Liberecký Lukáš Červ (v modrém) stíhá Jakuba Griče z Českých Budějovic.

Liberecký Lukáš Červ (v modrém) stíhá Jakuba Griče z Českých Budějovic. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Č. Budějovice - Liberec 3:2, domácí smazali dvougólovou ztrátu, rozhodl Králik

• 4
Liberečtí fotbalisté vedli v desáté minutě o dvě branky, přesto v Českých Budějovicích podlehli. Domácí totiž ještě do poločasu srovnali a po změně stran úvodní „semifinálové“ utkání nadstavbové skupiny o umístění rozhodl Králik. Obě mužstva dohrávala v deseti. Odveta se hraje za týden v Liberci.

České Budějovice i Liberec hrály o umístění už loni. Dvojzápas začal na stadionu Dynama, protože bylo po základní části níž v tabulce.

Mužstva na sedmé až desáté příčce se utkají vyřazovacím způsobem na dva zápasy o prémii milion korun a lepší nasazení do domácího poháru.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Severočeši zahájili nadstavbu ve velkém stylu. Nejprve se v sedmé minutě po nepřesné zpětné přihrávce českobudějovického Čavoše dostal k míči Frýdek, posunul balon na Olatunjiho a nigerijský útočník otevřel skóre. Hned za tři minuty zvýšil Slovák Tupta po individuální akci.

„V poli a ve hře byli domácí lepší, nicméně my jsme se dostali hezkými akcemi do vedení 2:0, ale nechali jsme se ukolébat,“ řekl liberecký trenér Luboš Kozel na tiskové konferenci.

Domácí tým totiž ještě do pauzy dokázal vyrovnat. Nejprve ve 25. minutě po Horově přihrávce snížil přesnou střelou Hellebrand. Ve 41. minutě pak zpětný pas Čermáka zužitkoval Nigerijec Adediran, i když jeho střelu nešťastně tečoval liberecký Fukala.

Tlak Jihočechů nezabrzdila ani poločasová přestávka. Po pěti minutách druhé půle se radovali z dalšího gólu, když Horův trestný kop prodloužil hlavou slovenský obránce Králik a překonal libereckého brankáře Bačkovského.

„Myslím si, že jsme ukázali svou sílu, morál a kvalitu, protože jsme byli celý zápas lepší a zaslouženě jsme i vyhráli,“ uvedl českobudějovický trenér Marek Nikl.

České Budějovice pak mohly přidat i další góly, ale Čavošova rána skončila na břevně a branková konstrukce zastavila také pokus Hellebranda.

„Moc se mi líbila hra a jen naše nekvalita v koncovce rozhodla o tom, že jsme nezvítězili vyšším rozdílem,“ podotkl Nikl.

Slovanu poté nevyšlo střídání Červa, který v rozmezí pěti minut dostal dvě žluté karty. Podobný osud potkal v nastaveném čase i Čermáka. Liberec se v posledních vteřinách mohl radovat z vyrovnání, ale Tuptovu střelu zastavilo břevno.

„Je to pořád jen poločas a do příštího utkání se musíme zlepšit a zkusíme to urvat na naši stranu,“ řekl Kozel.

Dynamo tak potvrdilo domácí střeleckou formu, na svém stadionu zvítězilo potřetí za sebou a dalo při tom 11 gólů. Liberec v lize prohrál podruhé za sebou, Budějovicím podlehl teprve podruhé z posledních 20 zápasů nejvyšší soutěže.