Co od Běžíška: vánoční tipy (ne)jen pro běžkyně

aktualizováno 
Vánoce jsou nevycválané. Neumí drobit krok a běhat v aerobním pásmu, vždy přichvátají sprintem a překvapí nás nepřipravené. Letos ale ne, přinášíme vám tipy na běžecké dárky, s nimiž neuděláte chybu ať jako darující, nebo ten, kdo si je přeje.

Vybírejte! | foto: archiv Magdaleny Ondrášové

Phiten

Tahle japonská značka nabízí náhrdelníky, náramky, tejpy, bandáže a další produkty. Obsahují Aqua Titan, který uvolňuje a dodává energii. Nosím jejich náhrdelník ve sportovní verzi. Je ze silikonu, tudíž nenasákává pot a nemusím ho nikdy sundávat. Líbí se mi a zůstává na krku i na závodech. Pakliže mi dodává energii, tím lépe!

Sporttester

Je to finančně náročný dárek a ještě náročnější je jeho výběr. Trh skýtá nepřeberné množství a požadavky každého z nás jsou rozdílné. Pokud běháte a ještě sporttester nemáte, určitě si ho pořiďte. Vidět své výsledky s velkou přesností černě na bílém a sbírat kilometry je silná motivace. Já mám nově Garmin Forerunner 220 a jsem z něj nadšená.

Ledvinka/batoh

Batoh je praktická věc na zimu i na léto. V zimě se běhají větší objemy a člověk uvítá náhradní vrstvu a energii, v létě je zas potřeba doplňovat tekutiny. Běžecké doplňky tohoto charakteru bývají opravdu "vychytané" a slouží skutečně k běhání. Ze zkušeností svých i svého okolí však vím, že se na těchto praktických věcičkách nevyplácí šetřit. Já si konkrétně pořídila batoh Salomon Skin S-lab na pět litrů. Nelituji.

Švihadlo

Jednoduchá, dostupná záležitost, na kterou se zapomíná. Je to pozornost, která (finančně) nezavazuje, a přitom velmi praktická věcička a výborný kondiční doplněk k běhání. A pozor, kdo jste naposledy skákali přes švihadlo na základní škole, budete překvapeni, kam se poděla vaše lehkost. Skákat přes švihadlo je skutečná fuška.

Kniha

V poslední době mě oslovily dvě knihy. Publikace Maratony nejvýznamnější a nejvyhledávanější (Jones Hugh, James Alexander) mám ráda položenou na stolku. Její titulek mi vždy připomene můj běžecký cíl pro rok 2014. Občas v ní listuji a představuji si, kam bych chtěla, aby mě vítr příští rok zavál. Ideální dárek i se zaplaceným startovným na příslušné straně.

Jez a běhej - Moje nečekaná cesta k úspěchu na ultramaratonu (Jurek Scott, Friedman Steve) je kniha, kterou jsem si půjčila a po přečtení si ji zakoupila. Doma prostě nesmí chybět. Ráda se k ní vracím, líbí se mi osobní příběh Scotta, ale kniha mě hlavně inspiruje ke zdravějšímu způsobu stravování. Já nenapravitelný mlsoun jsem si uvědomila, že jsem skutečně složena z toho, co jím.

Trénink

Dostupnost tohoto dárku je problematická, ale ve větších městech už přece jen placené tréninky probíhají. Kdo je navíc šikovný, určitě by dokázal zařídit voucher na jednorázový trénink s trenérem. Já svoje pobíhání změnila na běh právě díky tréninkům, které jsem v Brně absolvovala s běžeckou speciálkou Triexpert.

Potítko

Tenhle název nesnáším. Dostala jsem však od kamarádky jedno šikovné s kapsičkou na zip. Naprostá paráda, hodí se pod běžecké hodinky (mám útlé zápěstí), ale využívám ho nejvíce na klíče od auta v létě, kdy jsem spoře oděna a s naprostou absencí kapsiček. Moje potítko doputovalo až ze Sydney, ale při brouzdání obchody jsem si všimla, že alternativu začala nabízet firma Craft pod názvem Craft Cool potítko se zipem.

A co bych si od Běžíška přála já?

Chtěla bych bosu, jako doplněk na cvičení. Přála bych si sedací pytel, abych v něm mohla o běhání číst a psát. Ráda bych vlastnila běžky a zúčastnila se nějakého běžkařského kurzu. Ale to hlavní je zůstat zdravá a moci si běh na vlastní nohy užívat.

Autoři:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Vypadám mladě díky meditacím, říká čtyřiašedesátiletá žena

Angela Paulová

Angelu Paulovou (64) původem z Velké Británie lidé často zahlcují otázkami na její vzhled. Myslí si, že podstupuje...

Vlasy jako radar. Kštice prozradí vše o vaší stravě i nemocech

Ilustrační fotografie

Zhoršenou kvalitu vlasů nikdy nepodceňujte. Tělo vám může dávat signál, že špatně jíte, nebo používáte příliš agresivní...

OBRAZEM: Slavné krásky zachycené bez make-upu a s ním

Nenalíčené herečky

Známé ženy se na večírcích neukazují bez dokonalého líčení a outfitu. V ulicích se však většinou procházejí bez...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz