V Ostravě funguje skvělá běžecká parta. Přivítá s radostí i vás

  9:36aktualizováno  9:36
Běhat se zde dá jak přes haldy, tak lesoparky a ani to není daleko na Lysou horu. Podmínky jsou tu skvělé. Stejně jako lidé. Pod RUNGO.cz se zde dala dohromady skupina nadšených běžců, která chodí i pravidelně trénovat. Vše je zdarma pod naší záštitou, budeme rádi, když přijdete - tentokrát na speciální výběh i s redakcí.

Občas se sejde i docela početná skupina běžců | foto: Tereza ŠádkováRungo.cz

Kdy a kde v Ostravě

Tma nikoho z nich nezastaví

Výběh se pravidelně koná v úterý od 18. hodin a pod svá křídla si vás vezme David Rechtoris. Trasa i sraz se pravidelně mění. Je třeba tedy sledovat facebookovou skupinu OSTRAVA - RUNGO.cz výběhy

Krom výběhů pořádá Terka v Ostravě i atletické tréninky. Ty se naopak konají pravidelně v pondělí. Informace o tom kde a v kolik se opět nejlépe dozvíte ve facebookové skupině.

Celou místní buňku má pod palcem běžecký nezmar Tereza Návratová Šádková. A proč že nezmar? Protože asi neznám nikoho, kdo by tak dobře dokázal skloubit veškeré běžecké disciplíny a k tomu všemu si vzal pod svá křídla běžeckou průpravu hobíků všech kategorií. Terka vede v Ostravě jak naše výběhy, kde se můžete těšit na pohodové proběhnutí se skupinou přátel (běží se tak rychle, jak nejpomalejší ze skupiny), tak i atletické tréninky. Tam již na vás Terka bude trochu ostřejší, bude se snažit vymáčknout z vás to nejlepší. A v neposlední řadě vás jistě ráda někdy vezme do Beskyd, kde vám ukáže jak správně běhat do kopců. A že to umí, o tom není pochyb. Letos dokonce společně se svojí kamarádkou Katkou vyhrály extrémní závod ADIDAS 24 hodin na Lysé hoře. Terezu jsem pro vás vyzpovídal, abyste věděli, na co se v Ostravě můžete těšit.

Jak jsi začala běhat? Atletiku jsem začala dělat v 16 letech po předchozí tenisové přípravě. Začínala jsem běhat krátké tratě, kdy nejoblíbenější disciplíny byly 1500 metrů a překážky. S přibývajícími lety jsem začala běhat horské běhy a věnovala jsem se půlmaratonům a maratonům. Dnes běhám vše od desítek, přes půlmaraton, maraton, horské běhy a ultra. Věnuji se také trenérské práci z řad hobby běžců, kteří se chtějí postupně zlepšovat a časem si pravidelným tréninkem vylepšit svoji kondici, anebo zaběhnout vysněný čas v dané distanci. A taktéž jsem započala studium sportovního managementu na vysoké škole.

Fotogalerie

Proč jsi začala dělat výběhy? Protože mě baví běhání a ráda předávám své zkušenosti běžcům, kteří mají nějaké cíle a motivaci. A jsou zapáleni pro sprint, stejně jako já.

V čem jsou Ostravské výběhy zajímavé? V Ostravě máme spoustu krásných běžeckých tras a co je super, že tu není jen rovina, ale je tu i spousta kopcovitých tratí a máme taky blízko do Beskyd. Zde se dá výborně trénovat ve vyšší nadmořské výšce a především běhat horské profily tratí.

A jaké jsou tvé oblíbené Ostravské lokality? Porubský lesopark, Klimkovice, Hošťalkovice, Bobrovníky, Ostravský Landek a samozřejmě běžecké horské terény směr Lysá hora, Smrk, Pustevny, Radhošť.

Speciální výběh tuto neděli v Ostravě

Tak to bylo krátké představení energií napumpované Terezy. Společně vás nyní zveme na speciální nedělní výběh o ceny - nejlepší příležitost i pro ty největší stydlíny, kteří se stále odhodlávají přijít mezi nás. V houfu běžců lehce zapadnete a zjistíte, že jste otáleli zbytečně. O co půjde? O lehký výběh se „srandazávodem“ na pilinové dráze. Více informací najdete na Facebooku v této události.

Výběhové RUNGO.cz skupinky fungují po celé republice od Těšína po Plzeň. Najděte si tu svou nejbližší a prožívejte koníček společně.

Razovitý závod v Běláku - už v dubnu

Naše redakce pořádá seriál Craft RUNGO závodů. Přijďte ochutnat alespoň jeden z nich, v dubnu poběžíme například v Ostravě. Ke startovnému získáte tričko s originálním obrázkem od výtvarnice Mariany Francové!

Tričko pro Craft RUNGO razovity běh 2017 v Ostravě

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Nemusíte se otáčet celí. Několik tipů, jak uvolnit bolavou krční páteř

ilustrační snímek

Nemůžete otočit hlavou? Důvodů, proč vám krk zatuhl, může být celá řada. Stejně jako preventivních opatření, která...

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Vlasy jako radar. Kštice prozradí vše o vaší stravě i nemocech

Ilustrační fotografie

Zhoršenou kvalitu vlasů nikdy nepodceňujte. Tělo vám může dávat signál, že špatně jíte, nebo používáte příliš agresivní...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz