REPORTÁŽ: Osm kilometrů zvířecího tempa na golfovém hřišti v Motole

  9:57aktualizováno  9:57
Byl to závěrečný závod. Posledních osm tisíc metrů mě dělilo od konce seriálu Salomon Trail Running Cupu. Tato podzimní derniéra se již tradičně konala na Motolském golfovém hřišti.

Radost proběhnout | foto: STRCRungo.cz

Písečné překážky uhrabány a greeny vyžehleny. Ani jedno z toho ale není dnes rozhodující. Nestojím totiž na odpališti, ale ve startovním koridoru motolského krosu. Kousek za startovním obloukem a hned za elitou. V jejím podání to zase bude jízda atakující trojkové tempo. Já tak rychle běžet nehodlám, ale přesto již před startem vyhlašuji atak na osobák.

Fotogalerie

Hned od startu tedy do toho jdu zostra. Kratší stoupání ani nestíhám vnímat a už zrychluji na seběhu. Dochází k pár výměnám závodních pozic a záhy je třeba hlídat si ostrou pravou zatáčku. Mokrá tráva v kombinaci s velkou rychlostí a pravým úhlem prověřuje naše obutí. To moje funguje na jedničku. Zatáčkou proletím bez zpomalení. Výhodu setrvačnosti ihned využívám v následném stoupání. Jen trochu naberu dech a opět se srocujeme do velkého balíku. Ztrácet pozice se tady ale nevyplácí. Ihned po vystoupání na nejvyšší bod se totiž točí prudká levá do lesa. Následný seběh přes kořeny je něco pro mě. Kořeny nekořeny přidávám na rychlosti a tlačím na pilu. A nejsem sám. Tvoříme skupinku pěti lidí, která si to dupe, co to jde. Křoví kolem následného esíčka dává tušit, že tady není čas na chybu. Další prudká zatáčka znamená drastickou změnu tempa. Krátké, ale prudké stoupání zvládám díky svému cupitání. Teprve na rovince trochu krotím své ambice a nechávám tepovku mírně klesnout.

Salomon Trail Running Cup 2015

Ostatní informace najdete na stránkách organizátora www.strc.cz

Před následným kratším stoupání si s kolegy měním pozici balíku. Od teď budu získávat především na sebězích a naopak na stoupání se pokusím trochu síly ušetřit. Přeci jen mám za sebou necelý první okruh ze čtyř celkových. Do místa startu nám zbývá pozvolné klesání a prudký stoupák. Ten vnímám jako nejvíc kritické místo. Stále dost rychlé tempo v kombinaci se sklonem terénu dělá své. Tepovka letí vzhůru, dech se stává přerývavým. Prostě a jednoduše celé tělo mě přemlouvá, ať přejdu do chůze. Než se ale rozhodnu, zda zastavím, jsem nahoře a nabírám rychlost do dalšího okruhu.

Zase opět rychlý seběh lesem, prudký kopeček a rovinka. Držet požadované tempo je čím dál tím těžší. To, co mi v prvním kole připadalo jako malá nerovnost, je rázem kopec a v tom třetím bych přísahal, že na Motole vyrostla nová hora.

No a ten poslední okruh? Ten je pouze a jen o morální odpovědnosti. V lese zkouším jeden z posledních útoků. Letím přes kořeny a pro jednou skáču i přes pařez. Čímž za sebou nechávám dva soupeře. Vrací mi to hned na následném stoupání. Takto se přetahujeme i celou další rovinku. Mírný seběh mi dává opět šanci. Zlehka navyšuji svůj náskok a dělám důležité rozhodnutí. V nástupu do cílového stoupáku, jdu na chvíli do chůze. Stálo mě to sice získaný náskok, ale dodalo trochu sil. Poslední metry kopce sprintuji. Na polovině cílové rovinky vidím ještě jeden skalp. Jdu po něm. Dávám do toho všechno. A vypadá to dobře. Už jen dva kroky a mám ho. Safra, zrychluje. Cíl je již moc blízko. Dnes to nevyjde. Cílem probíháme ve shodném čase 34:49, ale periferně vidím, že jsem prohrál. Lehám si do trávy a snažím se popadnout dech. Pocit prohry brzy nahradí úžasná euforie z nového osobáku, lepšího o téměř tři minuty.

STRC Motolské jamky

Je až škoda, že tímto závod Salomon Trail Running Cup končí. Ale sám jsem zvědav co nám organizátoři připraví na sezónu 2016.


Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz