Před prázdnou enteria arenou zanedlouho začne další domácí utkání pardubického Dynama. Na jeho led tentokrát dorazil lídr soutěže z Třince.
0:00
0:41
Kousal posunul puk na Camaru, jeho první střela zápasu ale šla hodně mimo.

Rozhodčí: Kika (CZE), Šindel (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 1 000

1:04
Kousal znovu hledal před brankou Camaru, puk však hokejkou odehrál Mazanec.
1:17
Mazanec sbírá puk do lapačky a má další zákrok.
1:49
Na druhé straně zkoušel střílet Marian Adámek, ale netrefil zařízení.
2:47
Zdráhal od modré čáry nahazoval kotouč, ten byl ale sražen mimo.
3:03
Zakázané uvolnění Třince.
3:27
Doudera zkoušel zadovkou mezi kruhy hledat Růžičku, ale třinecký tahoun se do zakončení nedostal.
4:08
Daleko nebezpečněji už pálil Andrej Nestrašil a jen těsně minul branku!
5:16
Po přihrávce od Marcinka nepřesně od mantinelu pálil Hrňa.
6:23
Úplně volný mezi kruhy se ke kotouči dostal Paulovič, ale jeho rána neměla razanci a přeletěla branku!
7:27
Camara v dobré pozici ještě zkoušel hledat Ciencialu, ale ten nezakončil.
7:30
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za podražení
Oceláři budou hrát první přesilovku. Dvě minuty za podrážení inkasuje Jan Košťálek.
8:09
Třinečtí zaujali pozice v útočném pásmu.
8:24
Hrňa posílal před branku nabídku na teč pro Marcinka, puk ale odletěl mimo.
8:31
Dynamo vyhazuje kotouč.
9:09
Dobrou pozici na střelu měl Hrňa, puk ale zblokoval Robertson.
9:30
Dynamo je kompletní.
9:44
Kundrátkova rána letěla mimo.
10:34
Kolář zazmatkoval na útočné modré a pustil třinecké hráče do brejku, ti si ale nerozuměli na brankovišti a byť byl Frodl úplně mimo, puk jeho branku neohrozil.
10:49
Hrehorčákovu ránu od pravého mantinelu už má Frodl plně ve své moci.
11:04
Camara (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:0

A z protiútoku Dynamo otevírá skóre! Trefil se probuzený útočník Anthony Camara, který využil důraz na brankovišti a prostrčil puk za Mazance.
12:23
Camara byl velmi blízko druhému gólu, nejprve před Mazancem nebezpečně tečoval a ze všech sil se pak snažil o dorážku, hostující gólman ale udržel puk před čárou!
13:31
Nadvakrát pálil Hecl, první střelu vyrazil Mazanec, druhá šla vedle.
14:04
Hrňa zkusil překvapit Frodla střelou na lapačku, ale pardubický gólman se nedal.
15:00
Vyloučen hráč Anděl (Pardubice), 2 min. za hákování
Třinec hrál dlouho ve výhodě a čeká ho druhá početní výhoda. Dvě minuty za hákování pro Lukáše Anděla.
15:43
Růžička pálil z první, ale trefil pouze Michala Hrádka.
16:04
Další střela Růžičky šla mimo.
16:24
Hrádek dalším obětavým skokem osvobozuje Dynamo a míří na střídačku.
17:00
Dynamo přestálo i druhé oslabení.
17:12
Vyloučen hráč Musil 8 (Třinec), 2 min. za podražení
A v závěru první dvacetiminutovky si přesilovku vyzkouší také Dynamo. Bratr pardubického útočníka Adama David Musil dostává dvě minuty za podrážení.
17:30
Ostrá rána Košťálka letěla nad.
18:43
Mikušova střela přes beka šla mimo, Dynamu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
19:12
I Oceláři oslabení zvládli a jsou kompletní.
20:00
V první třetině jsme v Pardubicích viděli jednu branku, o kterou se ve 12. minutě postaral Anthony Camara a Dynamo díky němu vede 1:0.
20:00
20:31
Vyloučen hráč Vrána (Třinec), 2 min. za hákování
I vstup do druhé části si Dynamo osladí přesilovkou. Dvě minuty za hákování dostává Petr Vrána.
20:39
Camara (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Říčka a Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:0

A domácí po osmi vteřinách přesilovku využívají! Po rychlé souhře po vhazování se šikovnou tečí podruhé v dnešním utkání prosazuje Anthony Camara!
20:30
Anděl zkusil zpětnou přihrávkou hledat Kousala, ale ten se ke kotouči nedostal.
22:58
Zakázané uvolnění Dynama.
23:29
Přes beka střílel Paulovič, ale puk byl sražen mimo.
23:40
Mazanec má další zákrok.
25:09
Kundrátek (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kovařčík
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:1

Třinec se dostává zpět na dostřel! Oceláři ujeli ve třech na jednoho a po pěkné výměně puku nedal Frodlovi ranou z mezikruží žádnou šanci Tomáš Kundrátek!
25:37
Zakázané uvolnění Pardubic.
27:16
Adam Musil špatně zpracoval puk na útočné modré čáře a je z toho ofsajd domácích.
27:41
Zakázané uvolnění také na straně Třince.
27:48
Kolářova rána od modré byla sražena do ochranné sítě.
30:01
U mantinelu v současných chvílích sledujeme velmi tvrdou hru, brankáři jsou ale téměř bez práce.
30:20
Icing Dynama.
30:52
Oceláři však zažádali o trenérskou výzvu a rozhodčí bude ještě Košťálkův gól zkoumat kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři.
30:52
A trenérská výzva Třince byla úspěšná! Podle výroku rozhodčích Košťálek ještě před gólem atakoval Mazance a branka neplatí.
32:13
Od modré čáry nebezpečně střílel Zahradníček a posléze ještě dorážel Vrána, vyrovnáno ale není!
33:13
Nahození Nestrašila v klidu do lapačky sbírá Frodl.
34:01
Kolář na modré nabil Hrádkovi, jeho ránu z první ale vyrazil Mazanec.
34:26
Prudkou ránu zápěstím si připravil Camara, ale Mazanec má puk v lapačce.
35:02
Mezi dvě hráči to zkoušel také Robert Říčka, ale netrefil branku.
35:34
Zakázané uvolnění Ocelářů.
35:57
Poulíček zadovkou hledal Pauloviče, který okamžitě pálil z pravého kruhu pro vhazování, Mazanec byl však připraven.
36:24
Vyloučen hráč Marcinko (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
Tomáš Marcinko při průjezdu okolo pardubické branky poslal k zemi Dominika Frodla a nabízí Dynamu další přesilovku.
37:03
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Cienciala
Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:1

Robertu Říčkovi letos do brány spadne téměř všechno. Po Košťálkově přihrávce mu vůbec nesedla rána z první, puk ale přesto doskákal až za Mazance a Dynamo už skutečně vede o dvě branky!
38:42
Nabuzený Camara se pokusil prokličkovat přes tři hráče, ale do zakončení se nedostal.
38:47
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovka také pro Třinec. Jan Kolář usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
39:20
V obranném pásmu Dynama vybojoval puk Patrik Poulíček a šetří vteřiny pro domácí.
40:00
Ve druhé třetině v Pardubicích padly další tři góly a Dynamo vede 3:1. Do třetí části Třinec vstoupí zhruba tři čtvrtě minutu dlouhou přesilovkou.
40:00
40:25
Růžička (Třinec) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Doudera a Hrňa
Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:2

Podobně jako Dynamo i Třinec využívá přesilovku zkraje třetiny! Do nahození od modré před Frodlem stačilo Růžičkovi jen vložit hůl a puk skončil v síti.
40:42
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Třinec 4:2

Ovšem uběhlo jen pár vteřin a Dynamo si bere zpět své dvoubrankové vedení! Před Mazance se propracoval Adam Musil a bekhendem překonal třineckého gólmana. Čtvrtou asistenci v dnešním zápase zaznamenal Jan Košťálek.
44:00
Za Frodlem se sice ozvala tyč, to ale Marian Adámek trefil pouze boční konstrukci.
44:21
Dobrou pozici měl Martin Růžička, který ještě přenechával puk Tomáši Kundrátkovi, ten ale netrefil branku.
45:17
Třinec stupňuje tlak a v pěti hráčích drží Dynamo pod zámkem v jeho obranném pásmu.
46:17
Musil u mantinelu hodně tvrdě dohrál Jana Zahradníčka.
47:03
Kofroň z ostrého úhlu nahazoval puk před Frodla, ale domácí obrana se zorientovala a dostala puk do bezpečí.
47:27
Petr Vrána v nájezdu netrefil branku.
47:34
Vyloučen hráč Vrána (Třinec), 2 min. za sekání
Dynamo může třinecký tlak otupit přesilovkou, dvě minuty za sekání totiž dostává Petr Vrána.
48:31
Tvrdou ránu Pauloviče vyrazil Mazanec.
49:10
Třinec pouze nahodil puk do útočného pásma, jenže puk se odrazil přímo před Frodla kam dojížděl úplně osamocený Erik Hrňa, ve velké šanci ale neuspěl!
49:36
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 5:2

A Dynamo naproti tomu utíká do tříbrankového vedení! Domácí mají dnes ve svém táboře už druhého dvoubrankového střelce, když se po důrazu na brankovišti prosadil Adam Musil. Košťálek má pátou asistenci.
52:32
Z otočky zkoušel střílet Robert Kousal, ale Mazanec přiraven.
52:55
Říčkova rána letěla mimo.
54:10
Třinecké hráče začíná tlačit čas, domácí naopak cítí velmi výhodnou pozici a pouze odehrávají kotouče.
54:50
Košťálkova rána od modré zblokována.
55:57
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za hákování
Třinec ještě může utkání zdramatizovat v přesilovce. Dvě minuty za hákování dostává dnešní dvorní nahrávač Jan Košťálek.
56:47
Marko Daňo využil chyby v domácí rozehrávce a byl úplně sám před Frodlem, jenže pardubický brankář proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou! A na střídačce se hodně vzteká Andrej Nestrašil.
57:28
Ránu Růžičky vyráží Frodl.
58:08
Vrána (Třinec) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Adámek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 5:3

Domácí už sice byli v plném počtu a Frodl původně vytáhl další dobrý zákrok lapačkou, jenže puk za jeho záda pravděpodobně srazil někdo z pardubických hráčů.
58:40
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Hecl
Stav zápasu Pardubice - Třinec 6:3

Dynamo dnes za žádnou cenu nechce připustit drama a ani ne za minutu šestou trefu přidává z pravého kruhu pro vhazování David Cienciala!
59:30
Běží poslední minuta poslední třetiny. Enteria arena tleská, o dnešním vítězi není pochyb.
Dynamo přibrzdilo vítězné tažení Ocelářů a bere tři body za výhru 6:3. Druhu výhru Východočechů nad Třincem v letošní sezoně pěti asistencemi řídil Jan Košťálek, po dvou gólech potom zaznamenali Anthony Camara a Adam Musil. Z Pardubic vám pěkný víkend přeje Marek Votke.

14. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 1:2
12. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 3:5
10. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 2:4
7. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:2
6. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 2:1
3. 4. 2023 18:00Pardubice–Třinec 0:3
2. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 4:2
24. 1. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:4