Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze zápasu 52. kola hokejové extraligy. Domácí Karlovy Vary dnes vyzvou zlínské Ševce a půjde o hodně.
Domácí Energii náleží dvanáctá pozice, tedy poslední místo zaručující předkolo play off. Na 13. Litvínov má náskok pouze dva body, na 14. Kladno šest.
Zlín se stále drží ve hře o záchranu, dnes by však berani potřebovali zoufale bodovat. V posledním utkání padli na plzeňském ledě poměrem 0:4.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindel (CZE) - Lederer (CZE), Gerát (CZE)
Počet diváků: 1 000

Energie schytala podobně potupnou porážku. V Chomutově prohrála s Kladnem vysoko 0:5. Karlovy Vary a Zlín se v základní části letošního ročníku utkají naposledy. Všechny tři předchozí konfrontace opanovali Západočeši (3:0, 4:1, 4:2). Zápas začne za necelých patnáct minut.
Oba celky už jsou na ledě. Zápas začne za pár okamžiků.
0:00
0:05
Úvodní buly vhozeno. Puk drží hosté ve žlutých dresech. Domácí Energie v modrých variantách svých oděvů.
1:05
Ferenc nahodil před bránu, kde se sražený kotouč téměř dostal za Habalova záda. Domácí gól se musel hodně snažit, aby zabránil brance.
2:32
Černoch (K. Vary) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Mikyska
Stav zápasu K. Vary - Zlín 1:0

První střela na bránu znamená první gól! Jiří Černoch se v útočné třetině dostal ke kotouči, otevřel se mu prostor a karlovarský centr střelou zapěstím zamířil přesně na vzdálenější tyč.
2:45
Habal měl opět potíže s tečovaným kotoučem. Vůbec nevěděl, kde puk je. Nikdo ze zlínských se k němu však nedostal.
4:00
Puk sražen do ochranné sítě. Vhazuje se po levé ruce Hufa.
4:47
Koblasa nedokázal přesprintovat hostujícího beka, Huf však musel na pomalý kotouč reagovat obezřetně.
7:28
Claireaux předal zadovkou Honejskovi, který však Habal bekhendem nedokázal ohrozit.
6:52
Bude se vylučovat. Ještě před tím však uvidíme komerční přestávku.
6:52
Vyloučen hráč Dlapa (K. Vary), 2 min. za hákování
Karlovy Vary propadly v obraně, což musel faulem uhasit Ondřej Dlapa.
7:18
Veselý našel na levém kruhu Mikhasyonoka, který neměl komu, tak se zkusil natlačit i s pukem až do brány. Habal včas utěsnil prostor u bližší tyče.
8:19
Beránek uzmul Zlínským kotouč a následně ho zavezl až do útočného pásma. Zlín už v přesilovce nejspíše nezahrozí.
8:56
Dlapa se už vrátil na led. Krátce na to přišla tvrdá střela zlínského beka, Habal ji pohotově zlikvidoval lapačkou.
9:35
Hamrlík nabil Makarenkovi, jehož tvrdou ránu vyrazil Habal výstrojí.
9:49
Zlín se na delší dobu usadil v pásmu Energie. Byť berani prohrávají, opticky jsou více nebezpeční.
10:17
Zabusovs se dostal do slibné pozice, jenže přestřelil.
10:35
Až v jedenácté minutě si připsal hostující Huf první zákrok.
11:17
Mikhasyonok se umně protáhl přes dva beky, než mu stopku vystavil důrazný Parkkonen.
12:10
Lacinou ztrátu Zlína chtěl využít Rachůnek. Přesnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Mikúše. Domácí centr mířil mezi Hufovy betony, zlínský gólman včas mezeru uzavřel.
12:25
Komerční přestávka.
12:40
Vondráček objel braku a přihrával před bránu úplně volnému Kulichovi, který ale z blízka Hufa neprostřelil.
13:03
Kulich (K. Vary) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Weinhold a Vondráček
Stav zápasu K. Vary - Zlín 2:0

Němcova zadovka v útočném pásmu zůstala nepochopena a z následného brejku Karlovy Vary navyšují vedení. Vondráček našel zpoza klece Weinholda. Jeho střelu Zlínští ještě zablokovali, ale Kulichova dorážka už byla razantní a přesná! 2:0
13:38
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za podražení
14:15
Havlín (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Rachůnek
Stav zápasu K. Vary - Zlín 3:0

A je to už 3:0! Rachůnek diagonální přihrávkou pasoval obrannou čtveřici hostů do pozice diváků, Havlín si puk zpracoval a pak přesně zamířil do odkryté části branky. První třetina se mění na zlínskou noční můru.
15:06
Huf i přes clonu ukryl v lapačce Mikyskovo nahození.
16:32
Po delší odmlce se i Zlín podíval do útočného pásma, ale po nepřesné přihrávce ani nezakončil.
17:11
Mikhasyonok přihrál Hamrlíkovi, který střelou od modré Habala nepřekonal.
18:10
Makarenko předvedl líbivou individuální akci, ale následně netrefil Habalovu klec.
18:24
Kubiš (Zlín) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Karafiát
Stav zápasu K. Vary - Zlín 3:1

