Poradna gynekologa MUDr. Jana Šulce

PremiumPoradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

MUDr. Jan Šulc - Gynekolog MUDr. Jan Šulc

Každý šestý pár má dnes problémy s početím, na vině jsou ženy i muži. Na otázky týkající se léčby neplodnosti vám odpovídá MUDr. Jan Šulc z Centra reprodukční medicíny GEST.Pomozte bourat společenská tabu v této oblasti.

Nejvíce se ptáte

antikoncepce
Dobrý den, pane doktore.
Je mi 27 let a od 11/2021 užívám svou první antikoncepci Daylette (cyklus 24+4). Krom ní užívám ještě léky Euthyrox 50 a Torvacard Neo 20. Poslední měsíčky jsem měla v 9/2022, od té doby nic. V létě bychom s partnerem chtěli začít pracovat na miminku.
Chtěla bych se zeptat, zda mě má v této souvislosti znepokojovat absence menstruace. Stačí pouze vysadit antikoncepci, nebo je třeba získat zpátky i měsíčky? Případně jak?
Předem moc děkuji.
Daniela J.
Pro zobrazení odpovědi se přihlaste k iDNES Premium
antikoncepce
Dobrý den, mám již čtyři roky zavedené hormonální tělísko Levoser, dle mého doktora je na 5 až 6 let. Posledních pár měsíců mám co tři čtyři týdny pocity jako při menses - bolest podbřišku, nafouklost a den dva špinění. Je možné, že je již tělísko neúčinné a mám raději použít ještě jinou ochranu před otěhotněním? Mám jít na prevenci v prosinci, měla bych se objednat na dříve? Děkuji za radu a přeji pěkný den.
Hana
antikoncepce
Existuje nějaká náhrada za Sayana nebo provera?
Hana
antikoncepce
Dobrý den, pane doktore,

z 27./28. srpna jsem měla nechráněný pohlavní styk s mým partnerem, který vůbec nevyvrcholil. Po 12 hodinách od styku jsem užila nouzovou antikoncepci EllaOne. Po týdnu jsem se dozvěděla, že tato antikoncepce pouze zabraňuje či odkládá ovulaci.. v mém případě měla ovulace probíhat 25. sprna (15 dní - polovina 30denního cyklu po prvním dni poslední menstruace). Docetla jsem se, že plodné dny jsou 2-3 dny před a po ovulaci, což vychází přesně na 27. Myslíte si, že byl v mém případě přípravek EllaOne díky možné ovulaci neúčinný? A jaká je podle Vás šance na otěhotnění?

Předem moc děkuji, Eliška.
Eliška
antikoncepce
Dobrý den,

Prosím, na jak dlouho je funkční hormonální tělísko Levosert? Můj gynekolog zmiňoval 5 let, ale na internetu čtu 3 roky. Děkuji
Hana
antikoncepce
Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Jen pro upřesnění a klid na duši, je tedy bezpečné i společné praní prádla dětí a mého když je tam i spodní prádlo, nebo bych jej měla prát odděleně? Nebo společné praní ručníků, kdy na koupání máme každý svůj, ale u umyvadla používáme jeden a pak mohou být hromadně vyprány? Děkuji Vám, vím že mé dotazy mohou působit hloupě, ale přemíra informací co se na nás valí odevšud z televize a internetu si to vyžaduje a já bych nechtěla nic podcenit, omlouvám se. Děkuji
Pavlína
antikoncepce
Dobrý den, používám kombinovanou hormonální antikoncepci ve formě prášků, chtěla bych se zeptat zda mohu své dítě nějak ohrozit pokud mu např. olíznu lžičku nebo dám pusu, popř. jinak při náhodném použití stejného ručniku, v bazénu, společné toalety apod.? Všude se na nás valí informace ohledně hormonální nerovnováhy způsobené "pouze" výpary z pvc, lahviček s obsahem BPA a kdoví co všechno, ale informace o tom zda mé sliny neobsahují moc hormonů kvúli antikoncepci a tím ohrozit dítě jsem bohužel nenašla. Pouze, že způsobuhe neplodnost ryb odpadní voda z toalet kvúli antikoncepci žen. Jsou mé obavy zbytečné, nebo bych se měla bát dát dětem cokoliv ochutnat z mého příboru a nepusinkovat je na pusu? Jakou byste vy sám doporučil antikoncepci, prášky, tělísko nebo celý život spoléhat na kondom? DĚKUJI VÁM MOCKRÁT - otázka upravena poradcem
Pavlína
antikoncepce
Dobrý den,
jsem po dvou porodech (2014 a 2017) a zhruba rok v období těsně před menstruací (cca 3 dny) a po jejím začátku kolabuji. Motá se mi hlava, omdlévám, nejsem schopná rovné chůze, bolí mě klouby a hlava a mrtví mi nohy. Moje gynekoložka konstatovala, že jde o nízký tlak v kombinaci s krevní ztrátou a že si na to musím zvyknout. Nízký tlak mám i mimo menstruaci, takže když mi při ní klesne na neměřitelné hodnoty, nejsem schopná existence. Dá se to nějak řešit, nebo si musím opravdu zvyknout?
Iva
antikoncepce
Dobrý den, po přerušovaném styku jsem měla dost výrazný výtok podobný ovulačnímu s trochou krve do cca 2-3 hodin se vše dalo do pořádku a již se po dalším styku neopakovalo. Beru HA pravidelně. Je na místě se obávat selhání nebo se to takhle může občas stát?
Adéla
antikoncepce
Dobrý den pane doktore,je mi 50 let,zatím mám celkem pravidelnou menstruaci,jen se trochu zkracuje,je možné ještě v tomto věku přirozeně otěhotnět?Zatím používáme s manželem kondom,ale manžel začíná mít problémy s erekcí,bez kondomu tyto problémy nejsou,je potřeba ještě kondom používat nebo myslíte,že už je to zbytečné?Moc děkuji za názor,přeji krásný den.
Zuzana
antikoncepce
Milý pane doktore chtěla bych se zeptat a poradit. Chtěla bych přejít z pilulek na tělísko, mou gynekoložkou mi bylo doporučeno hormonální a to buď Jaydess nebo Mirena. Chtěla bych se zeptat na Váš názor. Je některé z nich lepší nějakým způsobem? Vhodnější? Dále bych se ráda zeptala jestli jste se během své praxe často setkal s posunutím tělíska a otěhotněním. Hlavním důvodem změny jsou mé obavy z prujmu a zažívacích obtíží. Mohu se spolehnout že tělísko nějaký takový stav neovlivní? Děkuji moc za odpověď.
Petra Nováková
antikoncepce
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli mám při přechodu z antikoncepčních pilulek na hormonální telisko očekávat akné? Měla jsem ho před braním pilulek a bojím se, že začne nanovo.
Děkuji.
Adéla
antikoncepce
Dobrý den, dnes jsem měla 2x spíše slabší průjem a to v 16:00 a okolo 19:00 v 20 hodin si beru prášek ha. (nevolnost byla pravděpodobně způsobená obědem co mi nesedl, před ním vše ok) Ten se po vzaní prášku už neopakoval. Dnes jsem si brala 11tou pilulku. Mám se chránit jinak a pokud ano, jak dlouho?
Anna
antikoncepce
Dobrý den.
Je mi 21 let používám hormonální antikoncepci Softine od svých 17 let.
Poslední půl roku se mi ´´odsouvá´´ menstruace. Dřív jsem dostala menstruaci první nebo druhý den co jsem nebrala tabletky. Postupně se mi menstruace posunula, až na to že to teď jí dostávám až 5tý den bez antikoncepce. Po 7 dnech bez prášků, se mi menstruace zastaví na jeden den. A pak to mám přerušovaně 3 dny - půl dne mám menstruaci a půl dne nemám, občas v kuse 3 dny. Je to nějáky problém že menstruaci nemám celou v pauze kdy jí mám mít ,ale i po začátku braní antikoncepce z nového platíčka? Děkuji za odpověď.
Martina
antikoncepce
Dobrý den pane doktore, je mi 48 let a užívám čtvrté platíčko horm. antikoncepce Azalia. Krvácím někdy více, někdy méně, ale každý den něco už 2. měsíc. Na gynekologii mi řekli, že to tato antikoncepce dělá, ale mě se to zdá dost dlouho. Co byste mi, prosím, poradil, mám ještě vyčkat nebo HAK vysadit? Děkuji za odpověď.
Stanislava
antikoncepce
Dobrý den, o víkendu jsem po praze chodila s antikoncepcí v kabelce, nejnižší teplota byla -5 ale ne dlouhodobě. Jsou pilulky stále efektivní? Děkuji
Adéla
antikoncepce
Dobrý den, beru ha lindynette a v druhém týdnu plata jsem dva dny měla průjmy. Dva dny po skončení jsem měla nechráněný přerušovaný styk. Do menstruace mi zbývalo 9 dní. Je pravděpodobnost otěhotnění vysoká?
Aneta
antikoncepce
Vazeny pane doktore, je mi 35, 4krat jsem byla tehotna, jednou rodila prirodni cestou, 3krat cesarsky riz. Pouzivala jsem HA belara, yasmin, cerazette, a implant, vsechno zpusobilo nežádoucí účinky, krvaceni, spineni, bolesti a musela jsem tohle nechat po několika měsících. Uz vic deti mit nemuzu a nechci. Co byste doporucil? UTZ a vysetreni normalni, lekare rikaji ze jsem uplne zdrava.
Marie
antikoncepce
Dobrý den, dodatečně bych se zeptala jako dodatek ohledně dotazu s HA birgi. Ony potíže byly 16 a 17 den což se v tomhle případě vlastně považuje za týden druhý. Mám se i tak chránit kondomem či je to takto v pořádku? Moc děkuji za odpovědi a přeji pěkný večer
