19. M. Koscelník, 52. J. Kuchta
19. M. Lalkovič, 58. R. Potočný, 81. T. Smola

Střely na branku: 6:1; Střely mimo: 6:3; Rohové kopy: 4:5
Počet diváků: 2 488 (25 % z kapacity 9 990)

Liberec ani Ostrava zatím v nadstavbě nevyhrály, Slovan má alespoň bod za remízu v Podještědském derby s Jabloncem. V tabulce oba týmy dělí tři body.

„Zápas je hodně důležitý, abychom si vítězstvím stoprocentně pojistili minimálně páté místo a pošilháváme ještě výš,“ říká domácí asistent Miroslav Holeňák.

Liberec čeká ve středu na domácím stadionu finále poháru proti Spartě.

Liberec jde do dnešní důležité bitvy výrazně oslaben. Kvůli kartám nemohou hrát jeho klíčoví ofenzivní záložníci Malinský a Baluta. Týmu bude navíc na lavičce chybět i trenér Hoftych, který rovněž pyká za žluté karty. Zastoupí ho asistent Medynský.

FC Slovan LiberecLiberec(4-5-1)

Knobloch
o hráči
Koscelník
o hráči
90. min Černický o hráči
o hráči
90. min Dvořák o hráči
23 Mara
22 Beran
Beran
o hráči
79. min Michal o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
10 Pešek
Pešek
o hráči
79. min Fukala o hráči
7 Kuchta
Kuchta
o hráči
72. min Rondič o hráči

o hráči
64. min Kaloč o hráči
Stronati
o hráči
77 Reiter
Reiter
o hráči
63. min Buchta o hráči
Lalkovič
o hráči
46. min De Azevedo o hráči
o hráči
46. min Smola o hráči
Potočný
o hráči
75. min Drozd o hráči

Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Dresler
Počet diváků: 2 488

Ve středu pole dostane šanci devatenáctiletý talent Beran, v základní sestavě nechybí ani zkušený záložník Zeman.

Do liberecké branky se místo jedničky Nguyena postaví Knobloch.

Dnešní zápas je reprízou utkání, které se hrálo U Nisy v základní části před dvěma týdny. Tehdy se oba soupeři rozešli smírně bez branek.

Baníku chybí kvůli kartám Kuzmanovič, jinak se v Liberci představí v nejsilnější sestavě včetně záložníka Potočného, který hrál ještě na podzim za Liberec a byl jeho nejlepším střelcem.

Kolem Liberce létají blesky, asi se schyluje k pořádné bouřce.

V Liberci se před utkáním spustil hustý déšť.

Liberecký kouč Hoftych bude utkání sledovat z novinářské lávky, která je pod střechou hlavní tribuny. S lavičkou během utkání komunikovat nebude.

Déšť těsně před startem utkání ustává.

Domácí tým vybíhá na hřiště.

Na hřišti už jsou i hosté.

Liberečtí nastupují v modrém, Baník v černých dresech.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Ostrava
Výkop měli hosté.

1

Jánoš vypálil téměř z půlky hřiště, ale mířil mimo domácí branku.

3

Mara se uvolnil na levé straně a centroval před ostravskou branku, ale míč opustil hrací plochu.

4

Fleišman prošel středem pole jako nůž máslem, ale před vápnem ho o míč čistě připravil domácí Hromada.

7

Liberec zamkl hosty před jejich šestnáctkou, ale Laštůvka nakonec balon odkopl.

8

Hosté rozehrávali trestný kop z půlky hřiště, dlouhý centr letěl do vápna na Procházku, který pálil pohotově, ale velice nepřesně.

10

Koscelníkův centr zprava mířil do vápna na Kuchtu, ale Procházka k balonu dotírajícího Kuchtu nepustil.

11
Důležité

Liberec mohl jít do vedení. Po trestném kopu sklepl Koscelník balon před branku Kuchtovi, který nedokázal zblízka dopravit míč do sítě a trefil jen brankáře Laštůvku. To byla tutovka!

14

Procházka přihrával z pravé strany před libereckou branku, brankář Knobloch byl u balonu dřív než Šašinka.

