Hezké nedělní odpoledne. Hokejová extraliga dnes pokračuje šesti zápasy, společně se budeme věnovat souboji mezi Litvínovem a Spartou. Začínáme v 15:30.
Severočeši se v tabulce drží na třináctém místě a bojují o postup do předkola play off. Z posledních osmi zápasů dotáhli k vítěznému konci jen jeden.
Naopak Sparta se nachází ve slušné formě. Z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři, v pátek uspěla poměrem 4:1 na ledě Mladé Boleslavi.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Mrkva (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:00
0:14
První sparťanská kombinace končí zakázaným uvolněním, Němeček si nerozuměl s Kašem.
0:47
Vyloučen hráč Chlapík (Sparta), 2 min. za hrubost
0:47
Vyloučen hráč Strejček (Litvínov), 2 min. za hrubost
1:36
Při hře 4 na 4 se ve velké šanci ocitl Doležal, ale bekhendové zakončení nedotáhl do úspěšného konce.
2:27
Na druhé straně puk zajímavě tečoval slovenský útočník Sukel, Hudáček zasahovat nemusel.
3:21
Oba týmy už jsou kompletní. A brankář Sparty si po ráně Zdráhala připisuje první úspěšný zákrok.
4:29
Moravčík projel středním pásmem a chtěl nahodit puk za branku, ale jeho záměr přečetl Hrbas.
4:59
Demel ukryl své nahození za blokujícího útočníka soupeře. Šikovná teč Svobody se mezi tři tyče nevešla.
5:43
Vyloučen hráč Strnad (Sparta), 2 min. za hákování
Severočeši si zahrají první přesilovku, Strnad dostává od sudích dvě minuty za hákování.
6:22
Svěřenci kouče Růžičky se nemohou usadit v útočném pásmu. Hosté už podruhé vyhazují.
6:58
Ve vlastním oslabení se vydal do úniku Chlapík, jenže Godla si s jeho prudkou ranou dokázal poradit.
7:42
Vyloučen hráč Havelka (Litvínov), 2 min. za vražení na hrazení
Vteřinu před Strnadovým návratem na led je tu další vyloučení, na trestnou lavici usedá domácí Havelka.
8:17
Horák dostal ideální nabídku od Chlapíka, ale v klíčový okamžik netrefil puk čistě a minul.
9:05
V šanci se ocitl Chlapík, Godla znovu úspěšný. Další akci Sparty zastavil ofsajd.
9:42
Havelka naskakuje na led, domácí jsou v plném počtu.
10:29
Kaše (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Thorell
Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:1

Pražané se ujímají vedení. Thorell vystihl rozehrávku soupeře a vjel do útočného pásma, jeho následné nahození před brankou jemně tečoval Kaše.
11:37
Mohlo být srovnáno. Na brankovišti Sparty se zjevil Straka, ale z bezprostřední blízkosti Hudáčka nepřekonal.
12:40
Další střelu litvínovských hráčů obětavě zablokoval Pavelka. Oba týmy bojují o puk u mantinelu.
13:29
Severočeši se sami připravili o útočné pásmo, Irving nezachytil puk na modré čáře. Následuje komerční přestávka.
13:38
Vyloučen hráč Šmerha (Sparta), 2 min. za faul loktem
13:59
Hudáčkovi vypadl puk po ráně od Demela. Následně se Straka pokoušel o dorážku, ale slovenský gólman své zaváhání napravil.
14:38
Litvínov stále kombinuje v útočném pásmu. Další ohrožení branky soupeře zatím nepřichází.
15:01
Kotouč vlétl do ochranné sítě. Po vhazování odpaluje Strnad puk až ke Godlovi.
15:38
Sparta je kompletní, pokračujeme v pěti na obou stranách.
16:36
Oběma týmům v posledních okamžicích trochu vázne kombinace. Nezměnili to ani Hübl s Chalupou.
17:35
V dobré příležitosti se ocitl Kudrna. Mířil pod horní tyč, ale trefil jen Hudáčkovo pravé rameno.
18:14
Doležal zbytečně ztratil puk ve středním pásmu. Hrozící protiakci Litvínova zažehnal Dvořák.
19:01
Do konce první třetiny zbývá ještě minuta.
20:00
První třetina je za námi. Do kabin odchází spokojenější sparťané, kteří vedou v Litvínově 1:0. O zatím jedinou branku se v jedenácté minutě postaral Kaše, asistenci si připsal švédský útočník Thorell.
20:00
20:47
Hudáček schoval puk v lapačce po Estephanově nahození. Vhazování po jeho levici.
21:33
Poláškovo nahození končí v ochranné síti, hra se tedy stěhuje do středního pásma.
22:13
Do rány od modré v podání Moravčíka obětavě padl Stříteský.
22:59
Další zablokovaná rána Sparty, Straka nedovolil vypálit slovenskému obrovi Jurčinovi.
23:14
Vyloučen hráč Fronk (Litvínov), 2 min. za sekání
24:00
Pražané hned několikrát ohrozili Denise Godlu, ale slovenský brankář zatím působí mezi třemi tyčemi velmi jistě.
24:24
Další zákrok litvínovské jedničky, tentokrát proti dalekonosné střele od Pavelky.
25:14
Domácí v plném počtu.
25:58
Zasahovat musel také Hudáček, ofenzivní výlet zakončil nepříjemnou ranou domácí obránce Demel.
27:00
A další práce pro hostujícího gólmana, po Hrbasově pokusu končí puk v jeho lapačce. Následuje komerční přestávka.
27:59
Domácí fanoušci se dožadovali odpískání faulu na Hübla, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
29:22
Strejček sice přišel o hokejku, ale v osobním souboji s Dvořáčkem si i tak u mantinelu věděl rady.
29:58
Zemanovo nahození vyrazil Hudáček pouze před, dorážka Kudrny nebyla úspěšná.
30:52
Druhá třetina zatím moc pohledných hokejových momentů nenabídla. Dění na ledě připomíná spíše boj.
31:29
Změnit to mohl Horák. Po přihrávce od Kašeho se snažil najít prostor mezi betony brankáře Godly, ale bekhendem neuspěl.
31:45
Po šanci Doležala a závaru před Godlou se hra přerušuje, litvínovská branka si žádá drobné úpravy.
32:11
Forman (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Chlapík
Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:2

Sparta navyšuje svůj náskok. Chlapík našel zpětnou přihrávkou Formana, na jehož ránu k tyči Godla nedosáhl.
33:08
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za podražení
Další komplikace pro domácí, Hübl dostává od sudích dvouminutový trest za podrážení.
33:49
Pražané jdou naproti třetímu gólu, ale zatím jim chybí přesnější muška. Branku minul Chlapík i Doležal.
34:19
Matuškin vyslal na branku nepříjemnou ránu, ale Godla na puk celou dobu viděl a úspěšně zasáhl.
35:08
Hübl naskakuje zpět na led.
35:26
Estephan se Zdráhalem se hnali do zajímavého brejku, sudí ale píská ofsajd druhého jmenovaného.
36:28
Stoljarov předvedl povedenou individuální akce, na jejímž konci se dostal až do zakončení. Godla opět pozorný.
36:59
Šance i na druhé straně. Tvrdě pálil Zdráhal, Hudáček se stačil přemístit včas.
37:38
Hrbas našel přihrávkou zpoza branky Svobodu, jemuž znemožnil zakončení zodpovědně bránící Thorell.
38:09
Pavelka vyslal puk na branku, Godla jej vyrazil do rohu kluziště.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
40:00
Sparta drží vedení i po čtyřiceti odehraných minutách. Také ve druhé třetině se Pražané prosadili, po přihrávce Filipa Chlapíka zamířil přesně Miroslav Forman.
40:00
40:18
Vyloučen hráč Matuškin (Sparta), 2 min. za zdržování hry
41:10
Domácím se zatím v přesilovce vůbec nedaří. Sparta už poněkolikáté vyhazuje puk z pásma.
41:42
Demel nezpracoval Estephanovu přihrávku, hosté se tak znovu osvobozují. Z tribun se ozývá pískot.
42:18
Sparta je v pěti.
43:23
Hudáček lapil Kudrnovu ránu. Slovenský útočník se poté ještě trochu poštěkal se sparťanem Dvořákem.
44:36
Zemanova rána končí po teči Davida Kašeho v ochranné síti. Vhazování před Hudáčkem.
45:39
Sparta už se ve třetí třetině nikam bezhlavě nežene a spíše kontroluje dvoubrankové vedení.
46:13
Litvínovský zmar v zakončení potvrdil Gerhát, s jehož střelou neměl Hudáček téměř žádnou práce.
46:59
Tohle už vypadalo o poznání lépe. Svoboda přiťukl kotouč Irvingovi, jehož dělovka skončila těsně vedle.
48:01
Godla vyjel proti Thorellovi, puk ovšem nezachytil. Celou situaci nakonec ustál, když se rychle vrátil do branky a zasáhl proti Matuškinovi.
48:46
Litvínov se na chvíli usadil v útočném pásmu, ale Havelkova kombinace se Zygmuntem ke střele nevedla.
48:59
Vyloučen hráč Vitouch (Sparta), 2 min. za zdržování hry
50:05
Litvínovská kombinace vyústila v Irvingovu dělovku, kterou vyrazil Hudáček levým betonem.
50:52
Stoljarov zablokoval Strejčkův pokus a posléze vystrčil puk z obranného pásma. I toto oslabení Sparta přečká.
52:14
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (26. gól v sezóně) , asistence Doležal a Matuškin
Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:3

Zdá se, že o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Doležal pěknou zadovkou oslovil Chlapíka, který nedal Godlovi šanci.
53:21
Další zablokovaná rána obránce Irvinga. Pražané dnes brání opravdu obětavě.
54:18
Strnad (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:4

Sparta přidává čtvrtou branku. Strnad se zorientoval před brankou, zpracoval si puk bruslí a zavěsil pod horní tyč.
54:25
Doležal (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Chlapík
Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:5

Tohle už je debakl. Chlapík si připisuje další bod, po jeho přihrávce skóruje před Godlou osamocený Doležal.
55:25
Fanoušci na litvínovské hráče stále pískají. Pro domácí je to další nepříjemná, ale zcela zasloužená porážka.
55:45
Vyloučen hráč Jurčina (Sparta), 2 min. za hrubost
57:00
Ani tato přesilovka nevypadá dobře, Hudáček stále čeká na první zákrok.
57:23
Nyní navíc Estephan nepovedenou zadovkou posílá puk do středního pásma a tribuny opět hřmí.
58:00
Běží poslední dvě minuty zápasu.
Utkání končí jednoznačným vítězstvím Sparty, která poráží Litvínov 5:0. Severočeši prohráli deváté z posledních deseti utkání a stále zůstávají na třinácté pozici.

25. 1. 2023 18:30Sparta–Litvínov 3:2
11. 12. 2022 15:30Litvínov–Sparta 5:2
28. 10. 2022 17:30Litvínov–Sparta 4:0
18. 9. 2022 16:00Sparta–Litvínov 3:0
13. 2. 2022 15:30Litvínov–Sparta 0:5
25. 1. 2022 18:30Sparta–Litvínov 3:1
4. 11. 2021 17:30Litvínov–Sparta 3:2
23. 9. 2021 18:30Sparta–Litvínov 6:4