Poradna gynekologa MUDr. Jana Šulce

PremiumPoradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

MUDr. Jan Šulc - Gynekolog MUDr. Jan Šulc

Každý šestý pár má dnes problémy s početím, na vině jsou ženy i muži. Na otázky týkající se léčby neplodnosti vám odpovídá MUDr. Jan Šulc z Centra reprodukční medicíny GEST.Pomozte bourat společenská tabu v této oblasti.

Nejvíce se ptáte

pohlavní styk
Před pár dny jsem byl s přítelkyní, sexu jako takovému nedošlo, ale řekněme že jsme se o sebe otírali. Ačkoliv je přítelkyně velmi mladá (16) bere antikoncepci, ale v danou dobu měla plodné dny, chci se zeptat jak moc těhotenství je pravděpodobné a kdy bude průkazné těhotenským testem nebo návštěvou u lékaře?
Anonym
pohlavní styk
Dobrý den chtěl bych se zeptat... s přítelkyní jsme měli poprvé a já v ní byl jen pár vteřin a pak jsme to odložili na to až budeme mít kondom... může otěhotnět?
Anonym
pohlavní styk
Dobrý den, měl jsem nechráněný sex s přítelkyní asi 4-5 dní před dnem oluvace podle kalkulačky výpočtu plodných dnů. Plodné dny tedy měla, sex nebyl chráněný, ale vyvrcholil jsem mimo pochvu. Malý obsah ale stekl na vagínu a možná se minimim sperma pomocí prstu dostalo i maximálně 2 cm do pochvy. Přítelkyni bolí prsa, ale to je častější problém a možná je to jen díky plodným dnům. Je možné otěhotnění? Děkuji za odpoveď.
Tomáš
pohlavní styk
Dobrý den, když jsem měla buď den před plodným dnem nebo první plodný den (cca 5 dní do ovulace) a omylem mi přítel zavedl prst od spermatu do pochvy, ale jen na okraj, ne moc hluboko. Je možnost otěhotnění? Jak hluboko se sperma musí zavést?
Lucie
pohlavní styk
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká je pravděpodobnost otěhotnění. S přítelem jsme spolu měli sex s kondomem v době mých plodných dnů, potom co vyvrcholil do kondomu jsme ovšem ještě pokračovali. Jaká je pravděpodobnost že se semeno dostalo do mě pouze třením nebo tím že steklo, pokud už do mě poté nevnikl? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Týna
pohlavní styk
Dobrý den, je mi 50 let a chtěla bych se zeptat, zda při pohlavním styku je možné ještě v tomto věku otěhotnět (což by bylo pro mě nežádoucí) a je třeba používat při styku kondom či soulož přerušit před výronem semene k případnému zabránění nežádoucího otěhotnění či už k tomuto v tomto věku nemůže dojít? Menstruaci mám dosud pravidelnou. Děkuji za odpověď.
Petra
pohlavní styk
Dobrý deň, pred týždňom som mala prvý krát sex bol však nechránený. Neurobil sa do mňa, stihol ho vytiahnuť. Potom som začala krvácať a celkom dosť silno. Krvácala som aj na další deň, ale už tak miernejšie, potom už nič. Odvtedy mám pocit suchej pošvy, počas sexu som sa ako keby zasekla a nebola som vzrušená. Aká je možnosť, že by som otehotnela. Ďakujem moc za odpoved
Iveta
pohlavní styk
Dobrý den, spali jsme s přítelem a ke konci jak vyndal penis, tak kondom zůstal ve mně, ale dal se vytáhnout. Vytáhla jsem ho a byl v něm ejakulát a troška mi tekla po stehnech. Prasklý nebyl, kontrolovali jsme ho. Byl to Neplodný den, 21. den cyklu. Mohlo by mi hrozit těhotenství?
Anonymní Anonym
pohlavní styk
Jde otěhotnět v bazénu když moje přítelkyně neměla menstruaci?
Alex
pohlavní styk
Dobrý den, s přítelem jsem měla pohlavní styk zatím bez ejakulace dovnitř z toho důvodu, abych neotěhotněla. Příště říkal, že vyzkoušíme styk s ejakulací dovnitř mimo mé plodné dny. Říkal mi, že styk bude stejný pouze o něco delší. Chtěla bych se zeptat, zda takový styk může být bolestivější než když ejakuluje mimo mě či zda se bude jinak lišit od styku bez ejakulace dovnitř? Děkuji za odpověď.
Jana
pohlavní styk
Dobrý den pane doktore,
měli jsme s přítelem pohlavní styk den, až dva před MS. Neejakuoval přímo do mě, ale potom se prsty malé množství dovnitř dostalo. Je možné otěhotnět nebo je tato varianta zcela vyloučená? Děkuji za Vši odpověď
Romana
pohlavní styk
Hezký den,
s partnerem se snažíme o dítě. Chci se zeptat, zda je problém, když v sobě sperma neudržím. Po styku jdu na wc a vždy ze mě vyteče.
Ali
pohlavní styk
Dobrý den, v pátek večer jsem měla nechráněný styk, v sobotu ráno byl pozitivní ovulační test. Je možné otěhotnět z tohoto styku? Jak dlouho přežijí spermie? Snažíme se o dítě a v plodných dnech máme styk obvykle ob den. Je to málo? Moc? Co byste mi poradil? Děkuji
Marta
pohlavní styk
dobrý den, chtěla jsem se zeptat z přítelem jsem měla včera pohlavní styk a střikl to do mě po vysunutí pak ze mě něco vyteklo .muže i přesto dojit k otěhotnění
marketa
pohlavní styk
Dobry den,pane doktore,
Jaka je cca zivotnost spermii na vzduchu?Mysleno tak,ze muz ejakuluje treba na podbrisek zeny a zena jeste masturbuje.Pokud by si zena zavedla tyto spermie treba pri masturbaci omylem do pochvy,muze otehotnet?Dekuji
Lucka
pohlavní styk
dobrý den, chci se zeptat zdali je možné otěhotnět bez toho aby došlo k pohlavnímu styku, došlo jenom k mazlení a přítel ejakuloval ne přímo do pochvy ale kousek mimo.
děkuji za odpověď
Tereza
pohlavní styk
Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možné že nedosáhnu nikdy orgasmu? Přítel se snaží ze všech sil, ale já orgasmu nedosáhnu. V čem může být problém? Oba jsme z toho nešťastný.
Děkuji
Michaela
pohlavní styk
S přítelkyní jsem měl chráněný pohlavní styk. Nicméně v průběhu jsem cítil, že se část spermatu uvolnila evidentně ze vzrušení. Z toho důvodu jsme se rozhodli kondom vyměnit. Sundali jsme ho a ještě před nasazením nového došlo chvíli k orálnímu sexu. Následně jsem si nasadil další kondom. Je možné, že by se zbylé spermie z pohlavního údu mohli dostat na nový kondom při nasazování a tím by došlo k otěhotnění? Děkuji za odpověď.
Jaroslav
pohlavní styk
Mohu být těhotná po prvním sexu který proběhl těsně po menstruaci pouze z preejakuační tekutiny? Přítel se do mě neudělal, ale četla jsem že spermie se mohou nacházet i v tekutině která příjde před vyvrcholením?
Myšlenka na těhotenství mě tak nějak nechce opustit protože se mi zvětšila prsa, mám citlivější bradavky, dělá se mi občas špatně, a cítím se prostě tak nějak zvláštně jinak... Díky za odpověd
Sylvie
pohlavní styk
Dobrý den, je možné otěhotnět když jsem stále panna? s přítelem máme pouze orální sex, z mého hlediska nedokážu mít sex, mám pravděpodobně vaginismus s kterým si nedokážu poradit.

