Pardubické Dynamo a Mladá Boleslav mají před sebou poslední vzájemný souboj v letošní sezoně. Ve všech třech předchozích pak uspěly Pardubice.
V domácím střetnutí Východočeši vyhráli 4:3 po prodloužení, jejich poslední tříbodová výhra nad Boleslaví tady v enteria areně se však datuje až k únoru 2018, Dynamo tehdy zvítězilo 2:1.
Oba celky na sebe narazily i v loňském play off, ve čtvrtfinále se radovala Boleslav po jednoznačné výhře 4:0 na zápasy. V dresu středočechů tehdy nastupovalo i dnešní první levé křídlo Pardubic David Cienciala.

Rozhodčí: Kika (CZE), Micka (CZE) - Špůr (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:00
0:59
Camara si sjížděl pro přihrávku zpoza branky, ale jeho střela k boleslavskému gólmanovi neprošla.
1:42
Domácí obránce Vála na poslední chvíli zastavil brejk, do kterého mohl Oscar Flynn!
2:53
Košťálek chtěl vyhodit puk z obranného pásma Dynama, ale ten skončil na domácí střídačce.
3:08
Cienciala dlouhou přihrávkou přesně našel Matěje Blümela, jenž šel sám na branku, ale Krošelje nepřekonal!
3:54
Volný prostor se znovu otevřel před Flynnem, ale Frodl střelu z úhlu pokryl.
4:23
Marek Hecl vyslal dopředu Ondřeje Rohlíka, jeho střelu ale lapačkou vyrazil Krošelj.
5:01
Vála si v páté minutě připisuje už druhý dobrý zásah do hry, tentokrát zastavil boleslavský brejk dvou na jednoho.
5:31
Frodl sbírá do lapačky Fillmanovu střelu od mantinelu.
6:19
Od modré čáry střílel boleslavský obránce David Bernad, ale Frodl má další zákrok.
6:52
Musil si našel kotouč v útočném pásmu, ale jeho následná střela šla mimo.
7:16
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
8:10
Ofsajd Dynama.
8:22
Cienciala zleva mířil do betonů Krošelje.
8:36
Kantner (Ml. Boleslav) vstřelil branku (10. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:1

Mladá Boleslav jde dnes v zápase do vedení jako první! Do samostatného úniku se dostal Matyáš Kantner, který Frodl vykoupal parádním bekhendovým blafákem a v klidu zamířil do prázdné brány!
9:26
Mohlo to být 2:0, ale Miloš Kelemen v dobré pozici nemířil přesně!
11:49
Boleslav drží útočné pásmo, ale nedaří se jí dostat se do zakončení.
12:11
Z úhlu bekhendem pálil Blümel, ale Krošelj má puk pod lapačkou. Následuje komerční pauza.
12:16
Po buly v útočném pásmu Dynama na pravém křídle z první pálil Robert Kousal, ale Krošelj proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou!
13:02
Camara hledal před brankou Musila, ale puk se odrazil úplně jinam, než kanadský útočník zamýšlel.
13:56
Domácí si příliš nerozuměli při střídání a vytvořil se prostor pro Davida Bernada, jeho příklep ale pokryl Frodl.
15:59
16:28
V mezikruží vybojoval kotouč Adam Musil, ale pálil mimo.
18:29
Paulovič se prokličkoval až do mezikruží, ale zakončit nedokázal.
20:00
Pardubické Dynamo bylo v první třetině aktivnějším týmem, po dvaceti minutách však vede 1:0 Boleslav, když samostatný únik parádním bekhendovým blafákem v 9. minutě zužitkoval Matyáš Kantner.
20:00
20:47
Na úvod druhé části rozhodčí píská zakázané uvolnění Boleslavi.
21:17
Camarova střela letěla mimo.
21:34
Icing také na straně Dynama.
23:39
Střelu si nachystal Patrik Poulíček, ale puk se odrazil od brusle bránícího hráče.
24:27
Úplně volný byl v útočném pásmu Boleslavi Martin Pláněk, ale příklepem trefil pouze boční síť.
25:12
Vyloučen hráč Najman (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát první přesilovou hru, Ondřej Najman dostává dvě minuty za podrážení.
25:24
Boleslav po úspěšném vhazování dostává kotouč ze třetiny.
25:41
Tvrdou ránu Blümela z první kryje Krošelj.
26:53
V oslabení se do zakončení dostal Pavel Kousal, ale Frodl má další zákrok.
27:40
Po přisunutí od Rohlíka se ke střele dostal Juraj Mikuš, ale Krošelj puk za svá záda nepustil.
28:20
Mikuš vložil hůl do střely od modré čáry, ale Krošelj udržel puk pod kontrolou.
29:10
Pardubičtí hráči jeli tři na jednoho, ale Camara celou akci překombinoval jednou zadovkou navíc a Boleslav tak stále těsně vede!
29:55
Krošelj kryje tvrdou ránu Pauloviče.
30:27
Kousal (Ml. Boleslav) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Flynn a Fillman
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:2

Dynamo je dnes o něco aktivnějším týmem, ovšem Boleslav těží z produktivity a vede 2:0! Přihrávkou od mantinelu našel Oscar Flynn Pavla Kousala, který prudkou střelou nedal Frodlovi šanci.
32:25
Na pravém kruhu pro vhazování se ke kotouči dostal Adam Musil, ale jeho střelu Krošelj zkrotil.
32:44
Na levém křídle se do zakončení dostal domácí Ondřej Rohlík, ale Krošelj zastavil puk betonem.
33:00
Zakázané uvolnění Boleslavi.
33:42
Další Musilovu střelu kryje Krošelj.
34:12
Volný prostor se objevil před Pavlem Kousalem, ale boleslavský útočník druhý gól nepřidal.
35:05
Dynamo drží Boleslav pod tlakem, ale Krošelj dnes chytá fantasticky.
37:15
Velkou šanci měl mezi kruhy Adam Musil, ale Krošelj vyráží.
38:23
39:53
Poslední minutu druhé třetiny Dynamo tráví v útočném pásmu, druhá pětka domácích ale nemůže najít recept na Krošelje.
40:00
Střely na branku jsou po druhé třetině 18:6 pro Dynamo, ale gól dávala opět pouze Mladá Boleslav. Po přihrávce do mantinelu se ve 31. minutě prosadil Pavel Kousal a poslal svůj tým do vedení 2:0.
40:00
40:47
Kotala (Ml. Boleslav) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Moravec a Kantner
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:3

Pardubicím se naplnil nejhorší možný scénář, Boleslav dává gól hned na začátku třetí části a odskakuje do možná rozhodujícího vedení! Střela Davida Moravce se ještě odrazila od Frodla, ze vzduchu ovšem puk do branky vrátil Jakub Kotala.
42:41
Frodl vyráží pokus Marise Bičevskise z mezikruží.
43:37
Ševcova střela od modré šla vysoko nad.
44:18
Frodl sbírá do lapačky Fillmanovu střelu od modré po vhazování v útočném pásmu Boleslavi.
44:46
Vyloučen hráč Kousal (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Další přesilovka pro Dynamo, Pavel Kousal dostává dvě minuty za podrážení.
45:06
Cienciala si dlouho hledal prostor na střelu, ale puk nakonec skončil v lapačce Krošelje.
45:27
Cienciala přihrávkou napříč pásmem vyzval Blümela, ale jeho střelu v pádu zastavil Krošelj.
46:25
Frodl se snažil spoluhráčům pomoci rychlou rozehrávkou přes celé hřiště, ale je z toho ofsajd Dynama.
47:08
Už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se ke střele dostal boleslavský Najman, ale minul.
47:46
Tvrdou ránu Košťálka sbírá v klidu do lapačky jistý Krošelj.
48:24
Od mantinelu mířil mezi Krošeljovy betony Matej Paulovič, ale neuspěl.
49:28
Krošelj dnes chytí všechno. Jedovatou střelu z mezikruží si nachystal domácí Blümel, ale puk opět končí v lapačce boleslavského gólmana.
50:10
50:46
Boleslav měla velkou šanci, když Frodl vyjel proti útočícímu hráči, ale nezasáhl ideálně a před prázdnou pardubickou brankou zůstal volný kotouč, Frodl se ale nakonec zvládl zorientovat a odpálil jej.
53:17
Camara pálil z první mezi kruhy, ale Krošelj vyráží!
53:30
Nezvykle šest a půl minuty před koncem se Dynamo pouští do hry bez brankáře!
54:21
Kousal (Ml. Boleslav) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Najman a Ševc
Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:4

A je hotovo! Tah bez gólmana domácím nevyšel, Boleslav dává čtvrtý gól, když prázdnou bránu trefil Pavel Kousal a dal svůj dnešní druhý gól.
54:53
Frodl je zpátky mezi třemi tyčemi a kryje střelu Tomáše Fořta.
55:01
Následně také Fillmanův pokus od modré.
57:08
Camara zkusil tečovat nahození od modré čáry, ale puk nezasáhl a Krošelj v klidu vyrazil.
59:02
Dynamo se znovu usadilo v útočném pásmu, ale už to nebude nic platné.
59:38
Pátý gól hostů mohl přidat Tomáš Fořt, ale nezasáhl kotouč při brejku dvou na jednoho!
Vítězná sedmizápasová série Dynama končí. Zastavil ji fantastický výkon boleslavského gólmana Gašpera Krošelje, který pochytal všechny střely soupeře a vychytal Středočechům výhru 4:0. Příjemný vstup do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

29. 1. 2023 17:30Ml. Boleslav–Pardubice 3:5
22. 12. 2022 18:00Pardubice–Ml. Boleslav 2:1
1. 11. 2022 17:30Ml. Boleslav–Pardubice 0:1
25. 9. 2022 18:00Pardubice–Ml. Boleslav 2:3
30. 1. 2022 17:00Pardubice–Ml. Boleslav 0:4
12. 12. 2021 16:00Ml. Boleslav–Pardubice 2:4
24. 10. 2021 17:00Pardubice–Ml. Boleslav 4:3
12. 9. 2021 16:00Ml. Boleslav–Pardubice 3:4