Vítejte při sledování online přenosu z druhého utkání čtvrtfinálové série play off mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi, které startuje v Budvar aréně v 17 hodin.
Budějovice zvládly lépe včerejší úvodní duel, když zvítězily 3:1 po brankách Gulaše, Abdula a Novotného. Za hosty jen snižoval Mikuš.
Jihočechům včera patřil vstup do zápasu, kdy si vytvořili rozhodující náskok. Dynamo ale ukázalo, že má svoji velkou sílu. Domácí podržel brankář Hrachovina.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Svoboda (CZE) - Ondráček (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 6 421

Motor musel udělat oproti vítězné sestavě jedinou změnu. Zraněného Bindulise nahrazuje slovenský zadák Bučko.
Pardubickou branku bude hájit Frodl, obrana před ním se nemění. V útoku však zůstává pospolu jen lajna mladíků, zbytek trenéři řádně promíchali.
Oba celky jsou na ledě, jdeme na druhé čtvrtfinále.
0:00
1:03
Domácí začali zostra, Piskáček dvakrát pálil po přihrávkách Pecha, ani jednou však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
2:15
Na druhé straně se Říčka hezky uvolnil, místo střely ještě volil přihrávku, čímž ale spoluhráče Kousala spíš překvapil.
3:28
Šenkeřík si poklepal o přihrávku, tu také dostal a zkusil vystřelit. Jeho pokus švihem ale Frodl viděl a vyrazil.
3:41
Vyloučen hráč Bučko (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
4:19
Dvě vyhození přes celé hřiště, domácí se zatím úspěšně brání.
5:16
Ondráček padl do rány Košťálka, který se pak ještě nevybíravě obul do Pecha. Oba hráči si měli co říct po souboji.
5:57
První oslabení zvládli domácí bezchybně, naopak Pardubice se nedostaly prakticky k ničemu.
6:23
Vyloučen hráč Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
7:09
Pech nejprve uspořil důležité sekundy v útočném pásmu, pak ale hosté vyrazili dopředu a rozjetý Cienciala se tlačil do branky. Naštěstí pro domácí nezakončil přesně.
7:50
Novotný nadvakrát vyhodil a další útok hostů skončil ofsajdem.
8:48
Ondráček po návratu na led tvrdě atakoval Koláře, na kterém se chvíli před tím vyfauloval. Tentokrát to byl daleko důraznější střet, ale sudí už vylučovat nebude.
10:17
Novotného formace zamkla soupeře v jeho třetině, Percy pálil těsně vedle, pak ještě Voženílek objel branku a posílal puk do nebezpečného prostoru. Skóre se ale nemění.
10:44
Do vedení mohli jít hosté! Válovo tečované nahození od modré čáry skončilo na tyčce.
11:49
Vyloučen hráč Hrádek (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
12:53
Domácí první formace se vůbec nedostala do přesilovkového rozestavení a mizí z ledu.
14:05
Ani Motoru první početní výhoda nevyšla podle představ. Pořádně vystřelil vlastně až s návratem Hrádka na led Vráblík.
14:39
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Frodla.
15:28
Vála (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Camara a Matýs
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:1

Hosté poprvé v sérii vedou. Camara se u pravého mantinelu rozhlédl, přesným pasem přes půl třetiny našel hůl Ondřeje Vály, který prostřelil Hrachovinu.
16:45
Piskáčkovo nahození proskákalo přes několik hráčů až do brankovišti, odkud však puk hostující obránci odehráli do bezpečí.
18:02
Větší důraz zatím hraje pro hosty. Pardubičtí dokáží mnohdy v důležitých soubojích domácí hráče přetlačit.
19:24
Největší šance Motoru! Přečíslení dva na jednoho musel Pech řešit střelou, ale nedokázal prostřelit Frodla.
19:33
Vyloučen hráč Hrachovina (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
19:40
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
20:00
Pardubice po první části vedou 1:0, když jedinou branku trefil Vála. Hosté mají zatím navrch v osobních soubojích i bruslení, domácí k ničemu moc nepouští. Východočeši měli sami několik možností, jednu z nich využili.
Oba týmy jsou zpět na ledě, jdeme na druhou třetinu.
20:00
20:52
Druhá třetina začíná ve čtyřech na obou stranách, pak začne kratičká přesilovka domácích.
22:24
Vráblík byl první u dlouhého pasu soupeře, píská se zakázané uvolnění.
22:40
Abdul se zjevil sám před Frodlem, po kličce ještě vracel puk do brankoviště, kde ale měli jeho spoluhráči zablokované hokejky.
22:59
Dvě zakázaná uvolnění v krátkém sledu domácích dávají Pardubicím výhodu, Jihočeši nemohou střídat.
23:39
Velká šance Motoru! Abdul v přečíslení ještě vyzýval k zakončení Šenkeříka, ten minul prázdnou branku.
23:55
Poté se na ledě strhla velká mela. Úřadoval v ní hlavně David Štich, který postupně šermoval s Kolářem a pak hodil o led s Camarou. Uvidíme, co na to rozhodčí.
23:55
Do kabin mezitím zamířil Adam Musil, ale to nebude kvůli šarvátce. Spíš půjde o nějaký zdravotní problém.
24:20
Motor tak hraje klasickou početní výhodu.
24:56
Vyloučen hráč Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
V polovině přesilovky domácí výhoda končí, hrát se bude minutu čtyři na čtyři, pak začne přesila Dynama.
25:57
Ta startuje právě teď, puk ale mají domácí.
26:51
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Cienciala a Kousal
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:2

Košťálek dokázal dvakrát fotbalově udržet puk v útočném pásmu a Pardubice pokračovaly v tlaku. Cienciala zpoza branky našel volného Roberta Říčku, který z mezikruží trefil přesně mezírku mezi betony Hrachoviny.
27:51
Vyloučen hráč Koffer (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
28:26
Gulaš dnes pálí o sto šest, je na něm vidět, jak chce dát gól. Jeho pokusy však zatím většinou míjí cíl.
29:23
Pech nenašel Šenkeříka přesně na modré a sami se Jihočeši dostávají z pásma.
30:25
Domácí se v přesilovce chtěli dostat na dostřel, ale početní výhody jim dnes vůbec nejdou.
31:13
Holec (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vondrka a Percy
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:2

Už to vypadalo, že domácí znovu překombinovali útočnou akci. Pak se ale odražený puk vykutálel před branku k Miroslavu Holcovi, který jej uklidil pod břevno.
33:12
Voženílek se natahoval po nahození Šenkeříka, puk asi i dokázal tečovat. Nakonec ale letěl mimo branku.
33:29
Každopádně Jihočeši ožili a s nimi i celá hala, která je dnes znovu zřejmě vyprodaná.
33:29
I to je role Davida Šticha. Už poněkolikáté se při přerušené hře projíždí kolem pardubického brankáře, něco k němu prohodí. I to k play off patří. Akorát čároví rozhodčí už raději dělají Frodlovi ochranku.
33:43
Další přerušení, pár ostrých zákroků po odpískání a už se to pere. V hlavní roli tentokrát jako mstitel Milan Gulaš.
33:43
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
33:43
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za hrubost
Hrát se bude ve čtyřech.
35:13
Zdráhal s Kousalem měli dobré pozice, ale na Hrachovinu si nepřišli.
35:47
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
36:53
Více než minutu drželi domácí soupeře v šachu, Gulaš se Šenkeříkem a pak i s Valským pálili z různých pozic, ale Frodl odolává.
37:57
Druhá minuta početní výhody už tak povedená nebyla, Dynamo je kompletní.
39:03
Sám zůstal před brankářem Hrachovinou pohotový Kousal, ale zblízka nezamířil přesně.
40:00
Druhé čtvrtfinále nám zatím kopíruje to první s tím, že blíž k výhře jsou hosté. Ti zvýšili vedení díky Říčkovi. Pak ale snížil Holec a od té doby diktuje Motor tempo hry. Uvidíme, co nabídne třetí část.
40:00
40:30
Camara uvolnil Poulíčka, ten trefil tyčku!
40:33
Vyloučen hráč Percy (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
41:28
Šenkeřík odpálil puk v poslední chvíli před Kousalem, pak pálil ještě nebezpečně Říčka.
42:46
Celé dvě minuty byly Pardubice nastěhované v útočném pásmu, domácí hráči už jen stáli, ale stav udrželi.
43:46
Dlouhá sekvence bez přerušení skončila, Hrachovina lapil střelu Blümela. Domácí přežili krušné chvíle.
44:29
Potřetí v zápase domácí zachránila tyčka! Tentokrát při šanci Kousala, který střílel z mezikruží.
46:06
Vyloučen hráč Pech (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
46:45
Dvě vyhození znamenají pro Jihočeši relativní klid, hosté se nemohou usadit ve třetině.
47:52
Po zmatcích u brankoviště se k volnému puku skoro dostal Kousal, ale v rozhodující moment promáchl.
48:10
6421 diváků je v hale i dnes, oba zápasy v Budějovicích byly na úvod série vyprodané.
49:03
Čtvrtá tyčka Pardubic! A znovu ji trefuje Robert Kousal, ten má tedy dnes velkou smůlu.
49:52
