Poradna gynekologa MUDr. Jana Šulce

PremiumPoradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

MUDr. Jan Šulc - Gynekolog MUDr. Jan Šulc

Každý šestý pár má dnes problémy s početím, na vině jsou ženy i muži. Na otázky týkající se léčby neplodnosti vám odpovídá MUDr. Jan Šulc z Centra reprodukční medicíny GEST.Pomozte bourat společenská tabu v této oblasti.

Nejvíce se ptáte

PGD, PGS
Dobrý den pane doktore,
je mi 37 let, jsem bezdětná. Prodělala jsem již 3 potraty.
Zajímám se o metodu PGS. Jakou částkou cca budeme v rámci CAR doplácet? Přispívá v případě opakovaných potratů na tuto metodu něco pojišťovna?
Děkuji - otázka upravena poradcem
Jitka
Pro zobrazení odpovědi se přihlaste k iDNES Premium
PGD, PGS
Dobrý den, jsem po dvou IVF s PGD, pouze u druhého embryo vhodné k transferu. Po KET jsem měla pozitivní test, ale ve 3. týdnu došlo ke ztrátě těhotenství. Jaké mohou být důvody, když proběhlo PGD vyšetření? Předem děkuji za odpověď.
Monika
PGD, PGS
Dobrý den pane doktore, mohu se zeptat na Váš názor na provádění techniky PGD u embryií /kdy má smysl/ a také zda v případě menšího zisku počtu embryií /6/ doporučujete ve vašem centru vést kultivaci až do pátého dne, tedy také, zda u všech embryií vedete kultivaci do stadia blastocyst. Děkuji.
Lucie
PGD, PGS
Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat jestli je pro nás vhodná metoda PGS - já jsem přenašečka hemofilie A, manžel je zdravý. Máme tříletého zdravého chlapečka a v červenci jsem byla na revizi ve 14tt z důvodu nemoci u plodu - právě hemofilie A, těžká forma. A ještě by mě zajímalo jaká je alespoň přibližná cena u této metody. Děkuji za odpověď
Jana