Góly: 55. V. Olatunji, 70. V. Olatunji, 114. A. Karabec (pen.)

23. Á. Preciado, 115. A. Karabec, 116. J. Kuchta, 120. J. Zelený, 120. V. Vorel, 120. J. Zelený

Červené karty:
120. J. Zelený

Počet diváků: 19 223 (99 % z kapacity 19 370)

Prvním ze dvou derby toho týdne. Hraje se o semifinále domácího poháru. V druhém v neděli na Letné o to, jestli se Slavií podaří snížit čtyřbodové manko v ligové tabulce.

V domácím poháru se oba nejslavnější české kluby potkávají pravidelně, čtvrtý ročník za sebou a popáté z posledních šesti. Loni ve finále na Letné se radovala Slavia (2:0), předloni ve čtvrtfinále v Edenu pro změnu Spartu (2:0) a pak už dvakrát za sebou 3:0 pro Slavii. V semifinále v květnu 2021 na Spartě, když dva gól dal současný sparťanský útočník Jan Kuchta. O dva roky dřív rovněž v semifinále tentokrát v Edenu, dva góly dal Souček v prvním poločase.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Sparta

1

První akci vede Slavia po svém pravém křídle. Zastavit se ji pokusil Krejčí, povedlo se mu to jen odkopem do autu.

SK Slavia PrahaSlavia(3-4-3)

28 Mandous
Mandous
3 Holeš
Holeš
89. min Vlček o hráči
5 Ogbu
4 Zima
Douděra
106. min Tomič o hráči
Masopust
71. min Ševčík o hráči
19 Oscar
Oscar
12 Diouf
Diouf
114. min Bořil o hráči
26 Schranz
Schranz
73. min Provod o hráči
13 Chytil
Chytil
6 Wallem
Wallem
78. min Tijani o hráči

AC Sparta PrahaSparta(3-4-3)

24 Vorel
Vorel
Sörensen
112. min Vitík o hráči
27 Panák
Panák
Krejčí
103. min Karabec o hráči
Preciado
71. min Sadílek o hráči
Kairinen
20 Laci
Laci
71. min Solbakken o hráči
32 Ryneš
Ryneš
11 Tuci
Tuci
58. min Zelený o hráči
Olatunji
Birmančevič
58. min Kuchta o hráči

Rozhodčí: Rouček - Paták, Caletka
Počet diváků: 19 223

2

Posun domácích pokračoval až k rohovému praporku, kde sešívaní vybojovali rohový kop.

2

Balon poskakuje uprostřed pokutového území, kde je skrumáž, nakonec se Sparta osvobozuje odkopem.

3

Slavia se vrací ihned do útoku, do Krejčího se tlačí Chytil, kapitán Sparty drží soupeře rukama.

3

Nápor Slavie končí nedorozumění při autovém vhazování, Diouf vhodil míč rovnou do zámezí.

5

Prudká přihrávka hostí letěla na Mandouse, který ji chytá do koše.

5

Panák hlavou sklepává míč k Vorlovi. Ďábelský úvod utkání se trochu uklidnil.

6

Schranz se tlačil před Panáka, blíž k míči měl Vorel.

7

Ogbu hodně zariskoval snahu o přihrávku Mandousovi a mohl tím Spartě darovat vedení! Před Mandousem totiž balon získal Laci, dal ho za šestnáctku Tucimu, jenže ten při pokusu o zakončení do opuštěné branky podklouznul.

8

Masopust hrál zdviženou nohou, Olatunjiho sotva zasáhnul, přesto se sparťanský útočník skácel jako zraněný.

9

Nabídnutou standardku rozehrál Birmančevič signálem kolem zdi, neudělal to přesně.

10

Domácí soupeře s míčem ve středu pole rychle napadají. Ryneš udržel míč jen s obtížemi a tím, že ho vrátil do obrany.

11

Sparta se pod tlakem dopustila útočné ztráty.

12

Birmančevič se chtěl na levém křídle prosadit jesličkami svému strážci, což se mu nepovedlo.

13

Sparta se oklepala z úvodu Slavie, nyní je mírně lepší.

