Příjemný podvečer z Uherského Hradiště, kde sobotní program 26. ligového kola pokračuje soubojem domácích fotbalistů Slovácka proti olomoucké Sigmě. Jeho vývoj budeme na iDNES.cz od 19 hodin sledovat v podrobné on-line reportáži.

Před moravským derby je pod tlakem hostující tým z Hané. Svěřenci kouče Zdeňka Psotky z posledních osmi ligových zápasů vyhráli jediní a před víkendovým programem ze 12. místa měli náskok pouhých dvou bodů od předposlední Slavie.

Slovácko sice naposledy prohrálo 1:2 v Liberci, ale sezonu už může dohrávat bez nervů - v tabulce mu patří sedmá příčka se 32 body.

Vzájemná bilance hovoří pro Sigmu: olomoucký tým se Slováckem už pětkrát neprohrál (2 výhry, 3 remízy).

Petr
87. min Havlík o hráči
11 Valenta
Valenta
Šumulikoski
Trávník
90. min Mezlík o hráči
21 Kerbr
Kerbr
76. min Ondřejka o hráči
7 Došek
Došek

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-5-1)

27 Zlámal
Zlámal
Vidlička
90. min Rolinc o hráči
3 Dreksa
Dreksa
12 Škerle
Škerle
41. min Depetris o hráči
Javůrek
Zahradníček
71. min Navrátil o hráči

Náhradníci

Slovácku chybí dlouhodobě zraněný středopolař Hlúpik a také vykartovaní záložník Diviš a obránce Kuncl. Olomouc ze zdravotních důvodů postrádá útočného Ordoše.

Utkání zatím nezačalo kvůli transparentu domácích fanoušků parodizujícímu logo Fotbalové asociace.

kotle domácích i olomouckých fanoušků společně řvou pokřik proti předsedovi asociace: Petla ven!

Stažení transparentu vyjednal domácí kapitán Libor Došek. Utkání brzy začne.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Olomouc
Zápas začal se šestiminutovým zpožděním.

2

Olomoucký Houska v sestavě na poslední chvíli nahradil Nepožitka, který se při rozvičce zranil. V první akci utkání vyslal Houska kolmicí za obranu do zakončení Schulmeistera, kterému ale sudí odpískal ofsajd.

6

Slovácký Petr dloubákem poslal míč do vápna, Kerbr snažící se o zakončení však promáchl.

7

Zmatky v domácí obraně: nejprve stoper Košút při snadné rozehrávce poslal míč jen na nohu soupeře, pak hráči Slovácka nabídli soupeři dva rohové kopy. Nebezpečnou příležitost si ale hosté nepřipravili.

10

Slovácký Kerbr ve slušné pozici hlavičkoval nanejvýš dva metry vedle brány.

11

Obdobně daleko od brány šla na druhé straně i dalekonosná skákavá střela v podání aktivního Schulmeistera.

14

Po třetím rohovém kopu Olomouce v utkání brankář Heča pouze boxoval šikovně zatočený Zahradníčkův centru.

18

Po Reinberkově faulu na Varadiho měli hostující hráči výhodu přímého kopu od pravé postranní čáry. Javůrek z něj však poslal míč pouze do rukou brankáře Heči.

19

Slovácký tým se nedočkal odpískání soupeřova ofsajdu, hráči Sigmy se díky tomu dostali s míčem až těsně před bránu. Na Varadiho křížnou přihrávku však před prázdnou bránou nedosáhli Schulmeister ani Zahradníček.

24

Olomoučtí fotbalisté jsou výrazně aktivnější, ale finální přihrávky jim vůbec nevychází. Když nyní přímý kop z poloviny hřiště poslal Vidlička do "prostoru nikoho" ke slováckému brankáři Hečovi, jeho spoluhráči se na něj jen nechápavě podívali.

28

Poté, co olomocký gólman Zlámal jen boxoval míč za hranici pokutového území, se pokusil o pohotovou střelu slovácký Valenta, ale míč poslal kus vedle brány.

32

Jiří Valenta (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Olomouc 1:0
Slovácko se prosadilo z první střely na bránu v utkání. Došek na kraji vápna stáhl ze vzduchu míč pro Valentu, který se vyhnul protihráči a Zlámala zblízka prostřelil.

34

Další zajímavá slovácká akce: dlouhán Došek hlavičkoval v těžké pozici nepřesně, zároveň tím však sebral míč svému lépe postavenému spoluhráči Kerbrovi.

37

Olomoučtí fanoušci se po inkasovaném gólu snaží odejít ze stadionu, ale požadatelé je nechtějí pustit. Došlo i na přetlačování s ochrankou.

39

Při útočné akci slováckého týmu se srazili Košút a Škerle. Zatímco domácí stoper je po krátkém ošetření v pořádku, hostujícího vůdce obrany odnesli zdravotníci na nosítkách do šaten. Olomouc bude střídat.

41

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Aleš Škerle, nahradil ho David Albert Depetris

43

Olomouc naprosto snadno prošla kombinací až do vápna, po křížné přihrávce po zemi pak u vzdálenější tyče trestuhodně překopl prázdnou bránu Varadi.

43
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Veliče Šumulikoski (Slovácko)
Domácí záložník běžel po předchozí akci vytknout pomeznímu rozhodčímu Wilczekovi, že nepískal ofsajd. Vysloužil si však pouze žluté napomenutí od hlavního sudího Zelinky.

