Brněnský brankář Martin Berkovec chytý míč těsně před čárou před dotírajícím pardubickým útočníkem Pavlem Černým. | foto: ČTK

Pardubice - Zbrojovka Brno 1:3, nováček venku válí dál, všechny góly dal Řezníček

• 5
Brněnští fotbalisté potvrdili, že jsou jedním z nejlepších týmů na hřištích soupeřů. V 13. kole Fortuna ligy zvítězili v pražském Ďolíčku nad domácími Pardubicemi 3:1. Všechny góly vítězů dal Jakub Řezníček, byl to jeho třetí ligový hattrick kariéry. Pardubice zůstávají poslední.

Dva Řezníčkovy góly orámovaly přestávku. První dal krátce před poločasem, druhý v 50. minutě. Hattrick završil v 74. minutě.

ONLINE

Pro čtyřiatřicetiletého útočníka to byl třetí ligový hattrick: první dal na jaře 2018 za Olomouc na Dukle, druhý v červnu 2020 za Teplice proti Zlínu.

„Po nádherné akci jsme se dostali do vedení a po druhém gólu už jsme začali na hřišti celkem dominovat. S výkonem a s výsledkem jsme jednoznačně spokojení. Hattrick je pro Kubu Řezníčka skvělý, jeho góly nám přinášejí vítězství a body do tabulky. Dnes měl před všemi góly neskutečný servis od spoluhráčů, který možná v posledních zápasech chyběl. Kuba je rozený střelec, který se umí dobře zorientovat ve vápně, všechny góly dal s hlavou nahoře,“ řekl brněnský kouč Richard Dostálek.

Pardubice se dostaly ke slovu až v závěru, kdy snížil střídající Mareš.

Zbrojovka bodovala po třech porážkách, venku získala dvanáct z celkových sedmnácti bodů. Pardubice prohrály devět z posledních deseti kol.

„Nastřelili jsme v největší šanci břevno, soupeř nás vyškolil z efektivity. Při první brance měli stopeři špatné postavení, druhý gól dostaneme hned na začátku druhé půle a u třetího jsme udělali chyby, které stále opakujeme,“ litoval pardubický kouč Radoslav Kováč.

Pardubice měly v bojovném úvodním dějství mírnou převahu a po 20 minutách mohly jít do vedení, Janošek ale prudkou ranou z voleje trefil jen spojnici tyče a břevna. Na druhé straně po Alliho individuální akci a přihrávce do vápna přestřelil ve velké šanci Ševčík. Brněnský záložník si vše vynahradil ve 40. minutě, kdy vybídl k samostatnému úniku Řezníčka, a ten zakončil souhru nejproduktivnějších hráčů týmu přesnou střelou ke vzdálenější tyči.

Kapitán Zbrojovky skóroval v ligovém ročníku i v šestém venkovním utkání, na hřištích soupeřů nastřílel všechny své branky. Krátce po změně stran navíc nekompromisní ranou zužitkoval Součkovu zpětnou přihrávku na hranici pokutového území.

Domácí se v ofenzivě trápili a v 74. minutě inkasovali potřetí. Ševčík si narazil míč s Allim a nigerijský záložník našel před prázdnou bránou znovu Řezníčka. Brněnský útočník nasázel v lize hattrick už ve třetím klubu, v minulosti se mu to povedlo za Teplice a Olomouc.

V závěru snížil prvním ligovým zásahem střídající Mareš. Pardubice s Brnem po dvou výhrách poprvé v nejvyšší soutěži prohrály a nadále ztrácejí na předposlední Zlín šest bodů.