15

Na Preciadovu přihrávku do pokutového území si naběhl Laci, pokusil se ohrozit Mandouse z úhlu, brankář Slavie si úhel pohlídal.

16

Do Masopusta se ostře pustil Tuci, domácí hráč dostal co proto.

17

Na trávníku se začíná jiskřit, Zima u postranní lajny podrazil Olatunjiho. Ten každý nedovolený zákrok okatě přehrává.

18

Chytil prošel kolem Panáka, souboj ho však přibrzdil a tak se k němu stačil stáhnout Krejčí.

18

Díky Chytilově dravému průniku si domácí vytvořili převahu, probudilo se publikum.

19

Na trávníku zůstává Kairinen, do kterého vjel po odehrání míče Chytil. Trefit ho musel hodně bolestivě.

20

Krejčí křížným nákopem hledal Preciada, ten šel do hlavičkového souboje, úspěšnější byl domácí hráč.

21

Panák dokázal ustát souboj s Wallemem, respektive udržet ho za zády.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ángelo Preciado (Sparta)
Preciado vyskočil nad Dioufa, na kterého pak dopadl. Snažil se sice uhádat, že se snažil soupeře přeskočit a ušetřit ho kontaktu, nicméně vidí kartu.

25

PO kiksu v obraně Slavie se k sólu nadechoval Olatunji, jenže si podle názoru rozhodčího v souboji s Ogbuem pomohl nedovoleně rukama.

27
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Holeš (Slavia)
Napomínán je i domácí hráč, od podlahy sejmul Birmančeviče.

28

Ve středu pole zkratoval zima, čehož využil Tuci, vzal mu balon a pelášil na Mandouse. Kdyby byl rychlejší, mohl dojít až sám před gólmana, Zimovi ke cti slouží poctivý návrat do souboje a odzbrojení hráče hostí.

29

Parádní Masopustova střela letěla těsně kolem levého horního rohu Vorlovy branky!

30

Diouf nalil centr na malé vápno, před Chytilem odehráli sparťané balon na roh.

31

V ruchových mikrofonech slyšíme, jak přes megafon někdo z domácích diváků sprostě nadává sparťanskému brankáři Vorlovi, a vždycky ještě přidá na intenzitě, když na Vorla letí balon.

33

Slavia si nečekaně zahrává v rozehrávce, do dalšího brejku se jim po vypíchnutí přihrávky málem urval Ryneš.

35

Schranz to zkusil hlavou z dálky, snadná práce pro Vorla.

35

Horký moment i pro Vorla, který zachyboval nahrávkou na nepřipraveného Laciho! Málem z toho byla tutovka Slavie ve vápně.

36

Sparta přitlačila v osobních soubojích a snaží se jít do pokutového území, domácí se srdnatě brání.

37

Schranz pálil ze střední vzdálenosti, Vorel chytá.

38

Diouf se nechal obrat Tucim a zase má Sparta před sebou nepřipravenou obranu Slavie.

38

Kairinen to vyřešil nepřesnou průnikovou přihrávkou.

39

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Sparta 1:0
Skóruje Schranz, ale velký podíl mají Mandous a Chytil. Brankář domácích poslal výkop na polovinu Sparty, kde si Chytil zpracoval míč do běhu, obešel svého strážce a naservíroval přihrávku do šance spoluhráči. Schranz po zemi otevírá skóre.

40

Žlutá karta pro někoho v realizačním týmu Slavie.

41

Slavia se kombinačně pokouší založit akci od vlastní branky.

42

Chytil napřáhl ke střele z velké dálky, vytloukl sparťanské bloky.

42

Střela vedle Vorlovy branky.

43

Kairinenovi prošlo stažení Oscara rukama, domácí ale přece jen budou kopat standardku. Ryneš šel do ostrého skluzu.

44

Na Masopustův centr si naběhl Wallem, pokus o hlavičku na zadní tyč mu nesedl přesně.

44

Opět sražený Olatunji, zezadu do něho šel zhurta Ogbu.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Masopust (Slavia)
Šlapák před pokutovým územím Slavie, i když se domácí zlobí, že Masopust Birmančeviče vůbec netrefil.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Trestňák kopl Birmančevič parádně přes zeď, tygřím skokem jeho ránu chytá Mandous.

45

Přes dým nevidíme na hřiště, někdo si udělal nevítaný táborák.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Sparta

46

Pokračuje se ve stejných sestavách jako v prvním poločase.

46

Neuplynula ještě ani první minuta a už měla Slavia slušnou šanci. Chytil udržel ve středu pole míč, rozhlédl se a viděl Douděru, který střílenou přihrávkou hledal Schranze. Míč šel vedle Vorlovy branky.

47

El Hadji Malick Diouf (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Sparta 2:0
Laxní Sparta si ten gól brzo přece jen vykoledovala. Masopustovu střelu Vorel vyrazil jen před Dioufa, který bez váhání placírkou vrací míč do sítě.

51

Slavia si věří, Oscar se pokusil zavěsit lobem z velké dálky. Dal ho krátký, míč se snesl rovnou k Mandousovi.

53

Na trávníku leží Olatunji, potřebuje ošetření.

55

Victor Olatunji (Sparta) vstřelil gól. Slavia - Sparta 2:1
Velkou chybu udělal ve středovém kruhu Ogbu. Minul přihrávku, která šla někam do prostoru, pustil za sebe Olatunjiho a ten šel sám na Mandouse. Ačkoliv míč zřejmě netrefil tak, jak chtěl, dokutálela se jeho střela k tyči.

57

Ogbu se svíjí na zemi poté, co se mu při odkopu míče postavil do cesty Olatunji.

58

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Veljko Birmančevič, nahradil ho Jan Kuchta

58

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Indrit Tuci, nahradil ho Jaroslav Zelený

59

Pohárová hvězdička Tuci rychle zašla, ani Preciado dnes zdaleka není tak vidět jako v evropských zápasech, a tak Sparta oživuje sestavu.

60

Kuchta v souboji s Holešem vybojoval rohový kop, diváci ho z Tribuny Sever častují silným pískotem.

61

Laci rohovým kopem přehodil celé pokutové území, odkopávat bude Slavia.

63

Masopustova tečovaná střela před Vorlem nepříjemně skočila, brankář Sparty ji kryje u tyče.

65

Kuchta na hřiště vnesl velkou dravost a rozruch, po jeho soubojích se jiskří.

67

Po rozehrání míče Vorel rukou zbytečně atakoval probíhajícího Oscara, zachránit se to snaží předstíráním zranění. Oba hráči jsou na zemi.

70

Victor Olatunji (Sparta) vstřelil gól. Slavia - Sparta 2:2
Přímočará akce končí vyrovnáním Sparty. Kairinen kolmicí vysunul Preciada, tomu sice nevyšla přihrávka na Krejčího, odražený míč ale skončil před Olatunjim a ten dává svůj druhý gól v utkání.

74

Probuzená Sparta pokračuje v útočení, má chuť na obrat ve skóre.

76

Je tu její rohový kop.

76

Ten po sérii hlavičkových soubojů končí odkopem domácích.

77

Diouf hledal nabíhajícího Wallema, zdá se, že jeho spoluhráč byl v ofsajdu.

78

Wallemův oblouček šel na malé vápno, tam byla obrana Sparty zformovaná.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Conrad Wallem, nahradil ho Muhamed Tijani

81

Jako kdyby teď oba celky vyčkávaly, co se stane.

84

Kuchta si při obloučku za obranu sešívaných odstrčil Holeše, rozhodčí mu píská útočný faul.

84

Počet diváků 19 223 (99 % z kapacity 19 370)

85

Nešťastný odraz míče přináší Slavii možnost kopat rohový kop.

86

Po něm leží na malém vápně jeden ze sešívaných.

86

Je to Holeš, kterému dal rukou do obličeje Olatunji.

87

Teď dostal ránu v hlavičkovém souboji Krejčí, zezadu ho trefil Ogbu.

89

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Tomáš Vlček

90

Nastavují se čtyři minuty, už to ale není taková jízda, abychom mohli předpokládat, že některý z týmů rozhodne. Blíží se prodloužení.

