Sestra předstírala šťastný život, a přitom se chtěla zabít, trápí Elišku

Vyznat se v lidském chování může být složité, zvlášť nepochopitelné je pak pro mnohé to, proč si někdo lepí na tvář falešný úsměv, když je usoužený a ztrápený. Své o tom ví Eliška, jejíž naoko šťastné dvojče se pokusilo o sebevraždu.
Část 1/4
Ilustrační snímek

Příběh Elišky Předávkovala se štěstím

Mám sestru, dvojče. Myslím, že jsme si hodně podobné, nejen vzhledem, ale i povahou. Jen jsme každá jaksi zakotvila jinde a od toho se to teď všechno tak podivně odvíjí.

Sestra se totiž před lety vdala za Američana a nějakou dobu s mužem pobývala na Floridě. Jistě, tehdy jí to všichni záviděli, hlavně když o tom tak nadšeně mluvila. „Je tam všechno, sluníčko, koupání, lidi, pohoda, je to tam prostě boží!“ velebila vždycky zemi zaslíbenou.

Vzhledem k tomu, že jsem ji znala jako své boty, nevěřila jsem, že ona, věčná depkařka a milovnice rodiny Addamsových, je schopna tak obrátit. Ale byla... Taky jsem jí tu hru na nejšťastnější ženskou na světě žrala i s navijákem, ale jen ze začátku.

Pozor na srovnávání se s ostatními. Může vás posunout dál, ale i zdeptat

Sestra za nálepkou usměvavé ženy skrývala, že se rozvádí a trpí. Jenže intenzivní trénink na věčně usměvavou paničku ji natolik zocelil, že nebyla schopna vybočit ze své role. Manžel jí v té době dělal ze života peklo, chtěl ji připravit o dceru, ona se přesto na chodbě našeho domu zubila na cizí lidi a švitořila s nimi o tom, jak je dnes venku krásně.

Bylo to úplně absurdní. Prosila jsem ji, ať už konečně sundá tu hloupou masku, normálně se mi vybrečí na rameni a zanadává si, že se jí uleví. Ona to ovšem nedokázala. Sestra se takhle „usmívala na svět“ ještě pár let, ale nakonec ji to dohnalo.

Porce falše

Určitě znáte pojem „americký úsměv“. Vychází z toho, že člověk by neměl přenášet své chmury na ostatní. Říká se, že právě Američané jsou zvyklí neventilovat své problémy navenek, raději se „neutrálně“ usmívají a jsou stále děsně happy, z čehož pak vždy trochu dekadentní a naštvaný našinec hned udělá cosi falešného. A mimochodem, měřítka amerického úsměvu jsou i fyzická. Vyžaduje totiž zuby v barvě očního bělma, zcela rovné a přiměřeně velké.

Uběhlo sotva pět týdnů, co se to stalo. Pokusila se o sebevraždu. Nebyla to žádná demonstrativní legrácka, ona se opravdu chtěla zabít. Jednoduše přestala zvládat tuhle svou nesmyslnou hru. Odkopnutá ženská bez peněz, které nezůstalo nic, by možná měla nárok na trochu zahořklosti, na to však v jejím případě nedošlo.

Přijde mi, že se prostě předávkovala tím svým falešným štěstím. Teď je ještě v péči odborníků, ale ti už předem hlásili, že bude hlavně záležet na tom, co se bude dít po propuštění.

Ráda bych jí nějak pomohla, ale když ji jdu navštívit, stále jen vychvaluje péči na klinice, doktory i obědy, takže mám dojem, že léčba asi úplně nezabírá, když je sestra pořád v kategorii usměvavých sluníčkářů. Copak má ten věčný úsměv vytetovaný na tváři a už nikdy nebude normální?
Eliška

Co by měla Eliška dělat? Hlasujte na další stránce.

Autoři:
  • Nejčtenější

Ikonický tanec. Princezna Diana v modrých šatech okouzlila USA i Travoltu

Princezna Diana a John Travolta ve víru tance na bílé mramorové podlaze Bílého domu. Všichni ten snímek dobře známe – jde o jednu z nejikoničtějších fotografií tragicky zesnulé princezny. Možná je to...

19. července 2024

Žena zhubla téměř třicet kilo a stala se modelkou

Třicetiletá Aline Limasová z Brazílie dříve pracovala jako hlavní sestra na oddělení urgentního příjmu v nemocnici. Dnes se živí jako modelka a vděčí za to své velké proměně. Dříve měla o třicet kilo...

15. července 2024  8:45

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Když se hlásí mrtvice, jde o čas. Nepodceňujte varovné příznaky

Je to věc, která straší stále víc Čechů. Každoročně postihne na 25 tisíc našinců, což je víc, než kolik jich utrpí infarkt. Přesto mnoho lidí stále neví, jak mrtvici poznat a co dělat.

18. července 2024

Žena má obří poprsí, ale není spokojená. Ňadra chce ještě větší

Jednačtyřicetiletá modelka Mayra Hillsová z Německa má tak obří poprsí, že sotva chodí, natož aby například vyrazila běhat. I přesto však touží po ještě větším poprsí. Ačkoli lékaři už ji operovat...

21. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na svatební cestu pojedu štíhlejší, říká Alena. Za tři měsíce zhubla 13 kilo

Alena začala přibírat v období menopauzy a to hlavně v oblasti břicha. Z relativně štíhlé ženy se stala baculka. S pomocí výživové poradkyně se jí ale podařilo shodit 13 kilogramů.

16. července 2024

Tělu škodí špatné dýchání i chůze. Klíč k bolesti bývá v hlavě, říká fyzioterapeut

Premium

Na myšlenku hledat spojitost mezi bolestí těla a duše ho přivedly psychosomatické potíže v dětském věku. „Začal jsem více studovat, jaký vliv má mysl na vznik bolesti, jak se při různých psychických...

21. července 2024

Žena má obří poprsí, ale není spokojená. Ňadra chce ještě větší

Jednačtyřicetiletá modelka Mayra Hillsová z Německa má tak obří poprsí, že sotva chodí, natož aby například vyrazila běhat. I přesto však touží po ještě větším poprsí. Ačkoli lékaři už ji operovat...

21. července 2024

V období Lva nás čekají cesty a změny. Ryby si užijí sex, Střelci romantiku

Premium

Na počátku putování Slunce znamením Lva budou panovat silné hvězdné pozitivní aspekty. Mělo by se nám dařit, budeme cestovat, ochotně přijímat změny a vymýšlet nejrůznější dobrodružství. Teprve v...

21. července 2024

Tříbarevné řezy

Tříbarevné řezy
Recept

Střední

50 min

Nevíte, co dobrého upéct ke kávě? Tento recept vás nadchne.

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...