18

Hosté kombinovali ve středu pole, ale k ohrožení branky se nedostali. Nakonec vypálil z dálky Potočný, ale Knobloch neměl s jeho střelou problémy.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Koscelník (Liberec)
za faul.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Lalkovič (Ostrava)
za oplácení.

19
Důležité

Žlutým kartám předcházela akce, kdy Kuchta zpětnou přihrávkou hledal před brankou nabíhajícího Peška, ten ve vápně upadl, ale penalty se dožadoval marně.

19

Liberecký trávník i s hráči znovu skrápí letní déšť.

25

Mikulův centr před branku stáhl ze vzduchu brankář Laštůvka.

27

Zeman centroval zleva před ostravskou branku, Pešek však nedokázal zakončit a je z toho odkop od branky.

30

Knobloch chytil ostravskou hlavičku po rohu, která se snášela z výšky přímo do jeho rukavic.

32

Koscelníkův centr z pravé strany nakonec skončil jako střela směřující na zadní tyč, kterou Laštovka vyrazil.

33

A znovu v akci aktivní liberecký Koscelník, který vystřelil zpoza vápna, ale nebyl přesný.

34

Na druhé straně dostal balon za obranu Lalkovič, ale liberečtí stopeři ho dokázali odzbrojit.

35

Potočný sestřelil domácího beka Mikulu, výsledkem je domluva od rozhodčího.

37
Důležité

Druhá gólovka pro Liberec a znovu v ní byl Kuchta: po parádním uvolnění od Berana se snažil přelobovat Laštůvku a ten míč v pádu lehce přizvedl levou rukou na břevno!

41
Důležité

Kuchta obral o míč Svozila a pádil na branku, jeho přesnou střelu k tyči z 20 metrů však Laštůvka vytáhl na roh.

42

Z rohu Liberečtí branku neohrozili.

45

Centr z libereckého trestného kopu skončil v Laštůvkových rukavicích.

45

Ostrava měla kopat roh, ale sudí Proske po dvou minutách nastavení ukončil poločas.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Ostrava

46
Střídání

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Milan Lalkovič, nahradil ho Dyjan Carlos De Azevedo

46
Střídání

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Ondřej Šašinka, nahradil ho Tomáš Smola

48

Liberec využil nedorozumění brankáře Laštůvky s obránci, Beran našel zpětnou přihrávkou Peška, který v šestnáctce prudkou ranou z pravé strany minul ostravskou branku.

50

Mara technickou střelou ze zhruba 23 metrů minul branku hostů.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kuchta (Liberec)
za zákrok na Svozila.

55

Hromada přihrál do šestnáctky Kuchtovi, ten si však šlápl na balon a skácel se k zemi. Bude ošetřován.

56

Kuchta už se hlásí zpět do hry.

57

Fleišman centroval z levé strany, ale míč skončil v zámezí.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Roman Potočný (Ostrava)
za faul na Peška.

60

Zeman dostal krásnou přihrávku za obranu a hledal před brankou nabíhajícího Kuchtu, míč však odhlavičkoval Stronati.

62

Z následného rohu domácí nic nevytěžili.

Důležité

Po trestném kopu z levé strany pohotově zakončoval domácí mladík Beran, mířil však vedle.

67

Hromada pálil z dálky vedle.

68

Liberec je jasně lepším týmem, Ostrava směrem dopředu zatím v podstatě nic nepředvedla.

70

Liberecký Karafiát zahrával z dálky trestný kop, branku trefil, ale našel jen připraveného Laštůvku.

Důležité

Sudí kontroloval na videu situaci po střetu Mikuly s protihráčem v pokutovém území Liberce, ale penalta to nebude.

77

Jakub Pešek (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 1:0
Pešek se trefil z dvaceti metrů přesně k tyči mezi zkoprnělými ostravskými stopery.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Smola (Ostrava)

85

Kamso Mara (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 2:0
Zeman poslal parádní zakroucený balon z trestného kopu z levé strany na zadní tyč, kam si naběhl Mara a zblízka hlavou usměrnil míč do odkrytého kouta branky.

90

Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90

Buchta poslal balon na zadní tyč, liberecký obránce Fukala však odvrátil na roh.