Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze zápasu 55. kole hokejové extraligy. Domácí Olomouc dnes vyzve kladenské rytíře a půjde o hodně.
Oba týmy dělí osm bodů. Domácí Mora drží poslední příčku zajišťující postup do předkola play off (12.). Kladno je momentálně na pozici, která je naopak poslala do play out (14.). Mezi oběma celky je Litvínov, který na Olomouc ztrácí jen tři body.
Hanácí v posledním zápase prohráli 2:3 po nájezdech na ledě Zlína. Dvěma góly se uvedl Lukáš Klimek, který měl do té doby na svém kontě pouze jeden přesný zásah.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Ondráček (CZE) - Šimánek (CZE), Frodl (CZE)
Počet diváků: 2 400

I kladno odehrálo svůj poslední zápas ve Zlíně (17. února). Stejně jako Olomouc si odvezlo porážku 2:3. Ovšem v základní hrací době. Zápas začne za minutu.
0:00
0:04
Zápas začal! Začíná poslední díl epizody Jágr versus Krejčí. Minimálně v této sezoně.
1:08
Bambula bojuje o puk v rohu kluziště, Olomouc kontroluje kotouč.
1:45
První střelecký pokus. Kolouchova teč ale byla hodně nepřesná.
2:09
Jaromír Jágr poprvé na ledě! Puk však po sražené přihrávce končí na střídačce Olomouce.
2:30
Ondruškova rána od modré Bowa nezaskočila.
2:42
Vyloučen hráč Kuťák (Kladno), 2 min. za zdržování hry
Kuťák vyhodil kotouč do hlediště. A půjde na dvě minuty.
3:02
Krejčí přihrával před bránu, Bow přihrávku podržel pod lapačkou.
3:50
Ondrušek ztratil kotouč a puk je teď mimo útočné pásmo Mory.
4:08
Rostislav Olesz po přihrávce do útočného pásma bez rozpaků vypálil. Bow na dvakrát jeho pokus zkrotil.
4:34
David Škůrek se z pozice obránce dostal až na brankoviště, kam dostal přesnou přihrávku. Po ataku ale nedokázal zamířit přesně a bránu vůbec netrefil.
5:14
Kladno je v plném počtu.
5:31
Zikmund mohl vypálit, ale před Lukášem bylo přelidněno.
5:40
Komerční přestávka.
7:04
Zatím sledujeme velmi opatrný hokej.
7:45
Nahodilovu ránu tečoval Krejčí, kterému scházelo pár centimetrů.
8:36
Lukáš při rychlém přesunu posunul svoji branku a hra se přerušuje.
8:50
Baránkovo nahození trefilo pouze Nahodila, následný útok Olomouce zastavuje ofsajd.
9:40
Kolouch zakončoval po akci Olesze, ale přes obránce nedokázal vyslat razantní střelu.
10:07
Lukáš vyrazil Babkovu střelu.
10:47
Nepřesná rozehrávka rytířů znamená zakázané uvolnění.
Jeden z kladenských hráčů zlomil hůl, což otevřelo prostor pro Jana Knotka. Jeho ránu z mezikruží Bow vykryl.
11:57
Krejčí sice vyhrál buly, ale na modré ho žádný z jeho spoluhráčů nezachytil.
12:41
Vyloučen hráč Navrátil (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Po zásahu holé do obličeje si odchází odpočinout Jakub Navrátil. Následuje komerční přestávka.
13:29
Plekanec, Baránek a nakonec zakončoval Kubík, ale blok nepřekonal.
14:15
Olomouc vyhazuje.
15:00
Olomouc v plném počtu.
15:29
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za hrubost
Olomouc se v pěti lidech na ledě příliš neohřála. Dujsík chytil pod krkem svého soka a strhl ho na zem. Sudí domácího beka posílají na dvě minuty na trestnou lavici.
15:54
Hlavova rána těsně minula Lukášovu bránu, následně Kubík střelou zprava rozvlnil síť, ale pouze tu boční.
17:12
Po sérii odrazů Lukáš zakryl kotouč a přerušuje hru.
17:20
Dotchin si po vhazování převzal kotouč a z mezikruží vypálil. Lukáš lapačkou vytáhl parádní zákrok.
19:35
Plekanec pálil zleva, Lukáš jeho pokus betonem vykopl.
20:00
První perioda příliš hokejové krásy nenabídla. A byla skoupá i na střely. Olomouc na bránu vystřelila celkem sedmkrát, Kladenští zaznamenali ještě o jeden pokus méně.
20:00
20:38
Plekanec vybojoval v útočném pásmu kotouč a zkoušel překvapit Lukáš střelou z úhlu. Ten prostor u tyče zalepil takovým způsobem, že pohnul brankou.
20:52
Knotek přišel v útočném pásmu o puk, hraje Kladno.
21:54
Kladno svými nepřesnými pokusy Lukáše nerozhodilo, pak se dostalo do ofsajdu.
23:03
Donaghey zakončil svůj ofenzivní výpad střelou, kterou olomoučtí obránci dokázali zablokovat.
23:50
Plekanec (Kladno) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Beran a Kehar
Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:1

