Slávističtí fotbalisté jsou pořád ve hře o mistrovský titul, byť jejich naděje už je pouze malá. Poslední dva zápasy potřebují vyhrát a zároveň doufat, že vedoucí Sparta v nich nezíská víc než jeden bod.

Slovácko se úterním vítězstvím v Boleslavi udrželo ve hře o evropské poháry. Na jeho lavičce bude opět chybět trenér Martin Svědík, který má od disciplinárky trest za červenou kartu v zápase proti Plzni.

V Hradišti panuje komorní atmosféra. Zatímco před dvěma týdny v zápase se Spartou byl stadion a zejména hostující kotel plný, ten je stadion poloprázdný.

Mezi náhradníky Slovácka je i kapitán Michal Kadlec, který kvůli zranění achilovky odehrál pouze úvodní jarní duel, a před týdnem oznámil konec kariéry. Pokud to dnes půjde, nastoupí v závěru, aby se rozloučil s fanoušky.

1. FC SlováckoSlovácko(4-2-3-1)

29 Heča
Heča
Juroška
76. min Reinberk o hráči
Hofmann
Kalabiška
7 Holzer
Holzer
Sinjavskij
57. min Petržela o hráči
13 Kohút
Kohút
77. min Vecheta o hráči
18 Kim
Kim
86. min Trávník o hráči
20 Havlík
Havlík
15 Blahút
Blahút
27 Kvasina
Kvasina
86. min Mihálik o hráči

Ševčík
46. min Zafeiris o hráči
19 Oscar
Oscar
33 Zmrzlý
Zmrzlý
76. min Wallem o hráči
Jurásek
61. min Chytil o hráči
Jurečka
82. min Tijani o hráči
26 Schranz
Schranz
61. min Provod o hráči

Rozhodčí: Szikszay - Volf, Váňa
Počet diváků: 6 088

Po čtyřech kolech nastupuje v základní sestavě Slavie exslovácký útočník Václav Jurečka. Trenér Trpišovský zřejmě sází na to, že Jurečka dal ve čtyřech vzájemných zápasech sedm branek, dvě 30. března v Uherském Hradišti.

Slavnostní úvod, Slovácko se dnes loučí s Michalem Kadlecem a trenérem Martinem Svědíkem.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Slavia

3

Začátek je opatrný, hraje se mezi vápny.

5

Hosté jsou nepřesní, dlouhý nákop sebral Heča.

7

Ogbu a Zima si vyměňují balon na vlastní půlce. Slavia se nikam nežene.

8

Až teď si naběhl Zmrzlý na levé straně, centr do malého vápna zachytil na zemi Heča.

10

Díky chybě Kalabišky se dostal Jurečka na pravé straně za domácí obranu, vyběhnutého Heču ale zblízka nepřeloboval.

12

Zima viděl rozběhnutého Jurečka, který ale jeho dlouhý pas na hřišti nemohl stihnout.

12

Po Schranzově tečované střele bude Slavia kopat roh.

13

Z minulého kola namlsaný Oscar pálil z dálky nad bránu.

15

Hostující fanoušci roztáhli ve svém sektoru plachtu s vyobrazením zvířete. Těžko říct jakého. Klidně by to mohl být mýval.

17

Přímý kop pro hosty z pravé strany vápna.

18

Po hlavičkách Blahúta a Jurošky dostali domácí míč z vápna.

19

Jurásek si naběhl na zadní tyč, kde proti jeho hlavičce z bezprostřední blízkosti zasáhl reflexivně Heča.

20

Nejdříve hlavičkoval Kalabiška nad hostující bránu, vzápětí pálil na opačné straně vedle cíle také Zmrzlý.

23

Od Havlíka se míč odrazil na roh Slavie.

25

Na půlce leží Zmrzlým, bude pokračovat bez ošetření.

26

Havlík prohrál souboj před vápnem, z čeho těžil Schranz, který ale z úhlu Heču neprostřelil.

27

Douděrova dělovka zpoza vápna prolétla vedle brány.

28

Snaha Slavie v Hradišti ale bude zřejmě marná, Sparta vede 2:0.

31

Kohút a Oscar se pošťuchují u lajny, rozhodčí jim domlouvá.

33

Holeš natáhl z dálky, těsně minul pravou tyč Hečovy brány.

36

Kim umotal Oscara, pak ale špatně nahrál a Slavia se pustila do brejku, který pokazil finální nahrávkou Zmrzlý.

37

Slavia bude rozehrávat přímý kop z levé strany vápna.

38

Douděra kopl míč do zámezí a drbe si hlavu. Kdoví, co bylo jeho záměrem, hrubě mu ale nevyšel.

40

Holeš trefil prudce míčem do hlavy Hofmanna, který se skácel k zemi a rozhodčí přerušil hru.

41

Po ošetření se domácí kapitán vrací na hřiště.

43

Kohút dostal míč do vápna, jenže zaváhal a hosté mu míč odkopli.

45

Jurečka dal hlavou míč pod sebe Juráskovi, který zblízka přestřelil.

45

45

První poločas bude nastavený o minutu.

45

Zmatený Havlík zahrál na roh.

45

Zimovu gólovou hlavičku vyrazil Heča reflexivně na roh.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Slavia

46

Douděra dostal míč ve vápně na levačku, v záklonu ale minul.

46

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Christos Zafeiris

47

Kohútův obstřel Staněk vyrazil, Sinjavského dorážku hosté zablokovali.

50

Jurásek hlavičkoval zblízka, Heča s pomocí obránce uklidili míč na roh. Po něm se už Slovácko ubránilo.

52

Prudký centr Sinjavského vyrazil Staněk, za ním už číhal na hlavičku volný Kohút.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Kohút (Slovácko)

55

Douděra z metru sestřelil pumelicí Holzera do hlavy, to bylo těžké k.o.

56

Jurásek zakroutil roh do zámezí.

57

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Vlasij Sinjavskij, nahradil ho Milan Petržela

58

Sražený centr Holzera si sebral ze vzduchu Staněk.

58

Holešova střela se proměnila v nahrávku na Jurečku, který z pěti metrů poslal míč v největší šanci zápasu vedle brány.

60

Kalabiška nepřesnou střelou z dálky pozdravil domácí kotel.

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ivan Schranz, nahradil ho Lukáš Provod

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Matěj Jurásek, nahradil ho Mojmír Chytil

62

Tomáš Holeš (Slavia) vstřelil gól. Slovácko - Slavia 0:1
Holeš dostal před vápnem fůru prostoru a levačkou míč parádně zakroutil k tyči. Kim proti němu nevystoupil a tahle branka jde částečně za korejským záložníkem.

65

David Zima (Slavia) vstřelil vlastní gól. Slovácko - Slavia 1:1
Blahút se prosmýkl kolem Jurečky a z úhlu s pomocí teče Zimy překonal Staňka. Slovenský záložník se raduje, ale vlastní gól bude připsaný nejdražšímu hráči české ligy.

68

Slavii trvalo hodinu, než se ujala vedení, za tři minuty ale o něj přišla.

70

Jurečka se dostal před Kalabišku do zakončení, Heču trefll zblízka do nohy.

71

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slovácko - Slavia 1:2
Slavia si bere vedení hned zpět. Douděra poslal míč do vápna, kde se z jedné střelou na zadní tyč trefil Chytil k zadní tyči. Kalabiška se s ním pozdě chytil.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Juroška (Slovácko)

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Blahút (Slovácko)

77

Počet diváků 6 088 (75 % z kapacity 8 121)

80

Petržela předběhl o dvacet let mladšího Zafeirise, další hráč Slavie ho ale zastavil na půlce.

89

Reinberk měl na hlavě vyrovnání, po centru Holzera ale z ideální pozice přestřelil.