Zlín snižuje! Za střelce nakonec označen hostující kapitán. Karafiát se u levého mantinelu prudce otočil a naslepo nahodil na bránu Habala. Nepříliš rychlý kotouč, zdá se, ještě tečoval Pavel Kubiš mezi Habalovy betony.
19:49
Domácí kapitán mohl znovu navýšit vedení na rozdíl tří branek, ale Huf předvedl dobrý zákrok.
20:00
Skončila první třetina, která nám nabídla hned čtyři přesné zásahy. Zlín byl z kraje utkání aktivnější, jenže domácí daleko efektivnější. Na střely na bránu stále vedou Ševci (15:10).
20:00
20:28
Novotný vyslal první střelu prostřední periody, Habal připraven.
20:37
Mikúš se podruhé v dnešním zápase dostal do samostatného úniku. Huf i tentokrát svého bývalého spoluhráče přečetl.
21:40
Icing beranů.
21:57
Kohout tečoval nahození Jiřího Černocha a Huf pohotovou reakcí podržel svůj tým.
22:03
Následuje další zakázané uvolnění Zlína.
22:17
Zlínští vyrazili do přečíslení tři na dva. Z levého kruhu střílel Kubiš. Jeho projektil obětavým skluzem zablokoval Pulpán.
25:15
Jiskra obkroužil celé útočné pásmo, ale následně pokazil přihrávku.
26:26
Zlínští se teď nepochopili při rozehrávce, výsledkem je zakázané uvolnění.
26:35
Pulpán vyslal dělovku od modré, Kubiš ránu zblokoval a v bolestech odjíždí střídat.
27:38
Tohle se Energii příliš nepovedlo. Domácí mohli jít do přečíslení tři na dva, ale Rachůnek špatně rozehrál. A protože jeho přihrávka přišla ještě před červenou čárou, rozhodčí signalizují icing Karlovarských.
28:37
Zlín měl teď dobrou pasáž v útočné třetině, jenže žádný z pokusů přímo Habala neohrozil.
29:51
Karafiát se příliš nerozmýšlel a odražený kotouč na ose hřiště napálil. Bohužel pro něj trefil pouze Habala.
30:12
Zlín teď nedá domácím vydechnout. Například Dlapa je už přes dvě minuty na ledě. Kvůli žlutému zámku nemůže odjet vystřídat na vzdálenější střídačku.
30:26
Až teď přichází zákrok Habala, který přerušuje hru.
31:51
Rachůnek bekhendem nepřelstil pozorného Hufa. Puk končí v ochranné síti.
32:00
Ani tato dlouhá přihrávka Zlína není přesná. Následuje tak další icing.
32:16
Veselý chtěl z otočky překvapit Habala, ten však na dvakrát kotouč zpacifikoval.
32:17
32:28
Kulich přes blok vypálil, Hufa střelou na bližší tyč nepřekvapil.
34:19
To byl závar! Zlín snad pětkrát v krátkém časovém intervalu vystřelil. Habalovi pomohlo několik bloků, předtím, než sám zasáhnul. Poté se strhala početná mela a bude se vylučovat pravděpodobně na obou stranách.
34:19
Vyloučen hráč Hejcman (Zlín), 2+2 min. za hrubost
34:19
Vyloučen hráč Tureček (K. Vary), 2+2 min. za hrubost
Bude se pokračovat ve hře pět na pět.
36:25
Energii byl odpískaný úmyslný ofsajd. Hra se přesouvá před Habala.
36:20
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za hrubost
Bedřich Kőhler po buly úplně zbytečně napadl upadnuvšího Hladonika a domácí dostávají početní výhodu.
37:20
Kohout nastřelil tyčku!
37:24
Teď si však Energetici neporozuměli a po špatné rozehrávce rozhodčí odpískali icing.
37:55
Kubiš mohl v oslabení skórovat. Šikovnou kličkou položil na led Pulpána, ale pak tváří v tvář Habala nepřekonal. Tohle mohl být klíčový moment zápasu.
38:27
Havlínovo nahození betonem vyrazil Huf.
38:40
Hosté v plném počtu.
39:17
Habal přikryl pomalý kotouč, Zlín bude mít ještě jedno buly v útočné třetině.
39:21
Redlicha trefil kotouč do obličeje. V bolestech se teď zvedá a za doprovodu lékaře a kustoda odjíždí na střídačku.
39:32
Úder do helmy dostal i Dlapa, ale s daleko menší razancí.
40:00
Druhá třetina góly nepřinesla. Zlín byl i v prostřední periodě střelecky aktivnější (14:11), ale kýženého snížení se nedočkal.
40:00
40:01
Začala poslední třetina. Dotáhne Zlín dvojbrankové manko?
41:04
Aktivněji začíná Energie. Černoch z ostrého úhlu minul cíl.
41:17
Parkkonen objel bránu Zlína, ale puk zasunout nedokázal.
42:11
Kulich nedokázal zpracovat skákavý kotouč, následuje zakázané uvolnění Karlových Varů.
42:38
Vyloučen hráč Sedláček (Zlín), 2 min. za hákování
Sedláček se prezentoval zbytečným útočným faulem. Zlín bude ve čtyřech.
42:38
Vyloučen hráč Kubiš (Zlín), 2 min. za nesportovní chování
Pozor! Bude se hrát dvojnásobná přesilovka. Zlínský kapitán to pravděpodobně přehnal s intenzitou diskuze.
43:05
Pulpán (K. Vary) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Rachůnek
Stav zápasu K. Vary - Zlín 4:1

26 vteřin. Tak dlouho trvalo, než Energie potrestala Kubišovu nekázeň. Pulpán dostal nabito od Rachůnka a od modré propálil přesně.
43:05
Vyloučen hráč Němec (Zlín), 2+10 min. za nesportovní chování
Další zvrat. Němec dostává trest do konce utkání! Dvě minuty za beka odsedí Antonín Honejsek. Bude se pokračovat ve hře pět na tři. Tohle Zlínští vůbec nezvládli.
43:34
Černoch po nabídce Koblasy nedokázal z brankoviště překonat Hufa.