Jana
antikoncepce
Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, dočetla jsem se že u HA co obsahuje 24 aktivních pilulek "znamená první týden prvních 7 dnů, třetí týden posledních 7 dnů užívání hormonálních tablet, období mezi tím je druhý týden" Platí toto i pro moji již zmíněnou ha birgi? - otázka upravena poradcem
Jana
antikoncepce
Dobrý den, ve 3 týdnu užívání HA birgi jsem měla jeden den 3x silnější průjem cca po 16 hodinách, den před tím podobně, jen byly potíže mírnější. Udělala jsem pauzu. Jsem stále chráněná i po této "chybě" v novém platu? Jaká je pravděpodobnost otěhotnění pokud v tomhle případě budu mít přerušovaný styk na konci prvního týdne nového plata? Děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Jana
antikoncepce
Dobrý den, na silvestra jsem vypila hodně alkoholu (omdlela jsem) ale nezvracela jsem a vzala pilulku na čas. Může být ochrana narušena?
Radka
antikoncepce
Dobrý den, je mi 52 let, užívám antikoncepci Mirelle, zatím mám i menstruaci. Chtěla bych se zeptat, zda bych neměla s užíváním antikoncepce vzhledem k věku přestat (gynekolog mi ji stále předepisuje, nevím však, zda v tomto věku nepřináší užívání těchto hormonů již zdravotní rizika), případně zda přestat až po případném hormonálním vyšetření. Děkuji za odpověď.
Ivana
antikoncepce
Dobrý den, mám dotaz. Již druhým měsícem užívám HA Minerva. Momentálně mám pauzu a měla by se mi dostavit menstruace, ale ta mi stále nezačala, už je to 5.den pauzy. Chtěla bych se zeptat, zda může antikoncepce způsobit vynechání menstruace a budu ji mít až v dalším cyklu? Děkuji za odpověď.
Iva
antikoncepce
Dobrý deň, mám 42 rokov (dve deti 12 a 14 roč) a trpím chudokrvnosťou - anémiou, mám veľmi silnú menštruáciu čo mi spôsobuje stratu železa a s tým spojené problémy do budúcna. Dr. mi odporučil zaviesť teliesko LEVOSERT (druhá možnosť je antikoncepcia v tabletkách ale tá má viac nežiadúcich účinkov, takto mi bolo povedané) Čítala som nejaké fóra (to nebolo dobré), kde väčšina žien sa sťažovalo na celo-mesačné špinenie, bolesti v podbrušku, problémy pri styku, atď... mám trochu obavy a nechávam si čas na rozmyslenie. Bola by som zvedavá aké máte VY skúsenosti s týmto telieskom. Ďakujem pekne.
Renata
antikoncepce
Milý pane doktore, chtěla bych se poradit ohledně průjmovité stolice jedenkrát denně a případného účinků na antikoncepci. Předem vám děkuji za odpověď.
<br>Asi od neděle 13. do dnes mám tyto řídčí stolice. Vždy je jen jednou za den a nebyla každý den, někdy dva dny za sebou někdy co dva dny - takto chodím na velkou normálně. Antikoncepci beru každý večer v devět hodin. Stolice se vždy dostavuje k večeru, tedy ještě před dalším práškem a skoro celý den po poslednim. Můj dotaz se týká možnosti narušení účinnosti a tedy hrozby otěhotnění z pohlavních styků které proběhly. Konkrétně 13. 15. 19. a 23. Přítel vždy vyvrcholil mimo mě a 15. a 19.jsme navíc použili pharmatex krém z důvodu mé obezřetnosti. Ještě dodám že antikoncepci beru bez chyb už dva roky a první pilulku z tohoto plata jsem měla 10. Většina styků tedy proběhla skoro v druhém týdnu. Hrozí riziko otěhotnění? Mohla tato podoba stolice narušit účinek? Moc děkuji za odpověď.
Petra Nováková
antikoncepce
Dobrý den. Chci se zeptat, jestli se sníží účinnost antikoncepce, když si vezmu prášek po pauzovém týdnu ne 8., ale 9. den? Je možnost otěhotnění? Děkuji
Markéta
antikoncepce
Dobrý den. Přítelkyně bere už 3 měsíce antikoncepci a teď v třetím měsíci měla tydenní pauzu. Ta jí měla končit v pondělí a to si také měla vzít antikoncepci, jenže tu si zapomněla vzít a vzala si ji až v úterý. V pátek jsme měli nechráněný sex, ale ejakuoval jsem všechno ven. Je možné otěhotnění? Předem děkuji za odpověď.
Karel
antikoncepce
Dobrý den, přítelkyně bere už 3 měsíce antikoncepci a v poslední pauze si zapomněla dát prášek v den konce pauzy a dala si ho až o den později. Pauza měla končit v pondělí a to si také měla vzít prášek, ale vzala si ho až v úterý. Čtyři dny potom jsme měli nechráněný sex. Je možné otěhotnění? Předem děkuji za odpověď.
Karel
antikoncepce
Dobrý den,
chci se zeptat ohledně antikoncepce Sidreta. V návodu se nepíše, že musí být zvláštně uchována, přesto se chci zeptat. Nevadí pokud mám krabičku otevřenou, nebo budu mít platíčko úplně mimo krabičku? Nesníží to účinek? Jak je možné, že 1 % otěhotní i při správném užívání? co to způsobuje? Je tato antikoncepce méně spolehlivá než jiné?
Chci začít užívat 1. den cyklu, ale před samotným krvácením trochu špiním, co mám tedy v tomto případě považovat za 1. DC?
Děkuji za radu.
Jana
antikoncepce
Dobrý den, předminulý týden jsem zapomněla na jednu pilulku z plata a bylo to už v tom 3. týdnu užívání. Od minulého pondělí mám pauzu a dnes v úterý si musím vzít prášek a pokračovat v užívá z dalšího platéčka. Mám pouze dotaz k tomu, že já pro jistotu používala s přítelem kondom, aby bylo menší riziko otěhotnění kvůli té zapomenuté pilulce. Mohla bych mít pohlavní styk bez kondomu s tím, že bych si ještě ten de brala prášek ?
Petra
antikoncepce
Dobrý den chci se zeptat už 5.let beru antikoncepce Mywy normálně vždy krvácím 5.dní někdy i víc.Je to 2.měsíce co jsem nedostala menses sice jsem zapomněla jeden prášek vzít ,ale myslím si že to tak nevadí.Protože se my stalo když jsem vynechala tak jsem krvácela i 3.měsíce.Doktor řek že mám přijít po novém roce to už bude 3.měsíce co jsem to nedostala.Bojím se že jsem těhotná a nebo že pak dostanu moc silný menses.Ale pořád užívám antikoncepce dál.Chci se poradit s vámi myslím si když se poradím s vice gynekology tak budou víc informací a víc výsledků co by to mohlo být.Jinak mám jeden vaječník máme v rodině rakovinu čípku a vaječníku a dělohy a teta měla i prsou a ted přibylo i plic a střev.Tak se bojím aby to nebylo něco jiného děkuji nashledanou.
Jana
antikoncepce
Dobrý den,

