Co chtít od Běžíška? Inspirujte se dárky prověřenými redakcí

aktualizováno 
Prosinec na krku a stále neumíte odpovědět na otázku „Co bys ráda od Běžíška?“ Nebo kladete stejnou otázku svému milému? Inspirujte se dárky pro sebe nebo své nejbližší. Dáme vám tipy, které jsou naší redakcí prověřené.

Rungo.cz vám přeje aby se vám splnilo, co si přejete a abyste si přáli ta správná přání | foto: Marek Odstrčilík, iDNES.cz

Čelovka

Fenix HL50, tělo čelovky lze libovolně natáčet a upravovat tak směr světla.

Praktická čelovka by měla patřit do výbavy každého běžce. Vy se nepřerazíte o klacek a ani o dost rychlejší cyklista nebude přeražen o vás. Čelovka by měla být pohodlná, aby nezůstávala doma v šuplíku a vydávat dostatečný svit. Velký přehled čelovek vám nabízíme v tomto článku. Doporučujeme novinku roku 2014 - více zde.

Startovné

Marathon du Beaujolais 2014

Tím neurazíte žádného běžce, zvláště když překvapíte zajímavým závodem. Což třeba vyrazit třetí týden v listopadu do Beaujolais (Francie)? Vybrat si můžete z tratí 12, 21 a 42 kilometrů, které absolvujete v karnevalové masce a na občersvovačkách vás čeká beaujolais nouveau, teplá burgundská šunka, sýry a další. Jako bonus je velká šance, že se na trati potkáte s početnou výpravou redakce Rungo.cz, která si závod oblíbila! Třešinkou na dortu je, že si prodloužíte teplý podzim, který zdejší klima tou dobou nabízí. Reportáž ze závodu najdete zde.

Kniha

Můj dlouhý běh vypráví příběh ultramaratonce Dana Orálka.

Z novinek bych doporučila knihu Daniela Orálka, Můj dlouhý běh. Čte se jedním dechem, je inspirující a není nad to číst příběh někoho, koho můžete živě potkat a sledovat na závodech. 

Novinku nazvanou Když se dáma rozběhne jsem nečetla, ale je tak hojně opěvovaná, že bude na seznamu přání pro Běžíška stát.

Sporttester

Suunto Ambit 3 Sport

Náš redaktor Vítek Kněžínek nedávno testoval hodinky, díky nimž se naučil přesvědčivě „mlžit“. Když totiž přišlo na vrácení přístroje, dokázal odvézt pozornost tak, že k navrácení nedošlo. Nakonec se s nimi tedy rozloučil, ale s velmi těžkým srdcem. Jde o Suunto Ambit 3 a více se o nich dočtete zde.

Rukavice

Mějte teplé ruce v materiálu s funkcí windstopper.

V zimě nutná výbava běžce. Nemusíte vybírat, které jsou ty nej. Redaktor Marek Odstrčilík, letitý rukozmrzař, přísahal, že nejlepší zkušenost má s těmito od značky adidas, jako že Běžíšek existuje (on si to opravdu myslí)!

Cvičební pomůcka

Stoj na jedné noze s flexibarem

Stále se hovoří o tom, jak je při vytrvalostním sportu důležité mít posílený střed těla a hluboký stabilizační systém. Aby člověk vydržel dlouhodobě jej posilovat, je dobré cvičení zpestřit. Taková pěkná hračička je flexibar. Je to koordinace těla a makačka. Navíc nezabírá místo. O hlubokém stabilizačním systému a flexibaru jsme psali v tomto článku.

Ledvinka na drobnosti

Ledvinka s širokou gumou sedne na postavy XS až XXL a pojme nejnutnější.

Což o to, v zimě se nějaká ta kapsička v bundě najde, v létě je to v šortkách a tričku horší. Kam s mobilem, kam strčit klíče? Ledvinka? A co když bude hopsat? Mám adidas... a nehopsá. Občas si ji půjčuje i přítel Marek zvaný XXL. Sedí tedy na všechny postavy.

Rungotunel

Multifunkční tunel, který číhá v záloze na krku, lze použít jako šátek.

Tenhle se fakt povedl. Multifunkční tunel lze použít jako šátek, čelenku, čepici, nátepník. V noci oceníte jeho široký reflexní pruh. Jeho design oslovil velkou skupinu našich čtenářů, takže limitovaná kolekce 300 kusů rychle slábne. Koupit ho lze pouze na těchto stránkách.

Běžecký hrneček

Z tohoto obrázku doporučujeme spíše než redaktora běžeckého portálu, pořídit si...

Sháníte jako blázni něco neotřelého s běžeckou tématikou? Ulovili jsme si z jedné keramické dílny do redakce tento hrneček a je velmi oblíbený. Takže rozhodně doporučujeme pídit se a shánět a třeba inspirujte tentokrát vy nás, kde jste co běžeckého ulovili vy!


Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Plavání, kolo a vodní lyže. Vyzkoušejte letní sporty, kterými zhubnete

ilustrační snímek

Fitko a vydýchanou tělocvičnu si nechte na zimu a využijte příjemné počasí k pohybu na čerstvém vzduchu. Letní sporty...

Co se slinivkou, když se zanítí? Čeká vás hladovka, dieta i infuze

Ilustrační snímek

Většina lidí ani netuší, ve kterých místech se slinivka v našem těle nachází a k čemu konkrétně slouží. Uvědomí si to...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz