Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:22.

Hosté z Uherského Hradiště uhájili v Olomouci popáté v řadě proti Sigmě čisté konto a postupují do semifinále domácího poháru! Nelíbivý zápas moc šancí za 120 minut hry nepřinesl, těmi největšími byly pokutové kopy na obou stranách. Jak domácí González, tak v prodloužení hostující Daníček při jejich exekuci selhali a tak rozhodl až klasický rozstřel. V něm měli hosté přesnou mušku, zatímco Nguyen chytil pokusy olomouckých Zifčáka a Daňka.

Konec zápasu.

Sestava SK Sigma Olomouc
Stejskal – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (115. Vepřek) – Spáčil (70. Greššák), Breite /C/ – Navrátil (91. Matoušek), Růsek (46. Daněk), González – Chytil (83. Zifčák).
Náhradníci: Stoppen – Hubník
Trenér: Václav Jílek

Sestava 1. FC Slovácko
Nguyen – Tomič, Šimko, Daníček /C/, Kalabiška (91. Juroška) – Petržela (73. Vecheta), Kohút (62. Ljovin), Havlík, Sadílek, Holzer (86. Divíšek) – Jurečka
Náhradníci: Fryšták – Kudela, Aldin
Trenér: Martin Svědík

Kryštof Daněk musel proměnit, jenže selhal a postupuje Slovácko!

Filip Vecheta měl více štěstí než rozumu! Jeho střela do tyče se odráží do brány od Stejskalova těla.

Pavel Zifčák mířil po zemi k tyči, jenže Filip Nguyen slabý pokus chytá a Slovácko má po třetí sérii blíže do semifinále!

Marek Havlík se trefuje do protipohybu olomouckého brankáře.

Michal Vepřek odpovídá přesnou střelou do stejného místa v horním růžku brány.

Vladislav Ljovin bezpečně zavěsil ranou do šibenice.

Lukáš Greššák přesnou střelou po zemi k tyči vyrovnává.

Vlastimil Daníček s obrovským štěstím proměňuje. Stejskal jeho ránu doprostřed ztlumil, míč však skočil těsně za čáru.

Střílení penalt začíná.

Střílet začnou hosté.

Ani dvě hodiny čistého času hry, ani po jedné penaltě na každé straně nestačilo změnit bezbrankové skóre. Sigma Olomouc neskórovala proti Slovácku již 490 minut, ovšem stále může slavit, pokud zvládne rozstřel ze značky pokutového kopu.

120

Druhé prodloužení skončilo.

119

Florent Poulolo to zkusil odvážně z 35 metrů, o přesnosti si však mohl nechat jen zdát.

118

Dnešní utkání sleduje 640 diváků.

117

Jako obvykle vyhrává souboj o přímý kop do vápna bránící mužstvo. V tomto případě Slovácko.

116

Juraj Chvátal našel přesným centrem Kryštofa Daňka, který hlavičkuje z výskoku metr nad břevno.

115

Poslední střídání olomoucké Sigmy: Ondřeje Zmrzlého střídá Michal Vepřek, autor vítězného gólu ve finále proti Spartě před deseti lety.

115

Na druhé straně posílal střílený centr Jan Matoušek, nataženou nohou ho odvrací na roh Vlastimil Daníček.

115

Sigma se ubránila, Stejskal nepustil k zakončení mladíka Jurošku.

114

Domácí si pohlídali další z řady dlouhých autů do své šestnáctky. Z druhé strany však vybojoval Vlastimil Daníček roh pro hosty.

112

Zifčák vysunul Daňka, jehož průnik zastavuje skluzem u postranní čáry Divíšek.

109

Radim Breite se znovu opřel do odraženého míče na velkém vápně po zblokované střele Juraje Chvátala. Brankář Slovácka se jen ohlédl, naštěstí pro něj mířila dělovka těsně vedle jeho levé tyče.

108

González pod tlakem zahrál malou domů, Hanáky pak vysvobodil faul na Radima Breiteho.

106

Brankáře Nguyena protáhla Breiteho skákavá střela z velkého vápna k levé tyči.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+1

První poločas prodloužení skončil.

105+1

První poločas prodloužení je nastaven o jednu minutu.

105

Breiteho kiks v rozehrávce hosté z brejku nepotrestali. Vecheta se na zadní tyči neprotlačil k centru.

104

Vlastimil Daníček (1.FC Slovácko) neproměňuje pokutový kop. Neoficiální penaltový rozstřel končí v první sérii nerozhodně. Jan Stejskal vystihl směr přízemní střely a čapl míč do svých rukavic.

103

Dalibor Černý se ještě domlouval s kolegou u videa Karlem Hrubešem, na verdiktu se však nic nemění.

102
Karty

Žlutou kartu dostává za penaltový zákrok Lukáš Greššák (Sigma Olomouc).

102

Byla nařízena penalta pro Slovácko! Filip Vecheta byl podražen zezadu v pokutovém území.

101

Marek Havlík poslal přímý kop rovnou na bránu, o metr však minul vzdálenější šibenici.

100

Parádní slalom předvedl Michal Tomič. Prošel přes Radima Breitemu, jesličkami si prohodil míč mezi nohama Václava Jemelky a až Ondřej Zmrzlý ho zastavil faulem metr před šestnáctkou.

99

První výlet svěřenců Václava Jílka před bránu soupeře hatí útočný faul Španěla Gonzáleze.

97

Vladislav Ljovin pěkně sklepl přetažený centr pod sebe, Vlastimil Daníček však z velkého vápna pálí na tribunu.

97

Prodloužení se zatím hraje před olomouckou bránou. Tečovaná prodloužená hlavička vynesla Slovácku další roh.

95

Sadílek hledal povedeným centrem Vechetu, v posledním zlomku vteřiny před ním míč ukopl na roh Poulolo.

94

Filip Vecheta se v šestnáctce obtočil kolem Poulola, kterého chytře zmátl tělem, jeho zpětnou přihrávku však Václav Jurečka nemohl zachytit, neboť mu šla za paty.

93

Daňkova nepřesná přihrávka umožnila kontr Slovácka, jenže čerstvý Juroška nezpracoval křížný pas.

91

Střídalo i Slovácko: místo Jana Kalabišky přichází na hřiště Pavel Juroška.

91

Sigma Olomouc vystřídala: Jan Navrátil pro dnešek dohrál, prodloužení si zahraje jeho jmenovec Matoušek.

91

Začal první poločas prodloužení.

Statistiky po druhém poločase:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 2:3, střely mimo 4:3, rohy 8:3, fauly 14:15, ofsajdy 1:1.

Urputný a pramálo líbivý boj nepřinesl ani za 90 minut hry branku, když prakticky jedinou šancí byl pokutový kop, který v závěru druhého poločasu neproměnil domácí González. Sigma tak proti Slovácku nedokázala skórovat už více než pět celých zápasů, konkrétně 460 minut. Čtvrtý zápas z pěti končí po 90 minutách bezbrankovou remízou, což je docela unikát.
Semifinalistu tak určí až prodloužení na 2x15 minut.

90+2

Druhý poločas skončil.

90+2

Juraj Chvátal ho kopl hodně špatně, první hlavičkář v bílém odhlavičkoval míč na tribunu.

90+2

Přesně po vypršení avizované minuty ještě získává Sigma roh a rozhodčí jej nechá rozehrát.

90+1

Nastavuje se jedna minuta.

90

Nguyen trochu zaváhal při rozehrávce, když mu podjela malá domů na hranici šestnáctky. Míč pak naháněl a v poslední chvíli ho stačil odkopnout před útočníky Sigmy.

89

Sadílkův centrovaný bochánek si stahuje do rukavic tísněný brankář Stejskal.

87

Pablo González (SK Sigma Olomouc) neproměňuje pokutový kop. Filip Nguyen vystihl jeho střelu k pravé tyči, pak ještě pár vteřin trnul, když míč poskakoval na opačnou stranu, ale za čarou neskončil!

86

Ještě před pokutovým kopem netradičně proběhne střídání v mužstvu Slovácka: místo Daniela Holzera přichází Josef Divíšek.

86

Vzápětí se však penalta pro domácí píská, když Kalabiška nechal nohu v cestě kličkujícímu Daňkovi!

85

Na tribuně to mezi pár stovkami diváků vře, když se k zemi zřítil Pablo González. Po náběhu mezi obránce zkusil místo zakončení nasimulovat penaltu, rozhodčí však vrtí hlavou.

83

V dresu Sigmy Olomouc odchází ze hřiště Mojmír Chytil, střídá ho Pavel Zifčák.

81

Radim Breite hezkou patičkou přistrčil Janu Navrátilovi, kterému míč po neobratném zpracování v rychlosti odskakuje do zámezí.

80

Jenže Halvlíkův padáček na zadní tyč po odskoku o trávník končí v zámezí...

79

Další zákrok na Kalabišku přichází už v dostřelové vzdálenosti od brány Sigmy. Fauloval exslovácký Navrátil.

77

Po střetu s Chytilem zůstal ležet na hřišti Kalabiška, po krátkém přerušení ale vstává po svých.

76

Po opakovaném rohu přiťukl Navrátil hlavou míč Gonzálezovi, který z docela dobré pozice ze 13 metrů přestřelil.

75

Sigma rozehrála roh nacvičeným signálem, který hosté přečetli a domácí si dají repete.

74

Za přízemní křížnou přihrávkou na náhodu se vydal sprintem Holzer, zatímco Olomoučtí míč jen z povzdálí sledovali. Nakonec se ukázalo, že měli lepší odhad, protože hostující křídelník ho nestihl na ploše.

73

Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Filip Vecheta.

72

Přetažený centr Radima Breiteho doletěl až do zámezí.

71

Jan Navrátil provětral slováckou obranu průnikem po pravé straně, jeho nebezpečnou přihrávku před bránu raději uklízí Vladislav Ljovin na roh.

70

V souboji o míč González nechtěně bolestivě nakopl Daníčka. Slovácko rozehrává z vlastní poloviny hřiště.

70

Jiřího Spáčila střídá v sestavě Sigmy Olomouc Lukáš Greššák.

69

Nadýchaný centr hostujícího Holzera si pohlídal Jiří Spáčil.

67

Specialista na dlouhé auty Lukáš Sadílek vhodil míč doprostřed šestnáctky na Kalabišku, který prodloužil do náruče olomouckého brankáře Stejskala.

66

González si na hrudi zpracoval Chvátalův polovysoký pas, hledal si prostor ke střele, ale napálil jen protihráče.

63

Daniel Holzer předběhl na levém křídle dva protihráče a servíroval pod sebe na penaltovou značku, kde nedokázal v plné rychlosti přesně umístit střelu Milan Petržela.

62

Poprvé střídá Slovácko. Michala Kohúta nahrazuje nejnovější posila tohoto klubu Vladislav Ljovin.

60

Teď to domácí kapitán Holzerovi oplatil a zase pro změnu strčil zezadu do bývalého baníkovce.

59

Do brejku se podél levé lajny vydal Václav Jurečka, čistým skluzem mu však míč vypíchl Florent Poulolo.

58

V souboji sedmiček na středové čáře povalil hostující Daniel Holzer na zem Radima Breiteho.

56

Ze shluku nabíhajících hráčů na standardku Slovácka se míč odráží proti noze zapomenutého Milana Petržely, jenž však hradbu těl neprostřelil.

55

Chvátalův vysoký pas přeletěl pokutové území Slovácka až za postranní čáru.

54

Sigma je po přestávce mírně aktivnější, poslední akce však končí odpískaným útočným faulem.

51

Střídající Daněk si naběhl na Navrátilův přesný centr a hlavičkoval prudce nad břevno Nguyenovy brány.

50

Faul na Poulola se naopak píská, ovšem prohřešek se stal na polovině Sigmy.

48

Jan Navrátil ucítil dotek a ochotně šel v pokutovém území místo dohrání nadějné akce na trávník. Rozhodčí Dalibor Černý však nechává pokračovat ve hře.

46

Holzer dostal míč od Kalabišky, posouval ho však směrem dopředu po čáře do míst, kam nenabíhal nikdo v bílém dresu Slovácka.

46

S jednou změnou nastoupila do druhé půle Sigma Olomouc. Místo Antonína Růska hraje Kryštof Daněk.

46

Začal druhý poločas.

Na Andrově stadiónu probíhá urputný boj s řadou standardek, ale až na jednu příležitost hostujícího Holzera v úvodu utkání bez vyložených šancí. Na obou stranách chybí moment překvapení ve finální fázi a moravská mužstva se tak rozcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

Statistiky první půle:

45+1

První poločas skončil.

45

Dalibor Černý nastavuje první poločas o jednu minutu.

44

Na sklonku poločasu probíhá vyrovnaný boj o střed hřiště. Navrátilův pas míří jen do země nikoho, jako by dával malou domů svému ještě nedávno spoluhráči Nguyenovi.

42

Standardních situací je na Hané k vidění požehnaně, ani teď však Sigma závar po trestném kopu nevyužila k ohrožení brány.

40

Havlíkův centr razantně odvrací od přední tyče olomoucký Václav Jemelka.

39

Po Kalabiškově výpadu na levé straně je tu další roh Slovácka.

38

Rána jednoho z olomouckých fotbalistů letí vysoko nad břevno.

37

Nguyen vyboxoval roh spíše do výšky, González vracel míč do ohně, kde ho Chytil šikovně přistrčil Spáčilovi. Jeho ránu v tlačenici srazil Kalabiška na další roh.

36

Skalní fanoušci Sigmy tleskají Mojmíru Chytilovi, který obešel dva hráče a až třetí Šimko stačil jeho průnik zastavit za cenu rohu.

35

Rohový kop prodloužil Vlastimil Daníček za sebe, skákavý míč pak z velkého vápna napálil ligový rekordman Milan Petržela vysoko na tribunu.

35

Poulolo lacino odevzdal míč Slovácku, které ale svůj protiútok zabrzdilo. Až z druhé vlny se zapojil Jan Kalabiška a vybojoval právě na vracejícím se Poulolovi roh.

33

Bolest Jana Navrátila nezahojila povedená standardka. Sigma opět nic nevymyslela.

30

Skákavá střela Václava Jurečky neprošla k bráně Sigmy, když se jí do cesty postavil Florent Poulolo.

29

Zmrzlý se provinil faulem na Sadílka, trestný kop rozehraje Slovácko.

28

Sadílkův dlouhý aut po několika odrazech nakonec pohodlně sebral do náruče Jan Stejskal.

27

Václav Jurečka potáhl útok Slovácka po pravé straně, výsledkem jeho centru je pouze vhazování.

26

Mojmír Chytil vytěžil z brejku po nepřesné rozehrávce uherskohradišťského mužstva rohový kop, na který jeho ránu srazil Patrik Šimko.

25

Pro přímý kop Sigmy ze 30 metrů si bezpečně došel na střed pokutového území Filip Nguyen.

24

Milan Petržela zavadil zezadu o nohy Antonína Růska.

22

Petrželův centr hlavičkoval v záklonu nad břevno Michal Tomič.

20

Do Gonzálezovy rány vložil bez váhání hlavu kapitán Slovácka Vlastimil Daníček, kterého teď musí pořádně brnět.

20

Ani Sigma však z rohu bránu soupeře neohrozila.

19

Gonzálezův centr přes nedůrazně bránícího Tomiče srazila obrana Slovácka na roh.

18

Zblokovaná střela ze střední vzdálenosti byla k vidění i na druhé straně. Také akci Slovácka poté zastavuje útočný faul.

17

Pablo González si naběhl na dalekonosný pas za obranu, zpracoval si míč hrudí, pak ale při střele nakopl hostujícího Michala Tomiče.

15

První roh rozehrál Sadílek nakrátko na Havlíka, jehož ostrý centr nikdo z naskakujících hráčů nezasáhl, ač nechybělo mnoho.

14

Na průnikovou přihrávku do uličky si naběhl Daniel Holzer, ze strany ho marně stíhal Václav Jemelka. Hostující krajní záložník však tváří v tvář Jana Stejskala neprostřelil.

13

Sigma vybojovala míč v nebezpečné blízkosti pokutového území, střelu Mojmíra Chytila však zablokoval hostující Patrik Šimko.

10

Ondřej Zmrzlý rozehrál trestný kop z asi 40 metrů, který do vápna Slovácka neprošel.

9

Gonzálezovu nahrávku na Navrátila překazil včasným vyražením proti míči ligový rekordman Milan Petržela. Sigma znovu balon vybojovala, ale ani Mojmír Chytil nezaložil útok zcela přesně.

7

Před prakticky prázdným stadiónem si teď po nepřesné střele hostů zvolna chystá rozehrávku domácí brankář Stejskal.

5

Míč si k odkopu od brány staví brankář hostů Filip Nguyen.

4

Úvod utkání je vyrovnaný a zatím se soupeři nepřiblížili na dostřel.

1

Sigma hraje v modrých dresech, hosté z Uherského Hradiště v bílých.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Sigma Olomouc: Stejskal – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Spáčil, Breite – Navrátil, Růsek, González – Chytil.
Náhradníci: Stoppen – Hubník, Daněk, Zifčák, Vepřek, Matoušek, Greššák

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Šimko, Daníček, Kalabiška – Petržela, Kohút, Havlík, Sadílek, Holzer – Jurečka
Náhradníci: Fryšták – Divíšek, Kudela, Ljovin, Juroška, Aldin, Vecheta

Rozhodčí: Černý – Paták, Horák.

Sigma proti Slovácku už čtyři ligové zápasy neskórovala. Po třech bezbrankových remízách v řadě mu na podzim podlehla doma 0:3, když všechny góly nasázeli až v poslední dvacetiminutovce Reinberk, Cicilia a Holzer.

Program čtvrtfinále Českého poháru zahájí moravský souboj Sigmy Olomouc s 1.FC Slovácko.
Domácí na cestě mezi nejlepší osmičku porazili třetiligový Uničov 4:2, druholigovou Vlašim 2:1 a po remíze 1:1 vyřadili na penalty i České Budějovice. Doma na Hané se představí vůbec poprvé.
Hosté měli na úvod jako pohárový zástupce volný los. Poté zvítězili na hřišti třetiligových Zbuzan 2:1 a Karvinou udolali doma 3:1 po prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.