Piskáčkovu střelu Frodl jen vyrazil a Pech se natahoval po dorážce. Byl však střežený dvěma soupeři a neměl volnou hokejku.
50:37
Motor začíná tlačit. Vráblík pálil bez přípravy, ale jeho dělovku Frodl viděl a zneškodnil.
51:46
Dnes jsou to naopak Pardubice, kterým stačí v tuto chvíli posouvat kotouče do středního pásma.
51:55
Voženílek rychle objel branku a snažil se zasunout kotouč za tyčku, Frodl tam byl s betonem včas.
52:27
Zvýšená ofenziva samozřejmě otevírá i prostory v domácí obraně. Teď do jednoho z nich vnikl Říčka, ale ránou na vyrážečku Hrachovinu podruhé dnes nepokořil.
53:48
Čas domácím rychle ubíhá a teď se nemohou dostat do útočné třetiny.
54:52
Teď se Novotný nedohodli s Pechem při rozehrávce a nabídli šanci Rohlíkovi, který ale z úhlu neprostřelil Hrachovinu.
55:23
Gulaš s Pechem hledali mezeru v pardubické obraně, ta je ale pevná a kolem brankoviště zcela neprostupná.
56:14
Camara ještě vylepšoval pozici pro Blümela, ten odmítl pojistku výhry. Na druhé straně pálil v pádu Valský, branku minul.
57:05
Hrachovina už skoro odjížděl na střídačku, ještě se ale vrací. Motor tlačí, hosté odolali velkému tlaku.
57:23
Frodl podržel puk, vhazovat se bude po jeho levici. Time out pro Motor.
57:23
Motor jde na věc se šesti bruslaři, Hrachovina zůstává na střídačce.
57:54
Percy střílel od modré, před Frodlem ale nikdo nestál, a tak pardubický brankář střelu chytil.
58:32
Pardubice vyhazují přes všechny čáry, hra se vrátí před Frodla. Domácí se teď neusadili ve třetině a nedokázali vypálit.
59:01
Poslední minuta, Motor rozjíždí jeden z posledních útoků.
59:19
Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Percy a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:2

Je srovnáno, Budvar aréna bouří! Velký tlak v závěru domácí přetavili ve druhý gól. Percy nastřelil klubko těl před sebou, na brankovišti se nejlépe zorientoval Martin Hanzl a doklepl puk do sítě.
59:51
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ondráček
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 3:2

To je neuvěřitelné! Domácí otáčí skóre v poslední minutě. Po skrumáži za brankou se puku chopil Lukáš Pech a zpoza branky ho o Frodlovo rameno dostal do sítě.
59:51
Pecha však při zakončení nešetrně atakoval Camara a domácí útočník odchází do kabiny jen za doprovodu lékařů.
59:51
Na Camaru mají domácí spadeno už od prvních okamžiků, hlavně Novotného se Štichem pořádně dráždí.
59:51
Pardubice najednou musí dotahovat, mají na to devět vteřin. A hrají rovnou v šesti.
Tak to se jen tak nevidí. Ještě 41 vteřin před koncem domácí prohrávali 1:2, pak ale Hanzl při hře bez brankáře vyrovnal a devět vteřin před koncem Lukáš Pech zpoza branky dokonal obrat. Otázkou zůstává, jak na tom bude Pech, kterého při gólu zboural Camara.
Každopádně to může být výrazný zlom v sérii, tohle bude Pardubice hodně mrzet. Série pokračuje na jejich ledě v pátek a sobotu.

15. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Pardubice 3:7
30. 12. 2022 18:00Pardubice–Č. Budějovice 4:1
17. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 2:4
2. 10. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 6:1
28. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 4:3
26. 3. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
25. 3. 2022 19:00Pardubice–Č. Budějovice 1:2
22. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:2