Ruce/nohy

I nožky si zaslouží péči. Aby nebolely a dělaly v létě parádu

Léto se pomalu, ale jistě blíží a je nejvyšší čas pomalu zaměřit pozornost na péči o nohy a chodidla. To, co se celý rok schovávalo v botách, se nyní ukazuje v sandálcích a žabkách. Tak ať je čím se...

19. června 2024

Ukažte létu své nohy. Se správnou péčí se stydět nemusíte

Blíží se žhavé měsíce, kdy chtě nechtě budete vystavovat dolní končetiny o trochu víc než v zimě. Jste na to připravené? Dostaly od vás nohy řádnou péči od boků až po konečky prstů?

17. června 2024

Nožky jako v bavlnce získáte díky pořádné dávce péče a hydratace

Při péči o pokožku se často zapomíná na suchou kůži na nohou. Přitom stačí tak málo. Zkrátka ji pravidelně hydratujte a užívejte si následný pocit hebkosti.

31. března 2024

Sólo pro dvě ruce. Víme, čím jim škodíte a jak o ně pečovat

Ruce jsou pro nás velmi důležité a přitom jim věnujeme tak málo pozornosti. Nosíte v zimě rukavice, navlékáte si ty ochranné na hrubší domácí a úklidové práce, promazáváte pokožku rukou, kdykoli to...

8. března 2024

Když ani ponožky nestačí. Horké tipy proti studeným nohám

„Miláčku, že si můžu strčit nohy k tobě pod deku?“ Tato otázka teď v zimě bývá na denním pořádku u většiny párů. Máte to tak i vy? Poradíme, jak se zahřát a jak prokrvit i konce malíčků tak, aby vám...

31. ledna 2024

Připravte se na plesovou sezonu. Víme, jak na zdravé a krásné nohy

Za okny řádí zima, nohy tak chcete mít především v teple. Souběžně ale přichází plesová sezona, která si žádá nožky jako ze žurnálu. Poradíte si s tím?

30. ledna 2024

Hoďte nohy do pohody. Máme tipy, jak na tu nejlepší péči

Naslouchejte potřebám svých chodidel, v tuto dobu dostávají hodně zabrat. Je léto a vaše nohy jdou z kůží na trh, nenechte je, aby trpěly.

21. července 2023

Nohy jako ze žurnálu: co pomůže na upocené, bolavé nebo namáhané nohy?

Říká se, že až dvě třetiny života člověk prožije na nohou. Na nožkách a jejich stavu tedy dost záleží, musí být krásné, zdravé a v dobré kondici. Co pro ně děláte?

26. září 2021

Proč vás bolí nohy? Příčinou může být plochá noha nebo artróza

Bolest nohou může mít mnoho různých příčin. Ať už je to nesprávná obuv, dlouhé stání, nebo třeba jen opotřebování kloubů. Přečtěte si nejčastější důvody vašeho utrpení a také možná řešení.

18. července 2021

Máte necitlivé ruce? Viníkem může být syndrom úředníka i vážná nemoc

Máte to také? Ráno se nemůžete po probuzení hned rozhýbat. Nehybné a necitlivé ruce a prsty musíte chvíli procvičovat, dokud se v nich nerozproudí krev. Nejspíš se není čeho bát, ale někdy se takto...

11. dubna 2021

Syndrom karpálního tunelu

Karpální tunel je průchod na přední straně zápěstí mezi kostmi, krytý plochým vazem, kterým prochází nerv a šlachy svalů ruky.

23. dubna 2008  13:58

Křečové žíly

K tomuto onemocnění dochází, když selhává odtok krve z nohou a lýtek zpět k srdci. Žilní chlopně nefungují správně a nezadržují krev, která se následně vrací a hromadí v nohou a vytvářejí se tak...

30. listopadu 2007  12:17

Puchýře

Běžným problémem na dolních končetinách bývají puchýře. Vznikají nejčastěji z nových bot, což zřejmě zná každá žena, která chtěla vyzkoušet nové lodičky na celodenním kongresu.

10. září 2007  9:23

Kuří oko

Kuří oka dělají v podstatě podobné problémy jako bradavice, ale rozdíl je zásadní. Jsou následkem otlačení nejčastěji v botách, nakazit se jimi nemůžete.

10. září 2007  8:44

Osteoporóza

Jde o progresivní onemocnění, při kterém kosti řídnou a stávají se křehčími, takže se mohou snadněji zlomit. Nejčastěji dochází ke zlomeninám krčku kyčle nebo obratlů.

8. září 2007  14:41

Poradny

Databáze nemocí