Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

České Budějovice deset kol po sobě nezvítězily, doma nevyhrály pětkrát za sebou.

Jablonec venku v lize čtyřikrát po sobě neprohrál a v posledních dvou zápasech tam remizoval.

Rozcvička je na prosluněném Střeleckém ostrově minulostí, za zhruba deset minut utkání začne.

Jihočeši se budou snažit utnout nepříznivou sérii s Vorlem v brance a s navrátilcem Čavošem ve středu zálohy. Na hrotu naskočí Alvir, na lavičce oproti minulému duelu jsou Valenta s Mészárosem.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-2-3-1)

Čavoš
82. min Valenta o hráči
16 Vais
Vais
46. min Mészáros o hráči
20 Javorek
Javorek
27 Mršič
Mršič
63. min Diop o hráči

Pleštil
77. min Smejkal o hráči
Kratochvíl
90. min R. Hrubý o hráči
Považanec
Jovovič
87. min Hübschman o hráči
26 Schranz
Schranz
Doležal
90. min Chramosta o hráči

Rozhodčí: Orel - Šimáček, Melichar

Rozjetí Jablonečtí nemají důvod příliš sahat do sestavy. V útoku budou hrozit Doležal se Schranzem, který se poprvé po odchodu z Budějovic vrátí na místní stadion.

Oba celky jsou na hrací ploše, Jablonec nastoupí v zeleném, Dynamo v černobílém.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Jablonec

2

Hosté rozehráli první roh, Novák však míč odvrátil k Považancovi, který ale minul těžký kop.

3

Také Dynamo poprvé zahrozilo. Mršič uvolnil Alvira, který ve vápně kličkoval, ale pořádně nevystřelil.

4

Po nepřesné rozehrávce byl atakovaný domácí stoper Králik a nechce se mu na nohy. Náhradník Talovierov už se běží rozcvičovat.

6

Králik je zpátky ve hře a už musí čelit atakům Jabloneckých.

7

Přísný faul odpískal sudí Orel domácímu Čavošovi, což nabízí standardku pro Severočechy.

8

Krobův nízký centr domácí zpacifikovali, při dalším postupu fauloval Brandnera Zelený.

10

Nápaditě se domácí uvolnili do šestnáctky, po několika odrazech se ke střele protlačil Vais a jeho technický pokus musel Hanuš vyškrábnout.

12

Kubista prohnal vlastního brankáře krátkou malou domů, ale Hanuš stihl odkopnout před dotírajícím Alvirem.

14

Další sporný roh pro hosty, po něm zakončoval levačkou Považanec, ale branku minul o pořádný kus.

17

Martin Doležal (Jablonec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 0:1
Jablonec se z tlaku dostává do vedení. Roh Kroba prodloužil na přední tyči Kratochvíl a Martin Doležal na zadní tyči pohodlně hlavou skóroval.

18

Jihočeši se snaží odpovědět postupnou kombinací, ale Králikův nákop dopředu byl příliš dlouhý.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Čavoš (Č. Budějovice)

22

Standardku od levé postranní čáry rozehrál Mršič, centr ale přetáhl a pro Hanuše to byla snadná práce.

24

Vais vysunul Mršiče, přihrávku minul Kubista, a tak chorvatský křídelník mohl pokračovat. Následný centr byl sražen na roh.

25

Čolič hledal nejnebezpečnějšího hlavičkáře z domácího týmu Havla, ten byl však velmi pozorně pokrytý.

27

Považanec dlouhým nákopem z půli hřiště našel ve vápně Schranze, který se dokázal dostat před Králika, ale zády hlavičkoval nedůrazně.

29

Javorek dobře přenesl hru na volnou pravou stranu, tam Čolič posunul na Brandnera, který se uvolnil a připravil pozici pro Čavoše, který však vysoko přestřelil.

31

Čolič se přes Jovoviče dostal k centru, který propadl na Mršiče. Ten si podobně jako při poslední výhře Dynama s Ostravou v únoru snažil obhodit obránce a zakončit, tentokrát však obránci zakončili rychleji.

33

Vais uličkou vysunul Alvira, který postupoval sám na Hanuše. Sudí však akci proti pravidlům zastavil, když asistent hlásil ofsajd. Měl akci nechat dohrát, domácí se právem zlobí, už poněkolikáté.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Zelený (Jablonec)

36

Z velké dálky zkusil vypálit Vais, rána před Hanušem nepříjemně skočila, ale gólman si poradil.

38

Stoper Havel přečetl nízký odkop od branky a vyrazil také dopředu. Brandner měl problémy při zpracování míče, nakonec odcentroval k penaltovému puntíku, kde se o akrobatické zakončení pokusil Alvir, ale vysoko přestřelil.

40

Mršič se proháčkoval do vápna, kde předal míč Vaisovi. Tomu však balon utekl od kopačky.

42

Dynamo po silném nástupu hostů vyrovnalo hru. Jablonec je stále v útoku nebezpečný, ale tolik se do šancí nedostává a naopak domácí také ukazují, že dopředu umí.

43

Martin Doležal (Jablonec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 0:2
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení velmi snadno. Lukáš Havel dal Vorlovi šílenou malou domů, tu lehce vystihl Martin Doležal, dvakrát si zasekl gólmana a pak zakončil.