Kladno se dostává do vedení! Plekanec s Hlavou ujeli do přečíslení. První jmenovaný to vzal na sebe a přízemní střelou k tyči překonává Lukáše.
24:12
Suchánek posílal z modré nabídku před bránu, ale blok těl puk k Lukášovi nepustil. Rytíři jsou však ve druhé třetině aktivnějším týmem.
24:42
Olomouc kazí rozehrávku, icing domácích.
25:46
Rozhodčí odvolali signalizovaný faul. Plekanec upadl po ataku Koloucha, ale spíše kvůli nerovnosti ledu.
27:28
Snad první vážnější situace Hanáků v druhé třetině. Nahodil se kolem mantinelu protáhl do útočného pásma a z úhlu vystřelil pouze do náruče připraveného Bowa.
28:18
Závar před Bowem vážnější příležitost Hanákům nepřinesl.
28:40
Ondrušek trefil pouze blok, následně dostal šanci na druhou střelu a donutil Bowa k zákroku.
28:56
Hned z protiútoku ujel do samostatného nájezdu Zikmund, ale Lukáš se vyznamenal.
29:27
Indrákovi v dobré pozici nesedla střela.
29:51
Dujsík byl pravděpodobně zasažen do obličeje, ale rozhodčím zákrok ušel.
31:15
Olomoučané teď několikrát vystřelili na svatyni Bowa, jenže žádná střela nebyla příliš nebezpečná.
31:41
Na druhé straně pálil po zadovce Plekanec, Lukáš jeho projektil vyrazil.
32:03
Hrozivá rozehrávka rytířů nabídla příležitost Krejčímu. Ten z blízka Bowa nepřekonal a následně se neujala ani bekhendová dorážka Klimka.
33:06
Baránek od modré míjí.
33:47
Kusko přihrával pod sebe Dujsíkovi, jeho střela našla lapačku Bowa. Následuje komerční přestávka.
34:05
Oleszova přihrávka proklouzala až k Bowovi, který musel rychle zaklapnout betony.
35:27
Klimek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Černý a Nahodil
Stav zápasu Olomouc - Kladno 1:1

Lukáš Klimek srovnává stav zápasu! Černého nahození se po zásahu Bowa odrazilo od zadního mantinelu k volnému Klimkovi, který jednoduše puk dopravil do odkryté klece. Lukáš Klimek zaznamenal za poslední dva zápasy tři góly. Před tím měl na kontě pouhou jednu trefu.
40:00
Prostřední dějství by se dalo rozdělit na dvě poloviny. V té první bylo Kladno jasně lepším týmem, což potvrdilo vstřelením branky. Po té převzala iniciativu Morávka a soupeři oplatila stejnou mincí.
Na střely na bránu v druhé třetině 12: 12.
40:00
40:58
Klimkovo střelu od modré třímá Bow v lapačce.
41:35
Vidíme dva ofsajdy Olomouce v krátkém časovém sledu.
41:45
Na druhé straně zakázané uvolnění Kladna.
42:14
A icing si připisují i domácí. Zatím je třetí třetina velmi přerušovaná a opatrná.
42:21
Kladenské nahození si našlo cestu až do Lukášovy lapačky.
42:40
Kuťák se dostal do dobré střelecké pozice, ale na poslední chvíli mu dokázal do střely šáhnout jeden z beků.
42:57
Švrček (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Krejčí
Stav zápasu Olomouc - Kladno 2:1

Olomouc otáčí zápas! David Krejčí porazil na buly Plekance a Jan Švrček napálil puk z první. Kotouč se ještě otřel o Bowovu bližší tyč. Mimořádně přesná rána. Jedná se o teprve Švrčkův desátý gól v olomouckém dresu.
44:41
Lukáš musel být ve střehu proti střele Kubíka.
44:56
Olesz (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kolouch a Řezníček
Stav zápasu Olomouc - Kladno 3:1

Olomouc odskakuje na dvě branky! Olesz ujížděl s Navrátilem, naznačil přihrávku, čímž oklamal Ticháčka a bekhendem zamířil přímo pod břevno.
45:54
Lukáš podrží odražený kotouč. Hra se přerušuje.
47:29
Olomoučtí fanoušci, kteří po dlouhých týdnech mohli konečně přijít na hokej ve větším než tisícovém počtu, si třetí třetinu náležitě užívají. Plecharénou obíhá mexická vlna.
48:37
Baránek riskantní rozehrávkou ztratil kotouč, Lichanec zpoza brány přihrával Kuncovi, který z dobré pozice minul.
49:24
Olomoucké bloky teď nedovolily Kladenským ohrozit Lukáše.
49:48
Bambula v dobré příležitosti prováhal ideální možnost k zakončení.
50:25
Zikmundova rozehrávka byla dobře myšlená, jenže přišla ještě před červenou čárou a rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
51:48
Woodovu střelu srazila pozorná obrana Olomouckých.
52:40
Kubíkova střela z levého kruhu Lukášovi starosti nenaděla. Po komerční přestávce se bude vhazovat v olomouckém pásmu.
54:36
Kuncův průnik skončil jeho pádem k ledové ploše. Rozhodčí k nelibosti domácích příznivců nepískají.
55:18
Ticháček chtěl překvapit Lukáše rychlou střelou z první z ostrého úhlu, jenže klec Olomouce minul.
56:25
Zakázané uvolnění Olomouce dává příležitost Kladnu zkusit hru bez brankáře. Teď nebo nikdy.
56:32
Plekanec na buly neuspěl, ale dostane šanci na reparát. Řezníček opět vyhazuje na icing.
56:38
Tentokrát už Kladno na buly úspěšné. Dotchin přihrával Arzamastsevovi, jehož střelu si našel Lukáš.
57:04
Dotchin vyslal tvrdý pokus, ale před Lukášem bylo přehuštěno.
57:46
Kunc při úniku přišel o rukavici, rozhodčí nepřerušili.
58:04
Bambula (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Kladno 4:1

A je hotovo! Olomouc si připíše tři body. Jan Bambula trefuje odkrytou svatyni ze středního pásma.
58:59
Kusko ztratil kotouč, načež pálil Arzamastsev. Lukáš pozorný.
60:00
Zápas končí! Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Olomouc znovu na dvanácté příčce odskakuje Litvínovu na tři body. Severočeši se na Hanáky dotáhli dnešní výhrou nad Kometou. Důležitá výhra pro Kohouty, kteří ve třetí třetině otočili zápas a pak si dalšími góly pojistili svoji výhru.

19. 2. 2023 17:20Kladno–Olomouc 4:5
6. 1. 2023 18:00Olomouc–Kladno 6:2
25. 11. 2022 18:00Kladno–Olomouc 5:2
9. 10. 2022 16:45Olomouc–Kladno 3:0
22. 2. 2022 18:00Olomouc–Kladno 4:1
9. 1. 2022 17:00Kladno–Olomouc 2:0
21. 11. 2021 17:00Olomouc–Kladno 4:3
30. 9. 2021 18:00Kladno–Olomouc 2:3