Je možné otěhotnět když se přítel pouze otírá o mojí vagínu bez kondomu?
Markéta
pohlavní styk
Dobrý deň. S priateľom sa už niekoľko mesiacov snažíme o pohlavný styk (sme svoji prví),ale stále neúspšne. Dostane sa do mňa tak 5-6cm max a ďalej to už nejde,lebo ma to veľmi bolí. Cítim, že sa tou bolesťou sťahujem a nie je možné kvôli bolesti hlbšie vniknúť. Je panenská blana už deflorovaná? Som len príliš úzka? Čo máme robiť, aby sa nám to už konečne podarilo? Veľmi nás to trápi a ak má dôjsť k styku, tak mám z toho až úzkosť. Za odpoveď ďakujem.
Mária
pohlavní styk
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,či se dá otěhotnět stylem,že partner si pomůže rukou a těsně před vyvrcholením zasune do mě.Přes ultrazvuk mi pan gynekolog vypočetl zprávné dny,o mimi se snažíme.Jen partner má trochu problém s vyvrcholením a jelikož sme nechtěly propásnout plodné dny,provedli sme to takto.Je šance na otěhotnění?Sme zdravý,mě je 32 a partnerovy 34 let.Děkuji.
3va 18.2.20
pohlavní styk
Dobrý den, měl jsem pohlavní styk po ejakulaci jsem to vytáhl a kondom jsem měl sesunutý a pod sesunutým kondomem bylo trochu sperma je možnost otěhotnění když jsem koukal na vaginu nic bílého tam nebylo a rychle jsem jí otřel jak z venku tak i ze vnitř co to šlo
Bolek
pohlavní styk
Dobrý den,
Pokud jsem měl nechráněný pohlavní styk s holkou 2x po sobě mezi kterými proběhl orální styk, je možné, že by partnerka otěhotněla z nějakych zbytku spermii na penisu i když jsem se vždy udělal ven?

Díky za odpověď.
Tomáš
pohlavní styk
Dobrý den.
Měla jsem sex vytáhl ho a udělal se mi na vagiňe utrela jsem jakto hned a sla jsem se hned osprchovat mohla bych být těhotná?
Vanessa
pohlavní styk
Dobrý den.
Měla jsem sex vytáhl ho a udělal se mi na vagiňe utrela jsem jakto hned a sla jsem se hned osprchovat mohla bych být těhotná?
Vanessa
pohlavní styk
Dobrý den měla jsem pohlavní vstýk s přítelem on se do mně udělal ale ne přímo ve mňe kde je děloha ale na vaginu kde mate ty pysky atd.. Sla jsem se hned koupat omlouvám se jak to píše ale bojím se že bych mohla o otěhotnět
Vanessa
pohlavní styk
Dobrý den pane doktore, chci se zeptat,měli jsme s přítelem pohlavní styk a on se do mě udělal, ale hned na další den jsem dostala menstruaci. Chci se zeptat jestli i tak je možné otěhotnět.
Natálie
pohlavní styk
Dobrý den, nejspíš se ocitám v plodných dnech, kdy můj cyklus trvá 22 dní. Měli jsme dva dny po sobě s partnerem nechráněný sex, avšak přerušovaný. Měl ho ve mně maximálně 4 minuty. Po každém styku si odskočil na malou a já se vždy důkladně vypláchla. Jak velké je riziko? Předem děkuji za odpověď.
Hana
pohlavní styk
Dobrý den, měla bych takovou otázku, snad Vám to nebude vadit, já a můj přítel jsme spolu ještě neměli pohlavní styk, ale občas se nechá příliš unést svými vášněmi. Jsem v myšlence že jsem těhotná, bylo to tak že jsem se nechala unést a neudržela jsem se tak přítel ho do mě zasunul a udělal se mi dovnitř. Je možné otěhotnit? Moc vám děkuji za odpověď, mám opravdu strach
Maruška 17 let
pohlavní styk
Dobrý den, měla bych takovou choulostivou otázku, snad Vám to nebude, pane doktore, moc vadit. Já a můj přítel jsme spolu ještě neměli pohlavní styk, ale občas se nechá příliš unést svými vášněmi. Onehdy se něco stalo a já se nedokážu zbavit myšlenky, že jsem možná otěhotněla. Šlo o to, že jsem přítele dovedla rukou k vyvrcholení, on mě následně za tu ruku (která byla od ejakulátu) pevně chytil a pak mi tou samou rukou po chvilce zajel tam dolů a dovnitř. Hned jsem mu ji zase vytáhla, ale bohužel, tak na článek prstu se dovnitř stihnul dostat. Je možné, že tam ejakulát zanesl a já mohu být těhotná? Moc Vám děkuji za odpověď, mám opravdu moc strach.
Anna (18 let)
pohlavní styk
dneska jsem měla sex s manželem poslední dny menstruace (bez ochrany)jenže myslela jsem si už nemám menstruace po sexu jsem zas měla menstruace ( menstruace mám tak 6 dnů ) teprv to byly 4 dny on se do me udelal. takže muzu být těhotná? To byl sex až ke konci menstruace

Dekuju
Simona
pohlavní styk
Dobrý den chci se zeptat mesicky mi skončili 19.12. A s přítelem jsme se milovali neberu HA a udělal se do me mužů být těhotná nebo i nemusím ? A když jsem byla na wc a utirala jsem tak na toaletaku byl krémových výtok co to muže být ? Dekuji
Tereza
pohlavní styk
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je riziko otehotnenia keď sme s partnerkou treli penis o pošvu a ja som je strčil časť žaluďu do pošvy. Nedošlo k mojej ejakulácii a partnerka mala plodné dni. Chcem počuť reálne riziko.
Ďakujem za odpoveď :)
Alexej
pohlavní styk
Dobrý den,
dneska jsem měla sex s manželem poslední dny menstruace (bez ochrany)jenže myslela jsem si už nemám menstruace po sexu jsem zas měla menstruace ( menstruace mám tak 6 dnů ) teprv to byly 4 dny on se do me udelal mohu být těhotná?
Dekuju
Simona
pohlavní styk
Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat, jestli je možné otěhotnět, když jsem měla nechráněný styk s partnerem při menstruaci? Také mám ještě jednu otázku. Někdy před půl rokem jsem si nahmatala malou bulku v prsu, jakoby za bradavkou(velikostně jako malá fazolka). Chci se zeptat zda li je nějaké riziko.
Natálie
pohlavní styk
Dobrý den,
Před nedávnem jsme se mazlili s partnerem, a on se na mě udělal. Jeho penis nebyl před ani po v mojí vagíně. Udělal se nad ní. (možná něco steklo) Je z toho možno něco vydedukovat, když ukazují těhotenské že těhotná nejsem. Nevím co dělat, mám pocit že se mi zvětšily bradavky. Děkuji za odpověď.
Jolka
pohlavní styk
Dobrý deň, je možné otehotnieť keď mám plodné dni, mali sme nechránený sex ale partner sa do mňa neurobil?
Simona
pohlavní styk
Dobrý den, je možno otěhotnět, když se partner vyvrcholil mimo vagínu a ani předtím v té vagíně nebyl?
Jolka
pohlavní styk
Dobrý večer, měla bych takový menší dotaz Pane doktore ..
Pokaždé ,když máme s partnerem sex a on ovuloval a chceme pokračovat , tak někdy mě při tom začne spodek a nějak mě to tam tlačí , poslední dobou mám nažloutlé výtoky, někdy svědění a dokonce nafokly stydký pysk menstruace jsou pravidelně akurat pokaždé to vychází na jiný den.. může být ve mě nějaký problém , časem kdybych chtěl mít nějakého potomka. ?
Naomi
pohlavní styk
Dobrý den, měla jsem s přítelem sex s kondomem a ten kondom praskl a nepoužívám HA je možnost otěhotnění? popř. mám si udělat těhotenský test nebo ne?
Karolína
pohlavní styk
Dobry den.mela bych dotaz ms jsem mela 4.11 od 13 jsem mela plodne dny. 14 jsme mely s pritelem nechraneny sex ovulace mi vychazela na 18.
Muj dotaz zni jestli mohu byt tehotna dekuji
Andys
pohlavní styk
jsem po léčbě rakovinového nádoru v děložním hrdle který mi zasahoval do čípku,prošla jsem vnější a vnitřní ozařování také chemo.Při styku nemám orgasmus,dříve bylo vše v pořádku.
Eva
pohlavní styk
Dobry den, moze dojst k otehotneniu v pripade ked partner vyvrcholil pri oralnom styku a neskor vnikol do tela zeny? Mohlo to byt asi s polhodinovym odstupom. K priamemu vyvrcholeniu v tele partnerky potom nedoslo. Je mozne, ze by sa do tela dostali zvysky ejakulatu a moze takymto sposobom otehotniet?Nakolko je v obdobi ovulacie, mame obavu - este moze pouzit "tabletku po" Dakujem - otázka upravena poradcem
Zuzana
pohlavní styk
Dobrý den, s mojí přítelkyní jsem měl sex s ochranou, ale nějak se stalo, že ochrana zůstala uvnitř partnerky, ale po chvilce jsme ho vytáhli, ale bylo v něm trochu preejakulátu. Je tu možnost otěhotnění? Asi 20 minut před stykem jsem byl na malé, prý to na to má vliv.
jozi
pohlavní styk
Dobrý den, je možné aby žena po styku ve vaně, při kterém vůbec nedošlo k ejakulaci dovnitř, ale do vody, otěhotněla? Děkuji
Lenka
pohlavní styk
Dobrý den, je možné aby žena po styku ve vaně, při kterém vůbec nedošlo k ejakulaci dovnitř, ale do vody, otěhotněla? Děkuji
Lenka
pohlavní styk
Dobrý den, je možné aby žena po styku ve vaně, při kterém vůbec nedošlo k ejakulaci dovnitř, ale do vody, otěhotněla? Děkuji
Lenka
pohlavní styk
Dobrý den, mám nepravidelnou menstruaci po 20 dnech.
Týden po menstruaci jsme měla s partnerem nechráněný sex, avšak ejakuloval mimo.
Den a půl na to jsem si díky ,,kapičkám lásky'' vzala Nulsoru.
No ten samý den jsme měli také sex a opět nechráněný, avšak opět bez ejakulace ve mně.
Jaká je procentualita otěhotnění? - otázka upravena poradcem
Hana
pohlavní styk
Dobrý den, pane doktore, jsem po LAVH, vaječníky ponechány. Po jaké době od operace mohu provádět anální sex.
A po jaké době lze zevním drážděním způsobit orgasmus, nepotrhají se stehy, nevadí zvlhčení sliznice hojení rány uvnitř pochvy? Děkuji.
Marcela Holá