45

Mohlo být téměř hotovo! Pas za obranu získal před Novákem hbitý Pleštil, který přehazoval Vorla a míč skončil těsně na horní síti.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Jablonec vede po poločase 2:0 a je to vedení zasloužené, i když víc by víc odpovídal jednobrankový rozdíl. Hosté byli v úvodu lepší a dostali se po rohu do vedení. Pak Budějovice vyrovnaly hru a měly náznaky příležitostí, výrazně si však pokazily situaci po fatální hrubce Havla, který nabídl soupeři druhý gól.

45

Na tribuně jsou v družném hovoru Miroslav Pelta, Tomáš Sivok, Jaroslav Drobný a David Lafata. Hlavně jablonecký boss musí být po první půli spokojený.

45

Domácí budou o pauze střídat. Budějovickou ofenzivu by měl rozhýbat Karol Mészáros.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Jablonec

46

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jonáš Vais, nahradil ho Karol Mészáros

47

Pleštil si míč očividně zpracoval rukou, sudí nechali pokračovat v akci. Je z toho roh pro Jablonec.

48

Dynamo se snadno ubránilo a může se vydat do útoku.

51

Jovovič se dral dopředu, ale stál v ofsajdu, a tak akce končí.

53

Pleštil se prohnal kolem Javorka a hledal ve vápně Doležala, který v tísni vystřelil těsně vedle.

55

Považanec přenesl hru doleva na Kroba, jeho centr domácí obránci odehráli jen ke Kratochvílovi, jehož volej nebyl nebezpečný.

58

Jablonečtí si stále hlídají komfortní vedení a nikam se zběsile nehrnou. Zároveň však využívají každou příležitost na rychlý útok.

60

Mršič viděl rozběhnutého Brandnera, ten se také dostával k centru, ale při zpracování mu scházely centimetry, aby se dostal do výhodné pozice.

62

Standardku Kroba si ve vápně našel Doležal, tísněný se dostal k hlavičce, ale mířil do středu branky.

63

Z hranice vápna vypálil Mészáros, jeho křížný pokus jen o pár decimetrů minul Hanušovu branku.

63

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matej Mršič, nahradil ho Dame Diop

65

Severočeši zkusili rozehrát standardku jako signál, provedení však úplně nevyšlo, přestože kouč Rada zatleskal.

67

Čavoš kolmicí vysunul Nováka, ten hledal Diopa, jenž se však k zakončení nedostal.

70

Dvacet minut plus nějaké drobné nastavení, tolik zbývá domácím na vyrovnání. Zatím se však zdá, že si Jablonec výhru spolehlivě pohlídá.

72

Hosté rozehráli roh na krátko, pak centroval Schranz, ale míč poslal příliš blízko k brankáři.

74

Budějovice budou rozehrávat svůj druhý roh.

75

Brandner vracel dlouhý míč od Čoliče, pak hlavičkoval ještě Králik a zakončoval Novák, jeho pokus však nebyl důrazný.

76

Další akce domácích, tentokrát Mészáros centroval zleva a Alvir hlavičkoval mimo.

77

Tlak Dynama roste! Další Mészárosův centr zpracoval Diop a z otočky donutil Hanuše ke skvělému zákroku!

77

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Dominik Pleštil, nahradil ho Tomáš Smejkal

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Jablonec)

80

Po Schranzově řekl bych nechtěném faulu na bývalého spoluhráče Čavoše se trenér Rada dostal do křížku s jedním z přítomných ve VIP prostoru. Byla to však spíš jen úsměvná slovní přestřelka.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miloš Kratochvíl (Jablonec)

82

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho Matěj Valenta

84

Hanuš roh Čoliče neudržel, ale se štěstím a přispěním spoluhráčů situaci zvládl.

86

Poslední vteřiny jsou hodně vyhrocené, Dynamo se tlačí alespoň za snížením.

87

Čoličův centr napálil do břevna Mészáros!

87

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Vladimir Jovovič, nahradil ho Tomáš Hübschman

89

Schranz vyrazil do otevřené obrany a vypálil, Vorel dobře zasáhl.

90

Dynamo se ještě snaží, ale výhru Jablonce už samozřejmě teď nezlomí.

90

Ještě asi poslední roh.

90

Havel napálil míč nad a tím asi utkání skončí.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2

90

Utkání je u konce, Jablonec si odváží tři body za výhru 2:0. Oba góly vstřelil Doležal v první půli. Po úvodním tlaku a vedoucí brance Dynamo vyrovnalo hru, ale rozhodující byl darovaný gól před poločasem. Po změně stran se Jihočeši snažili o snížení či vyrovnání, ale favorit si tři body pohlídal.

17. února 2024 15:00Jablonec-Č. Budějovice 5:2
2. září 2023 15:00Č. Budějovice-Jablonec 2:1
23. dubna 2023 16:00Č. Budějovice-Jablonec 5:1
29. října 2022 15:00Jablonec-Č. Budějovice 3:0
13. března 2022 15:00Č. Budějovice-Jablonec 2:0
16. října 2021 16:00Jablonec-Č. Budějovice 2:2
24. dubna 2021 14:00Č. Budějovice-Jablonec 0:2
19. prosince 2020 14:00Jablonec-Č. Budějovice 2:1