Soutěž: Spojte chůzi s cvičením, najděte nejlepší hřiště a vyhrajte

aktualizováno 
Chůze je jedna z nejzdravějších aktivit vůbec, a když ji spojíte s protahováním, cvičením či posilováním, získáte skvělou kombinaci a zdravý základ životního stylu. Stále častěji u nás vznikají venkovní hřiště, posilovny či fitstezky. Pojďte s námi najít tu nejlepší a vyhrajte.

Nabírání kondice. | foto: Archiv Marcely Janoutové

Posilování s vlastní vahou, pro které nepotřebujete žádné drahé posilovací stroje nebo permanentku do fitka, je trend, který lidi baví. Workoutová hřiště se staví uprostřed měst, v parcích, ale i lesích nebo na okraji vesnic.

Některá z nich jsou opravdu jedinečná. Já jsem vyzkoušel například Fitness stezku Rokytka v Praze, která je takřka dokonalou ukázkou venkovní posilovny. Spousta cvičebních prvků vyrobených převážně ze dřeva sem láká skupinky pod vedením profesionálních trenérů, ale i úplné hobíky. Najdete tu lavice, činky, závěsné systémy, ale i složitější posilovací stroje. Pokud bydlíte v docházkové vzdálenosti, při hezkých jarních a letních dnech rozhodně doporučuji si sem vyrazit třeba na kruhový trénink, který se dá spojit s procházkou po nedaleké cyklostezce vybudované na trase bývalé železniční vlečky ČKD Lokomotivka.

Podobně mě zaujaly i fitstezky téměř na druhém konci republiky, kousek od Olomouce. Ta na kraji obce Hněvotín má dokonce dva kilometry a už sama o sobě se může stát příjemnou procházkou. Pod korunami stromů na ní najdete 18 stanovišť tvořených různými hrazdami, lavičkami či žebříky na ručkování. Jsou navíc doplněny o informační cedule, které poradí i s tím, jak si upravit obtížnost jednotlivých cviků vzhledem ke své výkonnosti nebo hádankami zabaví vaše děti.

Stačí deset minut denně: tři cviky, které posílí celé tělo

Pokud však mám dát procházkám a cvičením pravidelnost, stejně vždycky skončím u toho, co mám nejblíž k domovu. A tak si vyrážím zacvičit na úplně jednoduchá stanoviště v nedalekém lesoparku nebo na workoutové hřiště zhruba kilometr od domu.

Pokud budete chvilku hledat, nejspíš najdete fitness stezku nebo venkovní cvičiště i v docházkové vzdálenosti kolem vás. Jejich umístění můžete často najít i na internetu. Pražáci to mají jednodušší, neboť o místech, kde si můžete dát do těla v našem hlavním městě, jsme psali už dříve. Zkuste si na taková místa naplánovat procházku alespoň jednou či dvakrát za týden. Po pár návštěvách vám půjde cvičení mnohem lépe a uvidíte, že ze sebe budete mít lepší pocit.

Soutěž: hledejte s námi nejlepší hřiště či stezku a vyhrajte

Pokud i vy máte oblíbenou fitness stezku nebo venkovní workoutové hřiště, které je něčím zajímavé nebo se liší od ostatních, dejte nám o něm vědět. Pošlete nám jeho fotografii na e-mail filip.marvan@rungo.cz s popisem místa, kde se nachází. Tři nejlepší (podle názoru redakce) odměníme funkčním tričkem Craft s dlouhým rukávem. Čas máte do 15. května 2017.

A pokud přeci jen bydlíte v místě, kde žádná taková stezka zatím není, klidně si na svých procházkách můžete zacvičit vlastně úplně kdekoliv.

Autor:

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Průzkum: mladí bez rodin vstupují do života se zkreslenými představami

Ilustrační snímek

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového...

Další z rubriky

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Vlasy jako radar. Kštice prozradí vše o vaší stravě i nemocech

Ilustrační fotografie

Zhoršenou kvalitu vlasů nikdy nepodceňujte. Tělo vám může dávat signál, že špatně jíte, nebo používáte příliš agresivní...

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Adecco spol. s r.o.
Operátor výroby

Adecco spol. s r.o.
Praha
nabízený plat: 28 500 - 30 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz