Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Góly: 21. O. Lingr, 25. S. Tecl, 50. S. Tecl, 60. T. Kačaraba, 64. M. Usor, 86. L. Provod
Góly:

Žluté karty:
16. T. Holeš, 45. I. Schranz, 85. C. Tiéhi
72. S. Dramé

Střely na branku: 11:0; Střely mimo: 2:1; Rohové kopy: 13:0
Počet diváků: 11 122 (57 % z kapacity 19 370)

Slavia dává zapomenout na úvodní porážku s Hradcem, rozjela se, zvládla zrádnou kvalifikaci o Konferenční ligu, vyřadila dva silné protivníky Panathinaikos a Čenstochovou, v lize z posledních dvou zápasů má skóre 11:0. Bylo by překvapením, pokud by si nesmlsla i na Teplicích.

Teplice mají velké výkyvy, málem porazily Plzeň - nedaly v nastavení penaltu. Dostaly pět branek v Liberci, podlehly Bohemians, vyhrály v Ostravě a naposled se trápily se Zlínem (0:0). Jakou ukážou tvář na Slavii?

Zbývá půlhodina do výkopu závěrečného utkání 6. ligového kola a domácí slávisté právě vyběhli na rozcvičku. Tribuny jsou zatím velmi prořídlé, fanoušci se na svá místa šourají pozvolna.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal v základní sestavě po nedělním utkání v Brně hned osm změn. Své místo si udrželi pouze brankář Mandous, stoper Kačaraba a útočník Tecl, jenž dal v posledních dvou ligových duelech čtyři branky.

Usor
78. min Fila o hráči
Ševčík
74. min Provod o hráči
32 Lingr
Lingr
3 Holeš
Holeš
74. min Tiéhi o hráči
M. Jurásek
69. min Ewerton o hráči
11 Tecl
Tecl
69. min Traoré o hráči

Kodad
81. min Shejbal o hráči
Mareček
46. min Kučera o hráči
Křišťan
19 Jukl
26 Urbanec
Urbanec
70. min Hyčka o hráči
Čerepkai
46. min Gning o hráči
11 Žák
Žák
62. min Trubač o hráči

Rozhodčí: Hocek - Horák, Vlček
Počet diváků: 11 122

Pokud Slavia zvítězí, vrátí se na první příčku před Viktorii Plzeň. Úřadující šampion však bude mít utkání k dobru.

Hlavní rozhodčí zápasu Petr Hocek přivedl na hrací plochu hráče obou mužstev. Slávisté nastupují v tradiční červenobílé kombinaci, Teplice ve žlutém.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Teplice

1

Rozehráli hosté, konkrétně záložník Křišťan.

2

Žlutí si však balonu příliš dlouho neužili. První postupný útok Slavie zastavil faul na Matěje Juráska.

3

Slávisté pokračují ve hře s balonem u nohy, do pokutového území se však zatím nedostávají. Teď kvůli ofsajdu Tecla.

4

Rozháraný úvod plný nepřeností na obou stranách. Gólman Mucha nakopl balon při rozehrávce rovnou do autu, vzápětí se nepovedla přihrávka vpřed ani domácímu Holešovi.

5

Dva centry do šestnáctky Teplic, oba bez adresáta. Nejprve míč před bránu po dobrém presinku aktivního Usora cpal Lingr, z druhé strany ho pak bez úspěchu vracel David Jurásek.

7

Hybš propadl na levé straně, k míči se i díky Usorovi dostal Lingr, který bez rozpaků centroval na vzdálenější tyč. Matěji Juráskovi chyběly dva kroky.

8

A další centr, jenže znovu bez zakončení. Byl to tentokrát Schranz, kdo posílal míč před bránu. Na levém kraji pak David Jurásek povedenou kličkou vykoupal bránícího Urbance, finále však nezvládl.

9

Teplice poprvé na dostřel: Žák prohnal Santose až na kraj pokutového území, brazilský obránce si však poradil s přehledem. Vrátil míč Mandousovi.

10

A slávisté vzápětí vyrazili do protiútoku, jenže před Usorem, který by jinak pelášil sám na brankáře Muchu, včas zasáhl urostlý Dramé. Hostující defenziva se ovšem poprvé výrazněji otevřela.

11

První zakončení zápasu měl na svědomí Matěj Jurásek, který vypálil z levé strany křížem přes Dramého až do tyče. Po následném rohovém kopu se do šance dostal ještě Tecl, ale teplický Chaloupek ve skluzu předvedl skvělý blok.

13

Slávisté přitlačili. Soupeře na několik desítek sekund zavřeli před jeho pokutové území, defenziva Teplic však zatím funguje poměrně dobře. A centry, kterých za necelou čtvrthodinu před Muchu přiletělo nespočet, nebezpečné nejsou.

15

Další možnost pro Matěje Juráska, který si za obranu naběhl na dlouhý nákop stopera Santose. Před Muchou ale nedokázal balon zpracovat.

16
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Holeš (Slavia)
Domácí kapitán neodhadl situaci a na půlce šel kopačkou proti obličeji Jukla. Nebezpečná situace pro teplického hráče.

18

Křišťanova paráda. U postranní čáry se elegantní stahovačkou zbavil Ševčíka a po levé straně postupoval do otevřeného prostoru, přihrávkou pod sebe dokonce našel Čerepkaie, ten ovšem při střele z dvaceti metrů trefil Santose.

19

Santos v akci i na druhé straně. Přihrávkou po zemi se pokusil vyslat k bráně Tecla, který jeho záměr nepochopil.

20

Po centru mladšího z Jurásků další roh pro Slavii. Rozehraje Ševčík.

21

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 1:0
Ševčík míč od rohového praporku rozehrál přesně na hlavu Lingra, který posílá domácí mužstvo do vedení. Tepličtí ho nechali nabíhat zcela samotného.

23

Už už se ke střele levačkou chystal na kraji pokutového území Usor, balon mu však v klíčové chvíli od nohy odskočil.

24

Ševčíkova povedená kolmice našla Matěje Juráska, který je na levé straně velmi aktivní. Vybojoval další rohový kop.

25

Stanislav Tecl (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 2:0
Další roh, další gól. Ševčík tentokrát necentroval vzduchem, ale od praporku poslal míč na penaltu, kde číhal právě Matěj Jurásek. Balon si prvním dotykem zpracoval a druhým chladnokrevně zakončil k tyči. První ligový gól to pro něj ale není, střelu na cestě do sítě totiž jemně tečoval útočník Tecl.

27

Jestli se Teplice v první dvacetiminutovce snažily a dodržovaly taktický plán, po dvou slepených gólech jsou v rozkladu. Každý slávistický útok zavání nebezpečím.

29

Další varianta slávistického rohového kopu: Ševčík tentokrát rozehrál před pokutové území na Santose, který se do míče opřel z voleje. Bránu netrefil.

30

Čerepkai měl po čase možnost zaútočit, na útočné polovině se před ním otevřelo poměrně dost prostoru, vpravo mu nabíhal Urbanec, před ním číhal Žák. Jenže slovenský záložník zaváhal, nechal se doběhnout Ševčíkem a bylo po všem.

31

Proto taky mohl na opačné straně podruhé v zápase udeřit Lingr. Do pokutového území ho obloučkem poslal Tecl, domácí fotbalista udělal kličku Chaloupkovi, ale gólman Mucha stačil jeho střelu vyškrábnout na roh.

32

A tentokrát to nebyla od domácích povedená standardka. Odražený míč uloupil Žák, který využil nedorozumění mezi Usorem a Lingrem. Dál než k půlce hřiště se však hostující fotbalista nedostal.

33

Prostupná teplická obrana čelí dalším šancím: Usor dobře načasoval přihrávku na Matěje Juráska, který postupoval sám z levé strany. Nebýt brankáře Muchy, hosté prohrávají minimálně o čtyři góly.

33

Ševčík už měl balon připravený ke střele, ale zvolil ještě přihrávku na Usora, který kličkoval před pokutovým územím. Ani on nestřílel a chtěl najít lépe postaveného Matěje Juráska. Ten zůstal stát.

35

I další slávistická akce nese podpis Matěje Juráska. Na levé straně má od teplických soupeřů doslova dálnici, po které pendluje tam a zpátky. Naposledy však prováhal správný moment pro centr či zakončení.

37

Na Ševčíkův centr z pravé strany si do pokutového území naběhl Schranz, ve výskoku ale fauloval brankáře.

39

Slávisté se po nádherném ťukesu chvíli radovali z gólu Lingra, ale hlavní sudí Hocek je upozorňuje, že se mohlo jednat o ofsajd. Nyní se už několik desítek sekund čeká na verdikt od videa.

40

Branka neplatí. Byla to tuze těsná situace, složitá na posouzení. Zvlášť bez kalibrované čáry. Jurásek si naběhl na hraně ofsajdu na přihrávku z poloviny hřiště a z první míč poslal před bránu na Lingra. I on zakončoval z „jedničky“, radoval se však pouze pár vteřin.

44

Tempo v závěru první půle - i kvůli prodlevě při přezkoumávání slávistického (ne)gólu - opadlo. Oba týmy jako by už čekaly na poločasový hvizd.

45

Sudí Hocek však nastavuje ještě tři minuty.

45

Na začátku nastaveného času zastavuje slávistickou akci ofsajd.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)
Domácí obránce dostal těžkou přihrávku, nechal se předskočit Kodadem a fauloval ho.

46

Dvojnásobné střídání teplického kouče Jarošíka. Pomůže změnit obraz hry?

48

Teplická ztráta na polovině hřiště a slávisté okamžitě vyrazili do brejku. Lingr vysunul Matěje Juráska, kterému nevyšla přihrávka na Tecla.

50

Stanislav Tecl (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 3:0
Další krásná kombinace domácí Slavie: po ťukesu před pokutovým územím se balon dostal napravo k Holešovi, ten poslal balon napříč pokutovým územím na Tecla, který „zavřel“ akci u vzdálenější tyči. Jeho pátá branka v sezoně.

53

Slávisté dál mačkají svého soupeře, který se nadechl na startu druhé půle jen na malý moment. Teď už se znovu musí bránit...

54

...a čelit dalším možnostem Slavie. V další byl po dlouhém nákopu Ševčíka Matěj Jurásek, střelu však stačil zablokovat stoper Dramé.

56

Další zakončení Matěje Juráska. Dlouhý balon do šestnáctky tentokrát sebral Lingr, spoluhráči ho vrátil proti noze aúspěšný blok si tentokrát připsal Jukl.

58

Mucha musel daleko z brány proti dlouhé slávistické přihrávce. Situaci zvládl, ale Teplice se v Eden dál pouze brání.

59

Vzrušení na protilehlé tribuně po faulu Urbance na Usora. Rozhodčí Hocek navíc vzápětí nenechal slávisty rychle rozehrát standardku, což se hráčům ani fanouškům nelíbilo.

60

Taras Kačaraba (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 4:0
Holeš ve druhém poločase přebral štafetu po Ševčíkovi a proměnil se v krále asistencí. Na jeho centr z levé strany si naběhl do pokutového území Kačaraba a hlavou překonal Muchu.

62

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Filip Žák, nahradil ho Daniel Trubač

64

Moses Usor (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 5:0
Tohle už je slávistická exhibice... Lingr vyslal na útočnou polovinu Usora, který doběhl k pokutovému území. Udělal „zidanovku“ Hybšovi a levačkou obstřelil Muchu.

66

Do konce zápasu zbývá necelá půlhodina a Slavia má stále chuť. Klidně může vyrovnat i výsledek z posledního ligového domácího zápasu, ve kterém zničil Pardubice 7:0.

71

Po sérii střídání se do další velké šance Slavie cpal Schranz. Při pokusu o zakončení „na dlouhou nohu“ si však ublížil a pak se ztěžka zvedal z trávníku.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Soufiane Dramé (Teplice)
Hostující obránce složil na polovině hřiště k zemi Ewertona.

74

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Christ Tiéhi

74

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Lukáš Provod

76

Přetažený centr Davida Juráska vracel před bránu Lingr, Usor i Traoré však míč přeběhli.

77

Santos po rohovém kopu zůstal déle na hrotu útoku a vzápětí připravil přihrávkou střeleckou pozici pro Lingra. Hosté pokus zablokovali.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Moses Usor, nahradil ho Daniel Fila

81

Nedotažená spolupráce střídajících. Pas Ewertona sebral těsně před nabíhajícím Provodem brankář Mucha.

81

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Ladislav Kodad, nahradil ho Jan Shejbal

82

Trubač se po práci Hyčky pokusil vysunout do šance Gninga a přičinit se tak o první teplické zakončení v zápase. Domácí obrana si poradila.

84

Počet diváků 11 122 (57 % z kapacity 19 370)

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christ Tiéhi (Slavia)

86

Lukáš Provod (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 6:0
Provod už mohl po přistrčení od Ewertona střílet, ale před pokutovým územím si balon ještě narazil s Filou. Až potom balon placírou po zemi umístil ke vzdálenější tyči.

88

Fila už byl takřka sám před brankářem Muchou, když ho zastavil hvizd rozhodčího Hocka. Domácí útočník si totiž v předchozím souboji pomohl nedovoleně, bránícího Chaloupka udeřil loktem do obličeje.

90

Několik přihrávek a potom rána Ewertona, který však nesrovnal mířidla. Muchovu bránu vysoko přestřelil.

90

Na začátku nastaveného času první střela Teplic. Střídající Gning z hranice pokutového území minul.