Slavia po domácí porážce 0:1 s Karvinou opustila první místo v lize, kam se posunula Plzeň. Úvod jarní části sezony nevyšel ani předloňskému vítězi poháru Spartě, která jen remizovala v Českých Budějovicích bez branek a z třetí příčky v tabulce ztrácí na vedoucí pozici čtyři body.

Pražští rivalové nastoupí už ke 301. soutěžnímu derby. V posledním na začátku října zvítězila v lize Sparta doma 1:0 a Slavii porazila po 14 soutěžních zápasech.

Obě mužstva nastupují na hrací plochu, každou chvílí začínáme.

Ousou
71. min Traoré o hráči
Kačaraba
Plavšič
75. min Tecl o hráči
32 Lingr
Lingr
65. min Sor o hráči
3 Holeš
Holeš
Ševčík
65. min Madsen o hráči
25 Hromada
Hromada
46. min Krmenčík o hráči

Suchomel
46. min Panák o hráči
21 Pešek
Pešek
88. min Ryneš o hráči
16 Sáček
Sáček
36 Karabec
Karabec
79. min Pulkrab o hráči
Krejčí
20 Hložek
Hložek
88. min Pavelka o hráči
11 Minčev
Minčev
63. min Haraslín o hráči

Rozhodčí: Orel - Caletka, Hájek

1

Po rozehrávce hostů hru půl minuty po výkopu přerušuje srážka hlavami, v níž se potkali Čelůstka a Ševčík. Sparťan je na tom hůř, vyžádal si ošetření.

2

Snažení Slavie přerušuje ofsajd, zatímco Čelůstkovi za postranní čarou ošetřují tržnou ránu.

4

Čelůstka už je zpátky a sparťané se pokoušejí dostat ze soupeřova napadání. Zatím marně.

5

Bahův přízemní centr odpálil z vápna Krejčí. Na druhé straně nedlouho poté musel Mandous daleko z brány, aby odkopl balon před sprintujícím Minčevem.

6
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Suchomel (Sparta)
Hostující mladík na polovině hřiště ve výskoku podle rozhodčího loktem trefil Baha. Opakovaný záběr ukázal, že se sudí s napomenutím unáhlil.

9

Roh pro Spartu po průniku Karabce.

10

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Slavia - Sparta 0:1
Sparťané rozehráli roh na krátko, obehráli vápno a Sáček měl dost prostoru na ránu zpoza šestnáctky. Sice trefil blokujícího Baha, ale od toho se míč odrazil přímo ke Krejčímu, který snadno otevřel skóre.

11

Rohový kop i na druhé straně, slávisté na to šli přímo, ale hosté se ubránili.

12

Hromada se elegantně uvolnil za šestnáctkou a vypálil, Hečovu bránu však minul.

12
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Taras Kačaraba (Slavia)
Po sparťanské rozehrávce zasáhl v souboji Kačaraba útočníka Minčeva, sudí okamžitě tasí kartu. Mnohem přesnější verdikt než v prvním případě.

14

Dlouhý aut Baha šel do dobrého prostoru, ale Olayinku přeskočil.

15

Zajímavá standardka pro Slavii kousek za vápnem poté, co Krejčí dle názoru arbitra ve vzduchu trefil Ševčka.

16

Lingr z volného kopu přes zeď vypálil, ale Hečovu bránu minul.

18

Srážka Sáčka s Olayinkou přerušuje hru, provinil se slávista.

20

Že bychom zatím sledovali nějak pohledné utkání, to nemohu říct.

21

S centrem na Plavšiče asi Slavia neuspěje, srbský fotbalista se navíc po souboji se soupeřem s řevem skácel na zem.

22

K Plavšičovi běží lékaři, jeho problém si vyžádá ošetření.

23

Podle opakovaných záběrů udeřil Wiesner Plavšiče loktem, ve vápně, ale penalta se kopat nebude...

24

Na druhé straně volali slávisté po druhé žluté pro mladíka Suchomela, který neměl dostat tu první. Sudí Orel, který zápas vůbec nezvládá, sparťana nevyloučil.

26

Jakub Pešek (Sparta) vstřelil gól. Slavia - Sparta 0:2
Hosté získali balon po nepřesné přihrávce Slavie u vlastního vápna a brejk přes celé hřiště zakončili druhou brankou. Po zpětné přihrávce Wiesnera zakončil z penalty Pešek, trochu se ukopl, ale Mandouse se štěstím překonal.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)
Domácí forvard dohrál odkopávajícího Vitíka, kterého budou muset ošetřit lékaři.

30

Vitík už je zpátky na trávníku a brání další slávistický útok. Domácí museli nahrávat vzad a Suchomel jejich úmysly dobře vystihl.

32

Minčev hledal před bránou Slavie spoluhráče, ale nikdo mu nenabíhal a míč tak pohodlně sebral Mandous.

33

Na druhé straně výtečně přečetl hru Heča a daleko za šestnáctkou skluzem vypíchl balon Olayinkovi.

37

Orel poněkud dlouho váhal s tím, zda odpískat jasný šlapák Olayinky na Krejčího jako faul.

38

Standardku rozehrál Karabec, odcentroval. Slávisté nejprve balon odvrátili a kdy se hosté pokoušeli poslat ho opět do vápna, šel na Čelůstku do ofsajdu.

38

Krejčí v souboji odstrčil Plavšiče a vyslechl si důraznou domluvu od sudího Orla.

39

Slávisté ze standardky poprvé zahrozili. Ševčík nacentroval na Holeše, který hlavou z dobré pozice netrefil bránu.

40

Karabec se nepochopil s Minčevem a adresoval mu přihrávku do míst, kam bulharský forvard nenabíhal.

41

Schranz si našel Olayinkův centr zprava a dostal se k hlavičce, ale byla slabá a Heča si s ní snadno poradil.

42

Ousouovi se nepovedl odkop a daroval Spartě roh.

43

Sparťané rozehráli roh skvěle, jejich signál ale nakonec vedl k postavení mimo hru.

44

Ousou poněkolikáté ztratil balon nedaleko vlastní šestnáctky. Tentokrát ho obral Minčev a postupoval z úhlu na Mandouse, trefil však boční síť.

45

„My chceme Slavii!“ ozvalo se z ochozů. Domácí fanoušci, kterých může do Edenu stále zatím jen tisícovka, nejsou spokojení s tím, co sledují.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Mohlo být hotovo! Ousou v závěru nastavení ztratil míč na vápně po napadání Minčeva, který ale nedokázal obejít vybíhajícího Mandouse. Možná klíčový zákrok slávistického brankáře.

47

Chvílí po rozehrání druhé půle se na trávníku ocitl sparťan Sáček a musí být ošetřován.

49

Vitík přišlápl Krmečníka a ještě mu od plic vynadal.

50

Sáček už je po ošetření zpět a hosté kontrolují hru.

52

Olayinka se podlým způsobem pokoušel vykoledovat si faul v rohu hřiště. Slávisté o míč nepřišli, následně Plavšič ale centr moc přetáhl.

53

Slávisté z rohu soupeře neohrozili.

54

Lingrova akce po pravé straně už byla nebezpečnější, jeho přízemní pas směřující na Krmenčíka ale skluzem zastavil Čelůstka.

56

Panák zkoušel kolmici na Minčeva, ale Kačaraba situaci dobře přečetl a získal balon.

57

Plavšičův centr odvrátil na roh Wiesner. Slavia se teď tlačí za snížením.

58

Ševčíkův centr od praporku si našel Krejčí a odhlavičkoval balon do bezpečí.

59

Na Plavšičovu pobídku zleva si naběhl Bah, ve složité pozici ale nedovedl míč nasměrovat na bránu.

61

Nebezpečný centr Baha směřoval na malé vápno, kde u něj ale nejdřív byl jeden ze sparťanů a odhlavičkoval ho pryč.

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Minčev, nahradil ho Lukáš Haraslín

64

Po dalším selhání Ousoua vybojoval sparťan Karabec roh pro svůj tým.

64

Po sparťanském rohu se k hlavičce dostal jeden ze sparťanů, ale zakončil přímo do místa, kde stál připravený Mandous. Čárka do statistik, nic víc.

65

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Mads Emil Madsen

65

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ondřej Lingr, nahradil ho Yira Sor

67

Haraslín pohrdl šancí na třetí gól. Ousou ho nepřesnou přihrávkou vybídl k samostatnému úniku na Mandouse, hostující náhradník ale v tutovce přestřelil.

68

Pešek dostal do běhu přihrávku od Vitíka, ale neobešel na pravé straně Kačarabu.

69

Olayinka zazdil slávistický útok nepřesným pokusem o pas kamsi na pravou stranu trávníku.

70

Schranz na levém křídle nejdřív prohrál sprint s Panákem, ale zabojoval, získal míč, neplašil a chytrou přihrávkou našel na vápně volného Holeše. Slávistický kapitán však v záklonu přestřelil.

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Aiham Ousou, nahradil ho Ibrahim Traoré

72

Schranz se hnal za nákopem za sparťanské stopery, ale Heča byl u míče dřív.

72

Plavšič se skácel na půlce soupeře, zřejmě po kontaktu s Krejčím. Sudí Orel hru přerušil až ve chvíli, kdy domácí zakopli míč do zámezí. Plavšič musí být ošetřován.

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Za zmíněný zákrok na Plavšiče.

74

Pro Plavšiče přišli s nosítky, srbský fotbalista odešel po svých, ale nedohraje.

75

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Srdjan Plavšič, nahradil ho Stanislav Tecl

79

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Adam Karabec, nahradil ho Matěj Pulkrab

80

V posledních minutách sledujeme buď nedovolené zákroky, střety, nebo polehávání.

83

Po prodloužení od Pulkraba se Pešek šikovně vyhnul protihráči a upaloval sám na Mandouse. Ale ani tahle akce neskončila gólem, sparťan slabou přízemní střelou trefil domácího brankáře.

85
Červená karta

Červenou kartu dostal Taras Kačaraba (Slavia)
Domácí stoper dostává druhou žlutou kartu za nedovolený zákrok na Pulkraba na polovině hřiště.

87

Celá sparťanská lavička teď vystartovala k čáře a protestuje proti nečinnosti sudího Orla.

88

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Adam Hložek, nahradil ho David Pavelka

88

Z nějakého mnou záhadného důvodu nad hlavní tribunou Edenu začal bouchat ohňostroj.

88

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jakub Pešek, nahradil ho Matěj Ryneš

90

Druhý poločas se nastavuje o pět minut.

90

Nevypadá to, že by Slavia měla snížit, natož poslat zápas do prodloužení. Hru kouskují nedovolené zákroky na sparťanské hráče, což vedoucímu týmu pochopitelně vyhovuje.

90

Domácí vybojovali roh, na centr si naběhl Traoré, ale nezakončil přesně. A Heča následně s rozehrávkou nespěchá.