Používam antiko Daylette, kterou beru v osm hodin večer. Kolem půlnoci se mi udělalo špatne a zvracela jsem. Vyzvracená tabletka ba 14 pořadí, tedy konec druhého řádku. Vzhledem k tomu, že je si nebyla jistá, zda se tabletka řádně vstřebala užila jsme hned ráno po probuzení cca v 7 hodin ráno další tabletku v pořadí. Je to takto v pořádku a jsem dále chráněna. Předpokládam, že se mi akorát cyklus posune o den. Děkuji
Dana
antikoncepce
Dobrý den, už skoro měsíc beru antikoncepci Lindynette můj gynekolog mi řekl, že po 5 pilulce antikoncepce začína učinkovat, ale v příbalovém letáku je že začíná až od 7 dne. S přítelem jsem tudíž měla "chráněný" sex dvakrát.Ve dne kdy jsem měla dostat menstruaci jsem dostala velmi slabou na pár hodin a už pár dní mám lehké bolesti v podbříšku, jak když se má menstruace dostavit, bojím se těhotenství, je to při braní antikoncepce normální nebo je pravděpodobnost těhotenství? Děkuji - otázka upravena poradcem
Eliška
antikoncepce
Dorbý den, chtěla bych se zeptat... Jestliže zapomenu jeden den užít pilulku za 3. týden, je nejrozumnější dobrat poslední plato a hned bez 7denní pauzy navázat další plato ? Předem děkuji za odpověď.
Lenka
antikoncepce
Dobrý den. Obracím se na vás s dotazem. Užívám dlouhodobě antikoncepci katya. Užívám ji důsledně ale teď v druhem tydnu jsem si zapomela vzít prášek úterý a středa a uvědomila jsem si to až ve cvrtek. Užila jsem ihned všechny pilulky najednou. Nechráněný Sex s přítelem A ejakulaci do mě proběhl v úterý vecer. Chci se zeptat jak moc je ochrana narušena a je pravděpodobně otěhotnění? V tomto měsíci se budeme chránit při sexu jinak. Dekuju moc
Lenka
antikoncepce
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na otázku ohledně antikoncepce. Brala jsem momentálně jedny z posledních prášků z platéčka. Brala jsem je tak, jak jsem je vždy brala. V úterý jsem si brala samozřejmě prášek a měla pohlavní styk, ve středu jsem si vzala prášek, ale ve čtvrtek jsem zapomněla a uběhlo od toho nějakých 24hodin. Chybu jsem si uvědomila až v pátek večer v 8, kdy normálně antikoncepci brávám. V pátek jsem si vzala 2 prášky. Za ten zapomenutý čtvrtek a pátek. Pokračovala jsem dále jak normálně. V pondělí jsem si vzala poslední prášek z platéčka a od úterý mi tedy začíná pauza na menses. Jenomže celý týden pouze špiňím, ale vyloženě nekrvácím. Je to normální, nebo se vždy musí dostavit i krev ?Je velké riziko toho, že budu těhotná ?
Lenka
antikoncepce
Dobrý den pane doktore,
Může mít vliv na snížení účinku antikoncepce, když tři dny po sobe jsem užila tabletku navíc a to z důvodu jednou jednorázové průjmu a poté z důvodu, ze jsem jsem si nebyla jistá, zda jsem tabletku užila.
Dekuji za odpověď
Jana
antikoncepce
Dobrý den, dobrala jsem antikoncepci a mám ted 7mi denní pauzu, prášky už neberu 3dny, mohu teď začít brát nové prášky abych zamezila menstruaci, ještě mi nepřišla
Petra
antikoncepce
Dobrý večer, pán doktor.

