Držák telefonu Quad Lock: jeden z nejlepších, co jsme v redakci měli

aktualizováno 
Při běhání jsem vystřídal spoustu „nosičů“ mobilů a čekal na nějaký ten nej. A před několika měsíci narazil na Quad Lock. A můžu s klidem prohlásit, že nic lepšího jsem na své paži neměl. K využití je také při cyklistice.

Držák na mobil Quad Lock. | foto: Marek Odstrčilík, Rungo.cz

Začnu však tím, čemu se říká mínusy. Není to levné, to zaprvé. Telefon máte v pouzdře, které váhu zásadně navýší. Na druhou stranu je ale jak v tančíku, a pokud vám spadne, věřte, že se mu nic nestane. Musíte tedy buď mít na displeji pořádné sklo, nebo použít přiložené průhledné pouzdro (to váze též přidá, ale ta ochrana). 

Průhledná vrchní část má nezpochybnitelnou výhodu v ochraně jak proti pádu, tak proti vodě. Jasné nevýhoda je pak ale ve špatném ovládání telefonu, kdy jde o pokus omyl. Takže doporučují vrchní průhlednou část používat fakt jen za deště a raději si na displej nalepit pořádné sklo a hlavně nemít volšové ruce. Toliko za mě nevýhody.

A teď to, proč jsem si Quad Lock tak oblíbil. Telefon je dobře chráněný v krytu, na jehož zadní straně je otvor pro nacvaknutí do druhé části, takže ho nemáte na ruce přímo, mezi ním a paží je prostor. To je nesporná výhoda v tom, že se vám v tohle místě nepotí a nepaří se ani telefon. Mobil drží v systému Quad Locku naprosto festovně a vy se nemusíte obávat, že by vám po cestě vypadl, ani kdybyste odháněli obří roj lesních včel.

Pokud rádi a často při běhání fotíte, oceníte, že nemusíte přístroj z pouzdra vyndavat, jen ho sundáte z ruky a můžete fotit. Totéž platí i pro práci na telefonu, nepřekáží žádná ochranná přední folie, kterou má většina pouzder. Jiná situace však nastane, když použijete přibalený průhledný kryt. Docílíte sice nepropustnosti dešťové vody, ale na telefonu toho opravdu moc neodbavíte. 

Držák na telefon Quad Lock lze upevnit i na řídítka kola a vy díky němu můžete...

A do třetice, a to se mi vážně líbí úplně nejvíc, je možnost dokoupit držák na kolo, telefon v krytu nacvaknout a vyrazit. Opět je skvělé, jak výborně přístroj drží, nikdy se nestal trabl, že by telefon někam po řídítkách cestoval, otočil se nebo nedej bože vypadl. Pokud na kole Quad Lock používám, předním bytelným průhledným krytem displej raději „přikryji“.

Systém Quad Lock se dělá pro různé telefony. Pokud jezdíte na motorce, lze systém uchycení použít i na ni, kromě toho se dělá i do auta s přísavkou na palubku nebo sklo.

Quad Lock drží na ruce velmi dobře a nijak neomezuje ve vašem pohybu.

Quad Lock je za mě ten nejlepší držák na mobil pro běhání nebo cyklistiku, který jsem na ruce nebo na kole měl. Je pevný ve svém uchycení, nabízí rychlý přístup k fotoaparátu, bytelné pouzdra a systém, který vypadá, že se jen tak nerozbije, “nevyžvýká”. 

Přihlaste se na závody do Zoo Brno

Pro již tradiční běžecký závod jsme nachystali novou, ještě krásnější trať vedoucí zoo, loukami s výhledy i lesem. Osm kilometrů se na vás těší 15. září 2018.

Traca Craft RUNGO běhu brněnskou zoo pro rok 2018

Horší je to s cenou, ceny se pohybují za celý set od 1 800 korun výše, záleží na typu telefonu a účelu. Samozřejmě se dají následně dokupovat jednotlivé části, tedy jen kryty nebo uchycení telefonu nebo jen držák na ruku. Vyšší je i hmotnost, ale ta je vykoupena výbornou ochranou přístroje a při běhu jsem to nijak nevnímal (asi dobře rozložené těžiště uchycení). 

V poslední řadě mi trochu vadila nemožnost ovládat mobil při nasazení průhledného krytu, protože dotyk nefungoval vždy. Možná by stačil o dost tenčí materiál, ale na druhou stranu máte telefon výborně chráněný jak před deštěm, tak před rozbitím displeje.  

Témata: Běh, RunTech, Test, Vybavení

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Z kašle se vyvinula otrava krve, kvůli které přišla žena o končetiny

Jayne Carpenterová

Jayne Carpenterové amputovali lékaři před třemi lety kvůli otravě krve obě nohy a levou ruku. Otravu přežila jen...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Syrová strava dodá energii a ubere kila. Hlídejte si ale vitamin B12

jídlo, ilustrace, zelenina

Podstatou raw stravy jsou potraviny bez tepelné úpravy, uměle vyrobených tuků, rafinovaných cukrů a chemických přísad,...

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz