Liberec už má za sebou ostrý zápas, v sobotu podlehl v dohrávce 23. kola v Teplicích 0:2. Herně na tom špatně nebyl, ale nedařilo se mu v pokutovém území.

Budějovice patří k příjemným překvapením sezony, ale na Liberec se jim dlouhodobě nedaří, neporazily ho už dvanáctkrát za sebou.

Utkání se může zúčastnit maximálně 300 osob včetně hráčů. Diváci se na zápas nedostanou. Klub pozval na zbývajících 125 míst zástupce partnerů a sponzorů.

Oba celky sehrály před restartem ligy dva přípravné duely. Budějovice porazily vítěze třetí ligy Táborsko 5:1 a prohrály 1:4 s Plzní. Slovan remizoval s Bohemians 1:1 a poradil si s Varnsdorfem 2:0. Tým trenéra Hoftycha má navíc za sebou i dohrávku v Teplicích (0:2).

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

o hráči
75. min Rabušic o hráči
9 Šulc
Šulc
o hráči
55. min Schranz o hráči
o hráči
69. min Granečný o hráči

o hráči
80. min Hromada o hráči
23 Mara
Alibekov
o hráči
10 Pešek
Pešek
o hráči
53. min Zeman o hráči
7 Kuchta
Kuchta
o hráči
68. min Rondič o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát

Na lavičce domácích se nečekaně objevil Ivan Schranz, jinak chybí Mršič s Javorkem. Liberečtí udělali několik změn oproti duelu v Teplicích. V sestavě figuruje obránce Fukala a záložník Alibekov, kterým uvolnili místo Mikula s Hromadou.

Liberečtí už vstoupili na trávník, o pár desítek vteřin po nich i domácí fotbalisté. A následně i rozhodčí.

Před začátkem zápasu tu máme menší problém, když v jedné z branek byla díra. Ale už to vypadá, že je vše v pořádku.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Liberec

2

Skupinka okolo 30 fanoušků nakonec dorazila do domácího kotle a ukázkově se rozmístila v celém sektoru.

4

Jihočeši rozehrávali první rohový kop utkání, Čoličův centr doletěl k Lukáši Havlovi, který ale hlavou zamířil mimo branku.

6

Také Slovan si vyzkoušel rozehrávku od rohového praporku. Na zadní tyči hlavičkoval Kačaraba, ale míč odvrátil budějovický bek Novák.

8

V krátkém sledu si vyžádali ošetření hostující Pešek a domácí Havelka. Ten po střetu s Kuchtou jen ztěžka odchází za postranní čáru.

10

Tak Havelka už je zpátky ve hře, domácí jsou u míče a postupným útokem směřují k brance soupeře.

12

Obránce Čolič si obhodil Peška a nacentroval do vápna. Pro míč si ale došel gólman Nguyen, jenž balon vyboxoval.

13
Důležité

Zatím největší šance zápasu! Z pětadvaceti metrů vypálil Pavel Šulce, brankáři Liberce střela vypadla. K dorážce se dostal Brandner, ale Nguyen ránu opět vyrazil a další pokus Šulce už šel mimo.

15

Jihočeši pokračují v aktivitě. Šulc udržel míč pro Havelku, který si navedl balon na střelu slabší levou nohou, ale přízemní ranou minul.

19

Slovan se po delší době připomněl standardkou Baluty, kterou ale odhlavičkoval Šulc.

21
Důležité

Liberečtí se z vedoucí trefy radovali jen pár vteřin! Po rohu hlavičku Kuchty vyškrábl brankář Drobný, dorážející Kamso Mara ale stál v ofsajdu, proto jeho branka neplatí.

24

I přes komorní nádech je utkání na hřišti poměrně emotivní. Hráči si nedarují ani centimetr prostoru.

26
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Hybš (Liberec)

27
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Čavoš (Č. Budějovice)

29

Bývalý budějovický stoper Ondřej Karafiát zkusil z velké dálky rozehrát přímý kop rovnou na branku, ale přestřelil skoro i tribunu za Drobného svatyní.

31

Při rozehrávce si trochu zahrával domácí gólman Drobný, ale nakonec situaci před napadajícími soupeři ustál.

34

Míč mají u kopaček v posledních minutách hlavně domácí. Severočeši čekají na šance k rychlým brejkům.

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Pešek (Liberec)

38
Důležité

Signál domácích při rozehrávce standardky přinesl Dynamu velkou šanci. Čolič našel na malém vápně Havla, který ale nechal vyniknout brankáře Nguyena.

41

Na druhé straně prohnal veterána Sivoka liberecký forvard Kuchta. Zkušený stoper si však dokázal poradit.

44

Dynamo ještě před pauzou kombinovalo na polovině soupeře. Akci zakončil centr Mészárose, na který Čolič na zadní tyči nedosáhl.

45

Nastavovat se budou 2 minuty.

45
Důležité

Velká šance Liberce na konci úvodního dějství. Pešek unikl Mészárosovi, přihrávka pod sebe se odrazila k Hybšovi, který ale v záklonu přestřelil v dobré pozici.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Po prvním poločase platí bezbrankový stav. O něco aktivnější byli domácí, stoper Havel spálil dvě šance hlavou. Skórovat mohl i Brandner. Liberec převážně čeká na rychlé brejky. Největší možnost měl po rohu z dorážky Mara, ale jeho gólová střela neplatila kvůli ofsajdu. V závěru ještě nevyužil možnost Hybš.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Liberec

47

Po autovém vhazování se do míče opřel Baluta a Drobný musel předvést těžký zákrok!

48
Důležité

Záhy přišel centr z pravé strany a Kuchtovu teč zastavila až tyč!

52

Domácí chtěli vyrovnat po rohovém kopu. Míč udržel Ledecký a po kontaktu se soupeřem šel k zemi, penalta se ale nepíská.

50

Alexandru Baluta (Liberec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Liberec 0:1
Severočeši korunovali skvělý vstup do druhé půle. Do přečíslení se dostal Malinský, ve vápně si obhodil Sivoka a vypálil. Jeho střelu ještě Drobný vyrazil, ale Alexandru Baluta už dorážel do prázdné branky.

58

Domácí výrazně přidali a zatlačili soupeře. K pořádnému zakončení se ale ještě nedostali.

60

Otevřená obrana je ale naopak lákavá pro rychlé hráče Slovanu. Další rychlý brejk na poslední chvíli zajistil stoper Sivok.

62

Rohový kop Čoliče tentokrát hosté snadno odvrátili.

64
Důležité

Další protiútok. Malinský vysunul Kuchtu, toho vychytal Drobný! Je z toho roh.

65

Po něm Slovan branku domácích neohrozil, ale ošetření si žádá Kamso Mara.

68
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Imad Rondič

69
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Karol Mészáros, nahradil ho Denis Granečný

71

Malinský se dostal do dobré pozice, ale technická střela se mu nepovedla. Drobný nemusel zasahovat.

72

Střelec první branky Baluta rozehrál trestný kop přímo na branku, ale mezi tři tyče se jeho pokus nevešel.

73

Filip Havelka dostal dnes druhý tvrdý náraz zezadu. Znovu musí být ošetřován. Pak domácí rozehrají zajímavý přímý kop.

74
Důležité

Čoličův centr doletěl přesně na hlavu Sivoka, který trefil břevno!

75
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Brandner, nahradil ho Michael Rabušic

77

České Budějovice jsou usazené na polovině soupeře, Liberec zodpovědně brání a bude chtít udržet čistý štít.

79

Hosté zodpovědně brání a jsou soustředění. Naopak Dynamo ještě hledá zbytky sil na vyrovnání.

80
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Alexandru Baluta, nahradil ho Jakub Hromada

83

Zavřená liberecká obrana a Dynamo zatím bez nápadu, jak ji překonat.

85

Domácí hrají do plných a poprvé za poslední minuty se dokázali dostat do zakončení. Po Rabušicově sklepnutí ale pálil Schranz mimo.

87

Slovan si velice zkušeně hlídá náskok. A Jihočeši se vůbec nemohou dostat do závěrečného náporu.

89

Vypadá to, že Jihočeši už nemají moc sil na případné vyrovnání. Přesto to ještě dlouhými nákopy zkoušejí.

90

Nastavovat se budou 3 minuty.

90

Zřejmě poslední nákop domácích stáhl brankář Nguyen. Liberec o vítězství už zřejmě nepřijde.

90

I brankář Drobný jde do vápna na poslední standardku. Závěrečná šance pro Dynamo.

90

Utkání je u konce. Liberec zvítězil v Budějovicích 1:0, když jediný gól vstřelil v 50. minutě Baluta. Zápas byl vyrovnaný, rozhodla pasáž v úvodu druhé půle, kdy Slovan jednu z šancí proměnil. Jihočeši mohli vyrovnat, ale Sivok trefil hlavou jen břevno.