Góly: 3. L. Provod, 18. J. Bořil, 90. O. Kolář (pen.)

60. O. Kúdela
9. K. Soldát, 75. T. Pilík, 90. O. Kingue

Střely na branku: 8:0; Střely mimo: 7:1; Rohové kopy: 16:2
Počet diváků: 4 869 (25 % z kapacity 19 370)

Mistrovská Slavia přivítá Příbram s cílem potvrdit úvodní drtivou výhru 6:0 v Českých Budějovicích.

Zatímco Slavia i díky hattricku Stanislava Tecla zahájila cestu za třetím titulem po sobě suverénním triumfem, Příbram doma podlehla Teplicím 1:3.

Pražané nad týmem od Litavky zvítězili v posledních osmi ligových duelech a v samostatné lize s ním doma nikdy neprohráli.

Slavia po kanonádě do sítě Českých Budějovic nemá důvod dělat velké změny, ale jednu přece jen provedla - v obraně místo Zimy hraje Kúdela. Zřejmě pro jeho schopnosti v rozehrávce.

Masopust
62. min Olayinka o hráči
27 Traoré
Traoré
82. min Malínský o hráči
Stanciu
79. min Holeš o hráči
Ševčík
79. min Oscar o hráči
17 Provod
Provod
11 Tecl
Tecl
62. min Musa o hráči

FK PříbramPříbram(4-5-1)

Melichar
32 Nový
Nový
83. min Boakye o hráči
Petrák
60. min Hájek o hráči
25 Soldát
Soldát
69. min Pinc o hráči
19 Vais
Vais
60. min Svoboda o hráči
8 Vávra
Vávra
60. min Antwi o hráči

Rozhodčí: Ginzel - Koval, Šimáček
Počet diváků: 4 869

Příbram to s pokusem o reparát za domácí porážku s Teplicemi bude mít hodně těžké, v utkání je outsiderem.

V obraně taky hosté hlásí jednu změnu, místo Kleščíka nastupuje Tregler. Změněná je i záloha, kde dostávají příležitost Vávra a od začátku Soldát, sedí Antwi a Hájek. Na hrotu útoku je znovu nestárnoucí Rezek.

Oba týmy už jsou na ploše, výkop si chystají hosté z Příbrami.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Příbram

1

Hosté jsou okamžitě důkladně napadáni, Rezek to ještě uhrál na faul a Příbram zůstane u míče.

1

Soldát vzal s balonem i Ševčíkovy nohy, píská se faul.

2

Střelu z velké dálky musí u své pravé tyče likvidovat Melichar. Vypálil Stanciu, balon zaplaval a Melichar ho musel vyboxovat.

3

Rohový kop pro Slavii po akci na pravém křídle.

3

Lukáš Provod (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 1:0
Hovorka z bodu pro pokutový kop hlavou rohový kop prodloužil na zadní tyč, kde byli zcela nekrytí dva domácí hráči a Provod doklepl balon do sítě.

5

Domácí už opět operují na polovině Příbrami.

5

Po Coufalově centru další roh pro Slavii.

6

Prodlužování míče tentokrát z přední tyče, ale do území nikoho.

6

Ševčík se hnal za míčem, aby mohl postupovat do pokutového území, obránce byl ale ve skluzu rychlejší.

7

Příbram na útočné polovině hned odzbrojena.

7

Masopust dostal přihrávku za příbramskou obranu, ale než stačil zakončit, atakoval ho Cmiljanovič.

8

Rezek se dostal mezi pět sešívaných, přesto se vykličkoval do volného prostoru a založil akci hostí.

8

S Cmiljanovičovým pasem před branku si domácí poradili.

9

Stanciu se pokoušel projít středem hřiště, Soldát ho zkosil.

9
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Karel Soldát (Příbram)

10

Po sérii narážeček na levém křídle si na zpětný pas do druhé vlny naběhl Stanciu. Vypálil hodně nepřesně.

11

Akce Příbrami chodí přes Rezka, který na půlící čáře rozděluje míče.

11

Tyto útoky ale mají jen velmi krátké trvání, zase jde dopředu Slavia.

12

Coufalův pas našel hlavu obránce Příbrami.

13

Hosté to zkusili vysunutím Cmiljanoviče, ten na levém křídle míč nedostihl.

14

Kingue pochodil s podobným pokusem hodně podobně, jen nenahrál do autu ale za branku.

14

Masopust na pravém křídle kombinoval s Coufalem, obranou Příbrami neprošli.

15

Kingue před pokutovým územím Příbrami fauloval Masopusta, domácí si chystají standardku z pravé strany.

15

Přízemní centr odvrácen.

16

Coufal hledal na malém vápně Bořila, tomu chyběl půlkrok. Melichar byl rychlejší a míč vyboxoval.

17

Slavia tentokrát rozvážně kombinačně postupuje vpřed.

17

Cmiljanovič i přes těsné „nalehnutí“ Coufala dokázal odkopnout balon z obrany na půlku.

18

Příbramská obrana od prvního gólu pracuje spolehlivě, s centry ze stran ale má pořád dost práce.

