O víkendu můžete vyrazit na výlov rybníka, nebo si vyřežte dýni

  0:01aktualizováno  0:01
Nemáte ještě plány na víkend? Podívejte se na výlov rybníka a kupte si čerstvou rybu, zkuste si vyřezat dýňovou ozdobu nebo třeba vyzkoušejte sebe a kamarády v české pevnosti Boyard. A my pro vás v sobotu chystáme Jarmark.

Na tradiční výlov rybníka je dobré si přivstat, odměnou bude čerstvé maso a zábava pro děti. (ilustrační foto) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Výlovy rybníků Blatenská ryba

kapři

Od září až do listopadu budete moci navštívit výlovy rybníků, které pořádají blatenští rybáři. U některých vás čeká i zajímavý doprovodný program.  Na rybníce Podkostelní Putim jsou pro vás tuto sobotu připraveny atrakce včetně kolotočů a také tradiční posvícení. Na rybníce Buzický si zase následující víkend užijete pasování na rybáře, soutěže pro děti i hudbu. Více zde.

Jarmark OnaDnes.cz a veletrh Interbeauty

Společné poznávací znamení: taška OnaDnes.cz, kterou příchozí dostávají u

Už tuto sobotu se na vás těšíme na Výstavišti v Holešovicích na Jarmarku OnaDnes.cz, bazárku věcí z vašich šatníků. Máme pro vás nachystanou bohatou tombolu, aukci kousků od celebrit, cukrářský workshop, líčení i dobroty z kuchyně redaktorek i čtenářek.O ratolesti se vám postará BabyOffice, takže je klidně vemte s sebou. Více informací o jarmarku a veletrhu v pražských Holešovicích.

Navštivte českou pevnost Boyard

TEPfaktory

Jste příznivci pevnosti Boyard? Jedna taková už stojí i v české republice, konkrétně v Chotilsku na Příbramsku. Jmenuje se TEPfaktor a vy tady zažijete spoustu dobrodružství, zábavy a přitom si dáte pěkně do těla a zabrat dostane i váš mozek. Celkem 21 úkolů plných překážek a luštění šifer budete zdolávat v týmu dvou až pěti osob - takže je to ideální víkendový tip pro celé rodiny s dětmi. Hezké odpoledne prověří vaši vytrvalost, souhru, odvahu, odhodlání a hlavně zápal pro hru. Více zde.

Znojemský hrozen

Degustace piva na festivalu Znojemský hrozen

Festival Znojemský hrozen je každoroční mezinárodní soutěžní přehlídka televizní a rozhlasové tvorby všech uměleckých žánrů zaměřených na gastronomii a potravinářství. Tento víkend se ale kromě filmů můžete těšit i na degustační program, soutěž mladých kuchařů a další slavnostní vyhlášení a spoustu dobrého jídla. Více zde.

Vyřezávání dýní v Arboretu Nový Dvůr

dýňový muž

Dýně, patizony a tykve nejrůznějších velikostí, tvarů i barev budou přichystány pro návštěvníky vždy od 14 hodin. Z připravené zeleniny si mohou zájemci vyřezat ozdobu. Co nezmůže nůž, to doplní listy, větvičky a další přírodniny, které budou k dispozici. Kdo vydrží v sobotu až do večerních hodin, může si užít dušičkovou atmosféru s dýňovými lampami, svícemi, loučemi a lampiony. Pro mlsné jazýčky budou připraveny sladké i slané dýňové speciality a ochutnat mohou návštěvníci také regionální potraviny. Více zde.

Podzimní mlsání na hradě Šternberk

zámecké mlsání

Nenechte si v sobotu ujít jedinečnou akci a navštivte hrad Šternberk. Ochutnáte netradiční recepty pocházející z 16. století, které pro vás letos připraví Pavel Duda, skvělý kuchař a účastník kulinářské soutěže MasterChef. Ochutnáte tradiční jídla, jako jsou slané záviny, postní zelí, nebo čajové pečivo. K mání budou ale i hradní speciality ze zvěřiny, pivo a víno. Více zde.

Interaktivní modely představují život Ohře

zábavná stezka Ohře

Víte, jak žije řeka? Pokud ne, poznáte to v Zábavně naučném centru řeky Ohře v Královském Poříčí. Děti i rodiče jistě doslova dostane množství interaktivních modelů, prostřednictvím kterých se dozvíte zajímavosti z celého toku. Na obřím modelu Ohře jsou umístěny dotykové obrazovky s videospoty a vy uvidíte přes 80 zajímavostí z české i německé strany. Interaktivní jsou ovšem také modely všech mostů, dolů, staveb a jezů a za pozornost stojí dramatický příběh velkého, pohyblivého betléma, který se ve válečných časech za tajuplných okolností stěhoval v batohu z Poohří do příhraničí. Více zde.

Máslovické dýňování

dýňování

Středočeská obec Máslovice vás v sobotu zve na tradiční akci spojenou s ochutnáváním a vyřezáváním dýní. Budete se moci zúčastnit soutěže o nejzajímavější dýni, pro děti bude připraven strašidelný les. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

Krizové roky ve vztahu: hned po svatbě a po sedmi letech

Ilustrační snímek

Zatímco dříve se lidé brali na celý život, dnes se podle statistik rozvede každé druhé manželství v České republice....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

On se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká žena basketbalové hvězdy

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Najdete na iDNES.cz