Novinky: Chytré brýle, ještě chytřejší hodinky a trenér v kalhotách

  7:27
Las Vegas (Od zpravodaje RunGo.cz) - Veletrh spotřební elektroniky CES, který se konal tento týden, se podobně jako každý rok stal místem, kde výrobci z celého světa představili své největší novinky a produkty pro letošní rok. Našlo se i spousta zajímavostí z oblasti sportu. Garmin dokáže zobrazovat údaje přímo ve vašich brýlích, chytrý fitness náramek od Fitbitu toho umí zase o něco více, čip v kalhotách Lumo Run vám poradí s běžeckým stylem a popularitu zažívají chytré váhy, jako například novinka od Polaru.
Garmin Fenix 3.

Garmin Fenix 3. | foto: Jan Kužník, Technet.cz

Událostí číslo jedna v oblasti fitness nositelné elektroniky bylo na veletrhu CES v Las Vegas jednoznačně uvedení nových chytrých hodinek Fitbit Blaze. Náramky Fitbit jsou v USA velmi populární. Jeden nosí i sám prezident Obama, pravidelně se objevují v televizních seriálech, sitcomech (například Big Bang Theory) i talkshow. Aplikace Fitbitu byla na Vánoce na platformě iOS nejstahovanější sportovní aplikací.

Hodinky Fitbit Blaze byly představeny na veletrhu CES 2016 v Las Vegas.

Zásadní vlastností všech sportovních náramků je výdrž akumulátoru. Blaze vydrží bez nabíjení pět dní a pět nocí nonstop provozu. Hodinky automaticky rozpoznají, jaký sport děláte. Nemusíte nic nastavovat ani mačkat a systém sám aktivitu přiřadí ke správnému sportu. Ve výsledcích pak vidíte, jak dlouho jste se které aktivitě věnovali.

Blaze samozřejmě kromě počtu kroků počítá spálené kalorie a měří tep. Obojí se ukazuje v reálném čase na displeji (hrudní pás netřeba). Ukáže vám i počet vyběhnutých pater, atd. Díky čidlu pohybu monitoruje i kvalitu spánku. Velkou novinkou jsou motivační a trénovací programy uzpůsobené podle nastavených cílů a aktuálnímu stavu jejich plnění. Fitstar - digitální trenér vás provede například i rozehříváním před samotným během.

Přibyly push notifikace z kalendáře, zmeškaných hovorů a sms. Přes hodinky lze i ovládat hudební přehrávač v mobilu, atd. Aplikace je dostupná pro všechny tři hlavní operační systémy iOS, Android, Windows Phone. V prodeji bude jak klasická sportovní verze v různých barvách, tak luxusní řemínek v kůži a kovu. Samotný „strojek“ tak lze jednoduše po doběhnutí převléknout do společenského.

Z obyčejných brýlí udělá chytré

Garmin Varia Vision.

Garmin představil svůj klip na brýle pod názvem Varia Vision. Připnout jde na jakékoliv. Data z cyklocomputeru Edge vám zobrazí přímo před okem podobně jako Google Glass. Nemusíte přitom spouštět oči ze silnice. Varia Vision dokáže navigovat i zobrazit aktuální rychlost, ujeté kilometry, kadenci šlapání a další parametry ze spárovaného cykloměřiče. Přes Bluetooth lze také sosat informace o příchozích hovorech a zprávách. Pokud si pořídíte od Garminu i dopravní radar Vara, upozorní vás vizuálně i zvukově na blížící se nebezpečí v podobě nešetrně blízko jedoucího vozidla. Klip se pohodlně ovládá pohybem prstu po dotykové plošce na boku. Co pohyb, to přepnutí na další skupinu údajů.

Díky tomu, že veškerý výpočetní výkon má na starosti cyklopočítač, má klip Varia hmotnost pouhých 29,7 gramů. Samotný klip vyjde na 400 dolarů (9 900 Kč). S cyklopočítačem a radarem vás vyjde v USA na téměř 1 000 dolarů.

Fotogalerie - Novinky z veletrhu CES

Na stánku Garminu byl k vidění i lehce inovovaný model chytrých hodinek Fenix 3. Přibyl optický monitor tepu, který je schopen měřit kontinuálně. Hodinky oproti původní verzi trochu ztěžkly na 90 gramů. Novinkou je i možnost měnit pásky bez nutnosti používání nářadí. Zároveň Garmin uvolnil velkou aktualizaci firmware, která i na původní model Fenix 3 přináší mnoho nových funkcí a metrik, které byly představeny už u modelu Forerunner 630.