18

Jan Bořil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 2:0
Coufal adresoval další míč vzduchem na malé vápno, do hlavičky se položil Bořil a jeho zakončení pomohl lehkým škrtnutím hlavou Kingue. Na to Melichar neměl nárok dosáhnout.

20

Jeden z domácích hráčů u rohového praporku v útoku zahrál rukou.

21

Hosté jsou v hlubokém útlumu, na polovině Slavie zase pobyli maximálně 10 vteřin.

22

Hovorka přerušuje rozehrávku ve středovém kruhu a žádá rozhodčího o výměnu míče.

23

Rezek si zpracovával míč před brankou Slavie v pádu, Hovorka mu nedal dýchat.

24

Roh pro Slavii poté, co Vais přistoupil k centrujícímu hráči.

25

Ševčíkova střela proletěla daleko od příbramské branky.

26

Roh si vybojovali i hosté.

26

Vais načechral míč do Kolářových rukou.

27

Traoré si udělal místo na pravém křídle na centr, našel Bořila a ten z voleje trefil nad.

28

Najednou obrovská šance pro Příbram! Na dvě přihrávky se dostali před velké vápno, tam Pilík našel volného Rezka, jenže ten se ukvapil a vystřelil nepřesně.

29

Kingue výtečně zasáhl v obraně Příbrami, hlavou zastavil přihrávku do samostatného úniku. Tři slávisté se řítili do gólovky.

30

Cmiljanovič se při obranném odkopu ukopl a zahrál na roh.

31

Domácí obléhají pokutové území Příbrami, zkoušeli to přihrávkami nakrátko, průniky i centrem, nakonec Stanciu vypálil vedle.

32

Kúdela našel Tecla na hranici pokutového území obsazeného.

33

Rezek si naběhl za obranu Slavie, nevyšlo mu ale zpracování míče. V hustém dešti mu sjel z kopačky.

33

Ještě dodám, že Rezek byl i v ofsajdu.

34

Příbram se pokouší vyrovnat hru, kombinuje kolem půlící čáry.

34

Tato kombinace ale vyústila v Kingueho hrubku. Masopust mu vypíchl míč a šel by sám na branku, kdyby se k němu nestáhli jak Kingue, tak Tregler, a neodvrátili balon na roh.

35

Roh na zadní tyč a před poloprázdnou brankou hosté horko-těžko odkopávají.

36

Nový vhozením z autu hledal Soldáta, tomu balon utekl do zámezí.

37

Coufal si chtěl jeslemi prohodit Cmiljanoviče, pustil si ale balon daleko od nohy.

39

Melichara v příbramské brance zachránila tyč po Bořilově doklepnutí zblízka!

40

Rezek si vyběhl do útoku pro dlouhý míč, na levém křídle ho s námahou udržel na hrací ploše. Domácí před ním zahráli do autu.

41

Nový hledal Vávru, nedokázal akci zahrát až do konce skrz obranný val.

42

Kúdela si v souboji s Rezkem pomohl rukama, je z toho standardka ze zajímavé vzdálenosti od pokutového území pro hosty.

42

Na centr z levé strany si to chystá Vais.

43

Centr na malé vápno, obrana Slavie odvrací.

43

Příbram byla s míčem na noze u pokutového území, ale pod napadání Slavie se raději vrátila až k Melicharovi.

44

Osvědčená spolupráce Coufal - Bořil, při pokusu o zakončení přichází útočný faul.

45

Melichar vyběhl daleko před pokutové území a hlavou odehrál míč před hrozícím brejkem Slavie.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Vávra uličkou našel v pokutovém území Cmiljanoviče, jehož přihrávku zachytil před brankou Hovorka.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Příbram

46

Provod si seběhl k levému rohovému praporku, centr mu bránící hráč srazil na roh.

47

Hosté roh ubránili, u míče zůstává Slavia.

47

Stanciu si našel míč uvnitř pokutového území a vystřelil vedle.

47

Cmiljanovič zabránil dalšímu centru za cenu dalšího rohového kopu.

47

Stejný hráč a stejný herní prvek - desátý roh pro sešívané.

48

Domácí posílají před příbramskou branku jeden míč za druhým, a když se hosté ubrání, pomůže s rozehrávkou Kolář a zase se to valí na Příbram.

48

Ševčík se ukázal ve velkém vápně, Stanciu mu poslal prudkou přihrávku a Ševčík si ji ukopl od nohy.

49

Rezek zase číhal za obranou Slavie, nepohlídal si ale ofsajdové postavení. Místo samostatného nájezdu na Koláře se jen proběhl.

51

Tecl šel před příbramskou brankou do souboje s Novým, upadl a diví se, faul to ale nebyl.

52

Traoré předložil před malé vápno tutovku Masopustovi, ten z první pálí nad.

53

Ve druhé půli se hraje na jednu branku, Slavia hraje soustředěně.

54

Z tohoto tlaku pramení jeden roh za druhým, ve druhé půli je jich už pět.

54

Opravuji, šest.

55

Stanciu to vzal ze středu hřiště na levé křídlo, podťal ho Pilík.

56

Zápas vypadá jako házená. Slavia obehrává velké vápno Příbrami zleva zprava.

57

Masopust posílá centr do Melicharových rukou, chvilka uklidnění pro hosty.

57

A na nabrání dechu mají další vteřiny, Petráka při zakládání útoku sestřelil Traoré.

58

Petrák zůstává na zemi a masér mu chladícím sprejem ošetřuje nakopnutou nohu.

59

Petrák kulhá za čáru, a vypadá to, že bude muset střídat.

60

Míč se odrážel na malém vápně mezi několika hráči. Příbramští obránci dokázali Tecla i Bořila udržet na zádech.

60

Rezek opět zkusil vyrazit do brejku, faulem ho zastavil Kúdela a sám si u toho i ublížil.

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Kúdela (Slavia)

65

Ostrý Rezkův souboj s Hovorkou, Rezek to jako příkladně bojující veterán ještě nezabalil.

66

Hosté toho moc nevymysleli, po kombinaci uprostřed hřiště přišel nákop na náhodu ke Kolářovi.

68

Hluchá pasáž s bojem o střed hřiště.

68

Olayinka se kličkou zbavil bránícího hráče, pak poslal balon jinému soupeři.

68

Slavia okamžitě po ztrátě míče napadá, Příbram si ve druhé půli skoro nezahraje.

69

Olayinka na levém křídle nepřešel přes Antwiho, hosté budou navíc i vhazovat.

69

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Karel Soldát, nahradil ho Dušan Pinc

71

Bořil laxně zahrál malou domů, Kolář si musel hodně pospíšit z branky a odkopnout balon na tribunu. Startoval už Pinc.

72

Stanciu se probil do pokutového území, tam předal míč nakrátko Olayinkovi a ten protáhl Melichara! Mířil na bližší tyč po zemi, gólman hostí střelu vyrazil.

72

Bořil kuriózně na malém vápně sám zastavil dva střelecké pokusy Příbrami. Jeden spoluhráč ho trefil do nohy, druhý do hrudi.

74

Traoré si nechal nabít od Coufala a z 20 metrů se položil do střely. Vyslal ji po zemi vedle.

75
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Pilík (Příbram)

76

Melichar šel na zem, Antwi mu chtěl pomoct a zřejmě ho při tom kopl do ruky, kterou brankář Příbrami chytal míč.

77

Začíná to být docela divočina. Kúdela obranným odkopem těsně minul branku Slavie.

79

Musovu polovysokou bombu vyráží Melichar.

79

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Murphy Dorley Oscar

79

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Tomáš Holeš

80

Hovorka trefil bránící hráče, po odrazu míče do autu vhazují domácí.

81

Oscar poslal přihrávku do autu, hrát může Příbram.

82

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ibrahim Traoré, nahradil ho Tomáš Malínský

83

Míč do volného prostoru pro Holeše. Střídající domácí hráč si musel ale balon napřed zpracovat na hrudi a pak už střílel z těžké pozice nad.

83

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Martin Nový, nahradil ho Isaac Boakye

84

Dva střídající hráči Příbrami se ocitli v nadějném postavení na polovině hřiště, Pinc chtěl brejk zrychlit, poslal však pas moc dopředu.

85

Musa v podobné pozici jako Holeš, zpracoval si polovysoký míč a napálil ho na branku. Po Svobodově teči je zde roh pro sešívané.

86

Bořil si naskakoval na vysoký balon, Melichar se vyšrouboval do vzduchu a rukama zasáhl.

87

Bořil prostrčil přihrávku Olayinkovi do ofsajdu.

88

Olayinka si na hrotu útoku našel dlouhý pas, Svoboda ho ale nepustil a vytlačil ho do strany.

88

Kingue v obraně Svobodovi pomohl a Olayinku poslal na zem.

89

Několik odrazů na malém vápně a z výšky pasu střílí nad příbramskou branku Musa.

90

Musa se vrhl do vzdušného souboje s Melicharem jako z divokých vajec hlavou a ramenem napřed, do příbramského gólmana prudce narazil a Melichar je ošetřován.

90

Můžeme hrát dál, nastavovat se budou tři minuty.

90

Antwi na útočné polovině udržel míč proti dvoučlenné přesile a vykoledoval si faul.

90

Olayinka se vydal do rychlého protiútoku, průnikovou přihrávku na Musu pohlídal pozičně velmi dobře hrající Svoboda.

90

Poslední minuta zápasu, Slavia ještě útočí.

90

Provod sražen v pokutovém území, Slavia bude kopat penaltu!

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Olivier Kingue (Příbram)

90

A pozor! Penaltu bude kopat brankář Kolář!

90

Na tribunách je z toho velké pozdvižení.

90

Ondřej Kolář (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Příbram 3:0
Kolář poslal Melichara po jeho levé ruce a uklidil míč na opačnou stranu.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0

90

„Povinná“ výhra Slavie vyvolala v ochozech spontánní nadšení, Kolář se bouřlivě raduje z gólu a přijímá gratulace.

90

Slavia svoji drtivou převahu znázornila i čísly. Na střely vyhrála 22:2, na střely na branku 8:0, na rohové kopy 16:2.