44

Ze zhruba sedmdesátky olomouckých fanoušků zůstala před koncem poločasu v jejich sektoru jen poslední trojice.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 1:0. Střely mimo: 2:4. Rohové kopy: 1:4.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Olomouc
O úvodní výkop druhé půle se postarali domácí hráči. Utkání pokračuje bez většiny olomouckých fanoušků, kteří zůstávají v prostoru před vstupem do jejich sektoru.

48

Chybnou slováckou rozehrávku vystihl Pospíšil, s míčem upaloval skoro přes půl hřiště, u vápna ale nedokázal kvalitně přihrát.

49

Druhá slovácká střela Slovácka na bránu a málem druhý slovácký gól. Odražený míč se dostal ve vápně k Reinberkovi, který v jasné brankové příležitosti střílel do brankáře.

50

Rozhodčí utkání na minutu přerušil kvůli opakujícím se pokřikům domácího kotle proti předsedovi Fotbalové asociace. V následné krátké pauze už proti Peltovi skanduje velká část stadionu.

52

Zpoza vápna zkusil vystřelit domácí Petr, ale střela mu nesedla a šla mimo.

54

Při závaru před olomouckou bránou, kdy se dostal do kontaktu útočník Došek s ležícím gólmanem Zlámalem, střílel těsně vedle domácí Šumulikoski.

56

Utkání je kvůli vulgárnímu skandování proti šéfovi Fotbalové asociace znovu přerušeno a rozhodčí stahuje oba týmy ze hřiště.

56

Utkání bude přerušeno zatím na pět minut, domácí hráči i členové realizačního týmu se snaží emotivně zkrotit své fanoušky.

59

Domácí kotel balí vlajky a na protest ze stadionu odchází. Zbytek stadionu fanouškům za jejich krok tleská.

60

Vysvětlení k důvodu odchodu hostujících fanoušků ze sektoru v prvním poločase: bezpečnostní agentura najatá olomouckým klubem si podle dobře informací iDNES.cz přišla do sektoru pro několik fanoušků skandujících proti předsedovi FAČR. Zbytek olomouckých fandů s tím nesouhlasil a na protest odešel.

63

Týmy jsou zpátky na trávníku, rozhodčí přivítal hromový pískot tribun.

63

Utkání pokračuje, zbytek stadionu však řve: Pelta ven!

65

Po Valentově centru z přímého kopu střílel ve vápně v akrobatické pozici vysoko nad bránu domácí Kerbr.

69

Slovácký Kerbr dvakrát krátce po sobě trefil brankovou konstrukci. Nejprve břevno, od něhož se míč odrazil před bránu. Snad minutu poté byl Kerbr sám před brankářem, kterého obstřelil, ale jeho střela šla jen do vnější části tyče.

70

A další velká šance Slovácka: Kerbr z levé strany přesně nacentroval, Šumulikoski si snadno naskočil na hlavičku, ale zblízka těsně přehodil bránu.

71

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Tomáš Zahradníček, nahradil ho Jan Navrátil

73

Jan Schulmeister (Olomouc) vstřelil gól. Slovácko - Olomouc 1:1
Schulmeister se prosadil křížnou střelou z hranice pokutového územi.

76

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Václav Ondřejka

77

Po Radově chybné rozehrávce měli hosté brejk, zakončit jej však nedokázali.

78

Slovácký přímý kop zahrál Valenta jen do zámezí.

79

Znovu Valenta u míče. Tentokrát po Petrově přistrčení zajímavě střílel zpoza vápna, brankář Zlámal míč s potížemi boxoval.

82

Další olomoucké útočné akce se zbytečně vzdal Navrátil, který nezvládl snadný centr z rohu pokutového území.

83

Počet diváků 4 303 (53 % z kapacity 8 121)

86

Na Petrovu křížnou přihrávku před bránou nikdo ze slováckých spoluhráčů nedosáhl, následně Valenta z těžkého úhlu přestřelil.

87

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Marek Havlík

89

Slovácký Ondřejka kličkoval před pokutovým územím, vyhnul se hned několika bekům, ale nakonec nezvládl přihrávku.

90

Utkání bude nastavené kvůli předchozímu dlouhému přerušení o sedm minut.

90

Libor Došek (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Olomouc 2:1
Došek krásně vystřelil z hranice pokutového území pod břevno. Dočkal se tak sté branky v české nejvyšší soutěži.

90

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Radek Mezlík

90

Z dálky nepřesně vystřelil domácí Mezlík.

90

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Vlastimil Vidlička, nahradil ho Jakub Rolinc

90

Domácí fanoušci zapalují po celém stadionu v nastaveném čase jednu dýmovnici za druhou, utkání však zatím pokračuje.

90

Domácí hráči v brejku dvou na jednoho, Valenta se snažil beka před vápnem zbavit otočkou a skácel se k zemi. Rozhodčí mu ukazuje, ať se zvedá.

90

Varadi dostal kolmici za obranu, ale střílel nepřesně. Navíc rozhodčí odpískal ofsajd.

90

Jiří Valenta (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Olomouc 3:1
Olomouc už hraje vabank. Ondřejka díky tomu snadno nacentroval z pravé strany před bránu, kde sice volnému Havlíkovi míč utekl, ale rychle jej doklepl do brány Valenta.

90

STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 5:2. Střely mimo: 9:4. Rohové kopy: 5:4.