Úterý 18. května 2021, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. května 2021 Nataša

Veronika shodila skoro 23 kilo. Nadějné hubnutí přerušilo těhotenství

V dětství se Veronika věnovala synchronizovanému plavání, pak ale nad sportem zvítězila touha bavit se s kamarády a tréninky šly stranou. Časem se tak sympatická blondýnka stále více zakulacovala, až se propracovala k hmotnosti hodně nad metrák. Do pořadu Tlouštíci ji přihlásil přítel, vedle kterého za rok přibrala třicet kilo.

„Předtím jsem pracovala v Anglii ve skladu, kde jsem nachodila denně dvacet kilometrů. A když jsem se vrátila, tak jsem nedělala nic,“ vysvětlila osmadvacetiletá administrativní pracovnice důvod, proč šla hmotnost poslední dobou tak nahoru. 

Snažila se několikrát více či méně úspěšně hubnout. „Většinou se to povede, ale pak se zase vrátím do starého režimu a kila letí nahoru,“ krčila rameny. „A teď, když se snažím, tak už to moc nejde.“ 

Proto přivítala nápad svého přítele, který Veroniku do pořadu o hubnutí přihlásil z obavy o její zdraví a také proto, že společně plánovali rodinu. „Vzala jsem si to trošku osobně a k srdci a řekla jsem si, že bych to měla zkusit,“ dodala sympatická blondýnka s tím, že by ráda zhubla aspoň třicet kilo.

Při konzultaci nad výsledky laboratorních vyšetření upozornil mladou dámu specialista Vladimír Teplan na to, že má vyšší hladinu LDL cholesterolu a s postupujícími léty jí hrozí metabolické problémy. „Bojím se o zdraví,“ připustila Veronika.

Měření a vážení pak prozradilo hmotnost 132,9 kg, z toho 65,8 kg tuku a BMI 47,1. Množství tuku Veroniku šokovalo. „Uvědomila jsem si, že s sebou stále tahám navíc jednoho člověka,“ konstatovala.

Jaké byly její největší stravovací prohřešky? Jedla převážně tučná jídla, víceprocentní sýry, uzeniny a vepřové maso. V jejím jídelníčku naopak chyběly rostlinné tuky a ryby, porce byly poměrně velké a k tomu se přidával nedostatek pohybu.

„Problém je v tom, že bych si i šla zasportovat, ale vím, že to nebudu zvládat, tak jak bych chtěla, že budu zadýchaná, a tak to vzdám předem,“ vysvětlila Veronika.

Na sezení s motivační koučkou Jankou Chudlíkovou vyšlo najevo, že Veronika patří k ženám, které se snaží zavděčit okolí, ale málo myslí na sebe. Když dostala za úkol zaměřit se na to, jaká bude její budoucnost za pár let, přiznala se k obavě, že nebude moci sehnat pěkné šaty na vlastní svatbu, protože bude muset vybírat v nadměrných velikostech. I to je motivace jako hrom.  

Veronika

Veronika na začátku pořadu vážila 132,9 kg.

1. měsíc

Hned od začátku natáčení se Veronika zodpovědně vrhla na pohybové aktivity.„Doufám, že až skončí ten pořad, tak tenhle kopec pro mě bude hračka a nebudu se zadýchávat,“ prohlásila cestou na nedaleký zalesněný vrch. 

Začala také cvičit s trenérem Lubošem. „Bála jsem se toho víc, ale Luboš je na mě hodnej, takže se k tomu nemusím ani extra přemlouvat,“ připustila. „Jsem na sebe pyšná každý den, kdy to zvládnu a kdy se odhodlám.“

Jako výborná kuchařka se také pustila do vymýšlení vlastních zdravých receptů ještě před tím, než dostala od Lukáše Roubíka výživový plán na míru. Jeho součástí bylo také doporučení jíst pravidelně po 2,5 až 3,5 hodinách, nevynechávat svačiny a dbát na vhodný výběr potravin.

„Jídelníček je hodně obsáhlý, ale zase jsem ráda, že je takový variabilní a že ho nemusím dodržovat podle dne a jídla, ale že si můžu vybírat,“ neskrývala potěšení Veronika. Jen tak pro jistotu se ještě Lukáše zeptala na jeho názor na tzv. cheat days.

„Dneska se z toho staly závody na sociálních sítích, kde lidi dodržují striktní jídelníček a pak si fotí na posteli hromady sušenek, čokolád nebo se chlubí, že chodí do různých řetězců rychlého občerstvení, kde si dají jedno meníčko a druhé meníčko, a myslí si, že to je super, protože tak urychlí metabolismus, což je totální nesmysl,“ uvedl Lukáš s tím, že zásadní pro hubnutí je právě vyrovnaný příjem živin a kalorický deficit.

