Čtvrtletník Příběhy plné života

Pilulek netřeba. Podpořte imunitu přírodní cestou

S příchodem chladného počasí se pojí i období nachlazení a chřipek. Abyste dokázali atakům virů lépe odolávat, nemusíte běžet hned do lékárny. Jde to i jinak, přírodní cestou.

2. ledna 2024

Vánoce vlastní rukou. Co všechno můžete mít o svátcích hand-made

Říká se, že co je vyrobené ručně, je dělané s láskou. Co si letos připravit celé vlastnoruční Vánoce? O to magičtější budou. Máme pár tipů, jak na to.

17. prosince 2023

Krásné nehty nejsou žádná věda. Známe manuál na perfektní manikúru

Upravené ruce jsou naší vizitkou. A neoddělitelnou součástí pěstěných rukou jsou zdravé, pečlivě upravené nehty. Pokud neznáte základní pravidla, čtěte dál, přinášíme snadný manuál, který vás...

14. prosince 2023

Oblíbená barva: hnědá. Víme, jak ji v šatníku nakombinovat

Spousta z vás by asi se slovy v titulku ani trochu nesouhlasila. Hnědá nemá mnoho fanynek. Je to ale škoda. Proč tuto barvu zařadit do své garderóby? A s čím vytvoří dokonalý celek?

14. září 2023

Rychlý, jedlý a zdravý. Sirup z černého bezu, který máte hotový raz dva

Posiluje imunitu, chrání před nachlazením, můžete ho užívat po lžičkách, přidat ho do jogurtu nebo čaje. Chutná skvěle a hotový je raz dva.

22. srpna 2023

Sedm výletů do historie. Objevte unikátní hrady a zámky poblíž Česka

Skoro všechny české památky už máte v malíku? Objevte pohádkové klenoty nedaleko od našich hranic. Bude vám na to stačit jednodenní výlet. Inspirujte se našimi tipy.

21. srpna 2023

Poprvé spolu nebo zase bez dětí? Zvládněte všechny nástrahy dovolené

Kdo by se na dovolenou netěšil! Někdy je však třeba do kufru přibalit víc než jen opalovací krém a průvodce. A to pevné nervy a trpělivost. Máme pár tipů, jak zvládnout nástrahy vysněné dovolené.

14. července 2023

Dokonalé obočí máte na dosah ruky. Jak používat tužku a jak gel

Správně tvarované a krásně upravené obočí je jedním z nejvýraznějších prvků na našem obličeji. Už víte, jak na něj? Nebo se v postupech a výrobcích stále ztrácíte?

7. července 2023

Manuál letní krásy. Vlasy do drdolu, péče o pleť a lesk místo rtěnky

Venku je krásně, ukazatel teploměru pomalu stoupá. A na řadu přichází otázka, jak to udělat, abyste i na sluníčku byla stále šik.

6. července 2021

Od arzenu až k pudru. Historie líčení nesla i svá zdravotní rizika

Ženy se chtěly líbit mužům, ale i samy sobě už od nepaměti. K tomu používaly různá zkrášlovadla. Každá epocha měla své. Někdy se však stávalo, že v touze být hezčí, riskovaly ženy a dívky především...

29. května 2021

Alergie si roční období nevybírají. Které nás trápí nejčastěji?

Není to jen o rýmě, kýchání a svědění očí v době, kdy vzduchem zrovna poletují pyly. Alergie se může objevit kdykoli a mít mnoho příznaků.

1. dubna 2021

O čem ženy nemluví: trápení s inkontinencí, hemoroidy i nechuť k sexu

Bolesti hlavy či nízký tlak klidně probereme s kamarádkou i sousedem. Zdravotní problémy intimního charakteru jsou však považovány za tabu. Tajit je však i před svým lékařem by byla velká chyba. Jen...

28. ledna 2021

Na kole po jižní Moravě. Ochutnáte nejlepší vína v dechberoucí krajině

Všude dobře, doma nejlíp. Konečně máme čas na neuspěchané cyklovýlety v místech, která já i moji přátelé máme rádi, na pomezí Moravy a Rakouska.

3. září 2020

Snacha versus tchyně. Vztah, na který se hodí zaručený návod na přežití

I když žena svého partnera miluje sebevíc, objeví se někdy mráček: jeho matka. Většinou žádný vztah v rodině není tak problematický a diskutovaný, jako je tomu u tchyně a snachy. Podle jedné americké...

19. června 2020  1:52

Hravé maskování: potěšte pleť tou správnou maskou

Pleť potřebuje občas osvěžit. Skvělým pomocníkem v boji s únavou či vráskami jsou pleťové masky. Jak vybrat tu správnou?

25. února 2020

Nechte se hýčkat přírodou. Krásná budete díky avokádu i olivám

Zkrášlující a omlazující účinky rostlin a plodů znali již naši předci. Moc dobře věděli, které dokážou vrátit čas a nebo ho aspoň na chvíli zastavit. Máte chuť otestovat i vy nějaký elixír mládí z...

7. září 2019

Suchá kůže, bolest hlavy nebo afty. Víte, co vám říká vaše tělo?

Náš organismus nám umí dát najevo, že něco není v pořádku. Mohou se objevit afty na rtech, popraskané koutky a další potíže. Poznáte, kdy se vám tělo snaží naznačit, že pro něj máte něco udělat?

6. září 2019