O víkendu můžete vyrazit na výlov rybníka, nebo si vyřežte dýni

  0:01aktualizováno  0:01
Nemáte ještě plány na víkend? Podívejte se na výlov rybníka a kupte si čerstvou rybu, zkuste si vyřezat dýňovou ozdobu nebo třeba vyzkoušejte sebe a kamarády v české pevnosti Boyard. A my pro vás v sobotu chystáme Jarmark.

Na tradiční výlov rybníka je dobré si přivstat, odměnou bude čerstvé maso a zábava pro děti. (ilustrační foto) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Výlovy rybníků Blatenská ryba

kapři

Od září až do listopadu budete moci navštívit výlovy rybníků, které pořádají blatenští rybáři. U některých vás čeká i zajímavý doprovodný program.  Na rybníce Podkostelní Putim jsou pro vás tuto sobotu připraveny atrakce včetně kolotočů a také tradiční posvícení. Na rybníce Buzický si zase následující víkend užijete pasování na rybáře, soutěže pro děti i hudbu. Více zde.

Jarmark OnaDnes.cz a veletrh Interbeauty

Společné poznávací znamení: taška OnaDnes.cz, kterou příchozí dostávají u

Už tuto sobotu se na vás těšíme na Výstavišti v Holešovicích na Jarmarku OnaDnes.cz, bazárku věcí z vašich šatníků. Máme pro vás nachystanou bohatou tombolu, aukci kousků od celebrit, cukrářský workshop, líčení i dobroty z kuchyně redaktorek i čtenářek.O ratolesti se vám postará BabyOffice, takže je klidně vemte s sebou. Více informací o jarmarku a veletrhu v pražských Holešovicích.

Navštivte českou pevnost Boyard

TEPfaktory

Jste příznivci pevnosti Boyard? Jedna taková už stojí i v české republice, konkrétně v Chotilsku na Příbramsku. Jmenuje se TEPfaktor a vy tady zažijete spoustu dobrodružství, zábavy a přitom si dáte pěkně do těla a zabrat dostane i váš mozek. Celkem 21 úkolů plných překážek a luštění šifer budete zdolávat v týmu dvou až pěti osob - takže je to ideální víkendový tip pro celé rodiny s dětmi. Hezké odpoledne prověří vaši vytrvalost, souhru, odvahu, odhodlání a hlavně zápal pro hru. Více zde.

Znojemský hrozen

Degustace piva na festivalu Znojemský hrozen

Festival Znojemský hrozen je každoroční mezinárodní soutěžní přehlídka televizní a rozhlasové tvorby všech uměleckých žánrů zaměřených na gastronomii a potravinářství. Tento víkend se ale kromě filmů můžete těšit i na degustační program, soutěž mladých kuchařů a další slavnostní vyhlášení a spoustu dobrého jídla. Více zde.

Vyřezávání dýní v Arboretu Nový Dvůr

dýňový muž

Dýně, patizony a tykve nejrůznějších velikostí, tvarů i barev budou přichystány pro návštěvníky vždy od 14 hodin. Z připravené zeleniny si mohou zájemci vyřezat ozdobu. Co nezmůže nůž, to doplní listy, větvičky a další přírodniny, které budou k dispozici. Kdo vydrží v sobotu až do večerních hodin, může si užít dušičkovou atmosféru s dýňovými lampami, svícemi, loučemi a lampiony. Pro mlsné jazýčky budou připraveny sladké i slané dýňové speciality a ochutnat mohou návštěvníci také regionální potraviny. Více zde.

Podzimní mlsání na hradě Šternberk

zámecké mlsání

Nenechte si v sobotu ujít jedinečnou akci a navštivte hrad Šternberk. Ochutnáte netradiční recepty pocházející z 16. století, které pro vás letos připraví Pavel Duda, skvělý kuchař a účastník kulinářské soutěže MasterChef. Ochutnáte tradiční jídla, jako jsou slané záviny, postní zelí, nebo čajové pečivo. K mání budou ale i hradní speciality ze zvěřiny, pivo a víno. Více zde.

Interaktivní modely představují život Ohře

zábavná stezka Ohře

Víte, jak žije řeka? Pokud ne, poznáte to v Zábavně naučném centru řeky Ohře v Královském Poříčí. Děti i rodiče jistě doslova dostane množství interaktivních modelů, prostřednictvím kterých se dozvíte zajímavosti z celého toku. Na obřím modelu Ohře jsou umístěny dotykové obrazovky s videospoty a vy uvidíte přes 80 zajímavostí z české i německé strany. Interaktivní jsou ovšem také modely všech mostů, dolů, staveb a jezů a za pozornost stojí dramatický příběh velkého, pohyblivého betléma, který se ve válečných časech za tajuplných okolností stěhoval v batohu z Poohří do příhraničí. Více zde.

Máslovické dýňování

dýňování

Středočeská obec Máslovice vás v sobotu zve na tradiční akci spojenou s ochutnáváním a vyřezáváním dýní. Budete se moci zúčastnit soutěže o nejzajímavější dýni, pro děti bude připraven strašidelný les. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

OBRAZEM: Zhubla třiašedesát kilo, aniž by držela diety a cvičila

Lisanne Dale

Lisanne Daleová z Velké Británie má šest dětí a ještě před rokem vážila hodně přes sto kilo. Stačilo jí pouhých osm...

Lásku jsem našla díky internetové seznamce, říká hendikepovaná žena

Marna Michele

Marna Michele je kvůli svému postižení upoutána na invalidní vozík. Prožila si krušné dětství, kdy ji děti za její...

Má milenku, nebo se mu už nelíbím? Proč s vámi partner nechce spát

Pár dní bez milování se dá přežít, problémem jsou týdny a měsíce.

Mezi lidmi stále panuje přesvědčení, že ženy jsou méně sexuchtivé, zvláště v dlouhodobém vztahu. Aktuální studie však...

Branka tři osm, zavoláme Petra Čecha, žertoval Honza, když Gábina rodila

Malé velké lásky - Gábina

Další série Malých lásek zastihla porodní asistentku Gábinu v neobvyklé roli, na svém pracovišti se ocitla jako jedna z...

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR SMĚNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz