Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 24. ledna 2022 Milena

Vybíráme nejzajímavější herní trailery roku 2019

  0:01
Rok se s rokem sešel, a tak se i letos ohlížíme za nejzajímavějšími, nejnápaditějšími a nejpůsobivějšími herními trailery roku. Který z nich považujete za nejlepší, nám dejte vědět v anketě. A na kterou ukázku jsme podle vás zapomněli, připomeňte v diskuzi.

Diablo IV | foto: Blizzard

1.12 Minutes

Jelikož jste na hru 12 Minutes už patrně zapomněli, stojí za to si připomenout její skvělý trailer, který nás zaujal na letošní výstavě E3. Originálně pojaté drama dává tušit, že hra nabídne výrazně odlišný zážitek, než na jaký jsme zvyklí.

2.Astral Chain

Jedno z nejpřekvapivějších oznámení letošního roku si pro fanoušky akčních her připravilo Nintendo a Platinum Games. O vývoji Astral Chain neměl nikdo ani potuchy, mimořádně našlápnutý trailer v rámci nintendovského Directu ho však okamžitě vynesl mezi nejvyhlíženější exkluzivity Switche. Hra už mezitím stihla vyjít a autoři z Platinum Games v ní potvrdili reputaci mistrů svého řemesla.

3.Borderlands 3

Autoři Borderlands rozhodně ví, jak udělat zajímavý trailer, vybrat jen jeden tedy nebylo vůbec lehké. Tancovačka ,,So Happy Together” se však na první pohled liší od všeho ostatního, co se na našem seznamu nachází a nejlépe vystihuje humor a nadsázku, která je značce Borderlands vlastní. Nezapomeňte ani na původní trailer.

4.Blair Witch

Atmosferická upoutávka na herní zpracování hororové klasiky Blair Witch působila na první pohled výborně. Prozkoumávání lesa se psem slibovalo nevšední zážitek plný hrůzy a emocionálních momentů, Honzu však hra ve výsledku velmi zklamala. Původní děsivost traileru to však nějak nesnižuje.

5.Call of Duty: Modern Warfare

První upoutávka na letošní Modern Warfare zaznamenala přesný opak toho, co se přihodilo před třemi lety, když stejné studio odhalilo trailer na vesmírnou Infinite Warfare. Fanoušci byli nadšení a slavili návrat akce zasazené do současnosti. Pro návrat kapitána Price vyzbrojeného mimo jiné tradičním noktovizorem si Activision nemohl vybrat lepší dobu.

6.Control

Kdo si myslí, že akční střílečky jsou tupý žánr, kde šedá kůra mozková bytosti z rodu Homo Sapiens hnije a tiše odkapává ušima, měl by si zahrát letošní Control. Startovní trailer naznačuje propracovaný, mysteriózní příběh hry a zároveň staví na odiv fantastickou fyziku a ,,balet smrti”, který tolik proslavil tvůrce Maxe Paynea. Nezapomeňte ani na zajímavý příběhový trailer.

7.Cyberpunk 2077

Odhalení ,,dechberoucího” Keanu Reevese v traileru na Cyberpunk 2077 bylo patrně nejsilnějším momentem letošní E3 a jeho dnes už skoro legendární výstup přímo na pódiu celé šou nasadil korunu. Dlouhé čekání na Cyberpunk 2077 se pomalu chýlí ke konci, hru si budeme moci zahrát už příští rok.

8.Days Gone

Days Gone dlouho působila jako zbytečná žánrovka nabízející otevřený svět a Američany přežívající v prostředí zombie apokalypsy. Upoutávka zaměřující se na osobní příběh hlavního hrdiny však dávala tušit, že ve hře nebude o emoce nouze. O kvalitě hry se sice hráči hádají ještě dlouho po jejím vydání, obavy o to, že Days Gone bude průšvih, se však rozhodně nepotvrdily.

9.Diablo IV

Diablo je zpět. Nebo vlastně není? Filmeček uvádějící do děje hry překvapil fanoušky novou záporačkou, kterou je pekelnice Lilith. Téměř desetiminutový trailer ukončil dlouholeté čekání na ohlášení návratu kultovní RPG klikačky. Kdyby se Blizzard pustil do celovečerního filmu, který by vypadal takto, vůbec bychom se nezlobili.

10.Final Fantasy VII: Remake

Vydání vymodleného remaku Final Fantasy VII se kvapem blíží a s ním pomalu vrcholí i marketingová kampaň. Hra sklidila spoustu pochvalných reakcí především na letošní E3, kde Square Enix poprvé představil Tifu, kterou má spoustu fandů v živé paměti i po více než dvaceti letech. Hra vypadá naprosto famózně.

11.Ghostbusters: The Video Game Remastered

Krotitelé duchů hráčům udělali radost prakticky pouze svým trailerem, v rámci tohoto přehledu nám však nevalná kvalita hry vadit nemusí. Skvělá upoutávka oživuje vzpomínky na filmovou klasiku z osmdesátých let a remasterovaná grafika tu nevypadá vůbec špatně. Škoda.

12.Ghost of Tsushima

Jakožto poslední plánovaná exkluzivita bude Ghost of Tsushima s největší pravděpodobností labutí písní PlayStationu 4 a podle ukázky z letošních Game Awards se máme na co těšit. Úchvatné přírodní scenérie v ní střídá nelítostný boj na život a na smrt. Pokud máte rádi příběhy o pomstě, bude Ghost of Tsushima přesně pro vás.

13.Ghostwire: Tokyo

Představení novinky od tvůrců hororové série Evil Within vyvolalo především spoustu otázek, což je přesně úkolem kvalitního teaseru. Japonská metropole, z níž znenadání zmizí lidé, působí na první pohled zajímavě, stejně jako záhadné postavy, které se nám v této hře postaví do cesty.

14.Half-Life: Alyx

Neuvěřitelné se stalo skutečností – Half-Life je zpět. Nová hra pro virtuální realitu přitom není jen dvouhodinová odbočka mající primárně za úkol prodat nový headset od Valve, ale plnohodnotná hra o stejné délce jako legendární dvojka. Tady není o čem debatovat, lepší upoutávka na hru čistě na VR tady ještě nebyla.

15.Hellblade II: Senua’s Saga

Psychedelický trailer na Hellblade II patřil k nejlepším momentům letošního ročníku Game Awards. Zatímco vizáží a především názvem si Xbox ze série X nezískal úplně každého, při prvním pohledu na Hellblade II spadla mnohým z nás čelist. Potencionálně silný titul s dechberoucí grafikou a zajímavou hlavní hrdinkou má ambice být přesně tím, co Microsoftu tak dlouho chybělo.

16.Microsoft Flight Simulator

Další zajímavou exkluzivitou chystanou ve stájích Microsoftu je nečekaně Flight Simulator. Značka má sice svojí letitou historii, její vzkříšení po čtrnácti letech však působí na první pohled úchvatně. Člověk nemusí být ani velký milovník létání, aby jej prvotní záběry kokpitů a překrásných scenérií nedonutily zapřemýšlet nad tím, zda nepřišel čas opustit komfortní zónu a vyzkoušet něco nového.

17.Mortal Kombat 11 (Terminator DLC)

V NetherRealm Studios mají při výběru DLC bojovníků tradičně šťastnou ruku, což dokazuje i trailer na Arnieho v letošním Mortal Kombatu. Ačkoliv hlas akční legendě nepatří, náhradní dabér se vskutku činil a jeho „Get over here“ vykouzlí úsměv na tváři všech fanoušků. Arnieho kovová kostra po bližším seznámení se Scorpionovým dechem je skvělý detail.

18.A Plague Tale: Innocence

Za kvalitu A Plague Tale od neznámých tvůrců se někteří z nás pomalu modlili a ve výsledku jsme mohli být spokojení. Mimořádně působivý startovní trailer staví na odiv nádhernou grafiku hry a výpravný příběh plný emocí a skvělých postav.

19.Resident Evil 3

Marketingový tým Capcomu si zaslouží uznalé poplácání po ramenou za patrně nejpromyšlenější trailerovou kampaň letošního roku. Parádní startovní trailer pro Resident Evil 2 s digitálními hodinami působil na začátku roku ještě docela nevinně. Následovalo oznámení multiplayerové hry Project Resistence.

Samotný trailer v rámci pořadu State of Play nejprve mátl ukázkami z RE2, přičemž stejné digitální hodiny jako v traileru na RE2 se přetočily tak, aby odpovídaly času třetího dílu. Následující záběry prchajícího člověka z pohledu vlastních očí ještě nic neprozradily, pozornější hráči v ní však už dokázali poznat Jill. To se po pár sekundách potvrdilo. Resident Evil 3 je zpět a Project Resistance je jeho multiplayerová nadstavba.

20.Star Wars: Jedi Fallen Order

Po nepříliš přesvědčivém demu na E3 nad novým Jedim někteří lámali hůl, jak se však záhy ukázalo, pesimismus nebyl vůbec na místě. Situace se začala obracet se zářijovým trailerem, kterému se povedlo lépe naznačit příběh a pestrost herního světa. Startovní trailer se mimochodem také povedl na výbornou.

21.Super Smash Bros. Ultimate (Terry DLC)

Popravdě řečeno, trailery na nové bojovníky ve Super Smash Bros. Ultimate by klidně mohly zabrat tři políčka na našem seznamu, pokud si však máme vybrat pouze jeden, je trailer na Terryho ten nejnápaditější a nejvtipnější. Smash je sice mainstreamová záležitost, zároveň umí skvěle zahrát na nostalgickou strunu všech konzolových fanoušků.

22.Team Sonic Racing

Když už je řeč o nostalgii, startovní upoutávka na Team Sonic Racing s živými herci jako by vypadla z televizních reklam z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Mnozí si budou sice klepat na čelo, ale fanoušci retra podobnou hravost jistě ocení. A že je jich mezi příznivci Sonica požehnaně.

23.The Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel

Když se po letošní E3 debatovalo nad nejzásadnějším oznámením výstavy, krátký teaser na přímé pokračování revoluční Breath of the Wild byl skloňován asi nejčastěji. Ačkoliv o hře jsme se toho moc nedozvěděli, temnější pojetí a důraz na dvojici hlavních postav vybízí ke spoustě spekulací.

24.Watch Dogs: Legion

Představení Watch Dogs: Legion patřilo taktéž k vrcholným momentům E3, což před samotnou výstavou čekal asi málokdo. Trailer ilustruje revoluční pojetí hry, v níž můžete hrát za libovolného obyvatele londýnské metropole. Vtipně působí především důchodci.

25.World of Warcraft: Shadowlands

Ať si o Blizzardu říká kdo chce, co chce, jedno mu rozhodně nelze upřít – trailery umí udělat naprosto božské. Ne úplně přátelská výměna názorů mezi Sylvanas a Králem lichů naznačuje, že se příběh Warcraftu posune zásadním způsobem (číst preview na Bonuswebu).

Který trailer se vám líbí nejvíc?

celkem hlasů: 831

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 neděle 19. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

9. Diablo IV 249
25. World of Warcraft: Shadowlands 111
7. Cyberpunk 2077 93
15. Hellblade II: Senua’s Saga 52
14. Half-Life: Alyx 35
1. 12 Minutes 24
16. Microsoft Flight Simulator 24
20. Star Wars: Jedi Fallen Order 24
18. A Plague Tale: Innocence 21
3. Borderlands 3 20
12. Ghost of Tsushima 19
19. Resident Evil 3 18
17. Mortal Kombat 11 (Terminator DLC) 17
5. Call of Duty: Modern Warfare 15
6. Control 13
8. Days Gone 13
10. Final Fantasy VII: Remake 12
13. Ghostwire: Tokyo 11
2. Astral Chain 10
23. The Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel 10
24. Watch Dogs: Legion 10
21. Super Smash Bros. Ultimate (Terry DLC) 9
4. Blair Witch 8
22. Team Sonic Racing 7
11. Ghostbusters: The Video Game Rematered 6

CES 2022 - největší veletrh spotřební elektroniky

Veletrh CES je největší událost v oblasti spotřební elektroniky a IT každoročně pořádaný v lednu v Las Vegas.

Další témata: Koronavirus  Omikron  Sonda Parker Solar Probe Dalekohled Jamese Webba 

  • Nejčtenější

Největší obchod v herní historii, Microsoft kupuje Activision za 1,5 bilionu

Společnost Microsoft kupuje za téměř 70 miliard dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) gigantické vydavatelství Activision...

Co to teď všichni najednou hrají? Hra s písmeny vzala internet útokem

Jednoduchá hra s hledáním slov je najednou velký hit internetu. Jmenuje se Wordle a zafungovala zejména na sociálních...

S Blizzardem padá i World of Warcraft. Co se se slavnou hrou děje?

World of Warcraft je hegemonem žánru MMORPG her. V posledních letech se od něj ovšem odvrací hráči. Proč tomu tak je?...

Největší obchod v herní historii mění všechno. Co to znamená pro hráče

Akvizice, v rámci níž Microsoft koupí za jeden a půl bilionu korun vydavatelství Activision Blizzard, změní herní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Od Battlefieldu se odvrací už i výrobci cheatů, hra je prý rozbitá a umírá

Poslední díl oblíbené série Battlefield v recenzích propadl a ve velkém ztrácí svou hráčskou základnu. Od nepovedené...

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

  • Další z rubriky

Co to teď všichni najednou hrají? Hra s písmeny vzala internet útokem

Jednoduchá hra s hledáním slov je najednou velký hit internetu. Jmenuje se Wordle a zafungovala zejména na sociálních...

ANKETA: Co vás v minulém roce nejvíce zklamalo?

Vraťme se ještě k uplynulému roku 2021. Napište nám, co vás v oblasti populární kultury nejvíc zklamalo.

S Blizzardem padá i World of Warcraft. Co se se slavnou hrou děje?

World of Warcraft je hegemonem žánru MMORPG her. V posledních letech se od něj ovšem odvrací hráči. Proč tomu tak je?...

KOMENTÁŘ: Ta pravá nostalgie. Mod od fanoušků to natřel velkým korporátům

V poslední době se objevuje čím dál víc různých pokusů, jak z hráčů dostat peníze za vzpomínky na staré dobré časy....

Praktiky ve vile Playboy: orgie, orální sex se psem i ošklivé prostitutky

V novém dokumentu Secrets of Playboy (Tajemství Playboye) promluvily bývalé playmates o praktikách ve vile zakladatele...

Survivor: Nahota i pomlouvání Pazderkové za jejími zády, že je labilní

Po odstoupení zpěváka Vojtěcha Drahokoupila kvůli psychickým potížím ze show Survivor se diváci dočkali i prvních...

Sineád O’Connorová šla na pohřeb syna v teplákovce, do rakve dala cigarety

Sedmnáctiletý syn Sineád O’Connorové (55) spáchal začátkem ledna sebevraždu. Zpěvačka skončila následně v péči...

Mysleli, že mám miliony. A já žila na ubytovně, vzpomíná Nicol Lenertová

Premium Na biologického otce si Nicol Lenertová už nevzpomíná, jen říká, že byl pro ni i její mámu nebezpečný. Během dětství...

Sedmikrásky k obědu, nákup z popelnice. Výměna se nesla v režii eko páru

Podobný věk, naprosto odlišný životní styl. Tak nějak by se dala shrnout nejnovější Výměna manželek, ve které se sešly...