TEST: Velká sluchátka, která vám však při běhu hlavu neurvou

aktualizováno 
Běžím a třesu hlavou jak šílený. Dopředu, dozadu, vpravo, vlevo. Uskakuji do stran, zastavuji se a zase vpřed. Vypadám, jako by kolem mě byl neviditelný roj čehosi. Přitom jen testuji velká sportovní bezdrátová náhlavní sluchátka Plantronics FIT 500.

Sluchátka Plantronics FIT 500 | foto: Rungo.cz

Ďábelské pohyby mi mají dát odpověď na otázky: Jde s takhle velkými sluchátky běhat? Nebudu je po každém nečekaném běžeckém manévru lovit někde kolem hlavy nebo na krku? Odpověď zní: sluchátka uspěla a seděla na mé hlavě skvěle.

Většinou všichni znají malé pecky do uší, ať už s kabelem, nebo bez. Plantronics pustil do světa sportovně laděná velká sluchátka, která ale můžete klidně nosit například do práce a v nichž nevypadáte, jako byste právě doběhli, převlékli se ze sportovního, ale na sluchátka zapomněli. Mně se jejich design líbí.

Plantronics FIT 500

  • hmotnost: 155 gramů
  • frekvenční rozsah: 50 – 20 000 Hz
  • typ mikrofonu: jeden širokopásmový mikrofon
  • až 18 hodin hudby na jedno nabití
  • doba hovoru: až 16 hodin
  • odstranění šumu: ano
  • ochrana proti prachu z P2i nano-povlaku
  • Bluetooth s dosahem až 10 m
  • umožní připojit dvě a spárovat dokonce osm zařízení
  • cena: 2 499 korun

klady:

- dobře sedí na hlavě

- na sportovní sluchátka ucházející zvuk

- rozumná výdrž na jedno nabití

- možnost připojení analogového kabelu

- dobré zpracování

- nepůsobí tak sportovně, dají se tím pádem nosit i do práce

zápory:

- uši se více potí

- větší rozměry

- váha

Běžel jsem v nich i delší výklusy a ani po 18 kilometrech mě uši nikde nebolely, čehož jsem se trochu obával. Pozitivum je i to, že pokud dáte „volume“ rozumně, velmi dobře slyšíte, co se kolem vás děje.

Každého napadne, jak se v nich potí uši. Jelikož jsem je však zkoušel v zimě, byly moje boltce jako v suchých peřinkách. Když jsem je však použil doma na veslovacím trenažéru, uši se samozřejmě potily, ale v rozumné míře. A méně než s jinými velkými sluchátky, s nimiž jsem dřív doma sportoval. Přikládám to materiálu, ze kterého jsou vyrobeny náušníky, které i velmi rychle schnou. Na druhou stranu předpokládám, že v teplejším období to bude “koupel”.

Připojení k telefonu s Androidem nebo tomu jablečnému, stejně tak jako k počítači přes Bluetooth je bleskurychlé. Navíc je fajn, že Plantronics vydrží na jedno nabití kolem asi 17 hodin (výrobce uvádí 18), to je myslím naprosto dostačující i pro opravdu delší výběh nebo i jiný sport. A pokud vám baterie dojde, můžete sluchátka s přehrávačem hudby propojit 3,5 mm kabelem.

Jelikož jsou všechny ovládací prvky na sluchátkách dostatečně velké, je ovládání v rukavicích, i těch zimních, úplně v pohodě. Nestane se vám skoro nikdy, že byste se netrefili. Pokud i při sportu musíte mít zapnutý telefon, můžete díky mikrofonu přijmout i hovor a vyřídit vše podstatné.

Na závěr si nechávám kvalitu hudebního výstupu. Příjemně překvapila. Samozřejmě nemůžete čekat studiovou kvalitu, ale jelikož se stále bavíme o poslechu hudby při sportu, já jsem nadmíru spokojený. I když funíte jako monsterstroj nebo dusáte jako Hulk, oproti jiným produktům velmi dobře slyšíte, co vám hraje, a nic neruší. Jiné to je, když sedíte doma v klidu a chcete si hudbu užít, to sáhnete asi po lehce jiných sluchátkách. Škoda, že Plantronocs FIT 500 nepodporují formát aptX, protože pak by zvuková kvalita mohla být teoreticky podstatně lepš

Sluchátka Plantronics FIT 500
Sluchátka Plantronics FIT 500
Sluchátka Plantronics FIT 500
Sluchátka Plantronics FIT 500

Bát se velkých sluchátek Plantronics FIT 500 opravdu nemusíte, drží na hlavě velmi dobře a nejsou nikterak těžká. Za 2 500 korun dostanete sportovní sluchátka, která obstojně hrají a dají se nosit třeba i do práce. Jako minus vidím více se potící uši v teplejším období, to je však nevýhoda všech náhlavních sluchátek, co si budeme povídat.

Co na sluchátka říká člen sboru Národního divadla Brno Zdeněk?

Sluchátka jsem si vzal s sebou na dva různé výběhy. Nejdříve pozdě večer do přírody a poté do města na cyklostezku kolem řeky, rušné silnice s auty a ulice s tramvajemi. Hned na úvod chci předeslat, že sluchátka u mě obstála a ve své cenové kategorii jsou dobrou volbou.

Zvukově mi přijdou vyvážená, ačkoli mají méně výrazné basy a výšky. Celkově jsou podle mého názoru středové, spíše vyšší. Velmi příjemné, srozumitelné a čitelné jsou frekvence hlasu. Celkový dojem ze zvuku byl na sportovní sluchátka pro běh příjemný. Zvuk se mi pocitově zdál zaoblený až sametový.

Velmi rychle jsem si zvykl i na bezdrátové fungování. Už žádné rozmotávání zamotaného drátu, omylem stahování sluchátek z uší při úpravě bundy atd. Kdo okusí, patrně nebude chtít jinak. Připojení s mobilem přes Bluetooth bylo bez problému, spojení bylo stabilní.

Sluchátka dobře drží na uších i v kombinaci s čepicí a čelovkou. Pokud máte menší uši jako já, měla by je sluchátka přesně obemknout a vtáhnout vás do světa pouštěné hudby.

Tím se dostávám k subjektivní výtce. Oproti „špuntům“ do uší tato sluchátka dobře objímají celé ucho, což mi boltce lehce zahřívalo a neměl jsem takový přehled o okolí. 

Sluchátka Plantronics FIT 500

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

Jste lev, nebo myš? Dusit v sobě vztek se nevyplácí, varují experti

Ilustrační snímek

Máte vztek, něco vás naštve, na někoho se hněváte. Zařvete jako lev pěkně nahlas, nebo zalezete do díry a užíráte se...

Vypadám mladě díky meditacím, říká čtyřiašedesátiletá žena

Angela Paulová

Angelu Paulovou (64) původem z Velké Británie lidé často zahlcují otázkami na její vzhled. Myslí si, že podstupuje...

OBRAZEM: Místo dětí a partnerů si slavní pořizují domácí mazlíčky

Slavní, kteří si místo dětí pořídili domácího mazlíčka

Známé osobnosti jsou buď zklamané životem, nebo se ještě necítí na to, aby se staly rodiči. Místo dětí si tak často...

Advantage Consulting, s.r.o.
LOGISTIK – JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz