Slavia zůstala dál v tlaku, ale ke střele se nedostala.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

45

Douděrův centr z pravé strany srazil Haraslín na roh.

45

Juráskův polovysoký centr zkoušel tečovat Holeš, ale míč jen lehce lízl, a tak balon skončil v zámezí.

45

Jurásek se pokusil nabrat z první skákavý míč a oslovit Schranze, jenže přidal příliš síly.

45

Sadílek kroutil balon na hranici vápna, kde se hra po několika hlavičkových soubojích dostala až před Koláře, kde Kuchta hlavou přestřelil. Útočníkově pokusu však předcházel ofsajd.

47

Sadílek házel dlouhý aut, který přes Sörensenovu hlavu vypadl až ke Kuchtovi. Ten podržel míč, otočil se a těsně minul pravou tyč.

48

Vydra trestuhodně podcenil souboj s Lingrem, když si už myslel, že míč má v zámezí. Jenže Lingr dál pokračoval a přihrával před bránu, kde odkopával Zelený.

49

Další šanci rozjížděl znovu Lingr, když ve vápně našel zády k bráně van Burena. Ten zkusil míč napálit z voleje, ale přestřelil.

52

Po zmatcích v pokutovém území se ke střele na zadní tyči dostal Jurečka. Měl před sebou polovinu odkryté brány, ale nechal vyniknout pouze výborně přesouvajícího se Kováře.

53

Sörensen si na zádech nejdříve pokryl dva spoluhráče, míč si dovedl na hranici vápna až k brankové čáře, odkud odcentroval na zadní tyč. Balon se však snesl na břevno Kolářovi brány.

56

Oscar se dostal nalevo k nebezpečnému centru, který před číhajícími útočníky ukopl na poslední chvíli Sörensen.

57

Další Schranzův pokus o centr zablokoval Vydra na roh.

58

Slavia zkusila podobný signál jako ve finále poháru. Na zadní tyči z první střílel Jurečka. Jeho přízemní pokus zablokoval Krejčí.

59

Do protiútoku se řítil Minčev, kterého pár metrů před vápnem na pravé straně zastavil Jurásek. Sparta dostane výhodu standardní situace.

60

Slavia se po nepovedeném centru hned hnala do protiútoku. Postupovala dva na dva, nicméně akci posléze zabrzdil Douděra a poté nepřesně přihrával jen na hlavu Zeleného.

62

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Kryštof Daněk

63

Asger Sörensen (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slavia 2:1
Sadílkův dlouhý aut se několikrát odrazil v pokutovém území od slávistů, kteří se pokoušeli jej odkopnout do bezpečí. Poslední odraz vypadl k Sörensenovi, který střelu utáhl k tyči.

63

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Jurásek, nahradil ho Petr Ševčík

65

Další standardní situace pro Spartu z blízkosti vápna. Kuchtu fauloval úderem do hlavy Ogbu.

66

Sadílek směřoval přímý kop pouze na hlavy domácích obránců. Poté sice podklouzl Provod. Sörensen ale nabídnutou šanci zahodil nepovedeným centrem.

73

Počet diváků 18 113 (96 % z kapacity 18 944)

76

Slavia se sérií několika pohledných přihrávek dostala až do vápna, kde na zadní tyči střílel Provod. Jeho střelu ale zablokoval Mejdr do tyče.

82

Jurásek zkoušel nacentrovat do malého vápna. Tam však našel připravenou hlavu skákajícího Sörensena.

84

Mabil si nadvakrát nakročil. Pak vyslal přízemní střelu k levé tyči, kde byl připravený Kolář.

85

Stanislav Tecl (Slavia) vstřelil gól. Sparta - Slavia 2:2
Příliš mnoho prostoru dostal Ševčík od Mabila s Lacim. Připravil si centr a posadil jej přímo na hlavu Tecla, který obloučkem překonal Kováře.

87

Mabil s Lacim se prokombinovali až do vápna soupeře. První jmenovaný patičkou vysunul druhého, který z úhlu mířil jen do Kolářových rukavic.

89

Dlouhý Sörensenův aut skončil přes Zeleného na hlavě Mejdra, jehož hlavička ale nebyla dostatečně razantní, a tak ji Kolář lapil.

90

Jurásek dostal čas, aby se otočil a zkraje vápna zkusil vypálit. O pár metrů přestřelil.

90

Hlavní rozhodčí nastaví šest minut.

90

Juráskův centr přizvedl Vydra, ale jen do rukavic brankáře Kováře.

90

Penalta pro Spartu, ukazuje Černý. Ogbu dle sudího podrazil ve vápně Mabila, který se snažil míč pokrýt. Sudí neváhal a rovnou ukázal na penaltový puntík.

90

Krátká konzultace s viderozhodčím a penalta platí.

90

Kopu se ujme Ladislav Krejčí.

90

Ladislav Krejčí (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Slavia 3:2
Krejčí doleva, Kolář doprava. Sparta se potřetí v zápase ujímá vedení.

90

Ještě jeden závar před Kovářem. Sparťanský brankář zaváhal a pozdě vyběhl. Jurečka měl však k míči daleko.