90

Zeleného centr srazil na roh jeden z domácích obránců.

90

Tísněný Olatunji zakončuje hlavou nad.

90

Domácí se snaží zklidnit hru na své polovině.

90

Zima přesunuje hru na polovinu Sparty.

90

Tam Slavia nepředvedla hlad po šanci, blíží se konec.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 2:2

91

Začalo první prodloužení utkání Slavia - Sparta

91

Douděra prošel od rohového praporku až k pokutového území, jeho přihrávku do vápna srazili hosté na roh.

93

Krejčí se v postupném protiútoku posunul dopředu, mířila k němu přihrávka vzduchem, domácí se srovnali.

94

Zmatky v obraně Sparty, Tijani měl na noze vedoucí gól, z Douděrovy přihrávky trefil Panáka a ten míč srazil na tyč!

96

Urputný souboj před svým koridorem doprovází sparťanský trenér Priske mohutným povzbuzováním a gesty pěstmi.

99

Opět se za hlavu drží Olatunji. Dostal loktem ve výskoku do obličeje, zhruba podobně, jako ke konci základní hrací doby Holeš.

104

Ševčík dal za hranici velkého vápna Oscarovi, ten sice dokázal prostřelil obranný val Sparty, ale napálil jen Vorla do rukavic.

105

Karabec si naběhl do Ogbua, vykoledoval si na něm faul.

105

105

Zelený hrozil obraně Slavie, že se urve do brejku, Ogbu se s ním dokázal vrátit a výbornou poziční obranou ho vytlačit do prostoru, ze kterého Zelený nemohl být nebezpečný.

110

Sparťané se hlásí, že Vlček zahrál rukou, na penaltu to nevypadá.

110
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Tomič (Slavia)

111

Sadílek parádně zabral v obraně, na vlastní polovině vybojoval míč a vyvezl ho. Přihrávku poslal Olatunjimu do souboje.

112

Tak pozor, rozhodčí se běží dívat na video!

112

A je to penalta pro Spartu!

112

Teď se může cítit trochu ukřivděný Kuchta, který za protesty dostal žlutou kartu.

112

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Asger Sörensen, nahradil ho Martin Vitík

113

Míč si bere Karabec.

114

Adam Karabec (Sparta) proměnil pokutový kop. Slavia - Sparta 2:3
Mandous směr střely vystihl, šel k tyči po své pravici, ale na přízemní ránu nedosáhl.

114

Střídání Slavia: ze hřiště odešel El Hadji Malick Diouf, nahradil ho Jan Bořil

115

Karabec a Bořil jdou do velmi ostrého osobního souboje, rozhodčí Rouček k nim už přibíhá s kartou v ruce.

115
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Bořil (Slavia)

115
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Karabec (Sparta)

115

Bořil rozhodčího „fénuje“ tak, že si říká okamžitě o červenou, Rouček se rozhodl jeho chování přehlédnout a nechá ho dohrát.

116
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kuchta (Sparta)

118

Na Vlčka to zkusil další ze sparťanských hráčů, teatrálně se skácel, toto mu Rouček nezbaští.

118

Žlutá karta pro někoho na střídačce Sparty.

119

Kuchta zastavuje Oscara za cenu faulu.

119

Kuchta nesmyslně surově fauluje Provoda, bude se udělovat karta.

119

Omlouvám se, situace je nepřehledná, rozhodčí si udělení karty možná rozmyslel, protože Kuchta zůstává na hřišti.

120

Několikrát tečovaná rána Slavie nedošla až k Vorlovi.

120

Nastavují se čtyři minuty.

120

Domácím odskakují míče, pod tlakem obrany hostí jejich souhra vázne.

120

Na opačné straně nedaleko Mandouse operuje Olatunji.

120

Míš končí v zámezí, odkopávat bude Mandous, polovina nastaveného času je za námi.

120

Tomičův pas dostal v pokutovém území zády v brance Tijani, chtěl zakončit z otočky, trefil jednoho z bránících sparťanů.

120

Před pokutovým územím Sparty faul Kairinena, možná poslední šance domácích na vyrovnání.

120

Kope se zhruba půl metru za hranicí pokutového území.