Značka Polar uvedla nový vodotěsný náramek Polar A360 s dotykovým displejem, notifikacemi s vibrací, HR monitorem a vibračním varováním při nečinnosti.

Ještě zajímavější novinkou je chytrá váha Polar Balance. Její senzory do vás pustí miniaturní proud, který po průchodu vaším tělem vyhodnotí a určí tak BMI, stav vody, tuků, kostí, atd. Kromě toho se však váha umí spárovat s vašimi chytrými hodinkami, podle nastaveného plánu tréninku zhodnocovat dosažené výsledky (hubnete málo, nebo naopak moc) a přizpůsobovat nebo navrhovat zcela nový tréninkový plán.

S čipem v lemu

V Las Vegas byly k vidění i u nás nepříliš známé nebo zcela začínající aplikace a „chytré pomůcky“ pro běh. Jednou z těch, která kombinuje čidla v mobilu (GPS, atd.) se senzory umístěnými přímo na těle ve speciálním oblečení, je Lumo Run.

Dálkové ovládání pro Lumo Run nahmátnete v lemu běžeckých kalhot. Stisknutím...
Lumo Run, čip, který si dáte do speciální kapsičky na obrubě trenýrek a...
Lumo Run, čip, který si dáte do speciální kapsičky na obrubě trenýrek a...

Dálkové ovládání pro Lumo Run nahmátnete v lemu běžeckých kalhot. Stisknutím spustíte audio feedback, který vám do sluchátek přehraje aktuální údaje a případně i rady.Miniaturní čip si dáte do speciální kapsičky na obrubě trenýrek a zapomenete na něj. Změří vám jak uběhnutou vzdálenost, tak kadenci, nárazy a další parametry.

Maličký senzor si vložíte do kapsičky v lemu kraťasů, kde najdete i vyjímatelné dálkové ovládání. Lumo Run nás zaujalo komplexností, jakou je běžci schopno poskytnout. Téměř na každý parametr běhu vám poskytne zpětnou vazbu. Běžíte příliš pomalu, máte malou kadenci? Lumo vám vysvětlí, proč to vadí a jak to zlepšit. Vše navíc sledujete v reálném čase nebo v klidu po běhu nad mapou trasy.

Autor:
  • Nejčtenější

Příběh Vlaďky: Jsem v šoku. Manžel má milenku, je starší a ošklivější než já

24. června 2024

Neříkám, že naše manželství nemělo žádné mouchy, ale myslela jsem si, že nám to docela klape....

Řetízky, sítě i svůdné průstřihy. Trendům v plavkách vládne maximalismus

19. června 2024

I plavky podléhají trendům. Jaké budou frčet letos, ukázali návrháři na počátku června na plavkovém...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Kvůli velkému pozadí ženu šikanovali, v Disneylandu vzbudila rozruch

18. června 2024  14:20

Sedmadvacetiletá modelka Gracie Bonová z Panamy je známá pro svou netradičně tvarovanou postavu. Na...

„Ve vztahu je nás víc...“ Polyamorii zažívají nejen slavní a mileniálové

19. června 2024

Premium Ve vztahu je nás o jednoho navíc. Přesně touto větou upozornila princezna Diana na poměr Charlese a...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zbystřete. Šest signálů, že partner není ve vztahu šťastný a hrozí rozchod

23. června 2024

Potýkáte se ve vztahu s nepříjemnou dusnou atmosférou, která dlouhodobě přetrvává? Nabízí se celá...

Bála se rakoviny, tak si žena nechala odstranit prsa i ženské orgány

24. června 2024  8:40

Už v roce 2014 Bronwyn Beazley podstoupila hysterektomii, protože trpěla silnými menstruačními...

Zákeřná žloutenka typu C číhá i na dovolené, příznaky nemusíte mít roky

24. června 2024

Mnozí z nás mají léto spojené s mořem a plážemi. Přestože je v nejznámějších destinacích poměrně...

Už se nebojím říkat pravdu, říká herečka Adéla Gondíková

24. června 2024

Optimistická nálada a široký úsměv k ní prostě patří. Herečka Adéla Gondíková říká, že se s takovou...

Týdenní horoskop pro všechna znamení od 24. do 30. června

24. června 2024

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoci k tomu, abyste následující dny nejen zvládli, ale...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...