Góly: 16. S. Kim, 46. S. Kim, 69. M. Petržela

Červené karty:
4. M. Fillo

Střely na branku: 9:0; Střely mimo: 6:1; Rohové kopy: 8:1
Počet diváků: 6 019 (74 % z kapacity 8 121)

Derby Zlínského kraje. Domácí Slovácko si chce upevnit pozici mezi elitní šestkou, hostující Zlín zoufale potřebuje body k záchraně.

Slovácko minule nehrálo, jeho zápas v Jablonci byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen. Až na porážku na Slavii v jarní části body sbírá pravidelně, porazilo i mistrovskou Plzeň.

Zlín ze sedmi jarních kol čtyřikrát remizoval a jen jednou vyhrál, body mu tak naskakují pomalu, proto je předposlední, má stejně bodů jako poslední Pardubice.

Do zlínské sestavy se po vyloučení v zápase se Spartou vrací veterán Fillo, na lavičce začne mladík Slončík. Na hrotu bude operovat Kozák, který odehrál podzimní derby za Slovácko. Po zranění nastupuje levý bek Bartošák.

1. FC SlováckoSlovácko(4-5-1)

1 Nguyen
Nguyen
Reinberk
76. min Trávník o hráči
Hofmann
3 Kadlec
Kadlec
14 Doski
Doski
46. min Kalabiška o hráči
Sinjavskij
20 Havlík
Havlík
Daníček
18 Kim
Kim
72. min Brandner o hráči
Petržela
85. min Juroška o hráči
Mihálik
73. min Šašinka o hráči

Hrubý
46. min Dramé o hráči
33 Hlinka
Hlinka
82. min Slončík o hráči
6 Didiba
Didiba
64. min Hellebrand o hráči
Čanturišvili
74. min Fantiš o hráči
20 Kozák
Kozák
74. min Balaj o hráči

Rozhodčí: Starý - Machač, Podaný
Počet diváků: 6 019

Slovácko hraje se stejnou zahajovací sestavou jako před dvěma týdny v domácím vítězném zápase s Boleslaví.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Zlín

1

Zápas rozehrál Zlín, který hned nakopl míč na polovinu Slovácka.

2

Bartošák zariskoval nahrávkou dozadu, Mihálikovi chyběl kousek, aby míč vypíchl.

3

Fillo předvedl kriminální zákrok hned ve druhé minutě a po intervenci VAR ho musí Starý vyloučit.

4
Červená karta

Červenou kartu dostal Martin Fillo (Zlín)

4

Dvojnásobná chyba Zlínských. Poté, co byl Fillo v zápase se Spartou po čtyřech minutách vyloučený, ho trenér Vrba naprosto nesmyslně poslal do hry. Fillo pak podrážkou trefil Hofmanna a derby po zásluze dohrál.

8

Zlín potřebuje každý bod, Fillo ale do jeho snahy hodil vidle.

9

Kim to zkoušel po zemi, Rakovan u tyče zasáhl.

9

Nguyen se při výběhu srazil s Kadlecem, domácím ale stejně nic nehrozilo, protože asistent odmával ofsajd.

10

Mihálik zkoušel obstřelit Rakovana, od jehož noh se míč odrazil na roh.

13

Cedidla pohlídal tělem míč před Doskim, balon doklouzal do zámezí.

14

Od Bartošáka se odrazil míč do zámezí.

16

Sung-pi Kim (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Zlín 1:0
Slovácko rychle využívá přesilovku. Zlín ztratil míč na hranici šestnáctky a po rychlé souhře Petržely s Kimem si korejský šikula otevírá střelecký účet v české lize.

19

Zlín bude zahrávat přímý kop z pravé strany vápna.

19

Slovácká obrana Hrubého kop snadno odvrátila.

20

Reinberk vysunul dlouhým pasem Kima, který se snažil Rakovana obstřelit, zlínský gólman nejistým zákrokem vyrazil míč na roh.

22

Po dvakrát sražené střele zasáhl Rakovan.

24

Hofmannův centr do území nikoho si stáhl Rakovan.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Robert Hrubý (Zlín)
Hrubý vzal s míčem i nohy Doskiho a je to další komplikace pro Zlín, tvůrce hostující hry dostal čtvrtou kartu a příště proti Budějovicím bude stát.

27

Reinberk střílel pod břevno, Rakovan míč vyškrábl rukavicí.

28

Sinjavskij se opřel za vápnem do míče, těsně minul tyč.

31

Hosté rozehráli mizerně přímý kop, Slovácko přešlo okamžitě do brejku, Sinjavskij ale centr také pokazil.

34

Hlinka tečoval Daníčkovu střelu na roh.

35

Místo míče skončil v hostující síti domácí kapitán Kadlec, který nabíhal do vápna na centr, jenže ho minul.

39

Když už se hosté dostali na půlku Slovácka, provinil se ofsajdem.

39

Procházka fauloval na pravé straně Kima, to je slušná šance ohrozit zlínskou bránu.

39

Havlík to zkusil, Rakovan jeho prudkou a přesnou ránu vytěsnil na roh.

41

Kim si naskočil na hranici vápna nedovoleně na záda Didiby, Zlín si může oddechnout.

43

Bartošák nadskočil po nebezpečném skluzu Daníčka, kdyby ho trefil, bylo by to též na červenou kartu. Starý ale nedal domácímu hráči ani žlutou za úmysl.

45

Kozák ostře dohrál Doskiho, pak na něj ještě spadl a domácí bek prožívá bolestivé chvilky.

45

První poločas bude nastavený o pět minut.

45

Hrubý podkopl na půlce Havlíka a jen díky benevolenci Starého nedostal druhou žlutou kartu.

45

Hlinka nedokázal nahrát na pět metrů Cedidlovi, Zlín je v hlubokém útlumu a vyhlíží poločasovou pauzu.

45

Ještě roh pro Slovácko.

45

Zlín se ubránil a Starý píská konce poločasu.

46

Oba týmy střídaly v pauze. Slovácko ze zdravotních důvodů, Hrubého stáhl Vrba preventivně, hostující záložník byl v první půlce zralý na vyloučení.

46

Sung-pi Kim (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Zlín 2:0
Po 38 vteřinách střílí Slovácko druhý gól. Petržela ho slalomu napříč vápnem připravil pro Kima, který se z jedné trefil po zemi k tyči.

49

Přizvednutý centr Kadlece zachytil Rakovan.

51

Kim vysunul Mihálika, který si navedl míč na střelu, po zemi ale mířil do rukavic připraveného Rakovana.

52

Mihálik ve snaze zasáhnout míč trefil ve vápně Cedidlu do boku.

54

Daníček se opřel ve vápně do balonu, tísněný obráncem bránu překopl.

56

Kalabiška vystřelil z otočky vedle brány.

59

Na centr Čanturišviliho si naskočil Kozák, míč mu ale vzal z hlavy Nguyen.

62

Kim měl na noze hattrick. Po akci Kadlece, který se prosmýkl do vápna, střílel slabší levačkou po zemi do náručí Rakovana.

64

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Joss Didiba, nahradil ho Jan Hellebrand

65

Kalabiška zachránil domácí od pohromy, míč mířící na Dramého poslal hlavou na roh.

65

Slovácko se ubránilo a může uklidnit hru.

66

Na zadní tyčí skákala Kalabiška, centr Sinjavského těsně minul.

67

Počet diváků 6 019 (74 % z kapacity 8 121)

68

Simerský dával malou domů tak mizerně, že si dal málem vlastence. S Rakovanem ale obstřelil i bránu.

69

Milan Petržela (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Zlín 3:0
Petržela korunuje svůj výkon gólem. Kadlec vyhrál hlavičkový duel s Dramem, skákavý míč pak Petržela trefil bombou pod víko.

71

Hlinka potáhl míč středem, skákavou střelou minul zadní tyč.

74

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Vachtang Čanturišvili, nahradil ho Antonín Fantiš

76

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Michal Trávník

80

Havlík si přehodil míč na svoji silnější levačku, bránu ovšem zpoza vápna přestřelil.

82

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Marek Hlinka, nahradil ho Tom Slončík

85

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Pavel Juroška

88

Hostující fanoušci zaházeli trávník pod svým kotlem předměty, které tam rozhodně nepatří a rozhodčí raději hru přerušil.