Veronika ovšem žádné prasečí dny neprovozovala, naopak dodržovala jak jídelníček, tak předepsané pohybové aktivity, a tak za necelé tři týdny ukázala váha 128,2 kg a 4,7 kg (z toho 3,5 kg tuku) dole. „Pro mě velký impuls, cítím se fakt namotivovaná a jsem na sebe tak nějak pyšná,“ přiznala bývalá akvabela, která mile překvapila sebe i odborníky.

2. měsíc

Jídlo ani pohyb Veronice problémy nedělaly, ale pohledy do vlastního nitra za pomoci koučky byly pro uzavřenou dívku výzvou. Dostala třeba za úkol popsat současnou Veroniku, tedy sama sebe. „Je šťastná, že má dobrou práci, přítele, se kterým se mají rádi, ale pořád jí něco schází. A to je ta spokojenost se sebou,“ přiznala. „Vždycky si představovala, že bude jiná, že to nenechá zajít až tak daleko,“ dodala s tím, že hlavními příčinami jsou v jejích očích pohodlnost, lenost a nedostatek vůle.

Babičce vadilo, že je vnučka tlustá. Slíbila jí padesát tisíc, když zhubne

„Verča si uvědomuje, že je to hodně o tom, že nechala ty věci plavat. Musí se naučit pochválit se a dát sebe na první místo,“ okomentovala situaci koučka.

Ve Veroničině životě nastala další změna. S přítelem koupili starý dům a začali ho rekonstruovat. Mladá žena tak měla pohybu až až. Pracovala na stavbě, cvičila ve fitku a chodila na procházky, až jednoho dne sklouzla na bahně a pohmoždila si kotník.

„Docela mě to štve, protože jsem cítila, že se zlepšuju, ale nedá se nic dělat,“ postěžovala si Veronika, která musela na nějaký čas omezit sportování.

3. měsíc

Aby sympatické Moravance zvedla náladu, vypravila se za ní výživová poradkyně Sandra Schmidová a naučila ji připravovat zdravou pizzu ze špaldové mouky a tvarohu. Ta ovšem na rozdíl od většiny předchozích „tlouštíků“ nepotřebovala rady, jak dodržovat gramáže a jídelníček, protože její záznamy byly vzorové a disciplina ukázková. 

To se také ukázalo při dalším měření, kdy váha ukázala číslo 119,8 kg. Veronika přiznala, že spokojená je tak půl na půl, kvůli zraněné noze, která ji omezila v pohybu. „Už jsem si ale vzala tričko, které bych si dřív nevzala. A občas si někdo všimne, že jsem zhubla,“ dodala.

Veronika

„Už jsem si vzala tričko, které bych si dřív nevzala. A občas si někdo všimne, že jsem zhubla,“ řekla Veronika.

4. měsíc

Rekonstrukce domu stále úspěšně pokračovala, stejně jako Veroničina důslednost při dodržování pravidel. Chystala si svačiny a krabičky do práce, ingredience buď vážila, nebo už jejich množství znala od oka. 

Snažím se jak idiot a vy tvrdíte, že ne, hádala se dvoumetráková Kristýna

„Občas mám trochu krizi, třeba mě štve cvičení, jsem unavená, protože makám na baráku, ale snažím se to nějak překousnout,“ prozradila. A pochlubila se také vlastním zlepšovákem: Vytiskla si arch papíru s řadami prasátek, z nichž každé představovalo půl kila, a postupně si je škrtala. „Už jsem škrtla 36 prasátek, takže už jsem od začátku natáčení zhubla 18 kilo,“ dodala mladá žena, která teď měla 114,9 kg.

Přiznala také, že je ráda, jak se v jejím vnímání změnila priorita jídla. „Už na něj moc nemyslím, takže se mi někdy i stane, že jsem se zapomněla nasvačit, což se mi dřív nestávalo. To jsem už u snídaně myslela na to, co budu večeřet.“

5. měsíc

Zraněný kotník už Veroniku přestal trápit a ona se znova s vervou vrhla do cvičení. „Je šikovná, motoricky zdatná, umí se k tomu stroji postavit,“ chválil ji Luboš. Pro mladou ženu už byl ale trénink poněkud stereotypní. A tak pro ni trenér připravil kruhový trénink s prvky cross fit a gymnastiky. Pohyb v tělocvičně pak bývalá akvabela doplnila i plaváním v bazénu.

A protože si netrpělivá mladá žena stěžovala, že hubne moc pomalu, připravil si pro ni Lukáš překvapení. Přinesl jí tolik sádla, kolik tuku už zhubla. Tedy 19 kg. Veronika, jejíž hmotnost nyní dělala rovných 112 kg, tak uznala, že udělala veliký pokrok.

6. měsíc

Veronika ani během Vánoc nepřibrala, neporušovala ani jídelníček, ovšem stejně se dalo čekat, že v brzké době začne opět přibírat. V jejím životě totiž nastala další významná změna. Ukázalo se totiž, že čeká miminko.

