Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 10. července 2020 Libuše, Amálie

Babičce vadilo, že je vnučka tlustá. Slíbila jí padesát tisíc, když zhubne

aktualizováno 
Devětadvacetiletá Veronika byla odmalička oplácaná, ale necítila potřebu s tím něco dělat. Do pořadu Tlouštíci ji přihlásila starostlivá babička, která měla obavy, že vnučka zůstane na ocet. „Musíš si do mozečku nacpat: nesmím jíst sladký,“ kladla mladé ženě na srdce a nabídla i finanční odměnu.

„Babička si myslí, že to, že jsem tlustá, znamená, že jsem nepřitažlivá pro opačné pohlaví,“ přiznala porodní asistentka a vystudovaná výživová poradkyně Veronika. „Mělo by jí záležet na tom, jak vypadá,“ trvala na svém babička. „Mě to opravdu trápí,“ dodala s tím, že není možné, aby mladá žena donekonečna takhle tloustla.

„Slib mi, že to určitě dodržíš,“ naléhala na Veroniku. „Budu doufat, že to dodržím,“ krčila rezignovaně rameny baculatá slečna, kterou ke změně lehce povzbudila i babiččina nabídka: padesát tisíc korun za třicet kilo dole.

„Ale myslím si, že se jí to nepodaří,“ nedoufala starší dáma, která přiznala, že její neustálé připomínky Veroničiny tělnatosti mohou mít na dívku neblahý vliv. „Je z toho zakomplexovaná,“ dodala. 

Do rukou odborníků se tak porodní asistentka, která si k práci na směny přibrala ještě brigádu v podobě zapisování anamnéz a úklid, svěřila s velice spornou motivací. 

„Začalo to antikoncepcí, která přidává chuť na jídlo. Takže jsem se po ní rozežrala. Vlastně za to všechno můžou chlapi,“ odhalila milovnice sladkého hned na začátku natáčení viníka.  

Sezení u internisty Vladimíra Teplana prozradilo nejen hraniční krevní tlak, ale také vyšší hodnoty kyseliny močové. „To je charakteristické pro některé pracovníky ve směnném provozu,“ řekl lékař s tím, že kyselina močová by mohla později vést k problémům pohybového aparátu a dalším zdravotním potížím.

Specialista na výživu Lukáš Roubík postavil mladou ženu na váhu a oznámil jí, že její hmotnost je 117 kg, BMI 37,8 a množství tuku v těle 48,6 kg. „Je to hrozný, na můj věk, takovýhle strašný výsledky,“ zděsila se Veronika. „Cítím se trapně.“

Na začátku pořadu byla Veronika nejen boubelatější, ale také smutnější.

Na začátku pořadu byla Veronika nejen boubelatější, ale také smutnější.

Jance Chudíkové pak prozradila, že tlustá je odmalička a jejím hlavním problémem je, že nemá vůli. „Působila na mě, že je jí to malinko jedno. To byl první dojem. Ale když jsem s ní mluvila déle, tak jsem zjistila, že uvnitř jí to vůbec jedno není,“ odhalila motivační koučka. „A myslím si, že má ochrannou slupku nejen vůči nám, ale celkově vůči světu. Uvnitř je křehká.“

Co se týká chyb ve výživě, přiznala Veronika Lukášovi přemíru sacharidů a tuků. On sám však viděl největší problém v nedostatku živin. Poradil jí, aby si dopřávala třikrát denně kvalitní bílkoviny, jedla zeleninu, nevynechávala jídla a nehladověla během nočních směn. „Podle mě bude pro ní nejtěžší naučit se jíst a nebát se větších porcí,“ odhadl. „Když se bude držet našich doporučení, tak věřím, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.“

1. měsíc

Do hubnutí pod vedením odborníků se Veronika pustila s vervou. Nakoupila zdravé potraviny, snažila se stravovat podle doporučení Lukáše a dokonce plnila i úkol od Janky dvakrát denně se zamyslet nad svou hypotetickou budoucností v hubeném těle. „Snažím se představit si, jaký by to bylo krásný.“

Po dvou týdnech dorazila na kontrolu o čtyři kila lehčí a s dobrým pocitem. Domů si odnesla výživový plán na míru a odhodlání v nastoupené cestě pokračovat. Trochu jí to ovšem komplikoval fakt, že na vaření moc nebyla, a protože žije s rodiči, tak jedla hlavně to, co uvaří maminka. Problémem byly také noční služby, nedostatek spánku a rozházené biorytmy.

2. měsíc

S jídlem si sice Veronika moc nepotykala, zato v posilovně se vyloženě našla. Dostala osobního trenéra a cvičení ji tak nadchlo, že místo třikrát týdně byla na tréninku mnohem častěji. 

3. měsíc

Přepadovka Lukáše a Sandry ovšem odhalila, že vše není jen růžové. Přes léto se Veronika trochu „utrhla“, užívala si na festivalech a dopřávala si alkohol, zato jídelníček příliš nedodržovala.

Vážení se proto docela bála, ale výsledek 106,5 kg ji překvapil. Od začátku pořadu shodila 6,8 kg tuku, což také nebylo špatné. Kontrola lednice sice ukázala, že spíš zeje prázdnotou, ale Veronika to vysvětlila tím, že se vrátila z víkendové akce a ještě nebyla nakoupit.

Přiznala také, že nedodržuje gramáže ani suroviny, které jsou sepsané ve výživovém plánu. Sandra tak zjistila, že jí třeba chybí komplexní sacharidy k svačině a že porodní asistentka hubla spíš díky pohybu. „Musím na tom jídelníčku zamakat,“ slíbila. 

4. měsíc

Dovolená u moře byla dalším zásekem v novém životním stylu, protože Veronika nejen že neposílala svým poradcům záznamy jídelníčku, ale také dost hřešila. „Ze začátku jsem se držela, ale pak ke konci jsem to trošku pustila,“ přiznala s tím, že ujížděla máma, tak ona také ujela. Na dovolené tak každý den přijala více než dvojnásobek předepsané energie.

Vyžral ses, ty prase, tak makej! Kamioňák Mirek shodil 35 kilogramů

Hmotnost se ovšem nějak moc nehnula a zarazila se na čísle 106,4. „Mohlo to být lepší,“ poznamenala Sandra, která klientce vyčetla, že nerespektuje zásady zdravého jídelníčku a vymýšlí si své kombinace. Zjistila také, že Veronika vynechává sacharidy, které často nahrazuje alkoholem.

5. měsíc

Sandřiny domluvy nezabraly, a proto si na revoltující slečnu došlápl Lukáš Roubík. „Hmotnost dva měsíce stagnuje, tak musíme zjistit, čím to je,“ oznámil jí a vyskládal před ní pyramidu z 26 kostek cukru, které se rovnají průměrné energetické hodnotě jedné lahve vína. „Ubírala si jídlo, aby mohla večer jít chlastat,“ zlobil se. 

„Jsi mladá, bylo léto, ale abychom viděli nějaké výsledky, tak bych byl rád, kdybys na sebe byla přísnější,“ domlouval Veronice. „Nejsem tak drsný, abych někomu řekl: když celý týden všechno držíš, tak si pak nesmíš dát ani skleničku vína. Ale zbytek toho jídelníčku musí být v pohodě,“ dodal s tím, že ho mrzí dívčin přístup. „Neuvědomuje si, že to nedělá ani kvůli babičce, ani kvůli mně nebo Sandře, ale kvůli sobě...“

5. měsíc

Motivační koučka usoudila, že má Veronika příliš malou motivaci, a tak jí ukázala video z prvního sezení. O něco štíhlejší dívka se zhrozila, jak tehdy vypadala. „To je realita, jak mě vidí okolí,“ uznala. „To hodně namotivuje,“ a před zrcadlem se pochlubila mnohem lépe tvarovanou postavou.

Mladá žena také přiznala, že se těší na nový byt, do kterého by se chtěla přestěhovat. „Budu tam žít sama, budu štíhlejší a budu jíst striktně podle jídelníčku,“ slibovala. „A možná se zbavím svých černých stínů z dětství.“

Snažím se jak idiot a vy tvrdíte, že ne, hádala se dvoumetráková Kristýna

Lukáš se rozhodl mladou ženu trochu popostrčit, a tak na trénink přivedl Jakuba Prchala, mistra světa v kulturistice. „Hezkej chlapec to byl, o tom žádná,“ uznala Veronika. „Na takovýhle typ kluka bych nikdy neměla,“ povzdychla si.

Kulturista o ní na oplátku prohlásil, že je skromná holka. „Nadváha má vliv na její sebevědomí, ale s každým kilem, které shodí, se bude cítit o malý kousek lépe,“ dodal. „A jsem si jistý, že až sundá dalších deset patnáct kilo, tak z ní bude fakt kočka.“

Lukáš pak Veronice vysvětlil, že pohyb je sice fajn, ale její problém je jídlo a nedostatek disciplíny. Prozradil jí, že i kulturista si s sebou na cesty nosí krabičky s jídlem, aby dodržoval jídelníček. „Kdybys vložila stejnou energii, jako dáváš do tréninku, i do toho jídelníčku, tak by byly výsledky někde úplně jinde,“ usměrňoval ženu, jejíž hmotnost už celé měsíce stagnovala.

Veronika přiznala, že sem tam trochu hřeší, sladkosti si dává hlavně v období menstruace, kdy má chutě. A zeptala se Lukáše, jestli by třeba nebylo vhodné zkusit nějaký detox. „Ty hledáš něco zázračnýho, ale podle mě jsi jídelníček, jak ho máš napsaný, ještě ani měsíc v kuse nedodržovala,“ vyčetl jí výživový specialista. „Žádná dieta nebude fungovat, když ji porušuješ.“

7. měsíc

Veronika tedy slíbila, že se polepší, a v dalších týdnech se soustředila na jídelníček a jeho dodržování. Jenže také slavila 30. narozeniny a byly Vánoce, které zvládla celkem bez velkých potíží. 

Taky už nebyla sama, na seznamce se potkala s Lukášem, takže i babička měla důvod ke spokojenosti. Zatím to ale vypadalo, že ani velká finanční prémie nebyla pro dívku dostatečnou motivací, protože se ještě nedostala ani pod stovku, natož k metě shozených třiceti kilo.

8. měsíc

Velmi kolísavá snaha o změnu životního stylu sice nějaký výsledek přinesla, ani poradci, ani babička ovšem z Veroniky příliš velkou radost neměli. Věděli totiž, že tam byly značné rezervy.

To koneckonců potvrdil i profesor Teplan po závěrečném vyšetření. „Do budoucna si myslím, že pokud nezmění svůj režim, tak se bude stále točit v kruhu,“ poznamenal. 

Veronika zhubla skoro 15 kilo

Veronika zhubla skoro 15 kilo

Sama Veronika ovšem sršela optimismem. „Do pořadu jsem šla s tím, že jsem chtěla nastartovat hubnutí, a to se mi splnilo.“ Nejtěžší pro ni přitom po celých osm měsíců bylo dodržovat disciplínu ohledně jídla. „Chci ale dál pokračovat,“ prohlásila žena, která na konci pořadu vážila 102,4 kilogramu, tedy skoro o 15 kilo méně než na začátku.

„V průběhu natáčení měla Verča problém s motivací,“ uzavřel Lukáš Roubík. S tím, že se nepřihlásila sama, tak tam chybělo takové to silné vnitřní rozhodnutí, že skutečně tu proměnu chce a že pro ni udělá všechno, co je potřeba.“

Jak se Veronice povedla proměna?

Autor:
  • Nejčtenější

Můj boj s nemocí: Když jsem se probudila, neměla jsem nohy

Na začátku to vypadalo, jako bych něco špatného snědla nebo chytla virózu, píše čtenářka Renata svůj příběh do seriálu...

Maďarka tvrdí, že nemůže pracovat, protože je příliš sexy

Plastiky dvaadvacetiletou Barbie Barbaru Lunu Siposovou z Maďarska stály v přepočtu přes tři miliony korun. Nyní nemůže...

Velký filmový kvíz: Jak znáte hlášky z českých letních bijáků?

K létu patří dovolené, klid, pohoda i zábava. Zkuste si tipnout, ve kterých sluncem zalitých českých snímcích padly...

Udržte si svého muže. Zbavte se těchto otravných vlastností

Strach z nevěry tu a tam přepadne každou ženu. Když totiž někoho milujete, bojíte se, že o něj přijdete… Pokud však...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zabil jsi krokodýla, nebude milování. Sexuální pravidla, která překvapí

Sex a erotika neodmyslitelně patří do našich životů, ale to neznamená, že na celé zeměkouli dodržují lidé stejná...

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  • Další z rubriky

Velký SOS plán na léto: Jak na spáleninu, puchýř nebo klíště

Se stoupajícími venkovními teplotami se zvyšuje i riziko různých poranění a bolístek. S našimi tipy si přesto budete...

Bylinky, laser, kamenec, akupunktura i botox. Jak účinně zkrotit pocení?

Ať se nám to líbí, nebo ne, pocení je přirozená tělesná funkce, která mimo jiné chrání náš organismus před přehřátím....

Užijte si léto ve zdraví. Jak si poradit s bolestí i svěděním

Čas osvěžujících koktejlů a sluncem vyhřátých koupališť je tu. Existují však situace, které nám mohou vodní radovánky...

Jóga je úchvatná i v podání plus size, kdy máme kila navíc

Jóga nemusí být výsadou drobných a hubených žen. Jogínka Vanessa na svém instagramovém účtu tvoří atmosféru plnou...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.

Databáze nemocí

Princ George je vztahovačný a drzý, tvrdí jeho kmotra

Šestiletý princ George se na oficiálních fotkách tváří jako andílek a britská královská rodina mu pečlivě buduje image...

Penis a ženský orgasmus. Dvacet centimetrů je optimální, říká studie

Na délce záleží a platí, že větší znamená lepší. Ovšem jen do jisté míry. Největší šanci na uspokojení ženy dává...

Berenika Kohoutová ukázala postavu po porodu bez retuše

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová (29) si posteskla, že s pětiměsíční dcerou Lolou se její život otočil o 180...

Maďarka tvrdí, že nemůže pracovat, protože je příliš sexy

Plastiky dvaadvacetiletou Barbie Barbaru Lunu Siposovou z Maďarska stály v přepočtu přes tři miliony korun. Nyní nemůže...

Velká část českých potravin není ve skutečnosti česká, říká šéf Globusu

Návrh na povinný podíl českých potravin by z regálů vymetl i některé české výrobky, říká v rozhovoru pro MF DNES...