Pět čtenářek, které se ptaly on-line, vyhrálo odpověď od astrologa

Exkluzivně   0:20aktualizováno  3. května 13:25
Blíží se květen, měsíc lásky, a tak jsme si na on-line chat pozvali astrologa Milana Gelnara. Ten byl ovšem v otázkách týkajících se lásky dost radikální - poradil čtenářkám a čtenářům, že se mají snažit dozvědět hlavně co nejvíc o sobě, než začnou pátrat, zda je ten či onen pro ně ten pravý.

Vaše dotazy

Videochat probíhal on-line v pondělí od 11 do 12 hodin.

Podle astrologa nelze jen tak říct, které znamení se hodí k jinému, protože to, jací jsme, ovlivňuje mnohem víc faktorů než jen postavení Slunce ve chvíli našeho narození. Přesto poradil, že se můžeme orientovat podle živlů - takže třeba Panna (země) a Rak (voda) se k sobě hodí docela dobře, naproti třeba dvěma Beranům (oheň) nebo kupříkladu zrozencům ve vodním a vzdušném znamení.

Také přidal praktické rady do života - poradil ženám, co od nich čekají muži, a mužům, jaké by je chtěly mít ženy. Sám se prý podle toho snaží řídit.

Co chtějí muži od žen:
1. neustálý obdiv  
2. navařeno, uklizeno
3. sex, kdy se mu zachce
4. nezatěžovat zbytečnými otázkami

Co očekávají ženy od mužů:
1. neustále vyjadřovat lásku 
2. posedět a popovídat si 
3. duševní souznění 
4. vycítit, co potřebuje 

Odpovědi astrologa na pět dotazů čtenářek videochatu:

1. Dobrý den, mám v životě opravdu smůlu v lásce, je ještě šance, že nějaká přijde? Jsem narozena 1.1.1963 v 8.50 hod. Děkuji Karolína K.

Otázka, kterou mi pokládáte má souvislost s Vaším tzv. „Karmickým životním úkolem“ nebo-li tím co se dle svého horoskopu máte v tomto životě naučit. A to je ve Vašem případě – „Naučit se partnerským vztahům“.  Z minulých životů umíte samostatnost – soběstačnost. Je pravděpodobné, že tyto dovednosti se snažíte uplatňovat i v tomto životě. Případný partner tak mívá pocit, že jej vlastně nepotřebujete.

Protože i v astrologii platí – „Každý osudu svého strůjce“, je to zda někoho potkáte ve Vašich rukou. Váš horoskop naznačuje, že by se to mohlo povést. Bude to ale chtít, abyste šla nejprve za sebepoznáním, zjistila co jste vlastně zač a pak udělala v životě potřebné změny. Váš největší problém je zřejmě ukryt ve Vašem nevědomí (Slunce ve 12. Domě), kdy pokud na nevědomé úrovni změníte své postoje, věci se začnou dařit a Váš záměr má naději se realizovat.

Hlavně se nesnažte s muži bojovat. Takový boj nelze vyhrát. Ani ze strany mužů ani ze strany žen. Zkuste si znova poslechnout záznam videochat. 

2.  Jsem tři roky sama....budu mít alespoň v blízké budoucnosti štěstí? Jsem narozena 9.12.1983 v 8.15 Šárka

Váš horoskop vykazuje převahu příjemných a pozitivních aspektů. Z mého pohledu to vypadá, že Vaše duše je hodně vyspělá, mnoho toho už ví a má velké šance realizovat mnohé z toho co si umane. Nápadů a energie máte více než dost. Teď je potřeba, aby to byly nápady smysluplné, reálné, stojící pevně nohama na zemi.

K tomu by Vám mělo pomoci sebepoznání. Problém je v tom, že máte v oblasti nevědomí – nebo-li 12. Domě nejen Slunce (symbolizuje podstatu osobnosti), ale také Urana (symbolizuje pokrok a destrukce) a Jupitera (symbolizuje štěstí a růst) a Dračí ocas (symbolizuje minulý Karmický životní úkol). To znamená, že pokud cíleně nepůjdete za sebepoznáním, tak budete konat nevědomě. Nebo-li sama nebudete rozumově vědět co od sebe sama můžete očekávat. Cesty za sebepoznání jsou nejen pomocí psychotestů, ale také pomocí astrologie – viz fakta sdělovaná v astrochatu.

V astrologii totiž také platí: „Každý osudu svého strůjce!“.
No a co se týká současného postavení hvězd, tak vidím, že už teď v červnu se nastaví situace tak, že někdo milý Vám přijde do cesty. resp. naznačují zamilovanost. Rozumné bude se na to připravit a také pro to něco udělat.

3. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na partnerský vztah a na práci. Já nar. 16.02.1982 v 8:38 a partner 9.6.1974 v 8:00. Jak nás vidí hvězdy do budoucna? A jak vidí moji práci, případně změny v životě (16.02.1982 v 8:38)? Moc děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den. Lenka

Co se týká partnerství tak se spolu se svým partnerem k sobě docela hodíte a i Váš vztah by pro Vás oba mohl být vyhovující. Ve své podstatě jste dost stejní, máte vzdušnou podstatu, což znamená schopnost přizpůsobivosti, rychlosti, zvídavosti, zvědavosti atp.. Bohužel vzdušná podstata nezaručuje stabilitu a stálost. Je tak pravděpodobné, že budete procházet různými zkouškami, možnými milostnými úlety, porušováním dohod apod.. Pokud byste chtěli být opravdu spolu, museli byste na svém vztahu neustále oba pracovat. A to nebývá jednoduché.

Co se týká Vaší kariéry tak pravděpodobně nyní procházíte transformačním obdobím, kdy můžete mít tendenci vše od základu změnit a posunout na kvalitativně vyšší úroveň. To ale často bývá za velkých otřesů a možná i slz. Do Vaší kariéry pak budou mít tendenci negativně zasahovat Vaše vztahy, takže tam se nejspíš nudit nebudete. Ke zklidnění může dojít, pokud se rozhodnete jít za sebepoznáním.

Protože máte Slunce (podstata Vaší osobnosti) ve 12. Domě (oblast nevědomí), je pravděpodobné, že nebudete vědět co od sebe sama můžete očekávat. Do oblasti nevědomí se nedá dostat rozumem, ale jen alternativními postupy – astrologie, Holotropní dýchání – změněné stavy vědomí, psychologické testy. Na základě nezávislého sebepoznání, pak můžete udělat změny, které Váš život mohou stabilizovat. I v astrologii totiž platí – "Každý osudu svého strůjce!"

4. Dobrý den, nemám v životě právě štěstí na vztahy. Mám šanci, že se to ještě zlepší? 28.11.1954 v 17hod. Děkuji za odpověď.Lydie

Otázka, kterou mi pokládáte má souvislost s Vaším tzv. "Karmickým životním úkolem" nebo-li tím co se dle svého horoskopu máte v tomto životě naučit. A to je ve Vašem případě – "Naučit se partnerským vztahům".  Z minulých životů umíte samostatnost – soběstačnost. Je pravděpodobné, že tyto dovednosti se snažíte uplatňovat i v tomto životě. Případný partner tak mívá pocit, že jej vlastně nepotřebujete.

Protože i v astrologii platí – "Každý osudu svého strůjce", je to zda někoho potkáte do velké míry ve Vašich rukou. Jinými slovy musíte také pro to něco udělat. Minimálně byste si znova měla poslechnout co jsem o vztazích říkal v astrochatu.

Jinak co se týká přízně hvězd, velká naděje na to, že se někdo dokonce karmický – nebo-li duše kterou znáte již z životů minulých objeví bude v průběhu 8-11 měsíce tohoto roku.

5. Dobrý den, potkám v blízké době někoho s kým si budu rozumět? Děkuji za odpověď (13.1. 1978 okolo 23:30) Marie

Ve Vašem horoskopu je naznačeno, že v oblasti partnerství byste neměla mít nikdy moc velké problémy. Ty budou přicházet jen v situaci, kdy nebudete naplňovat svůj tzv. "Karmický životní úkol". A ten je, že se máte naučit pracovat ve prospěch své duše. To se obvykle dělá tak, že člověk každý den minimálně hodinu odchází někam do klidu a medituje. Kdysi lidé s takovýmto úkolem ocházeli do kláštera či pousteven. Dnes už to není třeba. Stačí se někam zavřít, zapálit svíčku, pustit nějakou harmonickou muziku a snažit se zklidňovat, soustřeďovat na sebe sama, napojovat se na věci mezi nebem a zemí, snažit se pochopit podstatu svého bytí, proč tady je, co je jeho úkolem atp..

Pokud to nebudete dělat, pravděpodobně se Vám budou dít věci, které Vás k tomu budou nutit. Např. problémy v partnerstvích, k melancholii a hlubším nesouladným pocitům. Doporučuji zkusit se zabývat jógou, více chodit do přírody atp.. Pokud to budete dělat, vždy klem Vás bude někdo s kým budete mít dobré partnerství.

Co se týká přízně hvězd, tak v současné době a v blízké budoucnosti to zřejmě moc jednoduché mít nebudete. Doporučuji tedy snažit se o zklidňování, vědomé dělání si dobře a nic nelámat přes koleno. Raději odpočívat, relaxovat, meditovat a připravovat se na dobu, kdy přízeň hvězd bude lepší …

Z "kuchyně" astrologa Milana Gelnara

Každé z deseti nebeských těles, s nimiž astrologové pracují a z nichž nejvýznamnější je Slunce, představuje určité vztahové principy. Vlastnosti pak určují znamení, ve kterých se daná nebeská tělesa v době narození nacházela.

Postavení Slunce odhaluje podstatu osobnosti. Vypovídá o tom, že například Beran je jednoznačný, akční, dynamický, Býk je zase klidný, pohodový, stabilní, Blíženec neklidný, přelétavý či inteligentní. 

Postavení Luny neboli Měsíce vypovídá o našich emocích, o jejich prožívání, o lásce a ve své podstatě také odráží podstatu naší duše.

Postavení  Venuše v astrologii vypovídá o kráse, o tom, co se nám líbí na tom, co k nám přichází z vnějšku, o zamilovanosti a naši hravé sexualitě.

Postavení Marsu ukazuje na naši vnitřní energii, naši bojovnost, akčnost, dynamiku, naše nasazení, které vychází zevnitř směrem ven.

Umístění Merkuru vypovídá o myšlení, rozumových dovednostech, schopnosti komunikace, schopnosti zprostředkování a domluvy.

Postavení Černé Luny vypovídá o prožívání naší hluboké sexuality a tom temnějším v nás a konečně Lunární uzly zase vypovídají o takzvaných karmických záležitostech, ve které oblasti leží to, co se má naše duše v tomto životě naučit.

Má-li tedy někdo například Lunu postavenou ve znamení Berana, budou projevy jeho citů odpovídat vlastnostem zmiňovaného znamení. Tedy city budou jednoznačné, akční, dynamické. Bude-li mít Lunu postavenou ve znamení Býka, pak jeho city budou klidné, pohodové, stabilní, bude-li mít Lunu postavenou ve znamení Blíženců, pak jeho city budou mít tendenci být neklidné, přelétavé, intelektuálně založené...

To samé pak bude platit i o ostatních nebeských tělesech. Tedy bude-li mít někdo Merkur, který v astrologii představuje rozum, ve znamení Berana, pak jeho myšlení, komunikace a rozum budou, stejně jako výše uvedené příklady se Sluncem a Lunou, jednoznačné, akční, dynamické, při postavení Merkuru v Býku pak klidné, stabilní a pohodové.

Karma a životní úkol

Váš horoskop na dnešní den

Věci ještě navíc komplikují takzvané karmické záležitosti, kdy si do života přitahujeme další duše, se kterými nemáme vyrovnané účty a které si budeme vyrovnávat nyní. Často se tak ve vztahu setkávají duše, které například v životech minulých prožily silné emoční situace a byly ve vztahu oběť – násilník, rodič – dítě, nenaplněná láska... To bývají tzv. osudové vztahy, lásky na první pohled, kdy se duše ihned na intuitivní úrovní poznají a mají nepřekonatelnou touhu ve vztahu pokračovat, naplnit jej, odčinit...

A opět věci jsou buď komplikovanější, nebo jednodušší. Hodně záleží na tom, na jak vysoké úrovni obě duše byly a jsou. Na prvotní úrovni pak každá duše hledá někoho, kdo má stejné nebo podobné vlastnosti, které jsem zmiňoval. Automaticky totiž předpokládá, že tak, jak prožívá city on, bude je prožívat i ten druhý, že to, co se bude líbit jemu, bude se líbit i jeho partnerovi, že tak, jak myslí on, bude myslet i jeho miláček. Že to tak není, je nasnadě.

Soulad z pohledu astrologa

Jako první astrolog zjišťuje, jak souladně či nesouladně partneři na sebe navzájem působí. Dělá se to tak, že se horoskopy obou jedinců přes sebe překryjí a posoudí se, jak je dvojice vůči sobě energeticky souladná.

Někdy však i sebevětší energetický soulad nevede ke kýženému výsledku a někdy i energetický nesoulad může vést k naplněnému vztahu. I to se dá v astrologii poznat. Vypovídá o tom tzv. Synastrie, kdy se ze dvou horoskopů složí jeden jediný. Tak se vytvoří horoskop vztahu a opět astrolog dokáže přečíst, zda vztah má předpoklady být úspěšný. Je-li převaha aspektů souladných, má vztah velkou nadějí na trvání.

Pozor ale. Stále hovoříme jen o podmínkách. To, jak vztah či manželství dopadne, záleží hlavně na zainteresovaných. Jak již bylo zmíněno, i pro astrologii platí: Každý osudu svého strůjce. Jinými slovy i manželství či vztah máme ve svých rukou. Záleží jen na nás, jak k němu přistoupíme a jak s ním naložíme.

Celkové posouzení poměrů na nebi v květnu 2013

Vstup do nejkrásnějšího měsíce roku by měl být z pohledu hvězd více než příjemný. Na nebi bude panovat vcelku soulad a my tak budeme vybízeni nejen k tomu se zamilovat, ale také se milovat a plnými doušky skrze své smysly užívat života. Orientovat se tak budeme na jeho vychutnávání, vstřebávání příjemného a zejména se bude jednat o věci materiální, hmatatelné a měřitelné.

Těšit se z těch věcí příjemných zřejmě budeme do poloviny měsíce. Pak se věci zase více zkomplikují. K dlouhodobému trendu k destrukčním událostem se ještě přidají tendence ke zmatenosti, nejasnostem a také nerozumnému konání. Stávat se tak může, že to, co se nám na začátku měsíce zdálo být skvělé a ideální, nám na jeho konci může připadat podivné a nejasné.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Berani
Jestli jste těmi, koho charakterizuje přímočarost a schopnost jít za svým, tak v květnu na tomto poli nebudete mít konkurenci. Myslet by vám to mělo náramně, pozor si ale dávejte na ukvapenost. To bude platit i pro lásku.

Býci
Na jaro se většina z nás těší, symbolizuje nový život, ale mnohdy také nové lásky a vše, co k tomu patří. A právě u vašeho znamení je velká pravděpodobnost, že bude tato problematika zdůrazněna. Buďte na to připraveni.

Blíženci
Tyto dny by pro vás měly být těmi radostnými, příjemnými, na které se každý upřímně těší. A vy se těšit a radovat můžete. Je totiž velká pravděpodobnost, že v květnu kolem vás bude kroužit láska a vy si budete užívat života plnými doušky. Bude jen na vás, zda správně zareagujete.

Raci
V květnu by vám to mělo výborně myslet, a pokud si to sami nějak nepokazíte, při možném obchodním či jiném jednání byste měli být velmi úspěšní. V partnerských vztazích ale budete bohužel trochu zkoušeni pravděpodobně z toho, zda to, čím jste již prošli, zanechalo ve vás nějaké poučení.

Lvi
Pravděpodobně již delší dobu pozorujete, že máte více energie než vaše okolí, že jste dynamičtější, nadšenější, veselejší. Nicméně také můžete zjišťovat, že vaše zejména milostné aktivity nekončí kýženým výsledkem. Důvodem nejspíš budou sklony k ukvapenosti a nepromyšlenosti. Zde bude dobré zapracovat.

Panny
Jak to tak vypadá, po čase lopoty a velkého úsilí by se  na vás konečně mělo usmát štěstí ve formě, po jaké toužíte. Zúročit by se tak mohl čas předchozího úsilí. Kořeněno to pak bude i větší vstřícností opačného pohlaví. Dočkat se tak můžete nových lásek nebo prohloubení těch stávajících.

Váhy
I nadále nejspíš budete pociťovat větší vnitřní napětí. To by mělo mít spíše takový transformační charakter, což ale naštěstí v sobě bude skrývat netušené možnosti k růstu. Je tak pravděpodobné, že něco starého opustíte a něco nového, kvalitativně vyššího vznikne. Jednoduché to ale nebude.

Štíři
U vás to jednoduché nyní nebude. Zkoušky, omezení a požadavky na dodržování řádu a disciplíny se na vás mohou valit z mnoha stran. Navíc ani s energií na tom nejspíš nebudete nejlépe. Takže to nyní bude spíše o snaze odpočívat a regenerovat, než něco lámat přes koleno.

Střelci
Dočkat se v tomto měsíci můžete nepříjemných událostí spojených zejména s problematikou porušování pravidel, zákonů a zákonitostí, a to i ve vztazích. Bude dobré, když zbystříte a nebudete pokoušet osud. Inklinovat totiž pravděpodobně budete k milostným či jiným úletům a toho byste posléze mohli litovat.

Kozorozi
Ač na to jako znamení moc nevypadáte, v tomto měsíci nejspíš budete zažívat výjimku v oblasti tvořivých, hravých a radostných aktivit. K těm samozřejmě patří užívání si na poli sexu a erotiky, potažmo plození dětí. Vyloučen tedy není ani přírůstek do rodiny, a to ve formě lidské, zvířecí i projektové.

Vodnáři
Nyní to lehké zřejmě mít nebudete. Problematické aspekty spojené s hlubokou minulostí i tím, co se jako duše máte v tomto životě naučit, na vás mohou ležet jako těžký příklop. Nejspíš se budete cítit poněkud svázaně. Ke zvládnutí případných komplikací bude potřeba nastavit ve svém zejména milostném životě řád a disciplínu.

Ryby
Vaše pozornost bude v tomto měsíci zaměřena především na oblast vytváření hodnot. Pro běžné smrtelníky to obvykle znamená peníze a majetek, pro ty, co hledají, jsou to hodnoty duchovní. Pokud jsou ovšem správné, i ony sebou přinášejí peníze. Pokud dostanete nápad, neschovávejte si jej do šuplíku, ale hned se ho snažte pokud možno realizovat.

Autoři:
  • Nejčtenější

Ikonický tanec. Princezna Diana v modrých šatech okouzlila USA i Travoltu

Princezna Diana a John Travolta ve víru tance na bílé mramorové podlaze Bílého domu. Všichni ten snímek dobře známe – jde o jednu z nejikoničtějších fotografií tragicky zesnulé princezny. Možná je to...

19. července 2024

Žena zhubla téměř třicet kilo a stala se modelkou

Třicetiletá Aline Limasová z Brazílie dříve pracovala jako hlavní sestra na oddělení urgentního příjmu v nemocnici. Dnes se živí jako modelka a vděčí za to své velké proměně. Dříve měla o třicet kilo...

15. července 2024  8:45

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Žena má obří poprsí, ale není spokojená. Ňadra chce ještě větší

Jednačtyřicetiletá modelka Mayra Hillsová z Německa má tak obří poprsí, že sotva chodí, natož aby například vyrazila běhat. I přesto však touží po ještě větším poprsí. Ačkoli lékaři už ji operovat...

21. července 2024

Když se hlásí mrtvice, jde o čas. Nepodceňujte varovné příznaky

Je to věc, která straší stále víc Čechů. Každoročně postihne na 25 tisíc našinců, což je víc, než kolik jich utrpí infarkt. Přesto mnoho lidí stále neví, jak mrtvici poznat a co dělat.

18. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na svatební cestu pojedu štíhlejší, říká Alena. Za tři měsíce zhubla 13 kilo

Alena začala přibírat v období menopauzy a to hlavně v oblasti břicha. Z relativně štíhlé ženy se stala baculka. S pomocí výživové poradkyně se jí ale podařilo shodit 13 kilogramů.

16. července 2024

Vepřová pečeně s červenou řepou

Vepřová pečeně s červenou řepou
Recept

Střední

80 min

Na této české klasice si pochutná celá rodina.

OBRAZEM: Pro útlé slečny i dámy plných křivek. Sexy plavky k moři či bazénu

Léto je sice v plném proudu, ale na nákup nových plavek rozhodně ještě není pozdě. Pokud stále nemůžete najít ideální model koupacího úboru, inspirujte se v naší fotogalerii. Máme pro vás jednodílné...

23. července 2024

Dodejte rtům šmrnc. Se správnou péčí na nich vynikne každá rtěnka

Výrazná rtěnka přitáhne pohledy okolí, působí šťavnatě a sofistikovaně. Je ale třeba mít krásné a zdravé rty i vybrat to pravé líčidlo. Máme pár tipů, jak na to.

23. července 2024

Metrák jsem vážit nechtěla, říká Pavla. Změnila jídelníček a zhubla 15 kilo

Pavle k hubnutí pomohla kolegyně z práce, která jí na rovinu řekla, že nějak přibrala. Změnila způsob stravování, začala se hýbat a za sedm měsíců se jí podařilo shodit 15 kilogramů.

23. července 2024

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...