Držák telefonu Quad Lock: jeden z nejlepších, co jsme v redakci měli

aktualizováno 
Při běhání jsem vystřídal spoustu „nosičů“ mobilů a čekal na nějaký ten nej. A před několika měsíci narazil na Quad Lock. A můžu s klidem prohlásit, že nic lepšího jsem na své paži neměl. K využití je také při cyklistice.

Držák na mobil Quad Lock. | foto: Marek Odstrčilík, Rungo.cz

Začnu však tím, čemu se říká mínusy. Není to levné, to zaprvé. Telefon máte v pouzdře, které váhu zásadně navýší. Na druhou stranu je ale jak v tančíku, a pokud vám spadne, věřte, že se mu nic nestane. Musíte tedy buď mít na displeji pořádné sklo, nebo použít přiložené průhledné pouzdro (to váze též přidá, ale ta ochrana). 

Průhledná vrchní část má nezpochybnitelnou výhodu v ochraně jak proti pádu, tak proti vodě. Jasné nevýhoda je pak ale ve špatném ovládání telefonu, kdy jde o pokus omyl. Takže doporučují vrchní průhlednou část používat fakt jen za deště a raději si na displej nalepit pořádné sklo a hlavně nemít volšové ruce. Toliko za mě nevýhody.

A teď to, proč jsem si Quad Lock tak oblíbil. Telefon je dobře chráněný v krytu, na jehož zadní straně je otvor pro nacvaknutí do druhé části, takže ho nemáte na ruce přímo, mezi ním a paží je prostor. To je nesporná výhoda v tom, že se vám v tohle místě nepotí a nepaří se ani telefon. Mobil drží v systému Quad Locku naprosto festovně a vy se nemusíte obávat, že by vám po cestě vypadl, ani kdybyste odháněli obří roj lesních včel.

Pokud rádi a často při běhání fotíte, oceníte, že nemusíte přístroj z pouzdra vyndavat, jen ho sundáte z ruky a můžete fotit. Totéž platí i pro práci na telefonu, nepřekáží žádná ochranná přední folie, kterou má většina pouzder. Jiná situace však nastane, když použijete přibalený průhledný kryt. Docílíte sice nepropustnosti dešťové vody, ale na telefonu toho opravdu moc neodbavíte. 

Držák na telefon Quad Lock lze upevnit i na řídítka kola a vy díky němu můžete...

A do třetice, a to se mi vážně líbí úplně nejvíc, je možnost dokoupit držák na kolo, telefon v krytu nacvaknout a vyrazit. Opět je skvělé, jak výborně přístroj drží, nikdy se nestal trabl, že by telefon někam po řídítkách cestoval, otočil se nebo nedej bože vypadl. Pokud na kole Quad Lock používám, předním bytelným průhledným krytem displej raději „přikryji“.

Systém Quad Lock se dělá pro různé telefony. Pokud jezdíte na motorce, lze systém uchycení použít i na ni, kromě toho se dělá i do auta s přísavkou na palubku nebo sklo.

Quad Lock drží na ruce velmi dobře a nijak neomezuje ve vašem pohybu.

Quad Lock je za mě ten nejlepší držák na mobil pro běhání nebo cyklistiku, který jsem na ruce nebo na kole měl. Je pevný ve svém uchycení, nabízí rychlý přístup k fotoaparátu, bytelné pouzdra a systém, který vypadá, že se jen tak nerozbije, “nevyžvýká”. 

Přihlaste se na závody do Zoo Brno

Pro již tradiční běžecký závod jsme nachystali novou, ještě krásnější trať vedoucí zoo, loukami s výhledy i lesem. Osm kilometrů se na vás těší 15. září 2018.

Traca Craft RUNGO běhu brněnskou zoo pro rok 2018

Horší je to s cenou, ceny se pohybují za celý set od 1 800 korun výše, záleží na typu telefonu a účelu. Samozřejmě se dají následně dokupovat jednotlivé části, tedy jen kryty nebo uchycení telefonu nebo jen držák na ruku. Vyšší je i hmotnost, ale ta je vykoupena výbornou ochranou přístroje a při běhu jsem to nijak nevnímal (asi dobře rozložené těžiště uchycení). 

V poslední řadě mi trochu vadila nemožnost ovládat mobil při nasazení průhledného krytu, protože dotyk nefungoval vždy. Možná by stačil o dost tenčí materiál, ale na druhou stranu máte telefon výborně chráněný jak před deštěm, tak před rozbitím displeje.  

Témata: Běh, RunTech, Test, Vybavení

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

Další z rubriky

Jak nás ovlivňuje jídlo? Popcorn tlumí deprese, fazole způsobují únavu

Ilustrační snímek

Máte hlad? Tak si dejte pozor, co si naservírujete na talíř. Všechno, co sníte, má totiž přímý vliv nejen na tělo, ale...

OBRAZEM: Rebelka s mezírkou mezi zuby. Madonna slaví jednašedesát

Madonna

Málokdo by této dámě s ďáblem v těle hádal jednašedesát let. Popová zpěvačka Madonna to na pódiu dokáže roztočit jako...

KVÍZ: Poznáte důležité orgány v lidském těle?

Orgány v lidském těle

Naše tělo je složeno z životně důležitých orgánů, díky kterým můžeme fungovat a jsme zdraví. Mnohdy však nemáme tušení,...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz