Olomouc k dnešnímu utkání v Pardubicích zapsala šest obránců a jedenáct útočníků.
Do sestavy Dynama, které bude usilovat o šestou výhru v řadě, se vrátil útočník Matej Paulovič. Nadále však chybí zraněný forvard Robert Říčka a obránci Jan Kolář s Michalem Hrádkem.
0:00

Rozhodčí: Šír (CZE), Veselý (CZE) - Kajínek (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:34
Do první šance se dostal Jan Bambula, který přímo před Frodlem dorážel střelu Alexe Rašnera, puk ale v pardubické brance neskončil.
2:41
Ani jednomu z týmů se zatím nedaří vytvořit si souvislejší tlak, rozhodčí už několikrát přerušil hru.
2:48
Puk do jízdy dostal domácí Anděl, ale přihrávku nezpracoval a je z toho ofsajd.
4:42
Další nepřesnou kombinací se domácí vyhnali z útočného pásma.
5:52
Volný prostor se otevřel před Košťálkem, ten však zadovkou našel pouze soupeře.
5:59
Na druhé straně Frodl chytá střelu Švrčka.
7:36
Druhá domácí formace se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale Košťálkův pokus zablokoval olomoucký obránce.
8:29
Ofsajd Olomouce.
9:09
Pokus domácích o rozehrávku skončil odraženým pukem mimo hřiště.
9:51
Frodl nevyřešil dobře situaci před brankou a nabídl zakončení Vilému Burianovi, jenž střílel bekhendem přímo z brankoviště, domácí gólman však proti němu vytáhl pohotový zákrok lapačkou!
12:14
Michal Kunc posílal puk před branku a způsobil další zmatek v pardubickém brankovišti, i ten ale domácí obrana nakonec vyřešila.
13:20
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Po střetu s Janem Košťálkem zůstal na zemi ležet Jan Bambula a domácí obránce dostává dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.
13:47
Rána Káni z první byla zblokována.
14:04
Další Káňův pokus vyráží Frodl.
15:14
Krejčího ránu se snažil tečovat Jan Knotek, ale puk nakonec zamířil mimo tři tyče.
15:20
Dynamo už je kompletní.
16:34
Olomouc v přesilovce nabrala tlak a nadále se drží v útočném pásmu, Dujsíkovu střelu od modré má ale v moci Frodl.
17:39
Camara číhal před brankou Olomouce, ale nezpracoval přihrávku.
18:03
O chvíli později už byl Kanadský útočník o dost nebezpečnější, po Kousalově pasu projel až před Konráda, ale bekhendovým blafákem mezi betony neuspěl!
18:32
Na útočné modré zůstal po tvrdém střetu domácí obránce Jan Košťálek a musí k němu klubový lékař. Do kabiny ale Košťálek zatím nemíří.
18:32
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za hrubost
Rozhodčí bude však vylučovat na obou stranách. Za faul na Košťálka dostává dvě minuty Jan Švrček (hrubost).
18:32
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 2 min. za hrubost
A za stejný prohřešek za katr putuje i Anthony Camara.
20:00
Ani poměrně vyhrocený závěr první dvacetiminutovky nepřinesl gól a stále tak platí skóre 0:0. Olomouc nevyužila možnost přesilové hry.
Druhá třetina začne půlminutovou hrou čtyři na čtyři.
20:00
20:26
Po Heclově přistrčení se ke střele dostal Patrik Poulíček, ale Konrád má puk v lapačce.
20:42
Propagační Káňův pokus kryje Dominik Frodl.
21:35
Po Robertsonově zaváhání mohli dopředu vyrazit Knotek se Kuskem, ale Frodl zakončení druhého jmenovaného zastavil.
23:13
V útočném pásmu Olomouce se uvolnil Alex Rašner, ale nakonec zamířil mimo.
23:47
Místo na zakončení si našel i Jan Zdráhal, Konrád má ale další zákrok.
24:04
Zakázané uvolnění Olomouce.
24:42
Jan Káňa byl úplně sám před Frodlem, ale trefil beton pardubického brankáře!
25:19
Frodl zastavil další brejk Olomouce.
26:19
Olomouc dostává Dynamo pod velký tlak, ale Frodl stále drží skóre na nulách.
27:11
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Dynamo bude hrát přesilovku, Jan Knotek dostává dvě minuty za vysokou hůl.
28:10
Dynamo se první polovinu přesilovky drželo v útočném pásmu, sérii střel ale pochytal buď Konrád, nebo spoluhráči před ním.
28:17
Nepovedenou rozehrávkou se Dynamo dostává do zakázaného uvolnění.
29:11
Olomouc oslabení přečkala.
30:26
Dynamo se dostalo díky přesilovce do tempa, ale nesedí mu zakončení.
31:05
David Krejčí už zasunoval puk do prázdné brány, jenže jej stihl zablokovat domácí obránce a Frodl zaúřadoval lapačkou!
32:18
Cienciala chtěl pro Dynamo udržet útočné pásmo, ale vyhodil puk ze hřiště.
33:07
Romanovu dobrou střelu Konrád vyrazil ramenem.
33:56
Frodl nejprve zkrotil střelu Michala Kunce a následně si poradil i s nahozením od zadního mantinelu.
34:24
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0

Musil nejprve na brankovišti Olomouce prováhal velkou příležitost po přihrávce od Košťálka, ale rychle se zorientoval a vše napravil trochu šťastnou dorážkou za Konráda!
35:58
Paulovič se prokličkoval až před Konráda, ale zakončit nakonec nedokázal.
36:50
Frodl vyrazil tvrdou ránu Nahodila, kterou se ještě snažil dorážet někdo z olomouckých hráčů, ale na puk nedosáhl.
39:12
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
V závěru druhé třetiny si Dynamo zahraje přesilovku, Silvester Kusko inkasuje dvě minuty za držení.
40:00
Dvě Košťálkovy rány od modré v posledních vteřinách gól nepřinesly a Dynamo si tak do druhé přestávky nese vedení 1:0, o které se po šťastném odrazu postaral Adam Musil.
40:00
40:11
Na úvod třetí třetiny se v oslabení ke střele dostal Lukáš Klimek, ale Frodl má další zákrok.
41:12
Přesilovku Dynamo nevyužilo, Olomouc už je kompletní.
42:44
Ofsajd Dynama.
43:09
Camara dostal pas přímo před branku, ale zakončil pouze do Konráda!
43:35
Další šance Camary, jenž měl před sebou poloodkrytou bránu, ale příliš váhal a Konrád se stihl přesunout!
44:36
Frodl vyrazil střelu Jiřího Ondruška.
46:01
Matěj Blümel se jednoruč protáhl před Konráda, ale gólman Olomouce puk vytěsnil nad branku.
46:37
Pardubičtí hráči sice po důrazu v brankovišti překonali olomouckého gólmana, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, za brankou se pak strhla drobná mela.
47:06
Po brejku Olomouce dvou na jednoho předvedl Dominik Frodl další dva fantastické zákroky a i před ním se strhla bita. A o dost větší, zapojili se do ní domácí Adam Musil s Olomouckým Jiřím Ondruškem. Oba míří na trestnou.
47:06
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za hrubost
47:06
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hrubost
47:38
Blümel se proháčkoval před Konráda, ale bekhendem jej překonat nedokázal!
48:22
Po dalším střetu zůstává v útočném pásmu ležet Tomáš Dujsík a hra je přerušena.
48:42
Zakončení Řezníčka šlo mimo tři tyče.
50:00
Košťálkův svižný pokus od modré skončil v lapačce Konráda.
50:09
Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Cienciala a Roman
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0

Další puk už ale míří do olomoucké klece! Mezi kruhy nejprve promáchl jeden z domácích útočníků, ale puk se dostal k volnému Juraji Mikušovi, jenž vystřelil zápěstím a puk se překulil do sítě přes Konrádovo rameno!
51:48
Robertson před pardubickou brankou čistě složil Jana Káňu.
52:18
Frodl do ochranné sítě vyrazil střelu Jiřího Ondruška.
52:55
Frodl v klidu do lapačky sebral prudkou střelu Jana Knotka.
53:12
Zakázané uvolnění Dynama.
53:42
Přesnou přihrávku dostal Jan Káňa, ale jeho pokus byl zblokovaný.
55:41
Roman před brankou hledal rozjetého Ciencialu, ale ten zakončil pouze do Konráda.
56:39
Olomouc se ještě snaží se zápasem něco udělat, ale Frodl do lapačky sbírá další střelu, tentokrát od Tomáše Dujsíka.
57:32
Kousal neměl komu přihrát, tak alespoň zavezl puk do útočného pásma Dynama, kde jej ale přebírá Olomouc.
58:49
Olomouc to zkouší v šesti!
59:13
Blümel v pádu bekhendem mířil do prázdné brány, ale puk šel jen těsně mimo!
59:39
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 3:0

Kousal nejprve před prázdnou bránou trefil beka Olomouce, ale odražený kotouč vybojoval u mantinelu zpět a nabídl druhý gól Adamu Musilovi!
Dynamo bere díky fantastickému výkonu gólmana Dominika Frodla šestou výhru v řadě! Na domácím ledě dnes porazila po dvou gólech Musila a trefě Juraje Mikuše Olomouc 3:0. Už zítra se Východočeši představí v Plzni, příjemný zbytek týdne vám přeje Marek Votke.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2