„Měli jsme to v plánu, až skončí natáčení, ale stalo se,“ usmívala se nastávající maminka. „Teď necvičím, mám od doktora nakázaný klidový režim, protože jsem měla bolesti břicha, tak aby bylo všechno v pohodě,“ dodala. 

Veronika po sedmi měsících hubnutí

Veronika po sedmi měsících hubnutí o téměř 23 kilo lehčí.

7. měsíc

Svoji cestu za štíhlejší postavou tak mladá žena ukončila o měsíc dřív než ostatní účastníci pořadu, ovšem s moc pěknými výsledky a odhodláním žít zdravěji i po narození potomka.

Jsem tlustej jak prase, přiznal Ota. Kvůli Jágrovi shodil čtyřicet kilo

Na konci natáčení vážila sympatická blondýnka, která podle odborníků hubla učebnicově, 110,1 kg. „Popravdě jsem nečekala, že od posledního vážení naskočí nějaká kila navíc dolů, protože jsem poslední měsíc necvičila, ale je vidět, že stačí i to, když člověk dodržuje jídelníček,“ usmívala se Veronika. „Určitě chci pokračovat, protože mě to začalo bavit, a bylo by škoda se pak po delší době zase znova nakopávat,“ dodala odhodlaně. 

  • Nejčtenější

Ideální počet sexuálních partnerů existuje, ale opravdu ho chcete znát?

Tři jsou málo a osmnáct je moc. Nevíte, kde mají hranice ostatní a vlastně ani netušíte, jak si udělat obrázek o tom,...

Manželovi se líbím štíhlá, říká Anděla po shození 24 kilogramů

Anděla Čelková se už nevešla do žádného oblečení a dělalo jí značné problémy se ohnout. Proto se rozhodla pro změnu....

Týraná a popálená žena se snaží prorazit jako modelka

Modelka Světlana Alexeeva se svěřila se svým tragickým životním příběhem. Jako dítě byla týrána vlastní matkou a...

Nejlepší polohy na spaní. Která brání chrápání a kdy si uleví záda?

Na boku, břiše nebo zádech – asi každý máme svou oblíbenou polohu. To, jak spíme, nás ovlivňuje víc, než tušíme. Hlavně...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zakazovali jí hrát si s Barbie, tak se jí žena v dospělosti stala

Dvacetiletá modelka vylepšená plastickými operacemi si říká Jessy Bunny a sebe samu považuje za živoucí Barbie. V...

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

  • Další z rubriky

Zrádné diety: zlaté rybky vám zhubnout nepomohou, na hladovku zapomeňte

Víte, jak bývají lidé, co drží nějakou dietu, podráždění? Celkem dost, obzvlášť ti, co drží hladovku. Zřejmě i proto se...

Pět potíží, které často mohou za bolestivý sex. Pozor na zdánlivé banality

Premium Sex je aktivita, která by měla být především příjemná. Bolest při něm je bohužel problém, o kterém se příliš nemluví, i...

Osm otázek a odpovědí, které byste měli vědět o klíšťové encefalitidě

Užíváte si vlahý jarní vzduch a dlouhé procházky? Nezapomínejte, že právě nyní prudce vzrůstá aktivita klíšťat, která...

Jízda na červenou? Neodpírejte si sex během menstruace

Že si spolu sex a menstruace nerozumí? Omyl. Odborníci tvrdí přesný opak. Zkuste pro jednou odhodit stud, obavy a...

Slyšeli jste o textilním razítku na míru od Clotina? Otestujte na ho na vlastní triko!
Slyšeli jste o textilním razítku na míru od Clotina? Otestujte na ho na vlastní triko!

Na 10 uživatelek čeká textilní razítko na míru, díky kterému předejdete zbytečným ztrátám. Je citlivé k pokožce a vydrží i v pračce. Zapojte se do...

Bohuš Matuš se oženil v Krtkově světě. Vzal si o 30 let mladší Lucii

Bohuš Matuš (47) a Lucie Palkaninová (18) jsou manželé. Vzali se ve středu odpoledne v rodinném parku Krtkův svět v...

Zatím jsem spíš studentka než modelka, říká šestnáctiletá dcera Kubelkové

Ivu Kubelkovou (44) si všichni pamatují první vicemiss roku 1996 a několikanásobnou vítězku ankety o nejkrásnější...

Twitch se stává Pornhubem pro děti, zaplavily ho streamerky v bikinách

Streamovací služba Twitch má poměrně přísná pravidla pro zobrazování sexuálního obsahu, některé uživatelky v nich však...

„Rasistická“ rýže Uncle Ben´s končí. Dostala nové jméno i obal

Celosvětově známá značka rýže, dosud známá pod názvem Uncle Ben’s, oficiálně změnila jméno. Nyní se bude v regálech...

Princ Harry: Žil jsem jako v zoo. Podívejte, co to udělalo s mou matkou

Na streamovací službě Apple TV+ bude mít brzy premiéru dokument týkající se psychického zdraví, vytvořený princem...