Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Když jsou dva málo. Komu může skutečně fungovat polyamorie

Ilustrační snímek

V květnu se daleko častěji mluví a píše o lásce. Co když je ale na ty vřelé city víc lidí než obvykle? Polyamorie může fungovat, ale jen lidem s vysokou mírou tolerance a vlastními hranicemi.

Nejde jen o komunikaci. Omyly a chyby, které nám ničí vztah

Nikdo nevstupuje do partnerství s tím, že dříve či později skončí. Přesto se dnes polovina párů rozvádí. Lidé spolu neumějí žít. Pojďme se teď podívat na některé časté omyly a chyby, jichž se...

12. dubna 2024

Co partnerovi nikdy neříkat? Odpusťte si poznámky o práci i rodině

Některé „pravdy“, kterými svého miláčka možná častujete, by měly být tabu. Víme, je občas těžké držet jazyk za zuby, ale v případě některých témat se to rozhodně vyplatí.

14. března 2024

Drby jsou přirozené i užitečné. Jen je mějte pod kontrolou

Všeobecně se drby považují za něco špatného. Jenže tak černobílé to s nimi není. Když tím nikomu neubližujete a jen si tak předáváte informace, slouží vlastně docela správné věci. Jen je mějte pěkně...

9. března 2024

Flirt prospívá zdraví. Kdo při něm mhouří oči a kdo těká pohledem?

Nedívejte se na ně tak přísně. Každému se čas od času zapalují lýtka, na tom přece není nic trestného. Zvlášť, když se už hlásí jaro. Flirtování je naopak zdravé a prima. Máme pro vás pár...

1. března 2024

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Proč mi nezvedá telefon? Hlavně nevyšilujte, i strach má své hranice

On to snad nikdy nezvedne… Má cenu volat mu znovu a znovu? Radši si to rozmyslete. Zkuste zůstat v klidu a nevyšilujte z mrazivých scénářů. I strach má své jasné hranice.

15. února 2024

Jak poznat životního partnera? Umí dělat kompromisy a stojí za vámi

Když se s někým dobře bavíte, nemusí to být ten pravý na celý život. Může mu jít pouze o pobavení. Jenže život přináší nejen zábavu, ale také starosti a povinnosti. Jak si tedy vybrat toho správného...

12. prosince 2023

Mluvte, poslouchejte, prožívejte. Jak dávkovat emoce ve vztahu

Někdy jste šťastní tak, až ztrácíte řeč. A jindy s vámi cloumá vztek a nemůžete ho zkrotit. Přesto se ale tváříte pořád stejně. A nikoho tím nezmatete víc než toho, kdo je vám nejblíž. Emoce musíte...

6. prosince 2023

Radosti a strasti zlatokopek. Citové propojení je pro ně tabu

Smyslem jejich života je žít v přepychu na úkor druhých. A jsou proto schopny udělat mnohé. Kde se to v nich bere? A jak je má člověk poznat a nepustit k sobě?

28. října 2023

Desatero bezpečného seznamování: první rande jen krátké a mezi lidmi

Tištěným inzerátům dávno odzvonilo, dnes je běžné hledat partnera hlavně na internetových seznamkách. Což s sebou nese celou řadu výhod, ale také úskalí.

21. července 2023

Polibky od A do Z: co znamenají a jak na správnou techniku líbání

Polibek je příjemná věc. Projevujeme jím přízeň, blízkost, přitažlivost… Jak toto gesto vůbec vzniklo? A čím to je, že přetrvává napříč lidskou historií?

4. července 2023

Milujte se a buďte spolu. Ale základ je vlastní osobní prostor

Můžete s někým žít a milovat ho k zbláznění. Ale i tak je nutné ponechat si jistou volnost. Jinak budete jen stínem někoho jiného, a to není zdravé.

25. června 2023

Každý po ní touží a neustále ji hledá. Kde se bere láska?

Je tady jaro a to přináší lásky čas. A i když je tento cit jedním z nejvyzdvihovanějších, málokdo ví, kde vlastně vzniká. Srdce s tím totiž nemá vůbec nic společného. Jak se tedy stane, že se...

6. června 2023

Když je vás ve vztahu víc, než chcete. Jak se vypořádat s nevěrou?

Někdy stačí jediná esemeska – a zdánlivě spokojený vztah se ocitne v troskách. Kdo to zažil, ví, že tento moment překvapení, i kdyby k němu došlo jen jednou, hned tak nepřebolí. A někdy nepřebolí...

21. května 2023

Tlak na dokonalost je dnes obrovský, říká psycholožka. Jaké vztahy nám škodí?

Premium

Jsi neschopná, to nezvládneš. To jsou příklady toxických myšlenek, které nám občas problesknou hlavou. Jak se jimi nenechat ovládat? A jak rozpoznat toxicitu ve vztahu? „I ve zdravém partnerství...

2. března 2023

Žena má o dvaadvacet let staršího partnera, lidé ho zaměňují za tatínka

Čtyřiadvacetiletá Sav Harrisonová se zamilovala do muže, který je o dvaadvacet let starší. Seznámili se přes „randicí aplikaci“ a dnes už jsou manželé. Z reakcí okolí si nic nedělají, berou je s...

2. března 2023  9:39

Pletky v práci. Je to lákavé dobrodružství, nebo jen špatný nápad?

Premium

Zaplést se s někým z kolegů? Patrně tušíte, že to s sebou může nést nejednu komplikaci. Jenomže někdy je tak těžké se citům ubránit. Čísla hovoří jasně: každý druhý člověk se někdy zamiloval v...

1. března 2023

Šest znaků skutečného chlapa. Jak poznat, že jste narazila na alfa samce

Pro někoho je alfa samec až příliš egoistický a namyšlený. Právě takový frajírek však může být prototypem ideálního parťáka do života. Sice to s ním nebudete mít nikdy lehké, ale odměna v podobě...

1. března 2023

Nejsi moje máma, nebudu tě poslouchat. Druhé rodičovství chce asertivitu

Rozvodem končí v Česku každé druhé manželství. A téměř každé čtvrté dítě dnes žije s nevlastním rodičem. Jak se sžít s dětmi svého milého, když dostanete v lásce druhou šanci? A jak řešit konflikty v...

28. února 2023  9:56

Sedmero rad a tipů pro zamilované. Užijte si únor se vším všudy

Únor je měsícem zamilovaných. Pokud i vy plánujete vyrazit na schůzku a dát lásce šanci, máme pro vás tipy, jak se vyhnout nervozitě a zachovat klid. Ukažte to nejlepší, co v sobě máte, a buďte...

24. února 2023

Lži o orgasmu nevedou k ničemu dobrému. Předstírání vztahu jen uškodí

Přehnané ohledy, abychom partnera neranili, mohou negativně ovlivnit kvalitu soužití a bránit debatám o spokojenosti v sexu. Ty jsou přitom ku prospěchu věci.

1. října 2022

Žít s nimi nechcete, ale ženy je milují. V čem tkví kouzlo drsňáků?

Ženy už po staletí touží spíše po tvrdých chlapících než hodných a oddaných duších. A to i přesto, že vědí, jak špatně to asi skončí. Čím to podle psychologů je?

21. září 2022

Proč léto přeje sexu? Cvičíme, staráme se o sebe a chodíme mezi lidi

Chuť na sex ovlivňuje i roční období, dokonce počasí. Když jsou dlouhé dny a hodně svítí slunce, sexuální apetit roste. A to je právě v tyto dny. Tak si to užijte.

9. srpna 2022

Láska bydlí v mozku. Jak vztah přechází od zamilovanosti až sem?

Svátky lásky, třeba ten nedávný na 1. máje, slaví snad všichni zamilovaní. Nezapomínají na něj ani ti z nás, kdo už se svým protějškem prožívají zralý vztah.

27. května 2022

Jděte lásce naproti. Jak zabodovat na internetové seznamce?

Že jsou internetové seznamky pro hledání kvalitního vztahu ztrátou času? Kdepak! Najít ve virtuálním prostoru vhodného partnera není nemožné, jak se někteří domnívají.

23. dubna 2022

Přičarujte si lásku pomocí dávného rituálu. Musíte v něj ale věřit

Nikdy nevíte, kdy vám do života zasáhne vyšší moc. Můžete věřit v kouzlo náhody, nebo kouzlu samotnému. Důležité je však věřit, že vaše počínání má smysl, protože víra je polovina úspěchu.

6. dubna 2022

Hledá se ideální muž, zn. rychle. Na co si dát pozor a jak ho poznat

Když se řekne dokonalý partner, vidíme před sebou noci plné sexu a romantiky... Ale také dobře víme, že „jen o tom“ to není. Jak tedy poznat, že je váš nový protějšek ten pravý?

15. února 2022

Osm znamení, že jste závislá na svém partnerovi

Láska je prý slepá. A někdy vytváří i nezdravé vazby, kterých můžete později litovat.

6. února 2022

Očkování jako vstupenka do ložnice i více experimentů. Covid mění náš sex

Koronavirová pandemie změnila spoustu věcí. Obrovské vlnobití zažila i oblast sexu. Lidé k němu začali přistupovat jinak než dřív. Jak se covid projevuje v erotice a vášní a co můžeme čekat dál?

29. prosince 2021

Naučte se říct promiň, protože, později a proč

Slovo dovede uklidnit, ukonejšit, pohladit, ale také naštvat, urazit, ublížit, vytočit. Způsobit bolest, radost, zapříčinit válku či uzavřít mír. Na první vyřčené slovo dítěte čekáme, ta poslední...

19. prosince 2021

Nejde jen o choleriky a hysterky. Před jakými lidmi se mít na pozoru

Žije se vám špatně vedle chaotika, vzteklouna nebo hysterky? O nich to alespoň víte. Existují ale povahy, které jsou stejně nepříjemné, ale hůř se poznají.

10. října 2021

Chvíle poté. Co na vás prozradí momenty po milování

Různé druhy sexuálního chování zkoumají vědci poměrně často. Co ale děláme, jakmile milostné hrátky skončí? Pojďme nahlédnout do těch nejintimnějších momentů, které se odehrávají v našich ložnicích.

1. září 2021

Letní lásky. Jak k nim přistupovat, aby přežily až do podzimu

Zpívá se o nich, bývají zaručeným černým koněm všech hollywoodských scenáristů. Prázdninové románky jsou také velmi žhavé. Mají ale vůbec šanci se přeměnit ve skutečný vztah?

25. srpna 2021

Existuje pan Dokonalý? Abyste ho našla, musíte zahodit předsudky

Představujeme si ho od chvíle, kdy začneme rozum brát, a svým způsobem hledáme „muže svých snů“ po celý život v každém chlapovi, který kolem nás projde.

24. června 2021

Seznamka a jak ji zvládnout: nesdílejte detaily a zůstaňte mezi lidmi

Nikdo nechce být navěky single a není jednoduché někoho potkat „jen tak“. Proto je dnes nejčastějším způsobem seznámení internetová seznamka, která má svá pozitiva i negativa. Poznejte je s námi.

8. června 2021

Jak poznáte, že vás ten druhý nemusí? Sledujte gesta a mimiku

S někým si padnete do oka hned. S jiným si k sobě cestu nikdy nenajdete, i když byste třeba chtěli. Poradíme, jak poznat, že tomu druhému nejste moc po chuti.

19. května 2021