Nedávno som Vám písala ohľadom výtoku popri užívaní HAK Belara a toho, či môže značiť aj tehotenstvo.
Dnes som si uvedomila, že som uviedla v minulej otázke nesprávny DC, uvedený styk bol teda na 8 DC, pričom špinenie sa objavilo na 20 DC a ešte stále pretrváva aj dnes na 23 DC.
Pokračujem v užívaní tabliet aj naďalej, tak, ako ste mi odporúčali naposledy, no rada by som sa opýtala, či teda stále platí, že je v tomto prípade tehotenstvo nepravdepodobné, prípadne kedy najskôr by som si mala urobiť tehotenský test, aby bol výsledok spoľahlivý.

Vopred ďakujem Váš čas a odborný názor.


Zuzana
antikoncepce
Dobrý deň, pán doktor.
Užívam HAK Belara už dlhšie ako rok. 26.11. som začala užívať nové blistro po štandardnej 7-dňovej pauze. V noci z 27.11. na 28.11. sme mali s partnerom styk- ejakuloval mimo mňa, no pred tým, než sme mali styk 2x sa neumyl a ani nevymočil. Tablety som avšak v niektoré dni neužila v úplne presný čas (ale vždy do tých 12h, odkedy som mala tabletu užiť, väčšinou max. 2 hodiny od plánovaného času užitia/ napr. mala som užiť o 20:30, užila som až 22:30). Práve mám 16DC, pričom sa u mňa včera objavil sfarbený výtok pripomínajúci veľmi mierne špinenie (nemám ťažkosti v podobe svrbenia a výtok nezapácha) a pretrváva do dnes. Podobné ťažkosti sa u mňa už vyskytli v minulosti pri užívaní tejto HAK asi 2x, no vtedy som mala obdobie plné stresu, tak som to pripisovala tomu. Teraz to však takto nie je, preto by som sa Vás rada opýtala, čím môže byť tento výtok momentálne spôsobený, prípadne či by mohlo ísť aj tehotenstvo.

Vopred Vám ďakujem za Váš odborný názor a odpoveď.
Zuzana
antikoncepce
Dobrý den,
Před 2 měsícemi jsem začala brát antikoncepci Lindynette . Když jsem dobrala první platicko tak jsem to dostala hned 4 den a bylo to po 24 dnech. No a teď mě po těch 24 dnech bolel podbrisek jako při menses snad týden, ještě když jsem brala prášky ale nekrvacela jsem. Teď mě podbrisek neboli a v pátek 4.12 jsem dobrala 2 platicko a stále jsem nedostala menses. Je možné že můžu být těhotná když jsme měli s přítelem pohlavní styk?
Anonym
antikoncepce
Dobrý den, již 3 roky pravidelně užívám HA, nyní se mi stalo, že jsem zapomněla prášky doma místo 7 denní pauzy jsem měla pauzu 8 denní, avšak právě 7. den pauzy jsem měla nechráněný pohlavní styk a prášek jsem si vzala až 8. den v 9 hodin večer, takže o 24 hodin později, než jsem měla. Ráda bych věděla zda je hodně velká pravděpodobnost, že bych mohla otěhotnět.
Děkuji
Jana
antikoncepce
Dobrý den, pane doktore. Rok po porodu jsem začala uživat foxinette neo. Beru antikoncepci uz 3.měsíc a mam menstruaci 2x do měsice. Je to normální?
Monika
antikoncepce
Dobrý den, beru nizkohormonální antikoncepci, ve 3.týdnu jsem krátce špinila, důvod mi není známý, dávám si pozor aby se ochrana nenarušila. Nespojila jsem plata a udělala pauzu. 1-3 dny pauzy jsem měla několik přerušovaných styků mezi kterými byl přitel na malé. 3. den pauzy jsem po fyzické námaze krátce lehce špinila což se mi normálně třetí den pauzy neděje. Menstruaci jsem dostala 4 den ráno a vše pokračovalo bez problémů. Mohu být těhotná?
Jiřina
antikoncepce
Dobrý den, užívam hatk dayllu 8 mes. Viem, že medzi vedlajšie, nežiaduce učinky, hlavne na začiatku užívania, može byt citlivost, bolest prsníkov...avšak doteraz som nemala bolestivé prsia, začali byt také citlivejšie až teraz po 8 mes., nie je to výrazná bolest, ani ma to neobmedzuje v bežnom živote, len su také citlivejšie, tak sa chcem spýtat, prečo to môže byt a či je to v poriadku?
Katka
antikoncepce
Dobrý den, beru 3. měsíc nízkodávkovou ha. Za poslední měsíc se u mě objevila vyrážka a zarudnutí v pupíku s mírným výtokem a svěděním, mírně se mi zhoršila pleť. Před pár dny mě dva dny hodně svědila pravá bradavka ale to již přestalo. S přítelem přerušujeme, on mezi ejakulacemi chodí na malou. Ha beru bez chyb a dávám si i pozor na to, aby to co jím nesnižovalo účinnost ha. Myslíte že bych mohla být těhodtná?
Hana
antikoncepce
Milý pane doktore, ráda bych se zeptala na krátký dotaz. Zapijela jsem svou pilulku antikoncepce vodou, s při prvním roušku a polknutí se mi ji bohužel nepovedlo polknout. Zapila jsem ji až druhým douškem vody. Chvíli mi tedy mokrá ležela v ústech. Mohla se nějak narušit, začít rozpouštět? Nehrozí snížení účinku? Děkuji předem.
Petra Nová
antikoncepce
Dobrý den, užívam dayllu 8 mesiacov a menzes nedostávam uplne presne na den. Jeden mesiac dostanem 5.den pauzy a druhý mesiac 6.den pauzy..a takto sa mi to strieda..prečo je to tak a je to v poriadku?
Zuzana
antikoncepce
Dobrý den,
vynechala jsem omylem 3krát po sobě antikoncepční pilulku diane35 a začla mi menstruace asi týden po normální menstruacu Několik měsíců jsem neměla sex, takže otěhotnět nemohu. Co se mi děje a jak postupovat?
Lucka