Anorexii jsem porazila díky čokoládě, říká studentka z Anglie

  10:56aktualizováno  10:56
Annie Windleyová (21) trpěla anorexií několik let. Sama si však uvědomila, že jí hrozí vážné zdravotní komplikace i smrt a pokusila se postupně zařazovat do jídelníčku potraviny, které jedla dříve. Nejvíce pomohly čokoládové kuličky, po kterých jí nebylo špatně a dobře po rozpuštění v ústech klouzaly do krku.

Annie Windleyová v minulosti a dnes | foto: Profimedia.cz

Annie se během svého experimentování s jídlem a dietami dostala na hmotnost devětadvacet kilogramů. Její zdravotní stav byl vážný.

Fotogalerie

Lékaři jí doporučili léčbu a hospitalizaci na klinice. Odmítla a pokusila se z anorexie dostat sama. Měla problémy cokoli pozřít, protože jedla dlouhé měsíce toastový chléb rozpuštěný ve vodě, vystačil jí i jeden plátek na tři dny. Pila jen vodu.

Napadlo ji, že by vyzkoušela malý kousek čokolády. Dodal by jí energii a rozpustil by se v ústech, takže by nemusela mít problémy s polykáním. Z normální čokolády se jí dělalo špatně. Tak vyzkoušela bonbony Lindt z mléčné čokolády a odstartovala své plné uzdravení.

„Když jsem snědla první čokoládovou kuličku, uvědomila jsem si, že jídlo není takový strašák, jak jsem si myslela. Bála jsem se toho, že už znovu nebudu schopná jíst. Snědla jsem jednu a pak jsem pokračovala dál. Nebylo to hned, to neříkám a chci aby všichni věděli, že to bylo moc těžké. Kdo to nezažil, nemá tušení, čím si takový člověk prochází,“ svěřila se pro server Daily Mail.

Když měla anorexii, mlátila někdy hlavou o stěnu, protože nevěděla, co má dělat a jen bolest jí na chvíli dala zapomenout na problémy. Lékaři dokola opakovali, že jí hrozí infarkt a je jen krůček od zkolabování.

Annie Windley na večeři s partnerem. Jídlo si dnes vychutnává.

Annie je dnes zdravá a spokojená a vrátila se zpět k milovanému cvičení

„Asi ten obrovský strach ze smrti mě donutil něco dělat,“ myslí si. Když Annie začala postupně jíst, hodně zvracela. Jídlo nedokázala pozřít. Potraviny do jídelníčku zařazovala postupně. Velkou oporou jí byla matka, která jídlo mixovala. Největším pomocníkem však byla čokoláda, protože tu vždy milovala.

„Možná to zní směšně. Ale myslím, že lidem s podobnými problémy pomůže, když začnou postupně jíst to, co vždycky milovali. Stačí po troškách něco, na co dnes a denně mysleli,“ svěřila se.

Annie se nyní stravuje normálně. Svou posedlost jídlem však přenesla do posedlosti cvičením. Nyní chodí pravidelně do posilovny, protože si stále hlídá váhu a chce být hubená. Před časem podstoupila i plastickou operaci prsou, aby se svým tělem byla plně spokojena.

Autor:

Nejčtenější

Pití už jsem sama nedokázala zastavit, říká Michaela Duffková

Michaela Duffková

Když se před rokem Michaela Duffková rozhodla skoncovat se závislostí na alkoholu, v krvi měla více než dvě promile. Od...

Nebojte se prošlých potravin, o rok déle vydrží mouka, hořčice i káva

Ilustrační snímek

Prošlé potraviny nevyhazujte. Můžete je klidně sníst i dlouho po datu, které ohraničuje jejich minimální trvanlivost....

Krmí dítě podle tabulek, kritizovala rodiče náhradní manželka

Jídlo pro Leontýnku patří i na sociální sítě.

Bára je se svým životem spokojená. Žije s manželem a roční dcerou Leontýnkou v novém vlastním domě u Tábora a přesně...

Někdo se zbláznil, říkal si u scénáře Kameňáku herec Václav Vydra

Václav Vydra

Tvrdil, že touží být hasičem či ošetřovatelem v zoo. Jen ne hercem. Podvědomě chtěl uniknout srovnávání s členy své...

Mamku v sobě občas vidím, říká Prachařová o Batulkové

Mariana Prachařová

Mariana Prachařová (25) často slýchá, že je kopií své maminky Dany Batulkové (61). Podobu rozhodně nezapře hlavně nyní,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Slavným mužům přibyly šediny i vrásky a stále jsou žádoucí

Slavní idolové před lety a dnes

Známí čeští i zahraniční herci zažívali doby největšího zájmu poblázněných fanynek před desítkami let. Ani dnes však...

Pití už jsem sama nedokázala zastavit, říká Michaela Duffková

Michaela Duffková

Když se před rokem Michaela Duffková rozhodla skoncovat se závislostí na alkoholu, v krvi měla více než dvě promile. Od...

OBRAZEM: Chce se stát ženou, zatím se v ní mění díky dokonalému líčení

Muž se mění v ženu díky make-upu

Říká si Brana Alunan, ale ještě nedávno to byl Brandon, který miloval líčení a ženy díky němu měnil k nepoznání. Bere...

Najdete na iDNES.cz