Abych splatila dluhy, prodala jsem dům, vzpomíná zpěvačka Brooksová

  12:07aktualizováno  12:07
Elkie Brooksová (74) je stále úspěšnou zpěvačkou. Chybělo však málo a nestala se jí. Kvůli nízkému sebevědomí na čas se zpěvem skončila a chtěla být mentorkou. Ke zpěvu se vrátila a nenechala se srazit na kolena ani ve chvíli, kdy přišla o dům.

„V roce 2002 jsme museli s manželem zaplatit dluh na daních, který činil téměř deset milionů korun. Kvůli tomu jsme museli prodat dům a neměli jsme kde bydlet. V tu chvíli jsme přišli o střechu nad hlavou, vzdali se svého snu a neměli nic,“ vzpomíná Elkie na svou minulost, ke které se však ráda vrací, aby si připomněla, jak se má nyní dobře.

Fotogalerie

Elkie na prahu pětasedmdesátky říká, že je třeba projít si něčím těžkým, aby si pak člověk vážil toho, co má. „Jsem o tom přesvědčená. Život je tak vyvážený. Možná je to i náš osud, abychom si vážili jeden druhého a toho, co máme a co jsme dokázali,“ svěřila se pro server Daily Mail.

Když v šedesátých letech začínala se zpěvem, byla na jevišti hodně plachá a měla velkou trému, která ji dokázala srazit na kolena. Její manažer jí říkal, že má dokonalý hlas, ale nulové sebevědomí a to ji brzdí v rozletu.

Tehdy se rozhodla, že se zpěvem raději skoncuje a stane se mentorkou. Odstěhovala se do Londýna a na hudební kariéru na čas zapomněla. Velmi brzy však zjistila, že je zpěv její součástí.

Když měla tu čest zahrát si v londýnské hospodě s kapelou, která měla zrovna velký úspěch a lidé po jejím vystoupení nadšeně tleskali, uvědomila si, že na to má.

„Došlo mi, jak moc se podceňuji. A tímto bych chtěla říct ostatním, ať v sobě nedusí to, po čem touží. A nenechají se ovlivnit okolím. Nenechte se zadupat do země, buďte na sebe hrdí a překonáte všechny rány osudu,“ doplnila. Po roce 2002 se dokázala opět postavit na nohy, dál vystupuje a ztrátu domu bere jako ponaučení, které přijít muselo, aby se nad sebou zamyslela.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.

Témata: dluh, Daily mail, Londýn

Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Nevyčítejte si jídlo, nestojí to za to, říká slavná britská kuchařka

Thomasina Miersová

Thomasina Miersová je uznávanou britskou kuchařkou, která před lety vyhrála v prestižní kuchařské soutěži MasterChef a...

OBRAZEM: Slavné dámy, které zazářily s kudrlinami i rovnými vlasy

Slavné kudrnaté krásky

V minulosti se kudrnaté vlasy hodně nosily, kdo neměl trvalou, byl úplně mimo aktuální trendy. Dnes se účesům meze...

OBRAZEM: Žena skrývá pod oblečením nepříjemné tajemství

Kráska, která pod šaty skrývá tajemství

Britka Steph O'Shea (27) se v minulosti potýkala s obezitou. Od mala si nedokázala odepřít jídlo. K hubnutí jí donutily...

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

Najdete na iDNES.cz